1. lähtö klo 14:08 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. Kalustemuovi Virtala -lähtö enintään 2000 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200)
|
1 |
Vito Corleone
/ Tapio Perttunen
|
H 29.06
|
01 |
2100/04 |
19,7x |
|
8 |
26.94 |
|
C
C
|
7 |
Stoneisle Orlando
/ Ari Moilanen
|
H 29.06
|
06 |
2100/05 |
17,1 |
|
5 |
26.05 |
300 € |
C
C
|
2. lähtö klo 14:28 Suomenhevoset ryhmäajo 1640 m tammoille Evidensia -lähtö P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100)
|
10 |
Liinan Leikki
/ Jorma Liimatainen
|
L 02.07
|
10 |
2140/07 |
26,6a |
|
9 |
72.39 |
0 € |
C
C
|
4. lähtö klo 15:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Matkapojat -lähtö enintään 80 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200) Toto65
|
1 |
Frosty Vice
/ Tommi Kylliäinen
|
H 29.06
|
02 |
2100/06 |
14,7a |
|
7 |
33.55 |
|
C
C
|
2 |
Nu I Nu*
/ Esa Holopainen
|
H 29.06
|
02 |
2100/03 |
14,5ax |
|
4 |
3.75 |
450 € |
C
C
|
5. lähtö klo 15:37 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. Suom.synt. Aldus Hambo P. 10 000 e. (10000-5000-2500-1500-1000-500) Toto65
|
10 |
Jugador
/ Markku Nieminen
|
H 29.06
|
09 |
2100/08 |
15,6a |
|
4 |
13.93 |
345 € |
C
C
|
12 |
Empire Shark
/ Markku Nieminen
|
H 29.06
|
06 |
2100/02 |
17,0 |
|
4 |
3.72 |
450 € |
Ȼ
C
|
6. lähtö klo 15:58 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Herralan Konehuolto -lähtö enintään 27 500 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
|
3 |
Kalla Bob*
/ Mika Forss
|
L 02.07
|
04 |
2140/03 |
12,2a |
|
3 |
18.61 |
1 250 € |
Ȼ
Ȼ
|
9 |
Ghost Boy
/ Jarmo Saarela
|
R 30.06
|
07 |
2100/07 |
16,4a |
|
3 |
6.40 |
300 € |
Ȼ
Ȼ
|
12 |
Rocket Richard
/ Juha Utala
|
H 29.06
|
03 |
3100/03 |
17,4 |
|
5 |
21.33 |
350 € |
C
C
|
7. lähtö klo 16:25 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m Avoin Turun Kuninkuusravit -lähtö, Kylmäverihevosten Suur-Hollola P. 31 250 e. (31250-15625-9375-6250-3125-3125) Toto65
|
8 |
Hiskin Muisto
/ Seppo Markkula
|
P 01.07
|
06 |
3180/02 |
27,1 |
|
7 |
31.99 |
200 € |
C
C
|
10. lähtö klo 17:40 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Suom.synt. Lähitapiola Suur-Hollola-ajo P. 100 000 e. (100000-50000-30000-20000-10000-10000)
|
1 |
Shadow Woodland
/ Peter Ingves
|
L 02.07
|
06 |
2140/03 |
12,1a |
|
1 |
2.70 |
5 000 € |
Ȼ
C
|
2 |
Jonesy
/ Tuomas Korvenoja
|
L 02.07
|
08 |
2140/07 |
11,9a |
|
1 |
3.06 |
5 000 € |
Ȼ
C
|
3 |
Yahuu Hoss
/ Tapio Perttunen
|
L 02.07
|
06 |
2140/08 |
12,4a |
|
2 |
87.36 |
2 500 € |
Ȼ
Ȼ
|
4 |
Surprise Lord
/ Peter Ingves
|
L 02.07
|
07 |
2140/03 |
13,6a |
|
2 |
2.02 |
2 500 € |
C
Ȼ
|
5 |
Venice
/ Mika Forss
|
L 02.07
|
08 |
2140/01 |
12,0a |
|
3 |
3.83 |
1 500 € |
C
C
|
6 |
Diamond Duo
/ Janne Korpi
|
L 02.07
|
08 |
2140/03 |
12,1a |
|
4 |
17.98 |
1 000 € |
Ȼ
Ȼ
|
7 |
Edward Ale
/ Ari Moilanen
|
L 02.07
|
06 |
2140/02 |
12,6a |
|
4 |
4.54 |
1 000 € |
Ȼ
C
|
8 |
Amazing Soul
/ Jukka Kinnunen
|
L 02.07
|
07 |
2140/09 |
14,0a |
|
4 |
14.52 |
1 000 € |
C
C
|
9 |
Express Duo
/ Pekka Korpi
|
L 02.07
|
07 |
2140/04 |
13,6a |
|
1 |
4.23 |
5 000 € |
C
C
|
10 |
Dreambow
/ Hannu Torvinen
|
L 02.07
|
08 |
2140/09 |
12,0a |
|
2 |
26.95 |
2 500 € |
Ȼ
Ȼ
|
11 |
Caesar De Veluwe
/ Santtu Raitala
|
L 02.07
|
06 |
2140/05 |
12,5a |
|
3 |
52.41 |
1 500 € |
Ȼ
Ȼ
|
12 |
Arctic Model*
/ Janne Korpi
|
L 02.07
|
07 |
2140/02 |
14,0a |
|
3 |
34.41 |
1 500 € |
C
C
|
1. ponilähtö klo 12:10 A-Ponit ryhmäajo 1640 m Ponien PM-karsinta 2.30.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
|
3 |
Goldenwild's Star Surprise 1305 SH
/ Eveliina Hietanen
|
KT 27.06
|
31 |
1240/01 |
2.31,1x |
|
4 |
|
15 € |
C
C
|
3. ponilähtö klo 12:45 B-Ponit tasoitusajo 1640 m p. 2.18.0 + 20 m/ 2,2 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
|
5 |
Hietarannan Romeo
/ Satu Lipsanen
|
PX 01.07
|
33 |
1700/01 |
2.06,6 |
|
5 |
|
14 € |
C
C
|
7 |
Leijan 32 RUSS
/ Miina Mässeli
|
PX 01.07
|
33 |
1740/01 |
2.03,3x |
|
4 |
|
28 € |
C
C
|
11 |
Lanso Ess
/ Ida Haaranen
|
P 01.07
|
32 |
1600/04 |
m 2.06,6ax |
|
3 |
|
30 € |
C
C
|
4. ponilähtö klo 13:00 A-Ponit tasoitusajo 1640 m Poni Suur-Hollola-ajo p. 2.28.0 + 20 m/ 2,0 s P. 500 e. (500-250-150-100-50-50)
|
5 |
Mollamaija
/ Oona Halme
|
KT 27.06
|
31 |
1300/01 |
2.23,8x |
|
3 |
|
25 € |
C
Ȼ
|