2. lähtö klo 14:29 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m 4-v. Härmän Kylpylä Tammat 20m hyv. P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
|
2 |
Laisi
/ Niko Jokela
|
KT 19.06
|
08 |
2100/06 |
30,1ax |
|
4 |
3.34 |
640 € |
C
C
|
3 |
Warre
/ Veli-Erkki Paavola
|
KT 19.06
|
08 |
2100/03 |
29,5a |
|
2 |
4.15 |
1 600 € |
C
C
|
3. lähtö klo 14:50 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Salamakypärät enintään 3500 e. Kokelaat P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
|
1 |
Power Cloud
/ Iivari Nurminen
|
R 18.06
|
05 |
2100/03 |
19,0 |
|
11 |
16.77 |
0 € |
C
C
|
4 |
Devil's Rock
/ Veli-Erkki Paavola
|
KT 19.06
|
06 |
2100/08 |
16,9a |
|
5 |
31.80 |
150 € |
C
C
|
4. lähtö klo 15:20 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Atria enintään 20 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150)
|
3 |
Millcape's Devil
/ Ari-Jukka Lehtimäki
|
P 16.06
|
04 |
1600/08 |
12,5a |
|
3 |
13.03 |
300 € |
C
C
|
6 |
Crazy Valley
/ Santtu Raitala
|
O 18.06
|
07 |
2100/11 |
16,8a |
|
9 |
12.03 |
0 € |
C
C
|
5. lähtö klo 15:48 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Nordic King aika-ajokarsinta P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000)
|
2 |
Välähdys
/ Ville Korjus
|
K 17.06
|
09 |
2100/02 |
22,6a |
|
1 |
1.32 |
7 000 € |
C
C
|
6 |
Nopsan Vauhti
/ Harri Koivunen
|
K 17.06
|
09 |
2100/09 |
23,5a |
|
4 |
40.27 |
1 400 € |
Ȼ
C
|
8 |
Finnskog Fokus*
/ null null
|
ÅR 16.06
|
04 |
2160/05 |
25,1 |
|
5 |
28.20 |
328 € |
C
C
|
6. lähtö klo 16:15 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Nordic King aika-ajokarsinta P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000)
|
1 |
Elias Intomieli
/ Markku Hietanen
|
P 16.06
|
05 |
2180/01 |
22,8 |
|
1 |
2.28 |
1 500 € |
C
C
|
9. lähtö klo 17:22 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m FinnTack enintään 37 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
|
4 |
Important Matters
/ Kari Rosimo
|
H 21.06
|
06 |
1609/12 |
16,3a |
|
10 |
142.91 |
|
C
Ȼ
|
6 |
Strait Iron
/ Kaj Sundholm
|
KT 19.06
|
03 |
2100/08 |
15,9 |
|
3 |
3.90 |
300 € |
C
C
|
9 |
Mondegreen
/ Jani Ruotsalainen
|
JO 18.06
|
07 |
1640/11 |
17,6a |
|
5 |
16.73 |
80 € |
C
C
|
11 |
Cosmos Limburgia*
/ Aleksi Kytölä
|
KT 19.06
|
03 |
2100/07 |
15,9 |
|
4 |
23.43 |
200 € |
C
C
|
10. lähtö klo 17:42 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Minimani, PowerParkinTuplaWoltti p. 12 000e. enintään 12 000 e P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
|
12 |
Afrodite Lloyd
/ Janne Lukkari
|
O 18.06
|
06 |
2100/10 |
18,8a |
|
7 |
63.55 |
0 € |
C
C
|
11. lähtö klo 17:57 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m 3-5-v. tammoille Fresh, Tammasarja 2017 enintään 6500 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
|
2 |
Goldshoe Doris
/ Ilkka Korpi
|
H 21.06
|
08 |
1609/06 |
15,8a |
|
10 |
128.37 |
|
C
C
|
5 |
Oxan Winx And Wonx
/ Henri Bollström
|
LI 20.06
|
10 |
2100/08 |
21,8ax |
|
10 |
5.77 |
0 € |
C
C
|
12. lähtö klo 18:12 Kylmäveriset ryhmäajo 1609 m Ingman enintään 31 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
|
3 |
Upea Ursula
/ Santtu Raitala
|
O 18.06
|
05 |
2140/01 |
26,2 |
|
1 |
2.79 |
1 000 € |
C
C
|
4 |
Villihuuma
/ Antti Teivainen
|
P 16.06
|
05 |
2140/01 |
26,5 |
|
8 |
44.12 |
150 € |
C
C
|