Välistartit, 4.8.2019 12:00 Lahti, Jokimaa

2. lähtö klo 12:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Kataja Event vähint. 7000 e. enintään 22 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)

2 Neymar  /  Tuomas Pakkanen L  03.08 03 2140/10 14,8a 3 46.62 900 € Ȼ C

3. lähtö klo 13:30 Suomenhevoset ryhmäajo 1609 m tammoille Karjala - Kuningatarkilpailu 2. osalähtö P. 15 000 e. (15000-7500-4500-3000-1500-1500) Toto75

1 Virin Camilla  /  Hannu Torvinen L  03.08 11 2100/08 26,0a 4 3 000 € C C
2 Hetviina  /  Antti Tupamäki L  03.08 11 2100/07 26,4ax 9 750 € C C
3 Ryti-Tyttö  /  Jonny Länsimäki L  03.08 11 2100/06 26,6a 10 750 € C C
4 Piskon Pouta  /  Kimmo Määttänen L  03.08 11 2100/05 26,4a 8 750 € C C
5 Sokru  /  Timo Tuominen L  03.08 11 2100/04 26,0a 2 7 500 € C C
6 Juliette Lax  /  Antti Teivainen L  03.08 11 2100/03 26,6a 11 750 € C C
7 Liisan Tulilintu  /  Harri Kotilainen L  03.08 11 2100/02 --a hpl 750 € C C
8 Vilma Lyydia  /  Tuomas Pakkanen L  03.08 11 2100/01 26,0a 3 4 500 € C C
9 Vieskerin Virva  /  Mika Forss L  03.08 11 2100/12 26,1a 6 1 500 € C C
10 Huimariina  /  Ari Moilanen L  03.08 11 2100/11 26,1a 5 1 500 € C C
11 Sävel-Taika  /  Olavi Oja-Nisula L  03.08 11 2100/10 25,9a 1 15 000 € C C
12 Poikolan Neito  /  Iikka Nurmonen L  03.08 11 2100/09 26,2a 7 750 € C Ȼ

4. lähtö klo 13:58 Suomenhevoset ryhmäajo 1609 m Lahden Kaupunki - Kuninkuuskilpailu 2. osalähtö P. 15 000 e. (15000-7500-4500-3000-1500-1500) Toto75

1 Larvan Hurmos  /  Ari Moilanen L  03.08 12 2100/08 27,0ax 11 750 € C C
2 Välkyn Tuisku  /  Kimmo Taipale L  03.08 12 2100/07 24,1a 5 1 500 € C C
3 Vixen  /  Mika Forss L  03.08 12 2100/06 24,2a 7 750 € C Ȼ
4 Caijus  /  Antti Teivainen L  03.08 12 2100/05 24,2a 8 750 € C C
5 Rapin Aatos  /  Hannu Torvinen L  03.08 12 2100/04 24,3ax 9 750 € C C
6 Tähen Toivomus  /  Henri Bollström L  03.08 12 2100/03 23,7a 1 15 000 € C Ȼ
7 Metkutus  /  Juha-Matti Paavola VI  26.07 05 2180/04 25,1x 1 7.06 3 000 € C C
7 Metkutus  /  Juha-Matti Paavola L  03.08 12 2100/02 23,9a 2 7 500 € C C
8 Camri  /  Terho Rautiainen L  03.08 12 2100/01 24,0a 4 3 000 € C C
9 A.T. Veeti  /  Juha Länsimäki L  03.08 12 2100/12 23,9a 3 4 500 € Ȼ C
10 Joriini  /  Hannu Hietanen L  03.08 12 2100/11 24,1a 6 1 500 € C C
11 Välähdys  /  Ville Korjus L  03.08 12 2100/10 --a hlo 750 € C C
12 Rokin Maxi  /  Esa Holopainen L  03.08 12 2100/09 25,0a 10 750 € C C

5. lähtö klo 14:24 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. Citymarket P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500) Toto75

2 Radetzky  /  Hannu Torvinen VI  26.07 02 2140/02 15,5a 1 1.34 1 000 € C C
3 Whogonow  /  Jarmo Saarela VI  26.07 08 2140/08 14,1a 5 24.15 1 500 € C C

