Lähtölistat, 15.2.2018 18:00 Kouvola

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 3500 e 1 000 € 2 200 €
2. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 1100 e + 20 m/ 800 e. enintään 5100 e 1 000 € 2 300 €
3. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 3000 e. 1 000 € 2 100 €
4. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 16 000 e + 20 m/ 10 000 e. enintään 66 000 e 1 200 € 2 640 € Toto4-1
5. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 30 000 e. 1 200 € 2 640 € Toto4-2
6. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 75 000 e. 1 200 € 2 640 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 16 000 e. 1 200 € 2 640 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 4700 e + 20 m/ 3000 e. enintään 19 700 e 1 200 € 2 880 €
9. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 7500 e. 1 200 € 2 640 € Troikka
10. lähtö (7) tasoitusajo lv 2100 m: p. 4000e, 20 m/ 12 000e, 40 m/ 38 000e. enintään 38 000 e 600 € 1 380 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.05.0 + 20 m/ 3,0 s 100 € 240 €
  Yht. 24 300 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 3500 e Etus. ensisij. 3-5-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Cazimier  /  Tomi Jääskeläinen 2100: 1 14,3aly 16,8ke 7 740 €
2 Hot Win  /  Marko Heikari 2100: 2 19,5ake 20,9ke 100 €
3 Mervind Vereg  /  Jani Ruotsalainen 2100: 3 21,4ke 400 €
4 Bolton  /  Sanna Ralli 2100: 4 19,8ake 19,7ke 640 €
5 Littlebro Comery  /  Tommi Kylliäinen 2100: 5 12,7ake 18,8ke 17 200 €
6 Waltzing Matilda  /  Jarmo Savolainen 2100: 6 21,0ke 0 €
7 Lady Nightingale  /  Antti Teivainen 2100: 7 14,0ake 15,0ke 31 225 €
8 Capo The Angel  /  Jarmo Saarela 2100: 8 15,5ake 17,8ke 4 630 €
9 Blazing Bella  /  Jani Huusko 2120: 1 18,2ake 19,5ke 2 050 €
10 Venture Warrior  /  Simo Pöllänen 2120: 2 16,7ake 17,5ke 6 975 €
11 Frecita  /  Jyrki Tammimetsä 2120: 3 16,4ake 17,7ke 1 120 €
12 Golden Oriola  /  Ilkka Hoffren 2120: 4 18,4ake 17,9ke 2 150 €
13 Sweetie  /  Santtu Raitala 2140: 1 17,4ake 17,2ke 2 440 €
14 Lillebror  /  Henri Bollström 2160: 1 15,8ake 16,9ke 7 780 €
2. lähtö klo 18:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 1100 e + 20 m/ 800 e. enintään 5100 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Saran Salsa  /  Henry Hietala 2100: 1 31,5ake 30,1ke 6 810 €
2 Lotan Liekki  /  Arto Laaksonen 2100: 2 33,4ake 32,1ke 2 980 €
3 Vieskerin Apila  /  Ari Moilanen 2120: 1 32,5ke 1 417 €
4 Mopoli  /  Erkki Suhonen 2120: 2 31,1aly 31,2ke 4 420 €
5 Herra Eko  /  Petteri Kivelä 2120: 3 31,4ke 1 760 €
6 Kruunun Prinssi  /  Antti Tupamäki 2120: 4 26,2ake 26,5ke 31 170 €
7 Sariannan  /  Jorma Ruokonen 2120: 5 28,8ake 29,3ke 9 100 €
8 Maiaus  /  Kimmo Kalliola 2120: 6 35,3ake 32,2ke 2 565 €
