Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 500 e. |
500 €
|
1 100 €
|
|
2. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 5500 e. |
600 €
|
1 320 €
|
Toto4-1 |
3. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 2000 e. |
500 €
|
1 050 €
|
Toto4-2 |
4. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 11 500 e. |
600 €
|
1 320 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
5. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 29 000 e. |
600 €
|
1 320 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. opetuslähtö (25) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
300 €
|
500 €
|
|
|
Yht. |
6 610 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 12:01 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 500 e. Etus. Suom. synt. P. 500 e. (500-250-150-100-50-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
White Cross Beso
/ Kimmo Niemelä
|
2100: 1 |
14,6ake |
16,5ke |
19 715 € |
2 |
Barefoot Bimbo
/ Hannu Torvinen
|
2100: 2 |
17,1ake |
17,3ke |
3 329 € |
3 |
Rim Bay Avril
/ Jukka Torvinen
|
2100: 3 |
17,9ake |
19,1ke |
1 560 € |
4 |
Marle's Girl
/ Juhani Tapani
|
2100: 4 |
18,4ake |
18,6ke |
810 € |
5 |
E.V. Menina
/ Juha Launonen
|
2100: 5 |
15,2aly |
18,6ke |
7 235 € |
6 |
Yoline Hoss
/ Tiia Viljanen
|
2100: 6 |
18,4ake |
18,7ke |
440 € |
7 |
True Victory
/ Eero Nieminen
|
2100: 7 |
19,2akp |
20,0ke |
140 € |
8 |
Balagan City
/ Petteri Kivelä
|
2100: 8 |
16,8ake |
18,8pi |
3 440 € |
9 |
We're Gonna Win
/ Marko Heikari
|
2100: 9 |
13,3aly |
17,4ke |
13 560 € |
10 |
Mr Black Ice
/ Kalevi Korkiakangas
|
2100: 10 |
19,3ake |
19,3ke |
445 € |
11 |
Three Dee Nodo
/ Jukka-Pekka Hukkanen
|
2100: 11 |
13,9akp |
15,7ke |
27 485 € |
12 |
Devil's Melody
/ Tapio Perttunen
|
2100: 12 |
16,6ake |
17,4ke |
3 465 € |
2. lähtö klo 12:16 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5500 e. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Nickelback
/ Antti Kangas
|
2100: 1 |
15,3aly |
16,5ke |
9 760 € |
2 |
Sweet Carambola
/ Janika Pasi
|
2100: 2 |
16,1ake |
18,3ke |
2 386 € |
3 |
Rive Weaver
/ Arto Laaksonen
|
2100: 3 |
14,5aly |
24,7ke |
6 310 € |
4 |
Ms Beauty Pepper
/ Tapio Perttunen
|
2100: 4 |
16,8aly |
18,1ke |
6 255 € |
5 |
Be Seen Big Boss
/ Hemmi Florin
|
2100: 5 |
15,5ake |
16,4ke |
5 475 € |
6 |
Sergio Leone
/ Antti Ruokonen
|
2100: 6 |
13,0aly |
17,9ke |
36 780 € |
7 |
Sonetta
/ Jukka Torvinen
|
2100: 7 |
16,8ake |
17,0ke |
5 880 € |
8 |
Dandyman Sisu
/ Ilkka Föhr
|
2100: 8 |
17,2ake |
17,7ke |
4 449 € |
9 |
Rullebackens Tommy
/ Matti Nisonen
|
2100: 9 |
15,3aly |
16,9ke |
6 280 € |
10 |
Crushing Wolf
/ Hannu Torvinen
|
2100: 10 |
15,6ake |
17,8ke |
5 230 € |
11 |
Jamie Hyneman
/ Marko Redsven
|
2100: 11 |
12,7ake |
14,7ke |
47 220 € |
12 |
Free Rolls
/ Heikki Kupsu
|
2100: 12 |
16,2aly |
18,0ke |
3 746 € |
3. lähtö klo 12:31 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 2000 e. Etus. Suom. synt. P. 500 e. (500-250-150-100-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Sacagawea
/ Antti Ruokonen
|
2100: 1 |
15,9aly |
18,5ke |
4 485 € |
2 |
Max Speed
/ Arto Laaksonen
|
2100: 2 |
17,7ake |
20,2pi |
1 580 € |
3 |
Mr Frisky
/ Jussi Tuominiemi
|
2100: 3 |
16,3ake |
16,2ke |
4 259 € |
4 |
Wera Winsson
/ Esa Holopainen
|
2100: 4 |
18,5ake |
18,9ke |
1 060 € |
5 |
Super Reload
/ Jorma Liimatainen
|
2100: 5 |
18,7ake |
16,8ke |
1 820 € |
6 |
Charming April
