Lähtölistat, 16.9.2013 18:00 Lappeenranta, Lappee

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (5a) ryhmäajo sh 2100 m: 2 000 € 4 400 €
2. lähtö (5b) ryhmäajo sh 2100 m: 2 000 € 4 400 €
3. lähtö (5c) ryhmäajo sh 2100 m: 2 000 € 4 400 €
4. lähtö (3) tasoitusajo lv 2100 m: p. 8000 e + 20 m/ 8000 e. enintään 32 000 e 1 000 € 2 300 € Toto5-1
5. lähtö (6) tasoitusajo kv 2100 m: p. 1.26.0 + 20 m/ 1,5 s 2 000 € 4 600 € Toto5-2
6. lähtö (1a) ryhmäajo lv 2100 m: 2 000 € 4 200 € Toto5-3
7. lähtö (1c) ryhmäajo lv 2100 m: 2 000 € 4 200 € Toto5-4 Duo-1
8. lähtö (1d) ryhmäajo lv 2100 m: 2 000 € 4 400 € Toto5-5 Duo-2
9. lähtö (1b) ryhmäajo lv 2100 m: 2 000 € 4 400 € Troikka
10. lähtö (2) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 48 000 e. 2 000 € 4 000 €
11. lähtö (4) tasoitusajo lv 2100 m: p. 0 e + 20 m/ 2000 e. enintään 2000 e 2 400 € 5 760 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. opetuslähtö (25) tasoitusajo yhd 2100 m:
  Yht. 47 060 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 5-v. Etelä-Saimaa -lähtö Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vilkkaan Varma  /  Jani Ruotsalainen 2100: 1 28,2ake 28,2ke 10 335 €
2 Solana  /  Juha Utala 2100: 2 28,3ake 30,2ke 7 785 €
3 Veluuri  /  Timo Mäkäräinen 2100: 3 23,6aly 26,6ke 36 560 €
4 Topmar  /  Tapio Perttunen 2100: 4 22,0aly 25,4ly 42 205 €
5 Ailari  /  Teemu Okkolin 2100: 5 39,8ake 30,6ke 4 600 €
6 Paletti Pee  /  Harri Koivunen 2100: 6 29,5ake 28,6ke 3 520 €
7 Cuda  /  Risto Tupamäki 2100: 7 28,9ake 28,8ke 8 110 €
8 Ekebo Monique  /  Ari Kela 2100: 8 25,9aly 27,2ke 27 490 €
9 Ekonova  /  Mika Forss 2100: 9 27,0ake 28,6ke 10 275 €
10 Sopun Aino  /  Tommi Ala-Nikkola 2100: 10 26,2ake 26,8ke 26 345 €
11 Lumi-Iiris  /  Esa Holopainen 2100: 11 24,7aly 25,9ke 29 925 €
12 Ailigas  /  Ari Moilanen 2100: 12 34,9ake 33,4ke 1 580 €
2. lähtö klo 18:26 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 5-v. Etelä-Saimaa -lähtö Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Iro-Neito  /  Ari Moilanen 2100: 1 23,3aly 28,2ke 16 715 €
2 Kairan Tyttö  /  Harri Koivunen 2100: 2 27,9aly 31,9ke 4 860 €
3 Werna  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 3 26,0aly 27,3ke 25 260 €
4 Karoliitta  /  Mika Forss 2100: 4 26,0aly 28,4ke 9 880 €
5 Vouti Verona  /  Ari Kela 2100: 5 27,6ake 28,0ke 9 951 €
6 Villi-Anna  /  Kimmo Kärkkäinen 2100: 6 22,4aly 25,0ke 50 280 €
7 Hujanhajan  /  Risto Tupamäki 2100: 7 23,4aly 25,2ke 48 865 €
8 Åstiina  /  Jarmo Saarela 2100: 8 28,7ake 29,0ke 4 495 €
9 Riutan Perenna  /  Pertti Taskinen 2100: 9 25,3aly 28,4ke 19 215 €