6. lähtö klo 15:03 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m Grano p. 65 000e. pt. 20 m. P. 4000 e. (4000-2000-1200-800-400-400) Toto75

6 Korven Tinnitus  /  Kari Toivanen O  29.07 05 1620/04 hlo 9 28,6a 44.18 C C
7 Sheikki  /  Arto Hammar L  03.08 09 2140/07 23,6a 2 4.03 2 500 € C C
8 Hymynkare  /  Antti Teivainen L  03.08 09 2140/04 24,0a 3 13.61 1 500 € C C
10 Pertturi  /  Jani Suonperä O  29.07 05 1620/11 28,0a 7 33.71 75 € C C
10 Pertturi  /  Jani Suonperä L  03.08 01 600/03 --a 57.88 C C
11 Humiro  /  Janne Haapiainen JO  27.07 07 2160/02 27,3 7 46.09 C C
14 Pikkukahveli  /  Esa Holopainen VI  26.07 05 2180/03 -- hll 12.78 C C

7. lähtö klo 15:27 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Suom.synt. tammoille Kultajousi Suur-Hollolan Best Lady P. 10 000 e. (10000-5000-3000-2000-1000-1000) Toto75

3 Arctic Passion  /  Hannu-Pekka Korpi H  31.07 04 1609/07 12,8a 8 58.84 C C
8 Free Me  /  Ari Moilanen H  31.07 04 1609/08 12,6a 6 13.34 100 € Ȼ C

11. lähtö klo 17:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Rajupaja enintään 70 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300) Toto75

1 Ukebell Jet  /  Hannu Torvinen VI  26.07 06 2640/03 15,6a 4 6.60 600 € C C

12. lähtö klo 18:17 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m Seinäjoen Kuninkuusravit 31.7-2.8.2020 p. 12 000 e + 20 m/ 7500 e. enintään 19 500 e P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)

1 Elitloppet  /  Mikko Jokiaho P  30.07 02 1600/07 27,9ax 5 5.94 100 € C C
2 Rokkoff  /  Jyrki Filatoff R  28.07 04 2100/02 29,3a 6 10.51 C C
7 Hilun Vipinä  /  Peter Lindroos R  28.07 04 2100/09 29,3a 5 22.01 100 € Ȼ C
14 Nuga Rols  /  Arto Laaksonen JO  27.07 03 3180/01 29,2 11 37.70 C C
15 Varsova  /  Saara Sihvonen L  02.08 07 2160/09 27,7x 11 45.78 100 € C C

1. ponilähtö klo 10:30 A-Ponit ryhmäajo 1640 m Avoin Lehmuksen Tila Ky - Ponien Suomen Mestaruus P. 250 e. (250-125-75-50-25-25)

1 Broängens Ghosakrama  /  Fiia Espo KM  27.07 37 1100/04 2.10,8ax 1 100 € C C
3 Dynamit III  /  Ilona Rekilä L  03.08 31 1640/03 m --a hll    
5 Pomona II  /  Emil Havulehto JÄ  30.07 31 1140/02 2.07,3a 2 146 €    
6 Marjaleena 1190 SH  /  Veera Pasanen L  03.08 31 1640/05 m 2.33,3a 3 75 € C C
7 Ekslätts Sacrifice  /  Laura Sipilä KM  27.07 37 1100/03 2.11,0a 2 50 € C C
7 Ekslätts Sacrifice  /  Bea-Noora Kyynäräinen L  03.08 31 1640/04 m 2.22,7ax 2 125 € C C
8 Hietarannan Saga  /  Otto Saarinen JÄ  30.07 31 1140/06 2.17,5ax 6 C C
9 Amiral Doll  /  Veera Kiviranta L  03.08 31 1640/02 m 2.46,0ax 6 C Ȼ

2. ponilähtö klo 10:45 B-Ponit ryhmäajo 1640 m Avoin Hevosklinikka Ravet - B-ponien Suomen Mestaruus P. 250 e. (250-125-75-50-25-25)

6 Armani  /  Laura Sipilä KM  27.07 32 1720/01 55,7x 3 30 € C C
11 Kiikku's Neon  /  Tytti Lind KM  27.07 32 1680/01 55,4x 2 50 € C C