Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (9) |
tasoitusajo |
sh |
2160 m: |
p. 100e, 20 m/ 450e, 40 m/ 900e. enintään 900 e |
1 000 €
|
2 400 €
|
|
2. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 5100 e. |
1 000 €
|
2 000 €
|
|
3. lähtö (6a) |
tasoitusajo |
lv |
2140 m: |
p. 200 e + 20 m/ 1800 e. enintään 2000 e |
1 000 €
|
2 300 €
|
|
4. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 69 500 e. |
2 000 €
|
4 000 €
|
Toto5-1 |
5. lähtö (8) |
ryhmäajo |
sh |
2140 m: |
enintään 4000 e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
Toto5-2 |
6. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 30 000 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
Toto5-3 Duo-1 |
7. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
1640 m: |
enintään 12 500 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
Toto5-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (7) |
ryhmäajo |
sh |
2140 m: |
enintään 36 000 e. |
1 000 €
|
2 000 €
|
Toto5-5 |
9. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 2500 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
Troikka |
10. lähtö (6b) |
tasoitusajo |
lv |
2140 m: |
p. 200 e + 20 m/ 1800 e. enintään 2000 e |
1 000 €
|
2 300 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2140 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
ryhmäajo |
p |
1640 m: |
2.20.0 ja hit. |
100 €
|
180 €
|
|
2. ponilähtö (32) |
ryhmäajo |
p |
1640 m: |
2.20.0 ja hit. |
100 €
|
200 €
|
|
|
Yht. |
23 880 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 16:10 Suomenhevoset tasoitusajo 2160 m Suomenhevosliiton kannustuslä p. 100e, 20 m/ 450e, 40 m/ 900e. enintään 900 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Prisku-Tyttö
/ Teemu Okkolin
|
2140: 1 |
|
36,8ke |
1 140 € |
2 |
Korven Kaste
/ Pertti Puikkonen
|
2140: 2 |
|
38,2ke |
50 € |
3 |
Telman Venla
/ Marjukka Iltanen
|
2140: 3 |
32,9ake |
31,5ke |
4 375 € |
4 |
Tutun Lento
/ Tommi Sundström
|
2140: 4 |
|
37,8ke |
280 € |
5 |
Sarlotan Helmi
/ Kai Kulhoranta
|
2140: 5 |
28,6aly |
27,5ke |
12 330 € |
6 |
Kauniin Rohkee
/ Petri Hirvonen
|
2140: 6 |
27,9ake |
27,3ke |
32 970 € |
|
7 |
Sissin Sampo
/ Harri Koivunen
|
2160: 1 |
29,0ake |
31,4ke |
8 770 € |
8 |
Moona-Mi
/ Antti Teivainen
|
2160: 2 |
32,1ake |
31,8ke |
4 990 € |
9 |
Täpöt
/ Jouni Törmänen
|
2160: 3 |
33,8ake |
31,6ke |
4 900 € |
|
10 |
Montsan Vippi
/ Kimmo Keskinen
|
2180: 1 |
27,0ake |
26,6ke |
41 300 € |
11 |
Överbyn Liisi
/ Heli Kantonen-Heikkilä
|
2180: 2 |
|
37,5ke |
680 € |
12 |
M.V. Vilmatar
/ Mika Forss
|
2180: 3 |
33,4ake |
31,8ke |
8 060 € |
13 |
Tähtihippu
/ Jarmo Saarela
|
2180: 4 |