10 Lidia  /  Tero E Mäenpää 2100: 10 26,8aly 29,9ke 7 960 €
11 Sista Waltter  /  Tapio Perttunen 2100: 11 27,1ake 28,9ke 7 720 €
3. lähtö klo 18:46 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 5-v. Etelä-Saimaa -ähtö Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Passiina  /  Hannu Torvinen 2100: 1 31,3ake 29,9ke 2 755 €
2 Taikaliinu  /  Antti Teivainen 2100: 2 26,6aly 29,6ke 9 950 €
3 Lumi-Irina  /  Ari Moilanen 2100: 3 27,1ake 25,6ly 28 130 €
4 Nätti Vire  /  Tero E Mäenpää 2100: 4 30,3aly 29,3ke 7 340 €
5 Emman Taika  /  Santtu Raitala 2100: 5 31,0ake 30,7ke 3 250 €
6 I.P. Lennotar  /  Mika Forss 2100: 6 22,6aly 29,4ke 21 890 €
7 Sävel-Taika  /  Kari Venäläinen 2100: 7 22,8aly 24,1ly 140 105 €
8 Hultgårds Erika  /  Risto Tupamäki 2100: 8 27,0ake 27,5ke 11 800 €
9 Suvi Kevätön  /  Markku Hietanen 2100: 9 23,0aly 24,6ke 82 115 €
10 Filkker  /  Harri Koivunen 2100: 10 27,6ake 28,4ke 13 220 €
11 Akkaatta  /  Mikko Peränen 2100: 11 24,8aly 23,3ly 17 545 €
12 Onskatar  /  Markus Dahlström 2100: 12 27,4ake 29,3ke 10 540 €
4. lähtö klo 19:09 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Lappeenrannan Laitehuolto -lähtö p. 8000 e + 20 m/ 8000 e. enintään 32 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Super Sweet  /  Esa Holopainen 2100: 1 14,8aly 17,6ke 4 861 €
2 Red Hot Ride  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 2 15,5ake 17,0ke 4 745 €
3 Mr White Step  /  Kari Rosimo 2100: 3 15,9ake 16,5ke 6 710 €
4 Elite Of Vice  /  Timo Toiviainen 2100: 4 14,6aly m15,7ke 46 650 €
5 Rockhill Angel  /  Ville Tonttila 2100: 5 15,5aly 17,4ke 7 480 €
6 Moonlite Dance  /  Ari Moilanen 2100: 6 14,1aly 16,7ke 13 346 €
7 Amaran  /  Marko Heikari 2100: 7 16,4ake 17,6ke 5 610 €
8 Moonlight Beauty  /  Mikko Jääskeläinen 2120: 1 14,6aly 16,8ke 16 290 €
9 Sirius Mank  /  Mika Forss 2120: 2 14,3aly 14,8ly 21 090 €
10 Proudest Croft  /  Tommi Kylliäinen 2120: 3 14,1aly 17,0ke 10 780 €
11 Idefix Lou  /  Jarkko Kervinen 2120: 4 13,9aly 16,6ke 18 310 €
12 Joelmate  /  Samuli Innanen 2120: 5 13,3aly 16,3ke 10 040 €
13 Maravilla  /  Mika Taittonen 2120: 6 13,9aly 16,4ke 18 186 €
14 Lyric Broline  /  Tapio Perttunen 2120: 7 14,4ake 16,3ke 32 767 €
15 Vigoroso Mi Amor  /  Antti Teivainen 2120: 8 15,0ake 15,9ke 16 409 €
16 Meter Reader U.S.  /  Markus Dahlström 2120: 9 14,6aly 17,0ke 14 840 €
5. lähtö klo 19:28 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Vinpak-lähtö, Fritz Buttenhoffin Malja-ajo p. 1.26.0 + 20 m/ 1,5 s Etus. Suom. synt. pt. 40 m. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Nopsan Vauhti  /  Ismo Truhponen 2100: 1 19,9aly 23,4ke 180 790 €
