Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (4) |
Monte tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 8000e, 20 m/ 27 000e, 40 m/ 76 000e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
|
2. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 5600 e. |
1 000 €
|
2 300 €
|
|
3. lähtö (11) |
tasoitusajo |
sh |
2100 m: |
p. 1.36.0 + 20 m/ 1,5 s |
3 000 €
|
6 300 €
|
|
4. lähtö (8) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 1.30.0 + 20 m/ 1,5 s |
2 000 €
|
4 400 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (2b) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 21 500 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (7) |
ryhmäajo |
kv |
2100 m: |
|
1 500 €
|
3 000 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 11 000 e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (6) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 2500 e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
|
9. lähtö (2a) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 21 500 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
Troikka |
10. lähtö (10) |
tasoitusajo |
kv |
1000 m: |
|
1 000 €
|
2 600 €
|
|
1. koelähtö (21a) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
2. koelähtö (21b) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 2.49.0 + 20 m/ 2,8 s |
100 €
|
220 €
|
|
|
Yht. |
29 620 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2100 m Valkealan Hevosystäväinseura ry -lähtö p. 8000e, 20 m/ 27 000e, 40 m/ 76 000e. pt. 60 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Debbie's Delight
/ Malin Kullberg
|
2100: 1 |
16,6ake |
16,7ke |
9 666 € |
2 |
Blender
/ Maria Muhli
|
2100: 2 |
19,9ake |
20,2ke |
180 € |
3 |
Mountain Triton
/ Taru Ahola
|
2100: 3 |
16,7ake |
17,3ke |
6 419 € |
4 |
Quaint Dell
/ Satu Likander
|
2100: 4 |
14,1aly |
17,3ke |
11 530 € |
|
5 |
Titan Rain
/ Anna Torvinen
|
2120: 1 |
13,4aly |
15,1ly |
26 401 € |
6 |
Romanina Ans*
/ Jenni Koskela
|
2120: 2 |
14,3ake |
15,2ke |
19 863 € |
7 |
Yerro Lin
/ Virpi Kuossari
|
2120: 3 |
m13,8aly |
14,9ly |
29 246 € |
8 |
Brazen Baron
/ Heidi Kuossari
|
2120: 4 |
15,4aly |
18,3ke |
11 928 € |
9 |
Soros
/ Saara Juutilainen
|
2120: 5 |
14,6aly |
17,3ke |
11 285 € |
10 |
Frost Flower
/ Tamara Skutnabb
( Maija Fors
) |
2120: 6 |
13,8aly |
16,1ke |
15 512 € |
11 |
Axel Halm
/ Nelly Korpikoski
|
2120: 7 |
13,3aly |
m16,5ke |
20 395 € |
12 |
Ridgehead Gunde
/ Sanna Riikonen
|
2120: 8 |
13,3aly |
17,0ke |
18 055 € |
13 |
Fifty Sixty
/ Merja Ikäheimonen
|
2120: 9 |
17,1aly |
17,7ke |
9 330 € |
|
14 |
Frosty Vice
/ Kaisa Räsänen
|
2140: 1 |
11,7aly |