29,1aly |
29,4ke |
7 380 € |
|
14 |
Y.P. Son
/ Olli Koivunen
|
2200: 1 |
27,9ake |
27,1ke |
28 390 € |
15 |
Kronski
/ Juha Jalonen
|
2200: 2 |
|
32,4ke |
2 040 € |
16 |
Reisu-Topi
/ Arto Hammar
|
2200: 3 |
33,9ake |
33,0ke |
2 510 € |
2. lähtö klo 16:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m tammoille Hevari.fi Kokelasmeeting enintään 5100 e. Kokelaat P. 1000 e. (1000-500-300-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Leemark's Diandra
/ Kimi Pesonen
|
2140: 1 |
15,8ake |
18,4ke |
4 820 € |
2 |
Hocuspocus Avenger
/ Taneli Säde
|
2140: 2 |
15,6ake |
17,0pi |
15 710 € |
3 |
Diva Speed
/ Antti Veteläinen
|
2140: 3 |
14,1aly |
16,7ke |
13 495 € |
4 |
Cinnamon Li
/ Sanna Kumanto
|
2140: 4 |
15,3aly |
|
5 671 € |
5 |
Racket Cat
/ Sami Nummi
|
2140: 5 |
17,1ake |
16,8ke |
2 900 € |
6 |
Forgive Me My Sins
/ Iivari Nurminen
|
2140: 6 |
16,5ake |
17,0ke |
3 925 € |
7 |
Milliondollarface
/ Arna Ruohomäki
|
2140: 7 |
16,5aly |
18,2ke |
4 730 € |
3. lähtö klo 16:50 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 200 e + 20 m/ 1800 e. enintään 2000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Rocking Vice
/ Johanna Sianoja
|
2140: 1 |
24,2ake |
19,6ke |
330 € |
2 |
Candy Sex
/ Peter Lindroos
|
2140: 2 |
17,8aly |
19,4ke |
3 005 € |
3 |
Incredible Koks
/ Kai Kulhoranta
|
2140: 3 |
15,8ake |
16,8ke |
9 776 € |
4 |
Crassula Ovata
/ Taneli Säde
|
2140: 4 |
18,6ake |
18,7ke |
1 594 € |
5 |
Propellant
/ Harri Koivunen
|
2140: 5 |
18,4ake |
16,7ke |
2 800 € |
6 |
Magic Lover
/ Mika Forss
|
2140: 6 |
|
22,7ke |
0 € |
7 |
Leemark's Giulio
/ Risto Väre
|
2140: 7 |
16,2ake |
18,7ke |
3 450 € |
8 |
Nenuphar Noir
/ Antti Teivainen
|
2140: 8 |
14,4aly |
16,4ke |
13 046 € |
9 |
Demigod
/ Ari Moilanen
|
2140: 9 |
16,7ake |
18,0ke |
3 780 € |
10 |
Daily Vice
/ Henry M Bollström
|
2140: 10 |
21,7ake |
21,4ke |
310 € |
11 |
Maloney
/ Kari Venäläinen
|
2140: 11 |
15,2ake |
17,2ke |
7 300 € |
|
12 |
Ubertaz
/ Mikko Aro
|
2160: 1 |
14,9aly |
18,4ke |
1 449 € |
13 |
Starfiremybluejill
/ Matti Lehti
|
2160: 2 |
16,6ake |
18,4ke |
1 320 € |
14 |
Mad Joking Boy
/ Arto Hammar
|
2160: 3 |
14,5aly |
16,2ke |
11 866 € |
15 |
Fashion Cloud
/ Jarmo Saarela
|
2160: 4 |
16,1ake |
16,9ke |
5 420 € |
4. lähtö klo 17:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 69 500 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Luxorious Lord
/ Harri Koivunen
|
2140: 1 |
11,0aly |
14,8ke |
100 554 € |
2 |
Lecrosse
/ Antti Teivainen
|
2140: 2 |
13,8aly |
15,0ke |
50 890 € |
3 |
Nitro Diablo
/ Ari Moilanen
|
2140: 3 |
m12,2aly |
14,6ke |
127 849 € |
4 |
Knox Hanover
/ Jarmo Saarela