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 6 |
15,5ake |
17,4ke |
15 720 € |
7 |
Smoky Ray
/ Timo Toiviainen
|
2100: 7 |
13,2aly |
15,4ke |
26 770 € |
8 |
Tiia Tempest
/ Juhani Tapani
|
2100: 8 |
14,9aly |
15,8ke |
27 753 € |
9 |
Champion Boost
/ Lauri Turunen
|
2100: 9 |
16,3aly |
17,4ke |
3 080 € |
10 |
Pt's Queenly
/ Ari Viander
|
2100: 10 |
13,6aly |
16,3ke |
15 415 € |
11 |
Rim Bay Frenchy
/ Jorma Ruokonen
|
2100: 11 |
14,4aly |
17,4ke |
9 926 € |
12 |
Ikaros Fortis
/ Ville Tonttila
|
2100: 12 |
17,1aly |
18,6ke |
1 420 € |
4. lähtö klo 12:46 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 11 500 e. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Jerry Lou GJ*
/ Tapio Perttunen
|
2100: 1 |
15,5aly |
18,8ke |
11 333 € |
2 |
Mr Tango
/ Marko Heikari
|
2100: 2 |
15,7aly |
16,9ly |
10 380 € |
3 |
Charlotte Russe
/ Jouni Varamäki
|
2100: 3 |
14,3aly |
16,6ke |
12 265 € |
4 |
Inglorious Jam
/ Jukka-Pekka Hukkanen
|
2100: 4 |
13,8aly |
18,5ke |
16 465 € |
5 |
Capeman
/ Jukka Torvinen
|
2100: 5 |
15,5aly |
15,4ke |
11 318 € |
6 |
Gabriella Sunsign
/ Ismo Korhonen
|
2100: 6 |
13,1aly |
18,5ke |
21 115 € |
7 |
Wonder Woman
/ Marko Redsven
|
2100: 7 |
12,9aly |
14,1ly |
37 000 € |
8 |
Oberon
/ Hannu Torvinen
|
2100: 8 |
15,1ake |
16,5ke |
9 375 € |
9 |
Doolin Dalton
/ Jarmo Saarela
|
2100: 9 |
m14,3aly |
16,7ke |
21 485 € |
10 |
Excite It
/ Ville Tonttila
|
2100: 10 |
15,1aly |
17,6ke |
9 852 € |
11 |
Will Be Joyful
/ Arto Laaksonen
|
2100: 11 |
15,4ake |
17,3ke |
11 150 € |
12 |
Watanabe
/ Esa Holopainen
|
2100: 12 |
14,1aly |
17,1ke |
10 040 € |
5. lähtö klo 13:01 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 29 000 e. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Have A Nice Day
/ Jarmo Saarela
|
2100: 1 |
13,8aly |
m15,9ke |
20 335 € |
2 |
Paladin Sisu
/ Matti Nisonen
|
2100: 2 |
13,8aly |
16,0pi |
26 775 € |
3 |
Ranch Morrison
/ Hannu Torvinen
|
2100: 3 |
14,2ake |
16,4ke |
29 305 € |
4 |
Sundsvik Chamsin
/ Arto Laaksonen
|
2100: 4 |
12,0aly |
17,0pi |
31 865 € |
5 |
Luxorious Lord
/ Jukka Torvinen
|
2100: 5 |
11,0aly |
14,8ke |
100 554 € |
6 |
April Love D*
/ Pasi Tikkala
|
2100: 6 |
10,9aly |
13,3ke |
60 295 € |
7 |
Maryland Rose
/ Ville Tonttila
|
2100: 7 |
13,0aly |
14,9ke |
31 371 € |
8 |
Gleneagle
/ Timo Toiviainen
|
2100: 8 |
14,6aly |
14,3ly |
28 561 € |
9 |
Flying Duck
/ Teuvo Karpale
|
2100: 9 |
12,7aly |
15,0ke |
48 175 € |
10 |
Hot Beer
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 10 |
12,2aly |
15,6ke |
29 385 € |
11 |
Golden Eleven
/ Tapio Perttunen
|
2100: 11 |
12,3aly |
14,6ke |
70 880 € |
12 |
Bringhome The Gold
/ Esa Holopainen
|
2100: 12 |
13,4aly |
16,2ke |
28 905 € |
1. koelähtö klo 13:10 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Snowdon
/ Marko Heikari
|
2100: 1 |
13,8ake |
16,1ke |
21 625 € |
1.23.0 |
2 |
Caspian Sisu
/ Jukka Torvinen
|
2100: 2 |
13,7aly |
15,7ke |
11 192 € |
1.23.0 |
3 |
Victory Mafioso
/ Juha Launonen
|
2100: 3 |
15,5ake |
18,1ke |
3 175 € |
1.23.0 |
4 |
Stoneisle Ocean*
/ Isto Kuisma
|
2100: 4 |
10,9aly |
14,0ke |
125 436 € |
1.23.0 |
|
|
5 |
Kasimiro
/ Esa Holopainen
|
2140: 1 |
|
|
0 € |
1.45.0 |
6 |
Vapun Jekku
/ Pertti Niveri
|
2140: 2 |
30,3ake |
30,9ly |
5 370 € |
1.35.9 |
1. opetuslähtö klo 13:30 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Stoneisle Quidam
/ Jussi Rämö
|
2100: 1 |
15,0aly |
17,2ke |
15 495 € |
Alkuun