1. lähtö klo 18:07 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 21 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
|
2 |
Viano
/ Hannu Hietanen
|
KT 11.04
|
07 |
poissa |
9 |
Loikkar
/ Saara Mäkinen
|
KT 11.04
|
02 |
2600/04 |
29,5a |
|
5 |
20.14 |
100 € |
C
C
|
2. lähtö klo 18:29 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Siirtopaino -lähtö p. 800e, 20 m/ 2000e, 40 m/ 4000e. enintään 4000 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
12 |
Arroyo Grande
/ Jukka Torvinen
|
S 13.04
|
01 |
2100/01 |
16,9 |
|
9 |
37.00 |
|
C
C
|
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Hevari -lähtö p. 2300 e + 20 m/ 1500 e. enintään 9800 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
4 |
Hiippar
/ Henri Bollström
|
KU 12.04
|
04 |
2100/04 |
36,1 |
|
6 |
5.89 |
50 € |
C
C
|
10 |
Tutun Tarina
/ Ville Koivisto
|
P 16.04
|
03 |
2120/04 |
34,8x |
|
13 |
71.18 |
|
C
C
|
13 |
Pärttyl
/ Jouko Tarvainen
|
KT 11.04
|
05 |
2100/01 |
-- |
hll |
|
5.10 |
|
C
C
|
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Hevosklinikka Laukaa -lähtö enintään 35 900 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
1 |
Ganador
/ Markus Dahlström
|
M 14.04
|
05 |
2100/06 |
16,6a |
|
8 |
83.12 |
|
C
C
|
3 |
Ramona Win
/ Mika Seittu
|
KT 11.04
|
06 |
2120/03 |
17,5 |
|
6 |
51.44 |
100 € |
C
C
|
6 |
Västerbo Keymaster
/ Mikko Valtonen
|
M 14.04
|
05 |
2100/07 |
16,4a |
|
6 |
90.05 |
50 € |
C
C
|
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Loistoset -lähtö enintään 67 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
|
5 |
Hamis Fameraiser
/ Hannu Torvinen
|
S 13.04
|
04 |
1600/03 |
13,6a |
|
6 |
20.43 |
|
C
C
|
7. lähtö klo 20:15 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Kylmäverihevosten Criollo Suomen Cup -karsinta p. 25 000e, 20 m/ 50 000e, 40 m/ 100 000e. pt. 60 m. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
|
1 |
Vihellys
/ Henna Halme
|
K 12.04
|
03 |
1020/02 |
25,3 |
|
1 |
1.69 |
1 000 € |
C
C
|
7 |
Aatsi
/ Juha Utala
|
T 15.04
|
06 |
2100/11 |
26,0a |
|
5 |
27.68 |
200 € |
C
C
|
9 |
Sokker
/ Mika Forss
|
T 15.04
|
06 |
2100/04 |
25,3ax |
|
2 |
11.66 |
1 000 € |
Ȼ
C
|
11 |
A.T. Eka
/ Harri Kotilainen
|
K 12.04
|
04 |
2100/02 |
28,3ax |
|
8 |
18.12 |
|
C
C
|
13 |
Piispalan Santeri
/ Jani Ruotsalainen
|
K 12.04
|
04 |
2100/08 |
27,7ax |
|
7 |
4.00 |
|
C
C
|
8. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
|
3 |
Rudy One
/ Natalia Evstignejeva
|
K 12.04
|
01 |
2100/12 |
20,0a |
|
10 |
26.03 |
50 € |
C
C
|
8 |
Sweet Micce
/ Teemu Keskitalo
|
M 14.04
|
04 |
2100/10 |
18,0 |
|
8 |
37.17 |
50 € |
C
C
|
9. lähtö klo 20:45 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
4 |
Hope's Legacy
/ Henry Hietala
|
M 14.04
|
09 |
2100/01 |
17,4a |
|
3 |
81.05 |
240 € |
C
C
|
5 |
Ciao Ferrari
/ Mikko Valtonen
|
M 14.04
|
04 |
2100/01 |
17,8 |
|
5 |
17.96 |
80 € |
C
C
|
6 |
Rick Rubin
/ Sandra Kortekallio
|
M 14.04
|
04 |
2100/02 |
-- |
hpl |
|
19.96 |
|
C
C
|
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1140 m LähiTapiola -lähtö p. 2.40.0 + 20 m/ 2,8 s P. 100 e. (100-50-30-20)
|
4 |
Queen Point
/ Ronja Vartiainen
|
M 14.04
|
35 |
1100/01 |
2.41,3x |
|
1 |
|
100 € |
C
C
|