( Hannu Torvinen
) |
2140: 4 |
12,4aly |
15,3ke |
60 578 € |
5 |
Live for Greatness
/ Mika Forss
|
2140: 5 |
11,3aly |
14,9ly |
36 291 € |
6 |
Kalle Kalas
/ Juha Utala
|
2140: 6 |
11,6aly |
14,6ke |
61 213 € |
7 |
Sivori Effe
/ Olli Koivunen
|
2140: 7 |
13,7aly |
16,3ke |
55 087 € |
5. lähtö klo 17:35 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m enintään 4000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Kromaus
/ Juha Jalonen
|
2140: 1 |
22,9aly |
24,8ke |
69 500 € |
2 |
Mylverin Repekka
/ Jari Nylund
|
2140: 2 |
29,8ake |
29,3ke |
6 240 € |
3 |
Golda Napanderi
/ Harri Koivunen
|
2140: 3 |
28,4aly |
30,7ke |
7 420 € |
4 |
Rehulan Nopee
/ Matti Rehula
|
2140: 4 |
30,5akp |
30,7ke |
4 860 € |
5 |
Prikor
/ Ari Eve
|
2140: 5 |
|
32,5pi |
2 120 € |
6 |
Veetin Ralli
/ Jarmo Saarela
( Hannu Torvinen
) |
2140: 6 |
28,4aly |
30,1ke |
5 617 € |
7 |
Nikke Nokkela
/ Heikki Lehtiniemi
|
2140: 7 |
29,4ake |
30,6ke |
3 290 € |
8 |
Vauhti Rols
/ Ari Moilanen
|
2140: 8 |
26,8aly |
27,6ke |
13 655 € |
9 |
Pilpo Reppuli
/ Timo Gardemeister
|
2140: 9 |
28,0ake |
27,0ke |
11 870 € |
10 |
Ruskarilla
/ Timo Keto
|
2140: 10 |
31,0ake |
30,5ke |
5 720 € |
11 |
Ohran Voitto
/ Pertti Puikkonen
|
2140: 11 |
29,3ake |
28,2ke |
6 170 € |
12 |
Kesäyö
/ Petri Hirvonen
|
2140: 12 |
31,3aly |
29,4ke |
4 486 € |
6. lähtö klo 17:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 30 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
MAS Aristocrat
/ Tapio Perttunen
|
2140: 1 |
14,0ake |
15,5ke |
29 930 € |
2 |
Sand Pirate Ås
/ Jussi Tomperi
|
2140: 2 |
12,3aly |
12,6ly |
35 100 € |
3 |
Silvester
/ Olli Koivunen
|
2140: 3 |
13,5ake |
14,5ke |
44 392 € |
4 |
Donatello Hoss
/ Mika Forss
|
2140: 4 |
13,4ake |
16,7pi |
22 160 € |
5 |
Dreamy Chip
/ Ari Moilanen
|
2140: 5 |
14,0ake |
16,4ke |
47 570 € |
6 |
Selene Lune
/ Harri Koivunen
|
2140: 6 |
12,0aly |
13,3ke |
147 087 € |
7 |
Buster U.S.
/ Arna Ruohomäki
|
2140: 7 |
12,5aly |
16,6ke |
25 488 € |
8 |
Spurs Elite*
/ Seija Nieminen
|
2140: 8 |
13,8aly |
14,0ly |
22 434 € |
9 |
Cicciolina Sisu
/ Jarmo Saarela
( Hannu Torvinen
) |
2140: 9 |
12,4aly |
15,3ke |
32 134 € |
7. lähtö klo 18:15 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m enintään 12 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Get Going Ginny
/ Emma Väre
|
1640: 1 |
14,5aly |
17,4ke |
10 240 € |
2 |
Rainbow Highlight
/ Seppo Markkula
|
1640: 2 |
13,3aly |
16,6ke |
20 930 € |
3 |
Enzo Xpress
/ Olli Vaittinen
|
1640: 3 |
16,0ake |
17,1ke |
12 319 € |
4 |
Airborn Bee
/ Seppo Savolainen
|
1640: 4 |
14,3aly |
17,1ke |
12 183 € |
5 |
Ghiotti
/ Hannu Torvinen
|
1640: 5 |
12,3aly |
