1. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset tasoitusajo 2160 m Suomenhevosliiton kannustuslähtö p. 100 e + 20 m/ 150 e. enintään 700 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
|
1 |
Rauha Dahlia
/ Jukka-Pekka Kauhanen
|
KU 05.11
|
01 |
2100/02 |
36,1 |
|
2 |
11.44 |
500 € |
C
C
|
10 |
Lavjuu
/ Kyösti Ahonen
|
T 05.11
|
03 |
2140/04 |
40,4x |
|
6 |
26.97 |
|
C
C
|
2. lähtö klo 18:27 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m p. 1800 e + 20 m/ 1000 e. enintään 6800 e P. 1000 e. (1000-500-300-200)
|
1 |
Salmenniemen Sisu
/ Pekka Vehviläinen
|
K 07.11
|
01 |
2140/03 |
36,5 |
|
11 |
43.89 |
|
C
C
|
2 |
Fiori
/ Jukka Torvinen
|
T 05.11
|
08 |
2100/02 |
hlo 2 31,5 |
|
|
2.34 |
|
C
C
|
6 |
Suvionni
/ Jarmo Saarela
|
T 05.11
|
08 |
2100/01 |
30,0 |
|
1 |
3.47 |
1 300 € |
C
C
|
3. lähtö klo 18:49 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m 5-6-v. tammoille O.K. Auto Tammaderby -karsinta P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
|
5 |
Isosalon Ihme
/ Kari Venäläinen
|
T 05.11
|
05 |
2140/03 |
28,5 |
|
6 |
10.92 |
|
C
C
|
6 |
Villihaave
/ Hannu Hietanen
|
L 06.11
|
05 |
2180/01 |
28,1x |
|
8 |
19.39 |
400 € |
C
C
|
7 |
Tiuskaisee
/ Heikki Mikkonen
|
KU 05.11
|
07 |
2180/02 |
-- |
hll |
|
41.60 |
|
C
C
|
4. lähtö klo 19:11 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m 5-6-v. tammoille O.K. Auto Tammaderby -karsinta P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
|
6 |
Margarida
/ Antti Kinnunen
|
KU 05.11
|
07 |
2180/01 |
29,5 |
|
6 |
9.15 |
500 € |
C
C
|
5. lähtö klo 19:32 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Markkinointi- ja mainostoimisto M1 p. 2000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 6000 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. 4-v. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
|
11 |
Pinkabella
/ Jarmo Saarela
|
L 06.11
|
01 |
2140/07 |
--a |
hll |
|
84.77 |
|
C
C
|
7. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. Racing, Yara & Vapo Kasvattajakruunu -välierä P. 7000 e. (7000-3500-2100-1400-700)
|
7 |
All Star Mint
/ Jani Huusko
|
L 06.11
|
03 |
2140/07 |
15,8a |
|
4 |
9.19 |
300 € |
C
C
|
9 |
Fazimo
/ Juha Utala
|
L 06.11
|
10 |
2140/03 |
14,4a |
|
1 |
4.60 |
18 000 € |
C
C
|
10 |
Xanthus Wapid
/ Hannu Torvinen
|
L 06.11
|
10 |
2140/02 |
14,5a |
|
2 |
3.83 |
7 500 € |
Ȼ
C
|
12 |
Callela Kickoff
/ Iikka Nurmonen
|
L 06.11
|
10 |
2140/05 |
15,1a |
|
9 |
13.14 |
200 € |
Ȼ
C
|
8. lähtö klo 20:27 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. Racing, Yara & Vapo Kasvattajakruunu -välierä P. 7000 e. (7000-3500-2100-1400-700-700)
|
4 |
Ranch The Rock
/ Jarmo Saarela
|
L 06.11
|
10 |
2140/08 |
15,1a |
|
8 |
60.23 |
200 € |
C
C
|
5 |
Gutsy Cobbler
/ Joni-Petteri Irri
|
T 05.11
|
09 |
2100/07 |
18,0a |
|
6 |
3.13 |
|
C
C
|
8 |
Qiulius On Stage
/ Miia Salminen
|
K 07.11
|
04 |
2140/01 |
17,0 |
|
4 |
2.35 |
240 € |
C
C
|
11 |
Governor Hoss
/ Santtu Raitala
|
L 06.11
|
01 |
2140/09 |
15,6a |
|
5 |
1.98 |
150 € |
Ȼ
C
|
12 |
It's Raining Men
/ Santtu Raitala
|
L 06.11
|
10 |
2140/06 |
15,0a |
|
6 |
5.14 |
1 500 € |
C
C
|