9 Vekatus  /  Pekka Jaakkola 2120: 7 37,0ake 32,2ke 1 812 €
10 Pirttilän Mortti  /  Pertti Puikkonen 2120: 8 29,1ake 30,0ke 7 280 €
11 Kaakon Lassi  /  Antti Teivainen 2120: 9 31,2ake 30,4ke 6 355 €
12 Alvaron  /  Tommi Kylliäinen 2120: 10 27,3aly 27,7ke 14 670 €
13 Humu Hotti  /  Henri Bollström 2140: 1 28,3ake 29,8ke 5 270 €
14 Verme  /  Teemu Keskitalo 2160: 1 30,4ake 31,1ke 4 416 €
15 Taftin Laina  /  Santtu Raitala 2200: 1 27,5aly 29,8ke 5 685 €
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 3000 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Kent  /  Joni-Petteri Irri 2100: 1 17,1ake 17,3ly 2 884 €
2 Festina Presto  /  Antti Teivainen 2100: 2 16,4ake 18,7ke 1 900 €
3 Maccabi Yosef  /  Santtu Raitala 2100: 3 13,5aly 16,5ke 18 870 €
4 Emptybrook  /  Petteri Kivelä 2100: 4 15,9ake 16,9ke 8 895 €
5 Tiger Star  /  Tapio Perttunen 2100: 5 15,4aly 17,1ke 6 085 €
6 Heart Kentucky  /  Jani Ruotsalainen 2100: 6 17,1ake 18,9ke 2 835 €
7 Sacagawea  /  Jorma Ruokonen 2100: 7 15,9aly 18,5ke 4 365 €
8 Chiandra  /  Henri Bollström 2100: 8 16,1aly 16,6ke 2 720 €
9 Fundover Match  /  Mika Forss 2100: 9 13,2aly 12,9ly 19 740 €
10 Barefoot Bimbo  /  Jukka Torvinen 2100: 10 17,1ake 17,3ke 3 084 €
11 Sapta Rishi  /  Marko Heikari 2100: 11 15,8ake 21,2ke 8 750 €
12 Flowery Paradise  /  Jarmo Saarela 2100: 12 16,2ake 16,8ke 6 550 €
4. lähtö klo 19:15 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 16 000 e + 20 m/ 10 000 e. enintään 66 000 e Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Näätinki  /  Pertti Puikkonen 2100: 1 25,3aly 26,7ke 17 440 €
2 Aika-Sisu  /  Timo Toiviainen 2100: 2 25,9aly 27,3ke 24 376 €
3 Sadesälli  /  Arto Laaksonen 2100: 3 27,5aly 26,4ke 12 870 €
4 Joivaus  /  Santtu Raitala 2100: 4 24,8aly 27,1ke 23 280 €
5 Kaarnalii  /  Antti Tupamäki 2100: 5 22,8aly 25,3ke 26 775 €
6 Tuviker  /  Marko Heikari 2100: 6 22,0aly 24,1ke 97 550 €
7 Annin Vappu  /  Tapio Perttunen 2120: 1 23,3aly 25,8ke 46 275 €
8 Issakan Pouta  /  Ari Moilanen 2120: 2 24,9aly 25,4ke 35 610 €
9 Vinksa  /  Mika Forss 2120: 3 22,3aly 23,5ke 97 870 €
10 Vieheri  /  Eero Hyötyläinen 2120: 4 23,7aly 26,2ly 20 240 €
11 Kake  /  Reijo Vainikka 2140: 1 23,1aly 26,3ke 37 295 €
12 Fortunatar  /  Henri Bollström 2140: 2 22,2aly 24,6ke 38 345 €
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 30 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ranch Morrison  /  Jukka Torvinen 2100: 1 14,2ake 16,4ke 29 305 €
2 Royal Andy  /  Mika Forss 2100: 2 12,3aly 14,0ly 31 122 €
3 Rowhill's Jack  /  Santtu Raitala 2100: 3 13,2aly 15,4ke 32 885 €
4 Gleneagle  /  Tapio Perttunen 2100: 4 14,6aly 14,3ly 28 561 €
5 Capo The Eemil  /  Jarmo Saarela 2100: 5 13,1aly 15,0ke 41 370 €
