Lähtölistat, 20.9.2016 18:00 Tampere, Teivo

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5500 e. 1 000 € 2 200 €
2. lähtö (6b) ryhmäajo sh 2100 m: 2 500 € 5 500 €
3. lähtö (6a) ryhmäajo sh 2100 m: 2 500 € 5 500 €
4. lähtö (1a) ryhmäajo lv 2600 m: 3 000 € 6 300 € Toto5-1
5. lähtö (1b) ryhmäajo lv 2600 m: 3 000 € 6 300 € Toto5-2
6. lähtö (1d) ryhmäajo lv 2600 m: 3 000 € 6 600 € Toto5-3 Duo-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 1600 m: 2 000 € 4 200 € Toto5-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (1c) ryhmäajo lv 2600 m: 3 000 € 6 600 € Toto5-5
9. lähtö (7) tasoitusajo sh 2100 m: p. 8000e, 20 m/ 13 500e, 40 m/ 21 000e. enintään 21 000 e 1 000 € 2 400 € Troikka
10. lähtö (3a) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 23 000 e. 1 000 € 2 000 €
11. lähtö (3b) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 23 000 e. 1 000 € 2 200 €
  Yht. 49 800 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m SL-Mediat -lähtö enintään 5500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 La Conte  /  Peter Lindroos 2100: 1 16,1ake 16,9ke 5 795 €
2 Our Lucky Star  /  Joni-Petteri Irri 2100: 2 15,5ake 17,0ke 7 300 €
3 Touch The Clouds  /  Jukka Torvinen 2100: 3 17,6ake 19,1ke 1 965 €
4 Hazelhen Hemera  /  Jarmo Saarela 2100: 4 13,3ake 17,4ke 18 590 €
5 Xbaron Kemp  /  Esa Holopainen 2100: 5 17,1ake m17,4ke 3 090 €
6 Be Seen Big Boss  /  Hannu Torvinen 2100: 6 15,5ake 16,4ke 5 475 €
7 Eyeclass  /  Yrjö Rintakoski 2100: 7 15,0ake 16,7ke 12 485 €
8 Lucky Tempest  /  Hannu Hietanen 2100: 8 14,3aly 16,6ke 13 085 €
9 Blueray Savoy  /  Ari Moilanen 2100: 9 13,3aly m16,8ke 19 445 €
10 Midsummer Bell  /  Mikko Niemistö 2100: 10 15,4ake 15,7ke 10 405 €
11 Elzevier Lloyd  /  Antti Teivainen 2100: 11 13,9aly 16,1ke 15 010 €
12 El Dolce  /  Mika Forss 2100: 12 15,4ake 17,3ke 7 550 €
2. lähtö klo 18:30 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. HögforsGST Kriterium-karsinta P. 2500 e. (2500-1250-750-500-250-250)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tähtiheili  /  Henri Bollström 2100: 1 27,2ake 25,2ke 25 319 €
2 Supernova  /  Jyrki Filatoff 2100: 2 31,6ke 2 625 €
3 Liipan Toivo  /  Esa Holopainen 2100: 3 27,4ake 28,6ke 16 300 €
4 Arvo-Ensio  /  Teemu Okkolin 2100: 4 24,3aly 26,2ke 42 911 €
5 Råger  /  Mika Forss 2100: 5 22,2aly 25,0ke 40 796 €
6 Enon Vilppi  /  Jari Autio 2100: 6 21,9aly 23,6ke 61 002 €
7 Aika-Otus  /  Heikki Mikkonen 2100: 7 27,1aly 29,3ke 12 600 €
8 Kumaus  /  Jarmo Saarela 2100: 8 26,8aly 27,8ke 13 725 €
9 Caijus  /  Ari Moilanen 2100: 9 20,0aly 22,3ke 206 506 €
10 Nuoralan Masa  /  Harri Koivunen 2100: 10 29,8aly 29,8ke 5 795 €
11 Ypäjä Jallu  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 11 23,5aly 26,3ke 53 176 €
