Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (7) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 200e, 20 m/ 1000e, 40 m/ 2400e. enintään 2400 e |
1 100 €
|
2 255 €
|
|
2. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 2000e. |
1 500 €
|
2 625 €
|
|
3. lähtö (8) |
tasoitusajo |
sh |
2100 m: |
p. 400 e + 20 m/ 800 e. |
1 500 €
|
3 000 €
|
|
4. lähtö (9) |
ryhmäajo |
kv |
2100 m: |
enintään 19 000 e. |
1 000 €
|
2 000 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (5) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 3500 e + 20 m/ 8000 e. enintään 19 500 e |
1 400 €
|
3 220 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
1609 m: |
enintään 40 000 e. |
1 500 €
|
3 000 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 21 500 e. |
2 000 €
|
4 200 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 11 000 e. |
1 000 €
|
2 000 €
|
|
9. lähtö (10) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 6000 e + 20 m/ 4500 e. enintään 28 500 e |
1 400 €
|
3 220 €
|
Troikka |
10. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 5001 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 3.00.0 + 20 m/ 3,1 s |
100 €
|
210 €
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
300 €
|
1 800 €
|
|
|
Yht. |
29 630 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 200e, 20 m/ 1000e, 40 m/ 2400e. enintään 2400 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1100 e. (1100-550-275-165-110-55) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Touch Me Now
/ Kari Venäläinen
|
2100: 1 |
20,0ake |
20,8ke |
195 € |
2 |
Stoneisle Orlando
/ Mika Forss
|
2100: 2 |
15,3ake |
17,1ke |
5 945 € |
3 |
Maiden Flea
/ Seppo Markkula
|
2100: 3 |
|
21,0ke |
130 € |
4 |
Olga Jar*
/ Jarmo Saarela
|
2100: 4 |
18,7ake |
18,4ke |
1 785 € |
5 |
Winter's Ladylike
/ Ari Moilanen
|
2100: 5 |
17,2ake |
18,4ke |
2 050 € |
6 |
Smiling Nicolai
/ Jere Hurme
|
2100: 6 |
16,8ake |
17,3ke |
3 750 € |
7 |
Leemark's Diandra
/ Anssi Nurminen
|
2100: 7 |
15,8ake |
18,4ke |
4 820 € |
8 |
Prize Velvet
/ Antti Teivainen
|
2100: 8 |
16,4ake |
18,2ke |
3 915 € |
9 |
Merry Goround Me
/ Harri Koivunen
|
2100: 9 |
17,1ake |
16,8ke |
3 250 € |
10 |
Sarah Daybreak
/ Hannu Torvinen
|
2100: 10 |
17,4ake |
16,8ke |
2 780 € |
11 |
Photo Smile
/ Matti Säteri
|
2100: 11 |
18,2ake |
17,7ke |
1 900 € |
12 |
Bonjour Evo*
/ Henri Bollström
|
2100: 12 |
21,3ake |
22,4ke |
80 € |
|
13 |
Firemaker
/ Ilkka Korpi
|
2120: 1 |
13,6aly |
15,9ke |
