2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Iisalmen Sähkö- ja Automaatiosuunnittelu Oy enintään 5500 e. P. 1100 e. (1100-550-330-220-110)
|
1 |
Chip
/ Harri Partanen
|
LI 20.06
|
10 |
2100/11 |
18,5a |
|
2 |
95.51 |
300 € |
Ȼ
C
|
2 |
Summer Amour
/ Rauno Miettinen
|
PS 16.06
|
07 |
2140/01 |
18,2 |
|
5 |
|
20 € |
C
C
|
10 |
Caraway Express
/ Anita Paakinaho
|
O 18.06
|
10 |
2600/09 |
19,3a |
|
1 |
7.53 |
800 € |
C
C
|
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Olvi enintään 5500 e. P. 1100 e. (1100-550-330-220-110)
|
1 |
Salama Star
/ Raimo Niskanen
|
O 18.06
|
03 |
2600/02 |
20,0a |
|
8 |
59.56 |
0 € |
C
C
|
2 |
Foxstable Star
/ Anette Antti-Roiko
|
PS 16.06
|
04 |
2140/02 |
m 22,8x |
|
5 |
|
0 € |
C
C
|
6 |
I Make The Rule
/ Veli-Matti Kangasluoma
|
O 18.06
|
03 |
2600/05 |
20,6a |
|
9 |
64.53 |
0 € |
C
C
|
7 |
Hot Devil
/ Jani Ruotsalainen
|
K 16.06
|
02 |
2100/12 |
19,3ax |
|
11 |
7.13 |
0 € |
C
C
|
8 |
Las Glider
/ Karoliina Sinkkilä
|
PS 16.06
|
04 |
2140/05 |
m 17,2 |
|
1 |
|
200 € |
C
C
|
4. lähtö klo 19:30 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m Ravi- ja ratsuvaruste Aisakello p. 15 000 e + 20 m/ 25 000 e. pt. 40 m. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
|
2 |
Mathilde
/ Heikki Repo
|
H 21.06
|
05 |
1609/05 |
--a |
hpl |
|
24.52 |
|
C
C
|
4 |
Iinan Kolibri
/ Juhani Harmoinen
|
PS 16.06
|
06 |
2200/01 |
29,3 |
|
1 |
|
200 € |
C
C
|
7 |
Topmar
/ Kari Alapekkala
|
O 18.06
|
05 |
2120/02 |
-- |
hrp |
|
7.86 |
|
C
C
|
7 |
Topmar
/ Kari Alapekkala
|
RO 22.06
|
08 |
1600/01 |
25,4x |
|
1 |
4.48 |
2 000 € |
C
C
|
8 |
Villi-Anna
/ Kimmo Kärkkäinen
|
JO 18.06
|
06 |
2160/01 |
28,0 |
|
2 |
20.11 |
500 € |
C
C
|
9 |
Tuli-Karkelo
/ Tapio Kukkonen
|
JO 18.06
|
06 |
2180/03 |
33,0x |
|
5 |
24.29 |
|
C
C
|
11 |
Hissun Aarre
/ Iikka Nurmonen
|
LI 20.06
|
07 |
2120/01 |
24,8 |
|
1 |
3.69 |
4 000 € |
C
C
|
5. lähtö klo 19:53 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Avainvaunu enintään 80 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150)
|
3 |
Main Danger
/ Tuomo Määttänen
|
LI 20.06
|
06 |
2120/01 |
17,8x |
|
11 |
137.45 |
|
C
C
|
5 |
J.C. Lady Princess
/ Tuomas Pakkanen
|
LI 20.06
|
06 |
2120/07 |
17,3 |
|
7 |
7.72 |
|
C
C
|
6. lähtö klo 20:15 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m Debomix enintään 7500 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
|
10 |
Hupsis
/ Roni Waarna
|
PS 16.06
|
06 |
2180/01 |
-- |
hll |
|
|
0 € |
C
C
|
7. lähtö klo 20:37 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Sähkötoimisto Murtola enintään 25 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