15,1pi |
96 670 € |
15 |
Kalido
/ Miia Myllymäki
|
2140: 2 |
14,5ake |
15,1ke |
29 097 € |
16 |
Big Brave
/ Mervi Laurila
|
2140: 3 |
13,5aly |
14,7ly |
57 429 € |
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Inge Värav-lähtöKansainvälinen Ajajaottelu Suomi-Venäjä-Viro enintään 5600 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Global Springtime
/ Liisa Lanki
|
2100: 1 |
15,9aly |
18,3ke |
2 374 € |
2 |
Dayron
/ Elena Chefranova
|
2100: 2 |
17,6ake |
18,3ke |
3 630 € |
3 |
Goldshoe Doris
/ Hanna Korhonen
|
2100: 3 |
15,2aly |
17,7ke |
6 700 € |
4 |
Las Robbie
/ Ljubov Bezrukova
|
2100: 4 |
13,9aly |
17,9ke |
8 765 € |
5 |
Silent
/ Jelena Tsezaks
|
2100: 5 |
14,3aly |
16,9kp |
12 645 € |
6 |
Langenbrunner
/ Emma Väre
|
2100: 6 |
15,2ake |
16,9ke |
11 860 € |
7 |
Don Geronimo
/ Tatjana Zubenok
|
2100: 7 |
15,3aly |
17,0ke |
5 808 € |
8 |
Belleroosa
/ Kristina Sokolova
|
2100: 8 |
16,3ake |
17,6ke |
4 000 € |
9 |
Hunken
/ Henna Halme
|
2100: 9 |
15,1aly |
16,3ke |
10 548 € |
3. lähtö klo 18:55 Suomenhevoset tasoitusajo 2100 m 4-5-v. Reijo Borgström -lähtö, Kymen-Karjalan Hevosenomistajat ry p. 1.36.0 + 20 m/ 1,5 s Nuorten sarja P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ukkosen Jymy
/ Ari Moilanen
|
2100: 1 |
27,8ake |
27,5ke |
25 330 € |
2 |
Noran Pot
/ Arto Laaksonen
|
2100: 2 |
24,6aly |
27,3ke |
18 610 € |
3 |
Suloviima
/ Antti Kinnunen
|
2100: 3 |
27,3ake |
26,8ke |
17 280 € |
4 |
Rahima
/ Heikki Räisänen
|
2100: 4 |
30,6ake |
31,6ke |
4 600 € |
|
5 |
Väikki
/ Teemu Okkolin
|
2120: 1 |
29,5ake |
29,5ke |
7 555 € |
6 |
Tutun Impi
/ Tapio Perttunen
|
2120: 2 |
24,2aly |
24,9ke |
164 592 € |
|
7 |
Turon Jatsi
/ Pertti Niveri
|
2140: 1 |
30,7aly |
32,8ke |
1 870 € |
8 |
Viitön
/ Esa Holopainen
|
2140: 2 |
33,4ake |
33,9ke |
1 700 € |
9 |
Turelius
/ Eero Laitinen
|
2140: 3 |
23,1aly |
23,4ke |
113 800 € |
|
10 |
Verna-Illuusia
/ Hannu Torvinen
|
2160: 1 |
27,5ake |
28,6ke |
23 370 € |
|
11 |
Huima Hermanni
/ Tommi Sundström
|
2180: 1 |
27,1aly |
27,3ke |
21 880 € |
|
12 |
Ponutella
/ Jukka Torvinen
|
2200: 1 |
25,3aly |
24,9ke |
49 830 € |
4. lähtö klo 19:15 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Tserboy -lähtö, Iitin Hevosystäväinseura ry p. 1.30.0 + 20 m/ 1,5 s Etus. Suom. synt. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Elisee
/ Esa Turunen
|
2100: 1 |
28,9aly |
30,2ke |
5 325 € |
2 |
Riksun Hurmuri
/ Markku Elfving
|
2100: 2 |
29,1ake |
27,7ke |
8 910 € |
3 |
Tamburiini
/ Ari Moilanen
|
2100: 3 |
26,2aly |
25,8kp |
21 370 € |
4 |
Söderberta
/ Juha Utala
|
2100: 4 |
30,6ake |
30,7ke |
4 150 € |
5 |
Marmardu