2 Viksun Tyttö  /  Jani Ruotsalainen 2100: 2 24,4aly 25,0ke 40 200 €
3 Topper  /  Terho Rautiainen 2100: 3 22,9aly 24,3ke 135 935 €
4 Armaani  /  Henri Bollström 2100: 4 23,8aly 26,1ke 36 585 €
5 Vieskerin Valo  /  Pertti Niveri 2120: 1 20,7aly 22,9kp 221 325 €
6 Hurmuri-Humu  /  Esa Holopainen 2120: 2 22,7aly 25,4ke 37 705 €
7 Vilkkaan Virke  /  Teemu Okkolin 2120: 3 22,4aly 25,3ke 67 185 €
8 Vaikin Pokko  /  Arto Laaksonen 2120: 4 22,7aly 25,4ke 44 530 €
9 Pelikka  /  Markus Dahlström 2120: 5 22,2aly 25,3ke 80 628 €
10 Saaga S  /  Matti Nisonen 2120: 6 20,6aly 22,9ke 452 410 €
11 Wizard Stina  /  Janne Manninen 2120: 7 23,4aly 24,7ke 53 170 €
12 B. Turolii  /  Antti Teivainen 2140: 1 21,2aly 23,4ke 226 505 €
13 Calimero  /  Mika Forss 2140: 2 24,6aly 23,9ke 89 580 €
14 B. Vilunki  /  Ari Moilanen 2140: 3 21,9aly 22,4ke 122 700 €
6. lähtö klo 19:48 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 4-v. Suom.synt. Lappeenrannan Energia -lähtö Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Shiny Missile  /  Antti Teivainen 2100: 1 15,3aly 17,6ke 5 770 €
2 Meadow Match  /  Harri Koivunen 2100: 2 12,6aly 14,6ly 46 935 €
3 Cherry Chapstick  /  Iikka Nurmonen 2100: 3 11,4aly 93 384 €
4 Jessi Classico  /  Mikko Jääskeläinen 2100: 4 13,4aly 17,0ke 15 930 €
5 Hazel Hen  /  Tommi Kylliäinen 2100: 5 15,5ake 17,0ke 7 810 €
6 Glittering Goldie  /  Jarkko Kervinen 2100: 6 19,8ake 18,4ke 6 381 €
7 Ranch Let Me Fly  /  Hannu Torvinen 2100: 7 13,3aly 16,7ke 16 325 €
8 Briso Isadora  /  Ari Moilanen 2100: 8 14,0ake 15,5ke 37 555 €
9 Reverie  /  Mika Forss 2100: 9 15,3aly 20,5ke 7 570 €
10 Pearls For Girls  /  Jani Hautaviita 2100: 10 14,3akp 16,1kp 34 640 €
11 Club Nord Royal  /  Tapio Perttunen 2100: 11 13,1aly 13,8ly 38 731 €
12 BWT Juggler  /  Kari Venäläinen 2100: 12 12,3aly 14,0ke 46 451 €
7. lähtö klo 20:08 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 4-v. Suom.synt. Lappeenrannan Energia -lähtö Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Part Two  /  Arto Laaksonen 2100: 1 12,3ake 13,1ke 113 042 €
2 Viridiana  /  Henri Bollström 2100: 2 14,8aly 16,0ke 9 120 €
3 Angel Valley  /  Antti Teivainen 2100: 3 12,9aly 14,0ke 31 895 €
4 Bestia Nyx  /  Niko Jokela 2100: 4 15,1ake 16,6ke 11 520 €
5 Perfection  /  Hannu Torvinen 2100: 5 15,1aly 17,0ke 7 685 €
6 Magpie  /  Jani Ruotsalainen 2100: 6 13,0aly 17,1ke 20 140 €
7 Donna Hoist  /  Kari Venäläinen 2100: 7 12,8aly 16,2ly 55 150 €
8 BWT High Voltage  /  Ari Moilanen 2100: 8 12,9aly 15,8kp 74 735 €
9 Natural Tan  /  Juha Utala 2100: 9 14,2aly m15,6ke 20 876 €