13 475 € |
14 |
Miss Sally
/ Olli Koivunen
|
2120: 2 |
17,4ake |
18,6ke |
2 165 € |
|
15 |
Tex Stars
/ Peter Lindroos
|
2140: 1 |
17,2ake |
18,5ke |
2 886 € |
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Biofarm Cup -karsinta p. 2000e. pt. 20 m. P. 1500 e. (1500-750-375-225) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Arctic Legend
/ Pekka Korpi
|
2100: 1 |
15,0aly |
16,9ke |
10 467 € |
2 |
Rockmeadow Tom
/ Anssi Nurminen
|
2100: 2 |
15,9aly |
17,1ke |
5 710 € |
3 |
Whole Lotta Love
/ Mika Forss
|
2100: 3 |
11,0ake |
13,2kp |
369 766 € |
4 |
Questionmark Me
/ Olli Koivunen
|
2100: 4 |
11,8aly |
m15,3ke |
100 509 € |
5 |
Empire Shark
/ Markku Nieminen
|
2100: 5 |
11,7aly |
16,0ke |
30 860 € |
3. lähtö klo 18:50 Suomenhevoset tasoitusajo 2100 m 4-v. Biofarm Cup -karsinta p. 400 e + 20 m/ 800 e. pt. 60 m. P. 1500 e. (1500-750-375-225-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Uljas Suomalainen
/ Tapio Perttunen
|
2100: 1 |
20,0aly |
21,0ke |
188 497 € |
2 |
Ypäjä Julmuri
/ Ilkka Korpi
|
2100: 2 |
27,3ake |
33,7ke |
4 275 € |
3 |
Noran Pot
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 3 |
24,6aly |
27,3ke |
18 610 € |
4 |
Caijus
/ Ari Moilanen
|
2100: 4 |
18,6aly |
22,1ke |
264 556 € |
5 |
Porttikallion Ässä
/ Janne Ranta-Krenkku
|
2100: 5 |
26,4aly |
26,7ke |
37 230 € |
|
6 |
Supernova
/ Jyrki Filatoff
|
2120: 1 |
|
31,6ke |
2 625 € |
7 |
Hurja-Tuli
/ Jari Nylund
|
2120: 2 |
30,8ake |
31,3ke |
3 370 € |
8 |
Nuoralan Masa
/ Peter Lindroos
|
2120: 3 |
29,8aly |
29,8ke |
5 795 € |
9 |
Inkun Taikuri
/ Kari Venäläinen
|
2120: 4 |
|
28,3ke |
2 200 € |
10 |
Lysti Rols
/ Seppo Markkula
|
2120: 5 |
29,0ake |
29,1ke |
9 365 € |
|
11 |
Ponutella
/ Harri Koivunen
|
2140: 1 |
25,3aly |
24,9ke |
49 830 € |
|
12 |
Tähtiheili
/ Henri Bollström
|
2160: 1 |
27,2ake |
25,2ke |
25 319 € |
4. lähtö klo 19:22 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Kuninkuusravit 29.-31.7. -lähtö enintään 19 000 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-250-150-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Iro-Neito
/ Ari Moilanen
|
2100: 1 |
23,3aly |
28,2ke |
16 715 € |
2 |
H.V. Tuuri
/ Veikko Leinonen
|
2100: 2 |
18,6aly |
21,7ke |
387 525 € |
3 |
Y.P. Passi
/ Hannu Torvinen
|
2100: 3 |
25,8aly |
24,3ly |
24 265 € |
4 |
Muiston Prinssi
/ Jarmo Saarela
|
2100: 4 |
23,5aly |
25,1ke |
34 010 € |
5 |
Virin Eko
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 5 |
24,2aly |
24,8kp |
64 201 € |
