Lähtölistat, 27.9.2013 18:00 Turku, Metsämäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 700e, 20 m/ 1200e, 40 m/ 2000e, 60 m/ 3000e. enintään 3000 e 700 € 1 680 €
2. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5001 e. 800 € 1 760 €
3. lähtö (7) tasoitusajo lv 2100 m: p. 400 e + 20 m/ 800 e. enintään 1200 e 700 € 1 680 €
4. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 2000 e. 800 € 1 760 € Toto5-1
5. lähtö (9) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 6500 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-2
6. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 28 000 e + 20 m/ 18 000 e. enintään 118 000 e 2 000 € 4 400 € Toto5-3
7. lähtö (1) tasoitusajo lv 1600 m: p. 38 000e. 2 000 € 4 400 € Toto5-4 Duo-1
8. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 15 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-5 Duo-2
9. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 3000 e + 20 m/ 7000 e. enintään 10 000 e 2 400 € 5 520 € Troikka
10. lähtö (3) tasoitusajo lv 2100 m: p. 8000 e + 20 m/ 16 000 e. enintään 24 000 e 1 000 € 2 400 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. opetuslähtö (25) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1600 m: p. 2.25.0 + 20 m/ 1,9 s 100 € 200 €
2. ponilähtö (32) tasoitusajo p 2100 m: p. 1.59.0 + 20 m/ 1,2 s 100 € 200 €
  Yht. 28 400 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:16 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 700e, 20 m/ 1200e, 40 m/ 2000e, 60 m/ 3000e. enintään 3000 e Etus. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-210-140-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Turkos  /  Peter Lindroos 2100: 1 28,7ake 30,1ke 6 320 €
2 Syys-Sonaatti  /  Hannu Torvinen 2100: 2 23,9aly 26,2ly 11 895 €
3 Joile  /  Ilkka Korpi 2100: 3 30,6ke 3 490 €
4 Stefanni  /  Arto Hammar 2100: 4 36,9akp 31,9ke 2 170 €
5 Tuiskupoika  /  Erkki Jänkälä 2100: 5 29,4ake 30,3ke 4 340 €
6 Tementaari  /  Helena Horila 2120: 1 28,5akp 26,4ke 7 610 €
7 Eko-Voima  /  Mika Forss  ( Harri Koivunen ) 2120: 2 31,4ake 30,6ke 3 255 €
8 Auriina  /  Kai Kulhoranta 2120: 3 29,4ake 28,1ke 5 450 €
9 Palojoen Raineri  /  Ari Moilanen 2120: 4 37,1ake 34,6ke 1 079 €
10 Viihti  /  Kauko Ketola 2140: 1 34,1ake 29,5ke 2 530 €
11 Söderberta  /  Hannu Kamppuri 2160: 1 30,6ake 30,7ke 4 150 €
12 Solan Inka  /  Antti Teivainen 2160: 2 29,5ake 29,2ke 6 370 €
13 Jaanen Likka  /  Rami Kangas 2160: 3 34,4ake 31,7ke 2 046 €
14 Jäävin Hosuli  /  Heikki Laine 2160: 4 31,2ke 2 920 €
15 Golda Leia  /  Pertti Puikkonen 2160: 5 33,0ake 30,7ke 2 670 €
16 Vauhrilla  /  Jyrki Filatoff 2160: 6 31,2ke 2 840 €
2. lähtö klo 18:36 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Nuorten ohjastajien liiga enintään 5001 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sparrow  /  Etta Pakkanen 2100: 1 15,4aly 18,7ke 4 386 €