10 Hello Kiti  /  Hannu Kamppuri 2100: 10 12,8aly 14,8ly 12 125 €
11 Chantal De Veluwe  /  Tommi Kylliäinen 2100: 11 13,6aly 15,2ke 25 550 €
12 Geysharaa  /  Harri Kotilainen 2100: 12 13,7aly 16,1ke 16 197 €
8. lähtö Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 4-v. Suom.synt. Lappeenrannan Energia -lähtö Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Flower's Windy  /  Henri Bollström 2100: 1 12,5aly 14,5ly 59 240 €
2 Arctic Luxury  /  Ari Moilanen  ( Hannu-Pekka Korpi ) 2100: 2 12,4aly 15,3ly 51 602 €
3 Runaway Rosa  /  Kari Venäläinen 2100: 3 16,7ake 15,2ke 8 940 €
4 Give Me Reason  /  Tommi Kylliäinen 2100: 4 14,8aly 16,7ke 10 885 €
5 Icy Winds  /  Isto Kuisma 2100: 5 12,9aly 15,7ke 10 710 €
6 East Coast Emma  /  Matti Nisonen 2100: 6 14,8aly 16,4ke 17 625 €
7 Silent Opal  /  Antti Teivainen 2100: 7 13,8ake 15,1ke 91 022 €
8 Nelly Smith  /  Kari Innanen 2100: 8 16,2ake 19,2ke 1 130 €
9 Magical Hannah  /  Juha Utala 2100: 9 12,9aly 15,6ke 19 760 €
10 Chickadee Liza  /  Mika Forss 2100: 10 15,1ake 18,3ke 6 900 €
11 Jenna Jazz  /  Harri Koivunen  ( Seppo Markkula ) 2100: 11 13,5aly 17,4ke 12 555 €
12 Iida Speed  /  Jari Kinnunen 2100: 12 13,5aly 12,5ly 25 180 €
9. lähtö klo 20:44 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 4-v. Suom.synt. Lappeenrannan Energia -lähtö Tammalähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Duquesa  /  Kari Rosimo 2100: 1 13,5aly 15,2ke 33 290 €
2 Young Moon Hoss  /  Antti Teivainen 2100: 2 13,5aly 16,3ke 42 144 €
3 Yahuu Hoss  /  Tapio Perttunen 2100: 3 12,1aly 14,1ke 149 977 €
4 Quick Desire  /  Tommi Kylliäinen 2100: 4 13,9aly 17,2ke 14 960 €
5 Venice  /  Mika Forss 2100: 5 10,8aly 14,0kp 829 490 €
6 Callela Colibri*  /  Ari Moilanen 2100: 6 10,7aly 13,5ke 78 968 €
7 BWT Hazel  /  Kari Venäläinen 2100: 7 13,9aly 15,6ke 17 560 €
8 Ice Insanity  /  Markus Dahlström 2100: 8 14,1aly 17,2ke 19 555 €
9 Super Mantariina  /  Iikka Nurmonen 2100: 9 12,7aly 15,1ke 40 352 €
10 Cabernet  /  Harri Koivunen 2100: 10 13,7aly 16,0ke 31 575 €
11 My Merry  /  Arto Laaksonen 2100: 11 17,5ake 17,5ke 2 365 €
12 An-Nea  /  Esa Holopainen 2100: 12 14,3aly 16,7ke 13 245 €
10. lähtö klo 21:00 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Tupla-Tonni -lähtö enintään 48 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Brien Blend  /  Ari Kela 1609: 1 13,0aly 16,3ke 48 486 €
2 Turbonina*  /  Kari Venäläinen 1609: 2 12,6aly 14,4ke 55 028 €
3 Roly Bear*  /  Matti Nisonen 1609: 3 14,1aly 14,9ke 44 948 €
4 Funny Farm  /  Mika Forss 1609: 4 11,6aly 15,8ly 83 961 €