6 |
Lover
/ Arto Hammar
|
2100: 6 |
25,3aly |
24,4ke |
60 730 € |
7 |
Hirmun Teräs
/ Seppo Markkula
|
2100: 7 |
26,1aly |
27,1ke |
17 070 € |
8 |
Novan Vuokko
/ Harri Koivunen
|
2100: 8 |
26,5ake |
26,6ke |
13 405 € |
9 |
Imun Siro
/ Tapio Perttunen
|
2100: 9 |
25,6ake |
25,9ke |
27 170 € |
5. lähtö klo 19:37 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m tammoille Turun Ravinaisten Tammaravuri p. 3500 e + 20 m/ 8000 e. enintään 19 500 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1400 e. (1400-700-350-210-140-140) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Callela Cashflow
/ Mikko Mäkelä
|
2100: 1 |
15,3aly |
17,1ke |
3 382 € |
2 |
Deanna Boko
/ Ilkka Korpi
|
2100: 2 |
13,3aly |
16,8ke |
13 260 € |
3 |
Callela Irene
/ Jere Kiveinen
|
2100: 3 |
13,2aly |
16,8ke |
15 868 € |
4 |
My Freya
/ Seppo Markkula
|
2100: 4 |
14,5aly |
16,7ke |
7 545 € |
5 |
Millstone's Vivid
/ Pekka Korpi
|
2100: 5 |
13,1aly |
14,6ke |
66 331 € |
6 |
Selene Lune
/ Harri Koivunen
|
2100: 6 |
12,0aly |
13,3ke |
147 087 € |
7 |
Glamour Vice
/ Heli Kantonen-Heikkilä
|
2100: 7 |
16,2ake |
17,0ke |
2 915 € |
8 |
Ilves Laukko
/ Tapio Perttunen
|
2100: 8 |
15,3ake |
17,1ke |
12 895 € |
9 |
Undeniable Stride
/ Mikael Pitkänen
|
2100: 9 |
14,1aly |
16,7ke |
9 701 € |
10 |
Android Enemy
/ Jeroen van Craen
|
2100: 10 |
16,1ake |
17,5ke |
3 870 € |
|
11 |
Stone Capes Megy
/ Mika Forss
|
2120: 1 |
13,1aly |
15,3ke |
19 990 € |
12 |
Livi Internet
/ Ari Moilanen
|
2120: 2 |
14,2aly |
16,9ke |
14 805 € |
13 |
Västerbo Amarone
/ Hannu Rinne
|
2120: 3 |
14,2aly |
16,5ke |
8 340 € |
14 |
Sarah With Love
/ Emma Väre
|
2120: 4 |
14,5aly |
17,1ke |
10 280 € |
15 |
Uparty K.A.
/ Janne Ulmas
|
2120: 5 |
14,8aly |
16,5ke |
9 033 € |
16 |
Old Ladie's Star
/ Hannu Torvinen
|
2120: 6 |
14,8aly |
18,0ke |
6 140 € |
6. lähtö klo 20:00 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m enintään 40 000 e. P. 1500 e. (1500-750-375-225-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Trini Boy*
/ Pertti Puikkonen
|
1609: 1 |
13,0aly |
16,0ke |
23 870 € |
2 |
Arctic Shot
/ Juha-Pekka Hanhimäki
|
1609: 2 |
11,4aly |
13,6ly |
53 815 € |
3 |
Somolli Bowl
/ Emma Väre
|
1609: 3 |
12,2aly |
14,8ly |
36 160 € |
4 |
Big Muscles
/ Seppo Markkula
|
1609: 4 |
12,9aly |
15,1ke |
28 315 € |
5 |
Fine By Me
/ Harri Koivunen
|
1609: 5 |
11,7aly |
14,1ke |
87 843 € |
6 |
Juan Pablo Point
/ Ari Moilanen
|
1609: 6 |
12,5aly |
14,0ly |
37 720 € |
7 |
Gri di S.J.
