Välistartit, 24.11.2019 16:00 Lahti, Jokimaa

2. lähtö klo 16:29 Kylmäveriset Monte tasoitusajo 2140 m Prix du Nord -karsinta p. 7500 e + 20 m/ 7500 e. pt. 100 m. P. 800 e. (800-400-240-160-80-50)

7 Hissun Mahti  /  Erkki Jänkälä F  22.11 08 2140/09 41,8ax 9 17.83 C C
9 Pyöriän Wiising  /  Teemu Keskitalo K  21.11 05 poissa, jää pois
13 Vektoria  /  Teemu Keskitalo K  21.11 04 2120/04 28,1 2 3.60 700 € C C

3. lähtö klo 16:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 850 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-240-160-50)

3 Zumuco  /  Tapio Perttunen K  21.11 01 2120/02 24,6x 7 26.57 C C
6 Artsi  /  Jere Kiveinen T  19.11 01 2100/03 19,6 4 48.09 200 € C C

4. lähtö klo 17:15 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 45 000e. pt. 20 m. P. 800 e. (800-400-240-160-50)

1 Global Spellbound  /  Jeroen van Craen H  20.11 08 2620/11 18,7a 10 153.18 100 € C C

5. lähtö klo 17:35 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)

3 Trolle  /  Pertti Puikkonen H  20.11 02 2160/02 31,3x 6 13.71 200 € C C
7 Kastehelmeni  /  Marko Heikari K  21.11 09 2120/04 33,4x 6 11.40 100 € C C
9 EL Timotei  /  Jukka Torvinen H  20.11 02 2160/04 32,0x 8 10.66 100 € C C
12 Inton Rilla  /  Ville Tonttila H  20.11 02 2140/03 31,6 1 18.22 1 500 € C C

6. lähtö klo 17:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 17 500 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)

2 Mountain Smoke*  /  Kimmo Sundström H  20.11 09 3140/02 --x k 152.50 C C
9 Spitz Ha  /  Teemu Okkolin K  21.11 07 2100/11 --a hpl 35.74 C C

7. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 8000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)

2 Cool Type  /  Ari Moilanen H  20.11 07 2120/12 15,5a 5 43.92 200 € C C

8. lähtö klo 18:25 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 850e, 20 m/ 1500e, 40 m/ 2200e. enintään 2200 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)

4 Tuuskanen  /  Kimmo Niemelä K  21.11 09 2100/01 33,9 3 36.37 300 € C C
6 Metsärinteen Rambo  /  Timo Tuominen K  21.11 09 2100/09 33,3 1 2.22 1 000 € C C
8 Huvin Aihe  /  Pekka Vehviläinen K  21.11 09 2100/05 hlo 3 33,8x 6.36 C C
10 Joseri  /  Juha Utala K  21.11 09 2100/08 -- hpl 44.93 C C

2. ponilähtö klo 13:20 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)

1 Petbacka Little John  /  Emmi Innanen K  21.11 31 1100/05 -- hll C C
5 Ponikujan Elsa  /  Iina Tikkala K  21.11 31 1100/04 3.13,1 11 C C
7 Usvaniityn Jones 305 SH  /  Tiia Töyrylä K  21.11 31 1100/03 3.08,5x 6 10 € C C
8 A.S. Xander Star 258 SH  /  Pinja Lännenpää K  21.11 31 1100/01 3.07,5 3 30 € C C
10 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Adele Kalenius K  21.11 31 1120/03 3.05,8x 7 C C

5. ponilähtö klo 14:20 A-Ponit tasoitusajo 1640 m p. 2.23.0 + 20 m/ 2,8 s P. 100 e. (100-50-30-20)

2 Elsa II  /  Tiia Vehviläinen J  23.11 31 1260/04 2.27,6x 2 50 € C C
3 Mariline's Dolomite  /  Laura Sipilä T  19.11 31 1740/01 2.30,1 6 C C
4 Flipper Aria  /  Viivi Mäki-Jaakkola T  19.11 31 1780/01 2.30,6x 7 C C