/ Antti Kinnunen
|
2100: 5 |
25,4aly |
24,8ke |
39 635 € |
6 |
Villi-Sihko
/ Henry M Bollström
|
2100: 6 |
28,3ake |
28,1ke |
10 990 € |
7 |
Suvin Toivo
/ Esa Holopainen
|
2100: 7 |
29,7ake |
29,9ke |
6 350 € |
|
8 |
Rempsake
/ Markus Dahlström
|
2120: 1 |
28,2aly |
29,0ke |
6 145 € |
9 |
Härmän Sukka
/ Jukka Torvinen
|
2120: 2 |
30,6ake |
29,2ke |
4 185 € |
10 |
Uljas Suomalainen
/ Tapio Perttunen
|
2120: 3 |
20,0aly |
21,0ke |
188 497 € |
11 |
Mellun Myrsky
/ Pauli Taiviola
|
2120: 4 |
24,0aly |
24,8ke |
67 730 € |
|
12 |
Ristikko
/ Kimmo Taipale
|
2140: 1 |
26,2ake |
28,3ke |
14 950 € |
|
13 |
Välähdys
/ Ville Korjus
|
2160: 1 |
19,4aly |
22,1ke |
501 020 € |
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Eino Suvanto -lähtö, Anjalan Hevosystäväinseura ry enintään 21 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Zabata Zet
/ Ville Tonttila
|
2100: 1 |
14,2aly |
18,2ke |
15 030 € |
2 |
Whitney Love
/ Ari Moilanen
|
2100: 2 |
13,0aly |
15,0ke |
24 874 € |
3 |
Detroit Rock Sisu*
/ Tuomas Korvenoja
|
2100: 3 |
12,3aly |
14,6ke |
52 370 € |
4 |
Passion Dream
/ Pertti Niveri
|
2100: 4 |
13,6aly |
14,7ke |
15 775 € |
5 |
Hot Beer
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 5 |
12,2aly |
15,6ke |
29 385 € |
6 |
Vex Ant Expert
/ Esa Holopainen
|
2100: 6 |
13,8aly |
16,4ke |
21 227 € |
7 |
Swagman
/ Hannu Torvinen
|
2100: 7 |
12,3aly |
15,6ke |
25 130 € |
8 |
Pokerchip Dell
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 8 |
13,7aly |
15,2ke |
25 275 € |
9 |
Starito
/ Jukka Torvinen
|
2100: 9 |
13,0aly |
17,3ke |
25 007 € |
10 |
Kanyoni
/ Ilkka Hoffren
|
2100: 10 |
13,3aly |
16,0ke |
15 067 € |
6. lähtö klo 19:55 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Unto Lunkka & Ilta-Posti -lähtö, Kuusankosken Seudun Hys Etus. Suom. synt. P. 1500 e. (1500-750-450-300) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Pulun Pilke
/ Arto Laaksonen
|
2100: 1 |
21,7aly |
22,7ke |
121 582 € |
2 |
Aki-Vei
/ Hannu Torvinen
|
2100: 2 |
22,5aly |
23,2ke |
140 830 € |
3 |
B. Tuuma
/ Ari Moilanen
|
2100: 3 |
22,7aly |
23,4ke |
74 312 € |
4 |
Keisar
/ Timo Tuominen
|
2100: 4 |
21,0aly |
23,6ke |
134 625 € |
5 |
Tapsan Tahti
/ Tapio Perttunen
|
2100: 5 |
20,2aly |
22,7ke |
200 038 € |
6 |
Herra Hanuri
/ Kimmo Taipale
|
2100: 6 |
22,0aly |
22,8ke |
51 860 € |
7 |
Tesantti
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 7 |
24,5ake |
23,8ke |
120 645 € |
8 |
Vieskerin Valo
/ Pertti Niveri
|
2100: 8 |
20,7aly |
22,9kp |
221 325 € |
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Aarne & Suoma Väisänen -lähtö, Sippolan Oriyhdistys ry enintään 11 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