/ Hannu Torvinen
|
1609: 7 |
12,6aly |
14,8ly |
39 575 € |
8 |
Pension Killer
/ Olli Koivunen
|
1609: 8 |
12,3aly |
14,0ke |
49 802 € |
9 |
Exdell
/ Antti Teivainen
|
1609: 9 |
12,3aly |
15,9ke |
31 695 € |
10 |
Absolute Ruler
/ Mika Forss
|
1609: 10 |
12,5aly |
15,2ke |
33 680 € |
7. lähtö klo 20:21 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 21 500 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Vengeance
/ Olli Koivunen
|
2100: 1 |
13,0aly |
|
19 300 € |
2 |
Stone Capes Luca
/ Mikael Kopola
|
2100: 2 |
13,6aly |
15,6ke |
23 405 € |
3 |
Alfa Deja Vu
/ Teijo Granath
|
2100: 3 |
15,6ake |
17,1ke |
11 832 € |
4 |
Micky Man
/ Tapio Perttunen
|
2100: 4 |
14,1ake |
16,6kp |
20 165 € |
5 |
Mystic Power
/ Mika Forss
|
2100: 5 |
13,3aly |
15,6pi |
48 708 € |
6 |
Ypäjä Hereiam
/ Ilkka Korpi
|
2100: 6 |
11,0aly |
12,6ly |
138 843 € |
7 |
New Grove Quadro
/ Mika Taittonen
|
2100: 7 |
13,8aly |
16,4ke |
17 540 € |
8 |
Flash Of Genius
/ Janne Ulmas
|
2100: 8 |
13,5aly |
17,1ke |
19 304 € |
9 |
Thelma Zet
/ Reijo Tauriainen
|
2100: 9 |
13,3aly |
16,7ke |
34 906 € |
10 |
Bluehill's Thunder
/ Harri Koivunen
|
2100: 10 |
13,0aly |
18,2ke |
19 365 € |
11 |
Past Or Flash
/ Hannu Torvinen
|
2100: 11 |
11,8aly |
17,9ke |
60 830 € |
12 |
Luckyline Krok*
/ Seppo Markkula
|
2100: 12 |
13,3aly |
14,4ke |
39 915 € |
8. lähtö klo 20:40 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Hevari - Nuorten ohjastajien liiga enintään 11 000 e. P. 1000 e. (1000-500-250-150-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Huckleberry Tooma
/ Emma Väre
|
2100: 1 |
14,6aly |
17,0ke |
13 315 € |
2 |
Ex Gracy
/ Jere Kiveinen
|
2100: 2 |
12,8aly |
16,6ke |
19 430 € |
3 |
Raoul Grif
/ Ellinoora Laurila
|
2100: 3 |
12,9aly |
14,1ke |
20 250 € |
4 |
Dream Step Wili
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 4 |
12,6aly |
15,2ke |
20 235 € |
5 |
Tibertius
/ Arna Ruohomäki
|
2100: 5 |
15,2aly |
18,2ke |
10 555 € |
6 |
Whow Whow
/ Jere Hurme
|
2100: 6 |
14,8aly |
17,4ke |
10 088 € |
7 |
Not So Easy Blue
/ Tero Haapaharju
|
2100: 7 |
13,9aly |
16,8pi |
17 735 € |
8 |
Who's Fabulous
/ Toivo Niemi
|
2100: 8 |
14,8aly |
16,9ly |
11 310 € |
9 |
Combat On Line
/ Olli Koivunen
|
2100: 9 |
13,9aly |
16,1ke |
20 305 € |
10 |
Fu King Fast
/ Mikko Mäkelä
|
2100: 10 |
15,2ake |
15,3ke |
9 512 € |
9. lähtö klo 20:59 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m tammoille Turun Ravinaisten Tammaravuri p. 6000 e + 20 m/ 4500 e. enintään 28 500 e P. 1400 e. (1400-700-350-210-140-140) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Sävelen Sähinä
/ Jarmo Saarela
|
