1. lähtö klo 16:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Lahden Seudun Ravinaisten loimilähtö p. 650e, 20 m/ 1100e, 40 m/ 1700e. enintään 1700 e P. 800 e. (800-400-240-160-80)
|
10 |
Calviiri
/ Hannu Tonteri
|
H 14.10
|
02 |
2120/03 |
33,4ax |
|
11 |
105.77 |
|
C
C
|
3. lähtö klo 16:47 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 22 200 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
|
2 |
Jasun Velho
/ Jarmo Saarela
|
P 16.10
|
06 |
2140/01 |
30,0 |
|
5 |
111.62 |
100 € |
C
C
|
3 |
Rikastuva
/ Ilkka Korpi
|
H 14.10
|
10 |
1620/02 |
27,1ax |
|
6 |
27.18 |
|
C
C
|
4 |
Carmeniina
/ Marko Heikari
|
K 12.10
|
05 |
2100/10 |
28,4a |
|
3 |
91.09 |
600 € |
C
C
|
8 |
Sorretun Voima
/ Tapio Perttunen
|
H 14.10
|
10 |
1620/05 |
25,4a |
|
1 |
1.72 |
3 000 € |
C
C
|
9 |
Adven Ture
/ Teemu Keskitalo
|
H 14.10
|
10 |
1620/04 |
26,4a |
|
5 |
20.12 |
|
C
C
|
5. lähtö klo 17:30 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 7500 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
|
4 |
Vietävän Patukka
/ Antti Teivainen
|
H 14.10
|
05 |
2140/08 |
28,6 |
|
3 |
19.65 |
750 € |
C
C
|
8 |
Humu Hotti
/ Jani Ruotsalainen
|
K 12.10
|
01 |
2100/10 |
28,3a |
|
5 |
19.03 |
120 € |
C
C
|
8. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 3000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
|
8 |
Bluebell Travian
/ Marko Heikari
|
K 12.10
|
03 |
2100/02 |
16,1a |
|
2 |
9.07 |
600 € |
C
C
|
11 |
Bom Shaka Laka
/ Antti Teivainen
|
K 12.10
|
03 |
2100/08 |
--a |
hll |
|
13.14 |
|
C
C
|
10. lähtö klo 19:00 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80)
|
1 |
Zumuman
/ Kari Venäläinen
|
K 12.10
|
02 |
2100/03 |
--ax |
hrp |
|
27.53 |
|
Ȼ
C
|
6 |
All Star Mint
/ Teemu Keskitalo
|
K 12.10
|
03 |
2100/10 |
16,2a |
|
4 |
9.25 |
240 € |
C
C
|
1. ponilähtö klo 14:00 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.46,4 ja hit. p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
|
10 |
Niittykorven Rodolfo 362 SH
/ Jenni Peltola
|
P 16.10
|
31 |
1200/01 |
m 3.18,9 |
|
3 |
|
30 € |
C
C
|
2. ponilähtö klo 14:20 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 3.09,0 ja hit. p. 3.30.0 + 20 m/ 3,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
|
9 |
Niittykorven Zorro
/ Iida Katajisto
|
P 16.10
|
31 |
1120/01 |
m 3.20,2 |
|
2 |
|
50 € |
C
C
|
3. ponilähtö klo 14:35 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.36,2 ja hit. p. 2.50.0 + 20 m/ 2,3 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
|
14 |
Kaunisrannan Fantasia
/ Pinja Lännenpää
|
H 17.10
|
31 |
1160/02 |
2.37,2x |
|
1 |
|
250 € |
C
C
|
15 |
Kiikun Vivian
/ Peppina Timonen
|
H 17.10
|
31 |
1160/01 |
2.43,4 |
|
5 |
|
25 € |
C
C
|
16 |
Ponikujan Veeti
/ Nea Nokkanen
|
H 17.10
|
31 |
1140/05 |
-- |
hll |
|
|
|
C
C
|
4. ponilähtö klo 14:50 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.18,0 ja hit. p. 2.33.0 + 20 m/ 2,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
|
2 |
Aarteen Kiiltopää
/ Frida Bärlund
|
H 17.10
|
31 |
1200/01 |
2.43,1 |
|
11 |
|
|
C
C
|
9 |
Ulfberht
/ Bea-Noora Kyynäräinen
|
H 17.10
|
31 |
1220/03 |
2.38,6 |
|
8 |
|
25 € |
C
C
|
10 |
Tepsutti
/ Alina Myllymäki
|
H 17.10
|
31 |
1220/02 |
2.33,6 |
|
2 |
|
125 € |
C
C
|
14 |
Dilbert Great
/ Joona Ikonen
|
H 17.10
|
31 |
1300/01 |
2.30,1x |
|
10 |
|
|
C
C
|