2 Young Moon Hoss  /  Olli Koivunen 2100: 2 13,5aly 16,3ke 42 144 €
3 Stonehead's Abby  /  Mikko Aro 2100: 3 16,4ake 18,1ke 4 142 €
4 Luca Miller  /  Toivo Niemi 2100: 4 16,8ake 16,5ke 7 000 €
5 Caerbannog  /  Jere Hurme 2100: 5 12,1aly 14,8ly 27 300 €
6 Unique Io  /  Julia Mäenpää 2100: 6 16,3aly 18,7ke 5 240 €
7 Shuffle Up  /  Hannu Torvinen 2100: 7 13,6aly 15,7ke 13 929 €
8 Uparty K.A.  /  Terri Lehtonen 2100: 8 14,8aly 16,5ke 9 033 €
9 Beauty Box  /  Antti-Joonas Heikkinen 2100: 9 17,4ake 17,9ke 3 459 €
10 Happy Days Vivian  /  Joni Irri 2100: 10 16,9aly 17,4ke 4 740 €
11 BWT Lovestory  /  Sonja Korvenheimo 2100: 11 13,6aly 16,5ke 14 212 €
12 Nelilyn Airking  /  Joni-Petteri Irri 2100: 12 14,9ake m16,3ke 29 802 €
3. lähtö klo 18:58 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 400 e + 20 m/ 800 e. enintään 1200 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 700 e. (700-350-210-140-70-70)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Uurestas  /  Jouni Nummi 2100: 1 16,4ake 18,1ke 7 115 €
2 Don Corleon  /  Joni-Petteri Irri 2100: 2 12,8aly 16,5ke 30 050 €
3 Pesco Velvet  /  Antti Teivainen 2100: 3 13,6aly 17,2ke 28 200 €
4 Celeste  /  Ari Moilanen 2100: 4 16,3aly 18,2ke 635 €
5 Tiberio  /  Ville Grönstrand 2100: 5 15,8ake 17,1ke 5 000 €
6 Enjoy Emilia  /  Tapio Aronen 2100: 6 m15,0aly 15,4ke 9 675 €
7 Fatima Birdland  /  Mika Forss 2100: 7 19,1ake 17,8ke 545 €
8 Boy Staunton  /  Kari Rosimo 2100: 8 12,5aly 15,0ke 24 560 €
9 BWT Impulse  /  Ilkka Korpi 2100: 9 16,8ake 17,8ke 4 980 €
10 New Grove Quantum  /  Juha-Pekka Vilkman 2100: 10 18,1ake 19,0ke 1 340 €
11 Vici K.A.  /  Antti-Joonas Heikkinen 2100: 11 13,6aly 14,9ke 34 538 €
12 Superstar Castle  /  Tanja Goman-Nieminen 2100: 12 15,3ake 17,4ke 6 250 €
13 Excel Oliver  /  Ari Kela 2120: 1 17,7ake 17,6ke 2 245 €
14 License To Fly  /  Seppo Markkula 2120: 2 14,9ake 15,8ke 15 870 €
15 Winter's Playboy  /  Markku Nieminen 2120: 3 14,4aly 15,9ke 11 890 €
16 Ranch Morrison  /  Hannu Torvinen  ( Harri Koivunen ) 2120: 4 14,2ake 16,4ke 29 305 €
4. lähtö klo 19:18 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m KL-Team Oy -lähtö enintään 2000 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Empress Frido  /  Markku Nieminen 2100: 1 17,9ake 16,7ke 2 850 €
2 Make Me Happy  /  Seppo Markkula  ( Harri Koivunen ) 2100: 2 11,9aly 14,1ke 46 877 €
3 BWT Heartbeat  /  Joni-Petteri Irri 2100: 3 16,8ake 19,3ke 3 070 €
4 Max Space  /  Mika Forss 2100: 4 16,8ake 18,3ke 1 740 €
5 Diao Dovar  /  Ilkka Korpi 2100: 5 14,4aly 18,9ke 8 227 €
6 Callbird  /  Hannu Torvinen 2100: 6 15,2ake 15,6ke 14 850 €
7 Get On Up*  /  Ari Moilanen 2100: 7 12,7aly 14,3ke 61 826 €
8 Ditrivers  /  Jeroen van Craen 2100: 8 17,9ake 16,8ke 1 090 €
9 Cool Victorioso  /  Toni Nieminen 2100: 9 14,2aly m16,1ke 11 285 €
10 Van Kemp  /  Kari Venäläinen 2100: 10 16,8ake 19,2ke 1 760 €