16,2ke |
14 760 € |
6 |
Kitty Beat
/ Eetu Salmi
|
1640: 6 |
13,8aly |
16,0ke |
16 240 € |
7 |
King of Memory
/ Jarmo Saarela
|
1640: 7 |
14,0ake |
15,7ke |
14 155 € |
8 |
Hilarious Hangover
/ Ari Moilanen
|
1640: 8 |
12,7aly |
15,3ke |
14 130 € |
9 |
La Conte
/ Mika Forss
|
1640: 9 |
16,1ake |
16,9ke |
5 795 € |
10 |
High Flying
/ Taneli Säde
|
1640: 10 |
13,6aly |
16,4ke |
20 776 € |
11 |
Here Comes Marty
/ Jere Kiveinen
|
1640: 11 |
13,6aly |
15,0ke |
23 540 € |
12 |
Southeast King
/ Jouni Nummi
|
1640: 12 |
14,1aly |
17,7ke |
4 766 € |
8. lähtö klo 18:35 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m enintään 36 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Oiva-Sointu
/ Olli Koivunen
|
2140: 1 |
24,4aly |
25,3ke |
56 215 € |
2 |
Imun Siro
/ Jarmo Saarela
|
2140: 2 |
25,6ake |
25,9ke |
27 170 € |
3 |
Uljas Suomalainen
/ Tapio Perttunen
|
2140: 3 |
20,0aly |
21,0ke |
188 497 € |
4 |
Pelipiste
/ Heli Kantonen-Heikkilä
|
2140: 4 |
25,0ake |
25,0ke |
32 660 € |
5 |
Ujori
/ Janne Levula
|
2140: 5 |
24,8aly |
25,4ly |
32 495 € |
6 |
Aika Kiho
/ Pertti Puikkonen
|
2140: 6 |
25,1aly |
24,9ke |
44 245 € |
7 |
Valppaus
/ Kari Venäläinen
|
2140: 7 |
24,8aly |
25,2ke |
40 680 € |
8 |
Varjonova
/ Mika Forss
|
2140: 8 |
22,6aly |
25,1ke |
80 460 € |
9. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 2500 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Diamond Nibs
/ Kari Venäläinen
|
2140: 1 |
18,0ake |
18,0ke |
2 410 € |
2 |
Vigens Monteil
/ Mikko Aro
|
2140: 2 |
17,7ake |
18,9ke |
1 600 € |
3 |
Mylvers Make
/ Bartolome Galmes Lorente
|
2140: 3 |
19,6ake |
19,3ke |
1 436 € |
4 |
Bumajee
/ Kimmo Kalliola
|
2140: 4 |
16,2ake |
17,4ke |
4 915 € |
5 |
Valley's Chance
/ Mika Forss
|
2140: 5 |
17,2ake |
17,4ke |
3 235 € |
6 |
Alejandro
/ Emma Väre
( Hannu Torvinen
) |
2140: 6 |
16,4ake |
20,0ke |
3 457 € |
7 |
Bob Spirit
/ Marko Majaniemi
|
2140: 7 |
17,0ake |
18,4ke |
2 730 € |
8 |
Stoneisle Noelle
/ Markku Sakala
|
2140: 8 |
17,1ake |
18,3ke |
2 312 € |
9 |
Crossfire Alley
/ Tapio Perttunen
|
2140: 9 |
15,5ake |
16,6ke |
7 427 € |
10 |
Devil Step
/ Harri Koivunen
|
2140: 10 |
16,1ake |
17,4ke |
8 955 € |
11 |
Miss Vivacious
/ Jarmo Saarela
|
2140: 11 |
16,3ake |
15,5ke |
10 040 € |
12 |
Cash On Go
/ Jari Kinnunen
|
2140: 12 |
15,3aly |
19,1ke |
6 370 € |
10. lähtö klo 19:05 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 200 e + 20 m/ 1800 e. enintään 2000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Bukowski Comery
/ Mika Forss
|
2140: 1 |
|
19,2ke |
1 200 € |
2 |
Lovely Mesh
/ Jere Kiveinen
|
2140: 2 |
17,3ake |
17,4ke |
3 160 € |
3 |
X-Fire K.A.