5 Bluehill's Warning  /  Hannu Torvinen 1609: 5 12,0aly 18,6ke 36 435 €
6 Amalfi Boko  /  Ari Moilanen 1609: 6 12,3aly 14,8ke 45 432 €
7 Tagline  /  Mika Taittonen 1609: 7 12,5aly 14,5ke 45 905 €
8 Amazing Koks*  /  Tommi Kylliäinen 1609: 8 12,0aly 15,6ke 73 180 €
9 Titillation  /  Esa Holopainen 1609: 9 11,8aly 15,6ke 49 545 €
10 E.V. Divine  /  Tuomas Pakkanen 1609: 10 11,7aly 15,0ke 45 000 €
11 BWT Hellion  /  Hannu-Pekka Korpi 1609: 11 11,2aly 14,9ke 139 049 €
11. lähtö klo 21:16 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2013 p. 0 e + 20 m/ 2000 e. enintään 2000 e Nuorten sarja P. 2400 e. (2400-1200-720-480-240-240)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Laramie Point  /  Ari Moilanen 2100: 1 16,7ake 18,2ke 4 600 €
2 Starito  /  Isto Kuisma 2100: 2 13,0aly 17,3ke 25 007 €
3 Bandito La Sol  /  Jarkko Kervinen 2100: 3 17,7ake 18,4ke 4 200 €
4 Sweet Hornet  /  Marko Heikari 2100: 4 21,0ke 0 €
5 Southeast King  /  Tapio Perttunen 2100: 5 14,1aly 17,7ke 4 766 €
6 Applehill's Lotte  /  Matti Nisonen 2120: 1 15,5aly 17,9ke 4 734 €
7 Double Star Koks  /  Esa Holopainen 2120: 2 14,5aly 16,8ke 12 410 €
8 Regulus Mank  /  Mika Forss 2120: 3 19,5ake 19,9ke 930 €
9 Club Nord Star  /  Kari Venäläinen 2120: 4 12,5aly 14,7ke 46 455 €
10 Minto's Starman  /  Jarmo Saarela 2120: 5 12,6aly 14,8ke 35 845 €
11 Otto Twice  /  Hannu Torvinen 2120: 6 14,8aly 18,5ke 6 215 €
12 Royal Goldsmith  /  Kimmo Hämäläinen 2120: 7 15,8ake 17,5pi 3 690 €
13 Aladdin Birdland  /  Sami Vehviläinen 2120: 8 14,7ake 16,5ke 6 765 €
14 Goldie Laukko  /  Otso Lång 2120: 9 16,7ake 16,2ke 5 590 €
15 Boulder Rail  /  Markus Porokka 2120: 10 15,0ake 15,8ke 9 930 €
16 Shameless  /  Antti Teivainen 2120: 11 13,4aly 13,8ly 53 925 €
1. koelähtö klo 17:33 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Jack Sparrow  /  Jenna Ryhänen 2100: 1 17,1ake 17,4ke 2 660 € 1.23.0
2 Decoration  /  Kari Venäläinen 2100: 2 22,4ake 20,5ke 50 € 1.23.0
3 Applehill Express  /  Jyrki Jauhiainen 2100: 3 14,6ake 15,6ke 16 175 € 1.23.0
4 Mikkone  /  Petteri Kivelä 2140: 1 27,7aly 27,5ke 13 043 € 1.35.0
5 Huvin Termiitti  /  Timo Toiviainen 2140: 2 26,3aly 29,1ke 6 510 € 1.35.0
6 Apassin Mahti  /  Teuvo Valjus 2140: 3 29,1aly 30,7ke 2 567 € 1.35.7
7 Pyöriän Vilistys  /  Markku Elfving 2140: 4 25,6ake 27,3ke 25 500 € 1.35.0
1. opetuslähtö klo 17:01 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Steely Star  /  Markus Dahlström 2100: 1 32,3ake 22,3ke 310 €
2 Pauhis  /  Olavi Nisonen 2140: 1 21,9aly 23,7ke 88 940 €
3 Myllyn Valtti  /  Antti Ripatti 2140: 2 22,1aly 24,8ke 45 935 €
Alkuun