12 Naskalin Helmi  /  Arto Hammar 2100: 12 27,7aly 28,0ke 15 530 €
3. lähtö klo 18:50 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. HögforsGST Kriterium-karsinta, Tampereen Lihajaloste -lähtö P. 2500 e. (2500-1250-750-500-250-250)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Kukan Hela  /  Teemu Okkolin 2100: 1 29,3ake 30,6ke 4 530 €
2 Ponutella  /  Risto Tupamäki 2100: 2 25,3aly 25,8kp 48 180 €
3 Herra Hopo  /  Hannu Torvinen 2100: 3 27,0ake 26,6ke 26 294 €
4 Onni-Lyydia  /  Marko Heikari 2100: 4 29,3ake 29,1ke 7 774 €
5 Ellin Sisu  /  Henri Bollström 2100: 5 21,5aly 25,0ke 188 948 €
6 Verna-Illuusia  /  Jarmo Saarela 2100: 6 27,5ake 28,6ke 23 370 €
7 Ypäjä Julmuri  /  Antti Teivainen  ( Ilkka Korpi ) 2100: 7 27,3ake 33,7ke 4 275 €
8 Jontikka  /  Hannu Hietanen 2100: 8 25,5ake 25,0ke 35 996 €
9 Mustamani  /  Ari Moilanen 2100: 9 22,6aly 24,9ke 34 659 €
10 Uljas Suomalainen  /  Tapio Perttunen 2100: 10 22,5aly 24,5ke 67 495 €
11 Piskon Merkki  /  Esa Holopainen 2100: 11 30,7ake 32,8ke 2 650 €
4. lähtö klo 19:20 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fountain Dynamite  /  Hannu Torvinen 2600: 1 12,9aly 16,1ke 30 930 €
2 Burnhill's Luck  /  Ari Moilanen 2600: 2 14,3ake 16,1kp 27 375 €
3 Arctic Lover  /  Hannu-Pekka Korpi 2600: 3 10,9aly 13,9ke 93 779 €
4 Stonecapes Pro  /  Jarkko Ristimäki 2600: 4 13,5aly 15,1pi 28 474 €
5 Callela Eliza*  /  Markku Nieminen 2600: 5 11,5aly 14,3ke 185 227 €
6 Rainbow Geronimo  /  Tommi Kylliäinen 2600: 6 13,1aly 16,4pi 17 065 €
7 Rosemary Yankee  /  Tuomas Korvenoja 2600: 7 14,3ake 15,7ke 16 815 €
8 Little Easy  /  Jukka Torvinen 2600: 8 11,8aly 14,8ke 65 656 €
9 Obrigado  /  Esa Holopainen 2600: 9 11,8aly 14,6ke 98 165 €
10 She Is Cecilia  /  Mika Forss 2600: 10 12,7ake 14,9ke 40 671 €
11 MAS Alien  /  Matti Nisonen 2600: 11 14,9ake 16,6ke 12 893 €
5. lähtö klo 19:37 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta, Honkoliini Professional -lähtö P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Golda Paris  /  Markku Nieminen 2600: 1 10,5aly 14,0ke 107 718 €
2 Archie Don  /  Hannu Kamppuri 2600: 2 15,6ake 17,8ke 8 400 €
3 Benjamin Evo*  /  Mika Forss 2600: 3 11,2aly 13,6ke 192 450 €
4 MAS Archie  /  Antti Teivainen 2600: 4 11,4aly 14,8ke 143 772 €
5 Pam Hallover  /  Iikka Nurmonen 2600: 5 13,7aly 16,1ke 28 770 €
6 Fleetwood Web  /  Janne Korpi 2600: 6 14,2aly 16,5ke 34 437 €
7 Anni Sue  /  Olli Koivunen 2600: 7 11,7aly 14,8ke 41 420 €
8 Masterpeace  /  Tuomas Korvenoja 2600: 8 15,3akp 17,3ke 7 900 €
9 Arctic Kiss  /  Pekka Korpi 2600: 9 15,3ake 17,1ke 7 950 €
10 Whole Lotta Love  /  Tommi Kylliäinen 2600: 10 11,3ake 13,4kp 216 155 €
11 Snowdon  /  Marko Heikari 2600: 11 13,8ake 16,1ke 21 625 €