2100: 1 |
30,0ake |
28,6ke |
4 365 € |
2 |
Pistoliekki
/ Mika Forss
|
2100: 2 |
28,0ake |
28,9ke |
5 850 € |
3 |
Arinkka
/ Pertti Puikkonen
|
2100: 3 |
29,2ake |
29,2ke |
4 205 € |
4 |
Etulan Eerika
/ Jere Kiveinen
|
2100: 4 |
29,4ake |
29,5ke |
6 625 € |
5 |
Suviruusuli
/ Tapio Perttunen
|
2100: 5 |
23,5aly |
26,5ke |
30 555 € |
6 |
Vapun Veera
/ Ari Moilanen
|
2100: 6 |
24,3aly |
26,4ke |
12 720 € |
7 |
Taikasiro
/ Aimo Karpalisto
|
2100: 7 |
34,7ake |
32,3ke |
2 770 € |
8 |
Metallikka
/ Heli Kantonen-Heikkilä
|
2100: 8 |
29,2ake |
29,0ke |
4 284 € |
9 |
Erorilla
/ Jukka Kauppinen
|
2100: 9 |
27,6aly |
28,3ke |
5 015 € |
|
10 |
Cuda
/ Petteri Salonen
|
2120: 1 |
28,9ake |
28,8ke |
8 110 € |
11 |
Hollaus
/ Arto Hammar
|
2120: 2 |
24,3aly |
26,1ke |
46 700 € |
12 |
Mantin Unelma
/ Markku Kinnunen
|
2120: 3 |
27,3aly |
27,3ke |
11 750 € |
13 |
Siirilli
/ Hannu Torvinen
|
2120: 4 |
27,5ake |
25,5ly |
14 630 € |
|
14 |
Syys-Sonaatti
/ Antti Teivainen
|
2140: 1 |
23,9aly |
26,2ly |
11 895 € |
15 |
Varjonova
/ Harri Koivunen
|
2140: 2 |
22,6aly |
25,1ke |
80 460 € |
16 |
Siporitar
/ Juha Jalonen
|
2140: 3 |
26,4ake |
28,3ke |
13 460 € |
10. lähtö klo 21:12 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5001 e. P. 1000 e. (1000-500-250-150-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Chip Malibu
/ Antti Teivainen
|
2100: 1 |
14,9ake |
17,1ke |
6 630 € |
2 |
BWT Mistral
/ Pertti Ketola
|
2100: 2 |
16,0ake |
16,5ke |
5 090 € |
3 |
Rositasine
/ Olli Koivunen
|
2100: 3 |
16,8ake |
19,7ke |
3 630 € |
4 |
Meadow Miss
/ Seppo Markkula
|
2100: 4 |
14,5aly |
17,9ke |
8 720 € |
5 |
Charmaine
/ Ilkka Korpi
|
2100: 5 |
16,0ake |
17,2ke |
5 180 € |
6 |
Lonely Rider
/ Mika Forss
|
2100: 6 |
11,3aly |
14,9ke |
37 739 € |
7 |
Bonanza Hoss
/ Ari Moilanen
|
2100: 7 |
14,4ake |
16,0ke |
16 580 € |
8 |
Ådi Hornline
/ Hannu Torvinen
( Kari Venäläinen
) |
2100: 8 |
16,3aly |
18,1ke |
3 372 € |
9 |
Playboy Sala
/ Harri Koivunen
|
2100: 9 |
13,2aly |
16,2ke |
16 650 € |
10 |
Muscat Tone
/ Pekka Korpi
|
2100: 10 |
16,1ake |
17,3ke |
8 869 € |
11 |
Nio Remix
/ Jouko Inkala
|
2100: 11 |
16,7ake |
16,0ke |
4 585 € |
12 |
Uurestas
/ Toivo Niemi
|
2100: 12 |
16,4ake |
18,1ke |
7 115 € |
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Global Trigger
/ Toivo Niemi
|
2100: 1 |
16,4aly |
18,9ke |
2 540 € |
1.23.0 |
2 |
Fable Paxx
/ Janne Ulmas
|
2100: 2 |
13,9aly |
17,6ke |
9 400 € |
1.23.0 |
3 |
Petra Streamline
/ Jaana Voutilainen
|
2100: 3 |
16,7ake |
17,9ke |
2 100 € |
1.23.0 |
4 |
Enrique Web
/ Olli Koivunen
|
2100: 4 |
16,9ake |
17,5ke |
4 814 € |
1.23.0 |
5 |
