1. lähtö klo 13:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 100 e + 20 m/ 350 e. enintään 1850 e P. 800 e. (800-400-240-160-80)
|
4 |
Leijan Liito
/ Ari Keränen
|
PX 22.09
|
02 |
2040/01 |
45,9x |
|
3 |
|
60 € |
C
C
|
2. lähtö klo 13:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 200 e + 20 m/ 800 e. enintään 1800 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
|
8 |
Enjoy Boost
/ Jukka-Pekka Niskanen
|
O 17.09
|
03 |
2100/02 |
--a |
hpl |
|
12.34 |
|
C
C
|
11 |
Cerise
/ Niko Jokela
|
O 17.09
|
03 |
poissa, jää pois |
3. lähtö klo 13:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m TERVOLAN HEVOSJALOSTUSYHDISTYS RY LAPIN KYLMÄVERIMESTARUUS p. 18 000 e + 20 m/ 12 000 e. pt. 60 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
|
1 |
Meren Ritari
/ Mika Jauhola
|
O 17.09
|
05 |
2600/01 |
30,5x |
|
4 |
9.21 |
200 € |
C
Ȼ
|
5 |
Oleg
/ Jukka-Pekka Niskanen
|
O 17.09
|
05 |
2600/02 |
32,4x |
|
6 |
29.65 |
0 € |
C
C
|
7 |
Petroli
/ Jouni Kaan
|
O 17.09
|
05 |
2620/03 |
29,2 |
|
2 |
10.31 |
500 € |
Ȼ
C
|
4. lähtö klo 14:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m BIOFARM enintään 23 500 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
|
2 |
Pineapple Boy
/ Katri Mikkola
|
PX 22.09
|
06 |
2040/04 |
19,4 |
|
1 |
|
200 € |
C
C
|
7 |
King Journey
/ Jorma Särkiniva
|
BO 20.09
|
02 |
2140/15 |
17,1a |
|
10 |
25.20 |
50 € |
Ȼ
C
|
8 |
Alfas Finans
/ Jukka-Pekka Niskanen
|
O 17.09
|
07 |
2100/10 |
17,0a |
|
4 |
44.16 |
240 € |
Ȼ
C
|
5. lähtö klo 14:35 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Avoin LANTMÄNNEN AGRO LAPIN LÄMMINVERIMESTARUUS P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
4 |
Västerbo PayMyDay*
/ Tuomas Pakkanen
|
O 17.09
|
08 |
2100/04 |
18,5a |
|
7 |
76.56 |
0 € |
Ȼ
C
|
7 |
Remote Control
/ Mauri Jaara
|
BO 20.09
|
09 |
2140/04 |
14,5a |
|
3 |
18.70 |
954 € |
C
C
|
11 |
Fantoccini*
/ John Östman
|
BO 20.09
|
09 |
2140/07 |
14,8a |
|
8 |
13.80 |
50 € |
C
C
|
12 |
Breedlove
/ Tapio Hoikka
|
O 17.09
|
08 |
2100/06 |
15,9a |
|
1 |
33.37 |
2 000 € |
C
C
|
6. lähtö klo 14:55 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Suom.synt. MAANSIIRTO JÄNKÄLÄT OY p. 1500 e + 20 m/ 2500 e. Nuorten sarja pt. 40 m. P. 2500 e. (2500-1250-750-500-250-250)
|
12 |
Beddinge's Pride
/ Kaarlo A Palojärvi
|
BO 20.09
|
02 |
poissa, jää pois |
8. lähtö klo 15:30 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2100 m MERI-LAPIN RADIOKERHO RY LAPIN MONTEMESTARUUS p. 16 000 e + 20 m/ 32 000 e. pt. 40 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
5 |
Fourteen Karat
/ Toni Granath
|
O 17.09
|
06 |
1600/11 |
15,8a |
|
9 |
129.36 |
0 € |
C
C
|
6 |
Amazone d'Inverne
/ Jorma Hannus
|
O 17.09
|
06 |
1600/07 |
15,5a |
|
8 |
69.65 |
0 € |
C
C
|
12 |
Titane Nordique
/ Jaakko Alamäki
|
BO 20.09
|
09 |
2140/00 |
15,1a |
|
11 |
131.90 |
50 € |
C
C
|
9. lähtö klo 15:45 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m ELP OJALA OY enintään 10 000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
|
4 |
Eko Joyfull
/ Mauri Jaara
|
BO 20.09
|
11 |
2140/11 |
17,5a |
|
9 |
23.50 |
50 € |
C
C
|
5 |
Samuel Ray
/ Katri Mikkola
|
PX 22.09
|
07 |
2040/02 |
19,4 |
|
4 |
|
40 € |
C
C
|
10. lähtö klo 16:00 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 3500 e + 20 m/ 1500 e. enintään 11 000 e P. 800 e. (800-400-240-160-80)
|
10 |
Pankeri
/ Ahti Antti-Roiko
|
O 17.09
|
10 |
2100/06 |
31,4ax |
|
7 |
1.49 |
0 € |
C
C
|
1. ponilähtö klo 12:10 A-Ponit tasoitusajo 1100 m RAVIPALVELU AATSINKI p. 3.18.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20)
|
3 |
Månstorps Lova
/ Kim Östman
|
Y 22.09
|
31 |
1180/03 |
-- |
hll |
|
|
|
C
C
|
2. ponilähtö klo 12:52 A-Ponit tasoitusajo 1100 m HEVOSHUOLTO TORVINEN LAPIN PONIMESTARUUS p. 2.44.0 + 20 m/ 3,0 s P. 120 e. (120-60-36-24-12-12)
|
1 |
Ponikujan Lissu 1562 SH
/ Annielena Kuusela
|
PX 22.09
|
31 |
1080/02 |
2.48,2 |
|
2 |
|
40 € |
C
C
|
3 |
Joli Bruin 1451 SH
/ Emma Mäkinen
|
PX 22.09
|
31 |
1080/01 |
2.49,4 |
|
3 |
|
24 € |
C
Ȼ
|
4 |
Little Bumby Ride
/ Fanni Klemetti
|
PX 22.09
|
31 |
1100/01 |
2.43,5x |
|
1 |
|
80 € |
C
C
|
8 |
Ponikujan Brandon
/ Eveliina Hietanen
|
O 17.09
|
31 |
1200/01 |
2.37,5x |
|
1 |
|
100 € |
C
C
|
10 |
Vilda
/ Laura Jauhojärvi
|
PX 22.09
|
31 |
1140/01 |
2.42,9x |
|
4 |
|
16 € |
C
C
|