6. lähtö klo 19:57 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta, Autotalo Laakkonen -lähtö P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jugador  /  Markku Nieminen 2600: 1 11,2aly 14,5kp 104 667 €
2 Arctic Lord*  /  Pekka Korpi 2600: 2 14,0ake 16,1ke 26 355 €
3 Fast Time  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2600: 3 10,7aly 66 499 €
4 Questionmark Me  /  Olli Koivunen 2600: 4 12,6ake 16,8ke 62 677 €
5 Cinderella Hoss  /  Juhani Tapani 2600: 5 14,3aly 16,4ke 23 375 €
6 Minto's Daisy Star  /  Kari Alapekkala 2600: 6 12,9aly 15,8ke 79 621 €
7 BWT Bayern  /  Tuomas Korvenoja 2600: 7 12,8aly 15,7ke 27 484 €
8 Batman Evo  /  Mika Forss 2600: 8 13,2aly 14,1ke 42 541 €
9 Thunder McQueen  /  Ari Moilanen 2600: 9 15,5ake 17,7ke 10 500 €
10 Vincent Croft  /  Iikka Nurmonen 2600: 10 11,9aly 14,6ke 29 639 €
11 Callela Leonard  /  Jukka Torvinen 2600: 11 11,8aly 15,4ke 187 563 €
7. lähtö klo 20:19 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Avoin Fennia-lähtö P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Licence Holder  /  Joni-Petteri Irri 1600: 1 11,9aly 14,2ly 226 624 €
2 Magnat  /  Ari Moilanen 1600: 2 11,3aly 13,5ke 128 565 €
3 Outlaw Merci  /  Mika Forss 1600: 3 10,9aly 14,1ke 228 721 €
4 Lindys Jersey Boy  /  Markku Nieminen 1600: 4 9,5aly 13,6ke 256 799 €
5 Rainbow Zet  /  Mikael Kopola 1600: 5 11,2aly 14,0ke 174 610 €
6 Arctic Model*  /  Pekka Korpi 1600: 6 11,4aly 15,0ke 190 469 €
7 Victor Quo Vadis  /  Hannu Hietanen 1600: 7 11,6aly 13,8ke 136 590 €
8 Kouros Broline*  /  Mika Jokiaho 1600: 8 12,7aly 15,0ly 67 170 €
9 Minto's Romeo  /  Kari Alapekkala 1600: 9 11,8aly 13,9ke 218 480 €
10 Classic St Pat*  /  Erkki-Pekka Mäkinen 1600: 10 11,1aly 13,7ke 163 845 €
11 I Won't Dance*  /  Antti Teivainen 1600: 11 10,5aly 11,6ly 691 862 €
8. lähtö klo 20:39 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta,PTH Kiinteistöpalvelut -lähtö P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Freelancer  /  Esa Holopainen 2600: 1 11,6aly 13,9ly 71 827 €
2 Ferris Web  /  Pekka Korpi 2600: 2 14,4aly 16,3ke 11 055 €
3 Bean Coktail  /  Tuomas Korvenoja 2600: 3 11,9aly 14,6ke 68 716 €
4 Ratu Royale  /  Olli Koivunen 2600: 4 11,0aly 15,4ke 65 318 €
5 Next Direction  /  Iikka Nurmonen 2600: 5 8,9aly 15,3kp 572 592 €
6 About Time  /  Hannu Kamppuri 2600: 6 15,8ake 16,8ke 5 350 €
7 Celene Von Bentz  /  Antti Teivainen 2600: 7 14,1aly 16,6ke 11 655 €
8 Por Nie Rock  /  Markku Nieminen 2600: 8 11,1aly 13,2ke 125 933 €
9 Gizmo De Veluwe*  /  Stefan Söderkvist 2600: 9 12,0aly 14,6pi 62 940 €
10 Petersin  /  Mika Forss 2600: 10 12,8aly 14,5ke 31 660 €
11 Special Director  /  Santtu Raitala 2600: 11 14,5ake 16,1ke 22 687 €
9. lähtö klo 20:59 Suomenhevoset tasoitusajo 2100 m Privanet-lähtö p. 8000e, 20 m/ 13 500e, 40 m/ 21 000e. enintään 21 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Uutelan Liisi  /  Henri Bollström 2100: 1 25,6aly 26,0ke 22 215 €