Better In Ever
/ Peter Lindroos
|
2100: 5 |
20,4ake |
18,0ke |
1 690 € |
1.23.0 |
6 |
Smashing Lady
/ Esa Pakarinen
|
2100: 6 |
|
24,5ke |
12 € |
1.23.0 |
|
|
7 |
Petroff
/ Mika Forss
|
2140: 1 |
30,6aly |
30,4ke |
6 630 € |
1.35.4 |
8 |
Holari
/ Juha Jalonen
|
2140: 2 |
23,8aly |
25,2ke |
66 405 € |
1.35.0 |
9 |
Sointu-Esteri
/ Harri Koivunen
|
2140: 3 |
27,2aly |
28,6ke |
16 295 € |
1.35.0 |
10 |
Tuulen Natalia
/ Arto Hammar
|
2140: 4 |
|
31,3ke |
1 770 € |
1.36.3 |
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.00.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Huilun Ines
/ Jonna Javanainen
|
1100: 1 |
|
3.06,1ly |
508 € |
2 |
Huilun Minni
/ Heidi Vuori
|
1100: 2 |
2.51,6ake |
2.56,1ke |
1 056 € |
3 |
Pakomäen Lily of the Valley 1396 SH
/ Ida Haaranen
|
1100: 3 |
2.41,7aly |
2.44,2ly |
965 € |
4 |
Efraim
/ Viivi Mäki-Jaakkola
|
1100: 4 |
3.01,9ake |
3.05,9ly |
678 € |
5 |
Sillanpään Gertrud
/ Elina Leinonen
|
1100: 5 |
2.47,4aly |
2.43,6ke |
1 432 € |
6 |
Retimo
/ Julia Junnila
|
1100: 6 |
2.51,6aly |
2.45,5ly |
1 222 € |
|
7 |
Lomil
/ Veeti Mäntylä
|
1120: 1 |
2.49,6aly |
2.43,2ly |
1 302 € |
|
8 |
Kaunisrannan Pauletta 1293 SH
/ Jenni Multamäki
|
1140: 1 |
|
2.55,6ke |
192 € |
|
|
|
9 |
Allgunnens Galina
/ Pinja Iltanen
|
1200: 1 |
2.24,6aly |
2.20,9ly |
3 236 € |
10 |
Uutelan Cinderella
/ Janni Vuori
|
1200: 2 |
2.51,0ake |
2.45,0ly |
1 327 € |
|
11 |
Lyktans Primus 119 SH
/ Johanna Säteri
|
1220: 1 |
2.59,4ake |
2.43,3ly |
1 182 € |
1. nuoret-lähtö klo 17:20 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
My Iver
/ Kari Kallionpää
|
2100: 1 |
15,5ake |
17,5ke |
7 780 € |
2 |
Cinnamon Li
/ Terri Lehtonen
|
2100: 2 |
15,3aly |
|
5 671 € |
3 |
Sahara Foxylady
/ Olli Koivunen
|
2100: 3 |
11,9aly |
15,3ke |
52 686 € |
4 |
Iristosin
/ Heini Koivusaari
|
2100: 4 |
16,7ake |
17,3ke |
2 350 € |
5 |
Sky's The Limit
/ Jyrki Filatoff
|
2100: 5 |
15,4ake |
17,4ke |
7 640 € |
6 |
Leemark's Elysee
/ Jussi Hautanen
|
2100: 6 |
21,3ake |
19,0ke |
1 000 € |
7 |
Wall Street Comery
/ Harri Koivunen
|
2100: 7 |
11,9aly |
14,2ke |
49 630 € |
8 |
Unequalled Stride
/ Mikael Pitkänen
|
2100: 8 |
12,9aly |
17,2ke |
19 305 € |
9 |
Flashing Star
/ Hannu Torvinen
|
2100: 9 |
20,6ake |
18,4ke |
1 390 € |
10 |
Rock Emmy
/ Jere Kiveinen
|
2100: 10 |
22,1ake |
22,7ke |
100 € |
|
|
11 |
Heissulivei
/ Rami Mäenpää
|
2140: 1 |
|
|
0 € |
12 |
Sissin Sampo
/ Reijo Oksanen
|
2140: 2 |
29,0ake |
31,4ke |
7 770 € |
13 |
Malus Huvitus
/ Sampo Kujala
|
2140: 3 |
28,2ake |
27,5ke |
16 360 € |
14 |
Kurtakon Hulda
/ Arto Hammar
|
2140: 4 |
25,7aly |
27,5ke |
19 390 € |
Alkuun