11 Who's So Good  /  Arto Hammar 2100: 11 19,0ake 18,7ke 70 €
12 Luck Carrier  /  Risto Väre 2100: 12 13,8aly 16,9ke 13 420 €
5. lähtö klo 19:39 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Hans Langh -lähtö enintään 6500 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rottinki  /  Seppo Markkula 2100: 1 31,2ake 28,8ke 6 970 €
2 Lola-Mi  /  Ari Moilanen 2100: 2 28,2ake 26,6ly 12 810 €
3 Hultgårds Erika  /  Hannu Torvinen 2100: 3 27,0ake 27,5ke 11 800 €
4 Virilli  /  Hannu Kamppuri 2100: 4 29,3aly 28,1ke 5 170 €
5 Suhhaus  /  Jere Kiveinen 2100: 5 23,7aly 24,9ke 51 562 €
6 Tulppaani  /  Pertti Puikkonen 2100: 6 28,1ake 28,4ke 3 917 €
7 Tinoteus  /  Peter Lindroos  ( Harri Koivunen ) 2100: 7 29,1aly 29,5ke 6 350 €
8 Helmin  /  Arto Hammar 2100: 8 25,0aly 28,3ke 14 700 €
9 Turotin  /  Rami Mäenpää 2100: 9 28,5ake 29,5ke 5 965 €
10 Ekonova  /  Mika Forss 2100: 10 27,0ake 28,6ke 10 275 €
11 Sikon Husaari  /  Veijo Pulkki 2100: 11 28,6ake 29,2ke 17 670 €
12 Ruutu-Neiti  /  Janne Forsman 2100: 12 30,1ake 31,7ke 2 866 €
6. lähtö klo 19:59 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Tupla-Tonni -lähtö p. 28 000 e + 20 m/ 18 000 e. enintään 118 000 e Etus. Suom. synt. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hilan Taika  /  Ilkka Korpi 2100: 1 25,8ake 27,1ke 24 610 €
2 Imun Tiina  /  Ari Moilanen 2100: 2 25,8aly 26,0ke 35 800 €
3 Turon Viima  /  Hannu Torvinen 2100: 3 26,3aly 26,8ke 20 510 €
4 Vihte  /  Pertti Puikkonen 2100: 4 22,8aly 24,5ke 82 272 €
5 Sundets Zeb  /  Peter Lindroos  ( Harri Koivunen ) 2100: 5 25,4aly 27,0ke 27 774 €
6 Merran Emil  /  Antti Teivainen 2100: 6 22,7aly 23,7ke 78 115 €
7 Kopernikus  /  Mika Forss 2120: 1 23,7aly 24,9ke 50 173 €
8 Joivi  /  Kai Kulhoranta 2120: 2 23,0aly 24,8ke 79 322 €
9 Taikasalama  /  Arto Hammar 2120: 3 24,9aly 25,1ly 41 170 €
10 Turmaliini  /  Seppo Markkula 2120: 4 25,2ake 25,9ke 43 748 €
11 Leon Salama  /  Kari Rosimo 2120: 5 23,0aly 23,3ke 94 920 €
12 Jonnan Emeritus  /  Janne Haapiainen 2120: 6 23,4aly 24,8ly 69 360 €
13 Härmän Aurora  /  Janne Ulmas 2120: 7 22,4aly 25,4ke 40 665 €
7. lähtö klo 20:20 Lämminveriset tasoitusajo 1600 m Tupla-Tonni -lähtö p. 38 000e. pt. 20 m. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Cioccolata  /  Antti Teivainen 1600: 1 13,2aly 15,1ly 33 773 €
2 Mac Duff  /  Kari Venäläinen 1600: 2 14,1aly 14,0ly 35 345 €
3 Mr Pekka  /  Mika Forss 1600: 3 14,7aly 16,0ke 30 965 €
4 Miss Swann  /  Kari Rosimo 1600: 4 13,0aly 14,0ly 34 824 €
5 A Real Rarity  /  Kauko Ketola 1600: 5 12,8aly 14,8ly 33 541 €
6 Capehill's Luca  /  Joni-Petteri Irri 1600: 6 13,7aly 14,9ly 30 905 €
7 Max Moonlight  /  Arto Hammar 1600: 7 13,0aly 15,3ly 67 350 €
8 Like A Star  /  Ari Moilanen 1600: 8 13,6aly 15,0ke 34 420 €
9 Callela Topclass  /  Seppo Markkula 1600: 9 13,2aly 12,9ly 25 180 €