2 Leksus Rols  /  Teemu Okkolin  ( Markku Hietanen ) 2100: 2 30,4ake 28,3ke 8 160 €
3 Tuikker  /  Heikki Laine 2100: 3 29,9aly 29,5ke 6 230 €
4 Torpparin Sisu  /  Hannu Hietanen 2100: 4 25,1aly 26,8ke 16 640 €
5 Villivoima  /  Kim Keinänen 2100: 5 26,7aly 29,2ke 7 555 €
6 Sisu Oskari  /  Antti Teivainen 2100: 6 26,9aly 26,1ly 22 090 €
7 Viesker-Siru  /  Mika Forss 2120: 1 28,2ake 26,1ke 12 055 €
8 Temsin Tili  /  Hannu Kamppuri 2120: 2 27,2ake 27,4ke 14 232 €
9 Tuli-Tikku  /  Jenni Tammi 2120: 3 26,9aly 27,8ke 12 580 €
10 Wiineri  /  Jouni Vaittinen 2120: 4 26,9aly 27,3ke 13 120 €
11 Mistersuomi  /  Ari Moilanen 2120: 5 26,0ake 26,7ke 20 385 €
12 Vilen Vesa  /  Jarmo Saarela 2120: 6 28,5ake 28,8ke 11 630 €
13 Aaprahami  /  Heikki Mikkonen 2120: 7 23,2aly 26,1ke 36 865 €
14 Imun Siro  /  Tapio Perttunen 2140: 1 25,6ake 25,9ke 27 170 €
15 Sasku  /  Kenneth Danielsen 2140: 2 25,5aly 26,0ke 31 230 €
16 Larvan Hurmos  /  Harri Koivunen 2140: 3 21,4aly 23,3ke 133 880 €
10. lähtö klo 21:14 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m D-kulma -lähtö enintään 23 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mac Duncan  /  Peter Lindroos 2100: 1 14,1aly 16,0ke 14 545 €
2 Umberto Croft  /  Henry Ala-Korpi 2100: 2 13,6aly 14,0ke 49 450 €
3 Notorious  /  Jarmo Saarela 2100: 3 13,7aly 16,1ly 21 745 €
4 Lindalike  /  Seppo Sarkola 2100: 4 11,8aly 14,5ke 39 545 €
5 Excellent Flash  /  Jukka Torvinen 2100: 5 13,9aly 16,3ke 15 190 €
6 Callela Fancyman  /  Harri Koivunen 2100: 6 13,9aly 17,8ke 20 400 €
7 Bouncing Hill  /  Pasi Tikkala 2100: 7 13,2aly 14,1ke 40 789 €
8 Trade A Photo  /  Hannu Korpi 2100: 8 13,3aly 16,4ke 34 203 €
9 El Blackjack  /  Mika Forss 2100: 9 13,6aly 17,8ke 21 450 €
10 Atos Palmen  /  Juha-Pekka Laurila 2100: 10 12,8aly 17,4ke 27 265 €
11. lähtö klo 21:29 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m OP Tampere -lähtö enintään 23 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ray's Elation  /  Pasi Tikkala 2100: 1 12,5aly 14,6ke 22 844 €
2 Barbera  /  Antti Veteläinen 2100: 2 14,7ake 17,9pi 17 355 €
3 Red Diamond Via  /  Antti Ala-Rantala 2100: 3 13,4aly 15,4ke 22 480 €
4 Instant Rich  /  Tapio Perttunen 2100: 4 13,1aly 15,4ke 33 461 €
5 Stone Capes Luca  /  Mikael Kopola 2100: 5 13,6aly 15,6ke 23 405 €
6 Rocco S.  /  Martti Ropponen 2100: 6 13,4ake 15,7ke 20 264 €
7 Don Corleon  /  Joni-Petteri Irri 2100: 7 12,8aly 16,5ke 30 050 €
8 Crystal Eye  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 8 13,3aly 14,8ly 28 330 €
9 Lovely Dart  /  Olli Koivunen 2100: 9 14,3ake 15,6ke 25 142 €
10 Aspenhill's Amor  /  Juha-Pekka Vilkman 2100: 10 14,6ake 15,7ke 28 000 €
11 Miraz  /  Santtu Raitala 2100: 11 12,8aly m17,1ke 32 595 €
Alkuun