Lähtölistat, 7.12.2016 18:30 Helsinki, Vermo

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (8) tasoitusajo lv 2100 m: p. 100 e + 20 m/ 1100 e. enintään 2300 e 1 200 € 2 520 €
2. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 65 000 e + 20 m/ 40 000 e. 3 000 € 5 700 €
3. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: 2 500 € 5 000 € Toto65-1
4. lähtö (10) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 6000 e. 2 000 € 4 100 € Toto65-2
5. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 85 000 e. 2 000 € 4 000 € Toto65-3 Troikka
6. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 7800 e. 2 000 € 4 100 € Toto4-1 Toto65-4
7. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: 1 500 € 3 000 € Toto4-2 Toto65-5 Duo-1
8. lähtö (5) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 15 000 e. 2 000 € 4 100 € Toto4-3 Toto65-6 Duo-2
9. lähtö (7) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 3800 e. 1 400 € 2 800 € Toto4-4 Troikka
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1600 m: p. 2.10.0 + 20 m/ 1,5 s 150 € 270 €
  Yht. 35 590 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 100 e + 20 m/ 1100 e. enintään 2300 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-300-180-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Norman Price  /  Esa Holopainen 2100: 1 15,9ake 17,3ke 4 310 €
2 Pamina Hip  /  Juha-Pekka Vilkman 2100: 2 18,2ake 19,7ke 100 €
3 Joe's Day Tripper  /  Seppo Markkula 2100: 3 17,1ake 20,3ke 3 460 €
4 Girl On Fire  /  Ilkka Salonen 2100: 4 14,3aly 15,8ke 7 320 €
5 Hippo Hope  /  Kari Rosimo 2100: 5 17,0ake 18,1ke 2 495 €
6 Wild One  /  Jarmo Savolainen 2100: 6 17,9ake 20,5ke 1 190 €
7 Pecca Savage  /  Mika Forss 2100: 7 19,3ake 19,0ke 240 €
8 Fly Icon  /  Jani Hautaviita 2100: 8 16,3ake 19,1ke 3 850 €
9 Wilmalina  /  Vesa Häkli 2120: 1 18,5ake 18,2ke 1 650 €
10 Retuperän Bröyt  /  Teemu Keskitalo  ( Pasi Tikkala ) 2120: 2 17,4ake 18,2ke 1 555 €
11 Barley's Olly  /  Matti Juutila 2120: 3 17,9ake 18,7ke 1 440 €
12 Bird's Piquant  /  Riku M Lindgren 2120: 4 19,0ake 17,5ke 2 580 €
13 Just Push Play  /  Hannu Matilainen 2120: 5 19,6ake 18,2ke 815 €
2. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 65 000 e + 20 m/ 40 000 e. Etus. Suom. synt. pt. 40 m. P. 3000 e. (3000-1500-750-450)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Taruntuuli  /  Esa Holopainen 2100: 1 22,8aly 22,1ke 88 546 €
2 Rokin Maxi  /  Pertti Puikkonen 2100: 2 23,3ake 24,7ke 57 085 €
3 Tejas*  /  Jarmo Saarela 2120: 1 21,9aly 23,7ke 82 212 €
4 Topper  /  Mika Forss 2120: 2 22,9aly 24,3ke 103 065 €
5 Costello  /  Risto Tupamäki 2120: 3 20,0aly 21,1ke 223 235 €
6 Diporex  /  Tommi Kylliäinen 2120: 4 22,3aly 24,6ke 80 810 €
7 Vieskerin Valo  /  Pertti Niveri 2140: 1 21,3aly 22,9kp 189 370 €
8 Pihlajan Aaroni  /  Jouko Tarvainen 2140: 2 20,3aly 23,0ke 302 349 €
3. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Criollo Top Stakes Finaali P. 2500 e. (2500-1250-625-375-250) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Luckyline Krok  /  Jukka Torvinen 2100: 1 13,3aly 14,4ke 35 405 €
2 Wilhelm Nash  /  Ari Moilanen 2100: 2 12,8aly 16,4ke 56 020 €
3 Arctic Ile  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 3 12,2aly 14,9ke 39 292 €
4 Stoneisle Mustang  /  Mika Forss 2100: 4 13,6aly 17,0ke 18 855 €