|
2 |
Dreaming Blues
/ Tuomas Pakkanen
|
KT 19.06
|
07 |
1609/02 |
14,4a |
|
11 |
46.35 |
0 € |
Ȼ
Ȼ
|
3 |
Bad Boy Press
/ Miika Tenhunen
|
KT 19.06
|
02 |
2620/01 |
16,4x |
|
3 |
7.94 |
300 € |
C
C
|
11 |
Sir Fox
/ Aappo Kilvensalmi
|
PS 16.06
|
07 |
2160/06 |
16,9 |
|
2 |
|
100 € |
C
C
|
11 |
Sir Fox
/ Tuomas Pakkanen
|
KT 19.06
|
02 |
2620/10 |
16,9 |
|
8 |
17.77 |
100 € |
C
C
|
8. lähtö klo 21:00 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2140 m Hankkija p. 2500 e + 20 m/ 3000 e. enintään 17 500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
|
1 |
Express Pezzo
/ Pekka Vehviläinen
|
PS 16.06
|
05 |
2140/02 |
19,6 |
|
1 |
|
150 € |
C
C
|
3 |
Action Boost
/ Anne-Mari Kinnunen
|
PS 16.06
|
04 |
2140/03 |
m -- |
hpl |
|
|
0 € |
C
C
|
4 |
Zoltan Kemp
/ Milla Markkanen
|
PS 16.06
|
04 |
2140/01 |
m 18,1 |
|
2 |
|
100 € |
C
C
|
7 |
Maybe Yes
/ Victor Björkroth
|
O 18.06
|
03 |
2600/08 |
21,0ax |
|
10 |
17.60 |
0 € |
Ȼ
Ȼ
|
9 |
Speed Coin
/ Jukka-Pekka Niskanen
|
O 18.06
|
06 |
2100/09 |
20,2ax |
|
9 |
95.33 |
0 € |
C
C
|
9. lähtö klo 21:20 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m MatkaSavo enintään 10 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
12 |
Lumilina
/ Santtu Raitala
|
O 18.06
|
06 |
2100/07 |
18,5a |
|
5 |
23.83 |
80 € |
C
C
|
10. lähtö klo 21:40 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Pohjois-Savon Hevosenomistajat enintään 900 e. Etus. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-240-160)
|
7 |
La Roy
/ Paula Koistinen
|
JO 18.06
|
03 |
2640/02 |
--a |
hpl |
|
43.82 |
|
C
C
|
10 |
Amorce Savage
/ Tuomas Pakkanen
|
KT 19.06
|
04 |
2100/05 |
-- |
hll |
|
20.41 |
0 € |
C
C
|
11 |
Do The Dream
/ Pekka Vehviläinen
|
PH 17.06
|
03 |
2020/04 |
23,6x |
|
3 |
|
60 € |
C
C
|
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
|
1 |
Kaakon Kimma
/ Kimmo Taipale
|
PS 16.06
|
06 |
2160/01 |
35,3x |
|
5 |
|
0 € |
C
C
|
1. ponilähtö klo 17:45 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 3.05.0 + 20 m/ 4,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
|
2 |
Little Mike's Girl
/ Elina Pakkanen
|
PS 16.06
|
31 |
1160/01 |
2.56,5 |
|
1 |
|
80 € |
C
C
|
5 |
Dirlandaa K
/ Noora Hartikainen
|
LI 20.06
|
31 |
1100/01 |
-- |
hll |
|
|
|
C
C
|
6 |
Käkelän Aurora
/ Eelis Murtola
|
PS 16.06
|
31 |
1220/01 |
2.49,2x |
|
2 |
|
40 € |
C
C
|
7 |
Aavanmaan Adonis
/ Henna-Riikka Nevalainen
|
LI 20.06
|
31 |
1200/01 |
2.48,7x |
|
6 |
|
0 € |
C
C
|
1. nuoret-lähtö klo 17:10 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2140 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100)
|