No Money No Honey
/ Saara Mäkinen
|
2100: 1 |
14,1aly |
16,9ke |
11 615 € |
2 |
Charlotte Russe
/ Jouni Varamäki
|
2100: 2 |
14,3aly |
16,6ke |
12 265 € |
3 |
Emma's Honey
/ Teemu Keskitalo
|
2100: 3 |
16,4ake |
17,6ke |
5 965 € |
4 |
Inglorious Jam
/ Tommi Kylliäinen
|
2100: 4 |
13,8aly |
18,5ke |
16 465 € |
5 |
Mars Cake
/ Jani Ruotsalainen
|
2100: 5 |
14,8aly |
16,3ke |
18 055 € |
6 |
Hazel Hen
/ Juha Utala
|
2100: 6 |
15,5ake |
17,0ke |
7 810 € |
7 |
Bella Bella
/ Janne Haapiainen
|
2100: 7 |
16,6ake |
16,7ke |
9 597 € |
8 |
Destination One
/ Ari Moilanen
|
2100: 8 |
14,3aly |
15,5ke |
26 510 € |
9 |
Daniel Roff
/ Esa Holopainen
|
2100: 9 |
13,9aly |
17,6ke |
13 850 € |
10 |
Applehill Express
/ Jyrki Jauhiainen
|
2100: 10 |
14,6ake |
15,6ke |
18 925 € |
11 |
Xenia Lake
/ Jukka Torvinen
|
2100: 11 |
14,3aly |
16,5ke |
15 105 € |
12 |
Chironi
/ Hannu Torvinen
|
2100: 12 |
13,9aly |
16,9ke |
11 281 € |
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Antti Akkanen & Välke -lähtö, Pohjois-Elimäen Hys enintään 2500 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Piece Of Snappy
/ Juha Utala
|
2100: 1 |
15,2ake |
17,0ke |
4 655 € |
2 |
Zenie
/ Arto Laaksonen
|
2100: 2 |
17,6ake |
18,7ke |
1 595 € |
3 |
Boss Amiraal
/ Pekka Vehviläinen
|
2100: 3 |
12,2aly |
16,4ke |
24 025 € |
4 |
Metalic Eight
/ Mikael Palm
|
2100: 4 |
13,4aly |
16,6ke |
7 000 € |
5 |
Racehill Nelly
/ Jukka Torvinen
|
2100: 5 |
18,8ake |
19,0ke |
2 820 € |
6 |
Salty Fairytale
/ Satu Nissinen
|
2100: 6 |
14,6aly |
16,2ke |
9 790 € |
7 |
Zumurine
/ Ari Viander
|
2100: 7 |
17,7ake |
18,2ke |
2 351 € |
8 |
Superman Shot
/ Roni Paldan
|
2100: 8 |
17,0ake |
17,6ke |
2 374 € |
9 |
Amour Time
/ Mikko Mauno
|
2100: 9 |
16,6ake |
16,8ke |
4 245 € |
10 |
Norman Price
/ Esa Holopainen
|
2100: 10 |
14,7ake |
17,3ke |
13 980 € |
11 |
Flowery Paradise
/ Tapio Perttunen
|
2100: 11 |
16,2ake |
16,8ke |
6 550 € |
12 |
Vex Ant Hope
/ Hannu Torvinen
|
2100: 12 |
13,4aly |
16,6ke |
21 600 € |
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Seppo Eteläpää -lähtö, Kymen-Karjalan Hevosjalostusliitto ry enintään 21 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Dellarose
/ Jukka Torvinen
|
2100: 1 |
13,5aly |
16,5ke |
18 400 € |
2 |
Ecstasy Of Gold
/ Juha Utala
|
2100: 2 |
13,2aly |
15,8ke |
19 630 € |
3 |
Flying Duck
/ Henry M Bollström
|
2100: 3 |
12,7aly |
15,0ke |
48 175 € |
4 |
Sabacan Savage*
/ Hannu Torvinen
|
2100: 4 |
14,9ake |
16,5ke |
19 595 € |
5 |
Myriam Kemp
/ Esa Holopainen
|
2100: 5 |
14,1aly |
15,8ke |
21 580 € |
6 |
Joker Photo