5 Stone Capes Luca  /  Mikael Kopola 2100: 5 13,6aly 15,6ke 23 005 €
6 Arnold Halm  /  Esa Holopainen 2100: 6 13,6aly 15,4ke 27 540 €
7 Racehill Victory  /  Jarmo Saarela 2100: 7 14,3ake 17,9ke 24 645 €
8 Calle Corvette  /  Emma Väre 2100: 8 15,0ake 16,2ke 25 520 €
9 Lovely Dart  /  Olli Koivunen 2100: 9 14,3ake 15,6ke 24 292 €
10 Roheryn  /  Tuomas Korvenoja 2100: 10 13,9ake 16,4ke 26 260 €
11 Lonely Atlas  /  Jouni Nummi 2100: 11 13,5aly 15,5ke 25 988 €
12 Classify Tof  /  Hannu Torvinen 2100: 12 13,9aly 16,9ke 19 540 €
4. lähtö klo 19:31 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m #matkallakunkkareihin enintään 6000 e. Etus. Suom. synt. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ravituuli  /  Jere Kiveinen 2100: 1 30,8ake 31,3ke 4 490 €
2 Draco  /  Esa Holopainen 2100: 2 28,4aly 27,1ke 7 705 €
3 Eurovaltikka  /  Jarmo Saarela 2100: 3 26,9aly 29,2ke 9 475 €
4 Paletti Pee  /  Olli Koivunen 2100: 4 29,5ake 28,6ke 3 520 €
5 Myllyn Tyyne  /  Risto Tupamäki 2100: 5 29,6ake 30,4ke 4 360 €
6 Vempun Valtti  /  Sauli Tammi 2100: 6 27,1aly 29,6ke 6 735 €
7 Mathilde  /  Mika Forss 2100: 7 27,5ake 26,6ke 10 625 €
8 Visler  /  Peter Lindroos 2100: 8 30,8ake 29,6ke 5 190 €
9 Lakoste  /  Matti Simola 2100: 9 27,4aly 28,4ke 5 601 €
10 Turon Veera  /  Ari Moilanen 2100: 10 30,9ake 29,2ke 5 335 €
11 Turopella  /  Teemu Okkolin 2100: 11 26,6aly 28,7ke 11 950 €
12 Vekraus  /  Pertti Puikkonen 2100: 12 28,9ake 27,6ke 11 156 €
5. lähtö klo 19:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Fortum HorsePower enintään 85 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vind Farming*  /  Mika Forss 2100: 1 12,0aly 15,7ke 64 977 €
2 Callum  /  Peter Lindroos 2100: 2 12,9ake 15,9ke 67 354 €
3 Agnese  /  Jukka Torvinen 2100: 3 11,7aly 17,4ke 56 295 €
4 Vagabondo  /  Hannu Torvinen 2100: 4 11,9aly 15,4ke 70 585 €
5 Be Spontaneous  /  Harri Koivunen 2100: 5 11,8aly 16,0ke 70 146 €
6 Dribbling  /  Ari Moilanen 2100: 6 11,9aly 14,4ke 56 483 €
7 Invantaggio  /  Markus Dahlström 2100: 7 11,4aly 15,9ke 78 960 €
8 Jaqueline Mon Ami  /  Timo Leivo 2100: 8 13,1ake 13,9ke 84 585 €
9 Moonlight Cloud  /  Seppo Markkula 2100: 9 12,6aly 14,4ke 78 750 €
10 Citius S  /  Jarmo Saarela 2100: 10 13,1ake 14,3ke 56 692 €
11 Hoboken  /  Joni-Petteri Irri 2100: 11 12,7aly 15,5ke 69 189 €
6. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Velj. Wahlsten Kokelasmeeting enintään 7800 e. Juniorit Kokelaat P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Samuel Sisu  /  Tapani Jauhola 2100: 1 14,9aly 17,6ke 6 476 €
2 Royal Flash  /  Olli-Pekka Holopainen 2100: 2 15,4aly 17,1ke 6 495 €
3 Xavier K.A.  /  Joni-Petteri Irri 2100: 3 14,0ake 18,3ke 11 770 €
4 Leon Coger  /  Emma Väre 2100: 4 14,1aly 19,9ke 17 095 €
5 Astrodome  /  Niko Riekkinen 2100: 5 14,2ake 15,7ke 14 883 €
6 High Flying  /  Taneli Säde 2100: 6 15,8ake 16,5ke 8 300 €
7 Kingfisher Fellow  /  Jukka Torvinen 2100: 7 13,5aly 17,5ke 9 690 €
8 Immortal  /  Tiina Mikkola 2100: 8 15,0ake 16,5ke 11 050 €
9 Olivier  /  Jere Kiveinen 2100: 9 16,2ake 17,5ke 6 860 €
10 Tiger Shark  /  Henna Halme 2100: 10 14,2aly 15,7ke 22 875 €
11 Earthquaker  /  Antti Veteläinen 2100: 11 15,2ake 17,4ke 6 635 €
12 Aqua  /  Tamara Skutnabb 2100: 12 15,9aly 18,3ke 4 975 €
7. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. tammoille Black Horse ULHO Uudenmaan Upein-karsinta P. 1500 e. (1500-750-375-225-150) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rosemary Yankee  /  Tuomas Korvenoja 2100: 1 14,4aly 16,2ke 11 925 €
2 Golda Paris  /  Mika Forss 2100: 2 14,4ake 14,2ke 26 685 €
3 Arctic Kiss  /  Timo Gardemeister 2100: 3 15,3ake 17,1ke 7 950 €
4 Mentha  /  Kari Venäläinen 2100: 4 14,5ake 15,4ke 30 515 €
5 Memphis Minnie  /  Ville Tonttila 2100: 5 16,6ake 17,0ke 8 735 €
6 Cosmos Playgirl  /  Teemu Keskitalo  ( Pasi Tikkala ) 2100: 6 17,7ake 19,4ke 195 €
7 Big Lovely  /  Ari Moilanen 2100: 7 17,5ake 18,7ke 470 €
8 Son's Line  /  Joni-Petteri Irri 2100: 8 17,4ake 17,1ke 1 025 €
9 Blue Fashion  /  Hannu Torvinen 2100: 9 16,6ake 17,0ke 4 100 €
10 Proud Of The Queen  /  Tommi Kylliäinen 2100: 10 15,7ake 17,9ke 5 525 €
8. lähtö klo 20:45 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Markkinointi Uikkanen enintään 15 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-500-300-200-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Finn McCool  /  Tommi Kylliäinen 1609: 1 12,2aly 16,1ke 16 791 €
2 Vincere  /  Henna Halme 1609: 2 14,4aly 16,1ke 6 735 €
3 Peleus Ride  /  Jarmo Saarela 1609: 3 14,4aly m16,4ke 12 075 €
4 Ellen Stara  /  Hannu-Pekka Korpi 1609: 4 13,6aly 18,2ke 10 795 €
5 MAS Alien  /  Jyrki Jauhiainen 1609: 5 14,9ake 16,6ke 10 988 €
6 Alert Kemp  /  Tuomas Korvenoja 1609: 6 13,9aly 20,0ke 14 445 €
7 Neve Di Gio  /  Hannu Torvinen 1609: 7 15,2ake 15 075 €
8 BWT Lovestory  /  Mika Forss 1609: 8 13,6aly 16,5ke 13 072 €
9 Southwind Mardigra  /  Jarkko Ristimäki 1609: 9 13,8aly 18,2ke 10 400 €
10 Wallander  /  Jani Hautaviita 1609: 10 13,8aly 16,1ke 17 410 €
11 Noble Heart Nova  /  Peter Lindroos 1609: 11 13,3aly 15,6ke 14 273 €
12 Joyness  /  Jukka Torvinen 1609: 12 13,8aly 16,0ke 12 885 €
9. lähtö klo 20:59 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 3800 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1400 e. (1400-700-350-210-140)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 X-Rail  /  Kai Kulhoranta 2100: 1 17,1ake 17,0ke 2 670 €
2 Leemark's Dominic  /  Harri Koivunen 2100: 2 15,9ake 16,6kp 12 400 €
3 Gold Wings  /  Jarno Pöllänen  ( Tero Lepistö ) 2100: 3 18,0ake 18,3ke 2 837 €
4 White Lakes Memory  /  Tommi Kylliäinen 2100: 4 15,8ake 17,2ke 3 204 €
5 Southwind Mojita  /  Jarkko Ristimäki 2100: 5 17,1ake 18,1ke 3 610 €
6 Eko Joyfull  /  Hannu Torvinen 2100: 6 16,5ake 16,8ke 3 797 €
7 Don Geronimo  /  Emma Väre 2100: 7 15,3aly 17,0ke 4 758 €
8 Mr North Gate  /  Ari Moilanen 2100: 8 15,3aly 20,3ke 5 845 €
9 Callela Matterhorn  /  Jani Hautaviita 2100: 9 15,2ake 16,8ke 8 650 €
10 Passing Game  /  Kari Rosimo 2100: 10 15,4ake 18,1ke 8 575 €
11 Proper First Lady  /  Tapani Jauhola 2100: 11 16,0ake 16,4ke 4 330 €
12 So Rebeck  /  Olli Koivunen 2100: 12 17,4ake 17,4ke 4 410 €
1. ponilähtö klo 17:50 B-Ponit tasoitusajo 1600 m ULHO:n SuperStar p. 2.10.0 + 20 m/ 1,5 s P. 150 e. (150-75-45-30)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tejas Klarita  /  Vilja Kivinen 1640: 1 2.21,6ake 2.06,8ke 985 €
2 Kiikku's Neon  /  Tytti Lind 1760: 1 58,1ake 55,2ke 2 134 €
3 Kattedals Isse  /  Nina Hänninen 1800: 1 2.06,9ake 55,7ke 1 444 €
4 Ai.Ka. Awa  /  Roosa Lindholm 1800: 2 52,6ake 54,7ke 2 245 €
5 Kålmans Scooby Doo  /  Jutta Salmi 1800: 3 57,3ake 55,1ke 2 515 €
Alkuun