10 Baron Ses  /  Joni Hakala 1600: 10 13,2aly 14,1ly 44 160 €
11 Present S  /  Hannu Torvinen 1620: 1 11,3aly 12,6ly 237 600 €
12 Victor Fog  /  Peter Lindroos 1620: 2 12,7aly 13,4ly 138 670 €
8. lähtö klo 20:39 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 15 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Seaside Savoy  /  Olli Koivunen 2100: 1 13,5aly 16,9ke 14 755 €
2 Augustus  /  Hannu Kamppuri 2100: 2 14,6aly 17,1ke 18 745 €
3 Corleone Shark  /  Ari Moilanen 2100: 3 13,9ake 13,8pi 62 101 €
4 Duran Lord  /  Mikko Huttunen 2100: 4 16,0ake 16,0kp 22 910 €
5 Iida Speed  /  Jari Kinnunen 2100: 5 13,5aly 12,5ly 25 180 €
6 Ranch Kiss Me Good  /  Antti Teivainen  ( Harri Koivunen ) 2100: 6 13,6aly 16,0ke 18 310 €
7 Willson Birdland  /  Ari Kela 2100: 7 13,1aly 16,7ke 14 870 €
8 Gallit Raj  /  Hannu Torvinen 2100: 8 14,9aly 17,4pi 16 322 €
9 Apropos S  /  Seppo Markkula 2100: 9 13,8ake 15,8ke 26 070 €
10 Perfektion  /  Ilkka Korpi 2100: 10 14,3aly 16,2ke 11 766 €
11 Smok'n Ace Brizard  /  Mari Kukkonen 2100: 11 14,5ake 17,1ke 14 493 €
12 General Avenger  /  Peter Lindroos 2100: 12 15,1aly 17,0ke 17 415 €
9. lähtö klo 20:57 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-5-v. tammoille Tammasarja 2013 p. 3000 e + 20 m/ 7000 e. enintään 10 000 e Tammasarja P. 2400 e. (2400-1200-720-480-240-240)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ranch Movie Star  /  Ari Moilanen  ( Harri Koivunen ) 2100: 1 12,3aly 13,8ly 38 475 €
2 Hunting Victoria  /  Märt Pello 2100: 2 17,6ake 17,4ke 3 080 €
3 Champ Elysee  /  Oiva Käsnänen 2100: 3 16,8ake 19,1ke 2 320 €
4 New Grove Quadro  /  Juha-Pekka Vilkman 2100: 4 13,8aly 16,4ke 17 540 €
5 Nelilyn Pixel  /  Ilkka Korpi 2100: 5 17,7ake 17,8ke 1 290 €
6 Twilight Vixi  /  Ivar Holmlund 2100: 6 13,4aly 14,9ke 35 710 €
7 Ellin Beneluxx  /  Antti Teivainen 2100: 7 15,2ake 17,4ke 5 210 €
8 Ukunora  /  Joni-Petteri Irri 2100: 8 16,4ake 16,4ke 8 070 €
9 Game Power  /  Olli Koivunen 2100: 9 17,8ake 19,0ke 3 660 €
10 Dancing Comery  /  Mika Forss 2100: 10 16,2ake 17,7ke 2 915 €
11 Holy Cancan  /  Toni Nieminen 2100: 11 18,2ake 16,7ke 1 620 €
12 M.T. Hopeandglory  /  Jari Kinnunen 2120: 1 14,2ake 14,2ke 28 582 €
13 Vacant Dream  /  Seppo Markkula 2120: 2 16,6ake 16,9ke 8 515 €
14 Emmahall Laukko  /  Kari Venäläinen 2120: 3 13,7aly 15,2ke 24 340 €
15 BWT Racy  /  Ari Kela 2120: 4 13,8aly 15,7ke 12 185 €
10. lähtö klo 21:14 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 8000 e + 20 m/ 16 000 e. enintään 24 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Head Up High  /  Hannu Torvinen 2100: 1 14,7aly 16,0ke 15 870 €
2 Be Box Koks  /  Henna Halme 2100: 2 14,4aly 14,5ly 18 221 €
3 Greenhill's Blondy  /  Janne Forsman 2100: 3 15,9aly 16,5ke 7 224 €
4 Kaliyah Diamant  /  Hannu Peltonen 2100: 4 16,7aly 17,1ke 6 140 €