/ Tapio Perttunen
|
2100: 6 |
12,3aly |
14,2ke |
40 970 € |
7 |
Bean Star
/ Matti Papu
|
2100: 7 |
13,2aly |
16,1ke |
20 642 € |
8 |
Low Flyer
/ Saara Mäkinen
|
2100: 8 |
13,9aly |
15,2ly |
18 245 € |
9 |
Tiger Shark
/ Heli Taipale
|
2100: 9 |
13,9aly |
15,5ke |
29 475 € |
10 |
Zoggie
/ Monika Törmälä
|
2100: 10 |
15,8ake |
m16,2ly |
20 795 € |
10. lähtö klo 21:05 Kylmäveriset tasoitusajo 1000 m Avoin Naisten Ajo, Etelä-Karjalan Ravinaiset ry Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Jilian Lax
/ Nyyti-Maria Timonen
|
1000: 1 |
26,1aly |
26,3ke |
26 975 € |
2 |
Humiseva
/ Emma Väre
|
1000: 2 |
21,5aly |
23,9ke |
56 462 € |
3 |
Ojalan Vilkas
/ Marinka Salminen
|
1000: 3 |
28,4ake |
30,7ke |
9 458 € |
4 |
Lintan Likka
/ Kaisa Tupamäki-Kukkamo
|
1000: 4 |
29,0ake |
27,8ke |
10 899 € |
|
5 |
Vieskerin Valtti
/ Liisa Lanki
|
1020: 1 |
27,3aly |
27,9ke |
13 200 € |
6 |
Vektoria
/ Terhi Vanhala
|
1020: 2 |
24,0aly |
25,0ke |
39 460 € |
7 |
Vieheri
/ Carita Ukkola
|
1020: 3 |
23,7aly |
26,2ly |
20 605 € |
8 |
Vasker
/ Henna Halme
|
1020: 4 |
26,5ake |
26,7ke |
15 990 € |
9 |
A.T. Vihtori
/ Lotta Majoniemi
|
1020: 5 |
26,3ake |
27,8ke |
15 272 € |
10 |
Eurovaltikka
/ Lotta Lind
|
1020: 6 |
25,8aly |
26,5ke |
25 325 € |
|
11 |
Simelius
/ Marianne Niveri
|
1040: 1 |
24,3aly |
24,5ly |
31 940 € |
12 |
Shaka
/ Tuuli Nöjd
|
1040: 2 |
24,7aly |
25,7ke |
29 940 € |
13 |
Rolleri
/ Nelly Korpikoski
|
1040: 3 |
24,4aly |
26,4ly |
28 770 € |
14 |
Kake
/ Minna Vainikka
|
1040: 4 |
23,1aly |
26,3ke |
37 375 € |
1. ponilähtö klo 17:30 A-Ponit tasoitusajo 1100 m Poniravit Suomessa 25v. -lähtö p. 2.49.0 + 20 m/ 2,8 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Coneridge Jerica
/ Miia Kolehmainen
|
1100: 1 |
2.50,3ake |
2.43,6ly |
388 € |
2 |
Smedens Loudness
/ Elmeri Pussi
|
1100: 2 |
2.22,0ake |
2.18,7ke |
3 123 € |
|
3 |
Smedens Marta
/ Nina Hänninen
|
1120: 1 |
|
2.46,7ly |
652 € |
4 |
Aarteen Fredriksson 211 SH
/ Nella Heijala
|
1120: 2 |
|
2.43,0ke |
1 143 € |
5 |
Kananojan Roosaliina
/ Vilja Kivinen
|
1120: 3 |
2.32,1aly |
2.32,6ly |
4 206 € |
6 |
Vickan 1591 SH
/ Camilla Pirinen
|
1120: 4 |
2.43,2aly |
2.40,8ke |
1 486 € |
|
7 |
Jokimäen Sofia 1456 SH
/ Sofia Kiukas
|
1140: 1 |
2.31,9ake |
2.29,6ly |
1 810 € |
|
8 |
Aarteen Jenni 1344 SH
/ Milana Ahtiainen
|
1160: 1 |
2.13,7ake |
2.18,4ke |
4 068 € |
|
|
9 |
Ravimäen Remu
/ Aada Salo
|
1200: 1 |
2.41,3ake |
2.35,1ke |
1 162 € |
|
10 |
Aarteen Timantti 1347 SH
/ Lotta Mässeli
|
1220: 1 |
2.30,8aly |
2.20,1ke |
2 429 € |
|
11 |
Golden Geronimo
/ Aino Salo
|
1240: 1 |
2.26,4ake |
2.18,6ke |
3 146 € |
Alkuun