/ Antti Teivainen
|
2140: 3 |
19,1ake |
19,0ke |
2 050 € |
4 |
Flirty Kick
/ Raila Järvi
|
2140: 4 |
17,5ake |
19,1ke |
1 560 € |
5 |
R.R. Cavatina
/ Jari Nylund
|
2140: 5 |
18,4ake |
18,0ke |
3 070 € |
6 |
Barbi Que
/ Henry M Bollström
|
2140: 6 |
20,2ake |
19,5ke |
200 € |
7 |
The Special One
/ Teemu Toroska
|
2140: 7 |
17,3ake |
19,6ke |
1 500 € |
8 |
Creditora
/ Aimo Viitanen
|
2140: 8 |
21,4ake |
20,0ke |
624 € |
9 |
Marvelous Diamond
/ Anssi Nurminen
|
2140: 9 |
16,4ake |
16,9ke |
3 430 € |
10 |
Monterrey
/ Ari Moilanen
( Olli Koivunen
) |
2140: 10 |
20,2ake |
19,2ke |
1 125 € |
11 |
Hot Choklit Kiss
/ Ari Korpela
|
2140: 11 |
16,7aly |
17,3ke |
1 770 € |
|
12 |
Local Time
/ Jarmo Saarela
|
2160: 1 |
14,6ake |
15,7ke |
10 976 € |
13 |
Proud Enough
/ Mari Kukkonen
|
2160: 2 |
17,5ake |
17,5ke |
2 410 € |
14 |
Goody Comet
/ Kari Venäläinen
|
2160: 3 |
16,6ake |
18,2ke |
4 230 € |
15 |
May Day Hooper
/ Seppo Markkula
|
2160: 4 |
17,6ake |
18,3ke |
2 500 € |
1. koelähtö klo 15:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Zebe Von Bentz
/ Peter Lindroos
|
2140: 1 |
14,0aly |
16,1ke |
12 725 € |
1.23.0 |
2 |
Up Easy
/ Mikko Aro
|
2140: 2 |
14,9aly |
16,5ke |
9 010 € |
1.23.0 |
3 |
Amandine
/ Jukka Kinnunen
|
2140: 3 |
|
|
0 € |
1.23.0 |
4 |
Miss Maverick
/ Juha Koskela
|
2140: 4 |
13,6ake |
16,6kp |
25 976 € |
1.23.0 |
5 |
Tajs Ambassador
/ Johanna Sianoja
|
2140: 5 |
15,6aly |
17,9ke |
9 725 € |
1.23.0 |
6 |
V.G. Spring Prayer
/ Timo Gardemeister
|
2140: 6 |
16,5ake |
18,4ke |
3 300 € |
1.23.0 |
|
|
|
7 |
Mihael
/ Harri Koivunen
|
2200: 1 |
|
|
0 € |
1.45.0 |
8 |
Viis Siitä
/ Ari Moilanen
|
2200: 2 |
|
|
0 € |
1.45.0 |
9 |
Metakka
/ Juha Säde
|
2200: 3 |
31,6ake |
29,9ke |
3 812 € |
1.35.0 |
10 |
Pihlajan Vellamo
/ Seppo Schwartz
|
2200: 4 |
31,2ake |
27,5ke |
13 630 € |
1.35.0 |
11 |
EL Timotei
/ Raija Saarinen
|
2200: 5 |
26,7aly |
29,0ke |
10 353 € |
1.35.0 |
2. ponilähtö klo 15:50 B-Ponit ryhmäajo 1640 m 2.20.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Åska
/ Eerika Porthen
|
1640: 1 |
2.56,9ake |
|
20 € |
2 |
Kiperän Kepponen
/ Aino Leino
|
1640: 2 |
2.04,6ake |
58,8ke |
2 658 € |
3 |
Hillshead's Pride
/ Tia Hänninen
|
1640: 3 |
2.05,6ake |
2.05,5ke |
1 400 € |
4 |
Zoega II
/ Jenni Wallin
|
1640: 4 |
2.20,9ake |
2.13,0ke |
472 € |
5 |
Golden Eagle
/ Jennifer Pasanen
|
1640: 5 |
2.39,8ake |
2.23,3ke |
180 € |
6 |
Piraten
/ Nina Hänninen
|
1640: 6 |
2.20,3ake |
2.11,9ke |
1 190 € |
Alkuun