5 Lucky Toy Boy  /  Mika Forss 2100: 5 14,8aly 16,6ke 10 732 €
6 Center Careliano  /  Ari Moilanen  ( Harri Koivunen ) 2100: 6 15,7aly 16,9ke 6 970 €
7 Red Hope  /  Märt Pello 2100: 7 14,5aly 17,0ke 6 444 €
8 Don Barbe  /  Kauko Ketola 2100: 8 16,5ake 15,4ly 6 390 €
9 Texus Via  /  Mikko Huttunen 2100: 9 17,1aly 17,5ke 6 330 €
10 Caddie Grant  /  Arto Hammar 2120: 1 13,1aly 16,5ke 15 815 €
11 Fara Dero  /  Ilkka Korpi 2120: 2 14,9aly 16,4ke 17 640 €
12 Hard Game  /  Jari Tulppo 2120: 3 15,3ake 16,3ke 16 700 €
13 Kin Possible  /  Antti Teivainen 2120: 4 15,6aly 16,4ke 13 530 €
14 Rainbow Bye Bye  /  Seppo Markkula 2120: 5 14,4aly 16,4ke 15 007 €
15 Peter Raymond  /  Peter Lindroos 2120: 6 15,2ake 17,2ke 13 005 €
16 Blue Pine Noah  /  Mikko Aro 2120: 7 15,4ake 17,0ke 11 608 €
1. koelähtö klo 17:10 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Bobo Håleryd  /  Jere Kiveinen 2100: 1 16,8ake 17,6ke 5 591 € 1.23.0
2 Starfiremybluejill  /  Matti Lehti 2100: 2 16,6ake 18,4ke 1 320 € 1.23.0
3 Nicklas My Boy  /  Sampo Kujala 2100: 3 0 € 1.23.0
4 Holy Fire  /  Olli Koivunen  ( Harri Koivunen ) 2120: 1 15,2aly 15,9ke 8 030 € 1.23.0
5 New Grove Safir  /  Riitta Nylund 2120: 2 14,4aly 15,6ke 12 855 € 1.23.0
1. opetuslähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Shadow Of Brisbane  /  Olli Koivunen 2100: 1 11,7ake 13,6ly 200 574 €
2 Seagram  /  Terri Lehtonen  ( Harri Koivunen ) 2100: 2 0 €
1. ponilähtö klo 17:30 B-Ponit tasoitusajo 1600 m RT-Sähköasennus Oy -lähtö p. 2.25.0 + 20 m/ 1,9 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vince Wee  /  Riku Rikala 1600: 1 m2.21,4ake 2.04,1ke 1 419 €
2 Vilppulan Rasmus  /  Tiia-Niina Näppinen 1600: 2 2.33,4ake 2.31,1ke 311 €
3 Bigga Belissa  /  Jenni Tammi 1600: 3 2.14,1ake 2.07,5ke 377 €
4 Malte  /  Anniina Takkula 1640: 1 2.24,9ake 2.14,0ke 1 312 €
5 Golden Contender 318 RUSS  /  Terhi Lipponen 1660: 1 2.02,1ake 2.02,9ke 943 €
6 Surprise Dar  /  Jenni Mäenpää 1700: 1 2.19,3ake 2.08,4ke 1 156 €
7 Kotimäen Felicia  /  Janina Vottonen 1720: 1 2.12,9ake 2.14,0ke 936 €
8 Tejas Monsork  /  Elina Karjalainen 1720: 2 2.09,4ake 2.14,0ke 150 €
9 Lukas Star  /  Jonna Kangas 1800: 1 2.11,2ake 2.04,2ke 1 182 €
2. ponilähtö klo 17:40 B-Ponit tasoitusajo 2100 m Saint-Gobain Weber Oy -lähtö p. 1.59.0 + 20 m/ 1,2 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Kålmans Scooby Doo  /  Milla Leino 2100: 1 53,5ake 53,0ke 3 835 €
2 Robbie Wee  /  Katariina Marttila 2160: 1 47,3ake 45,8ke 4 965 €
3 Smedens Varenna 317 RUSS  /  Reetta Isotalo 2220: 1 48,8ake 51,9ke 4 122 €
4 Kålmans Polly  /  Fanny Suomela 2280: 1 46,0ake 48,5ke 4 847 €
5 Thelma 314 RUSS  /  Jenny Suomela 2280: 2 44,6ake 46,2ke 7 131 €
6 Trogen*  /  Sanna Kumanto 2320: 1 43,8ake 46,1ke 5 828 €
7 Ernst Ravelli  /  Verna Sankari 2340: 1 44,8ake 45,5ke 6 848 €
8 Celine IV  /  Ida Marttila 2340: 2 44,2ake 45,6ly 7 993 €
Alkuun