6 Ghost Boy  /  Jani Ruotsalainen 2100: 6 11,7aly 15,5ke 30 565 €
7 Ripasso Classico  /  Hannu Torvinen 2100: 7 13,2aly 14,0ke 33 690 €
8 Royal T.K.  /  Tommi Kylliäinen 2100: 8 12,9aly 12,5ly 30 300 €
9 Hot Beer  /  Teemu Keskitalo 2100: 9 12,2aly 15,6ke 29 385 €
10 Tipsy  /  Henri Bollström 2100: 10 13,7ake 15,5ke 18 763 €
11 The Best Spruce  /  Ari Moilanen 2100: 11 12,4aly 13,6ly 31 490 €
12 Giresse Boko  /  Timo Toiviainen 2100: 12 12,6aly 14,0ly 32 824 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 75 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Karl Adam  /  Hannu Torvinen 2100: 1 13,2aly 14,7ke 62 435 €
2 Si See Sea  /  Henri Bollström 2100: 2 12,2aly 14,8ke 32 451 €
3 Cold Seastar  /  Ari Moilanen 2100: 3 12,7aly 15,0ke 73 635 €
4 Oliwer Hip*  /  Markus Rauhala 2100: 4 11,6aly 13,0ly 72 857 €
5 Sacramento S  /  Tommi Kylliäinen 2100: 5 11,7aly 15,3ke 61 911 €
6 Blame Pizzaz  /  Antti Teivainen 2100: 6 11,9aly 14,4ly 52 912 €
7 An-Anna Bella  /  Anna Hiltunen 2100: 7 12,5aly 13,3ly 58 635 €
8 Vind Farming*  /  Mika Forss 2100: 8 12,0aly 15,7ke 64 190 €
9 Ida Glitter*  /  Santtu Raitala 2100: 9 12,3aly 15,8ke 52 387 €
10 Proud Sally  /  Iikka Nurmonen 2100: 10 12,4aly 15,0ke 47 560 €
11 Neige Du Pommier  /  Jarmo Saarela 2100: 11 11,8aly 14,4ly 43 070 €
12 Callela Loyalty  /  Tapio Perttunen 2100: 12 11,3aly 13,1ly 53 914 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 16 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Denny Crane  /  Tommi Kylliäinen 2100: 1 13,8ake 16,2ke 24 115 €
2 Sir Fox  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 14,4aly 15,8ke 14 792 €
3 Nelilyn North Wind  /  Hannu Torvinen 2100: 3 12,8aly 17,2kp 22 772 €
4 Kanyoni  /  Ilkka Hoffren 2100: 4 13,3aly 16,0ke 15 067 €
5 Rosemary Yankee  /  Mika Forss 2100: 5 14,3ake 15,7ke 16 815 €
6 Bex  /  Olavi Nisonen 2100: 6 15,0aly 17,3ke 17 100 €
7 Brown Recluse  /  Joni-Petteri Irri 2100: 7 13,9aly m17,1ke 23 055 €
8 Björne C.K.  /  Santtu Raitala 2100: 8 15,3ake 16,2ke 14 002 €
9 Wonder Woman  /  Marko Redsven 2100: 9 12,9aly 14,1ly 37 000 €
10 Kurt Sånna  /  Jorma Ruokonen 2100: 10 13,0aly 15,7ke 20 177 €
11 Dung Beetle  /  Tomi Wahlsten 2100: 11 15,1aly 18,0ke 9 530 €
12 Radiance Broline  /  Jukka Torvinen 2100: 12 12,3aly 15,7ke 25 184 €
8. lähtö klo 20:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 4700 e + 20 m/ 3000 e. enintään 19 700 e Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jennyn Lumikki  /  Antti Teivainen 2100: 1 29,4ake 28,8ke 8 665 €
2 Piispalan Pyry  /  Terho Rautiainen 2100: 2 32,0ake 31,3ke 4 680 €
3 Suvin Säväys  /  Tapio Perttunen 2100: 3 30,9ke 3 900 €
4 Meleko Elevis  /  Tero E Mäenpää 2100: 4 29,3ake 28,4ke 10 880 €
5 Turbo-Lyyli  /  Jarmo Saarela 2120: 1 27,7aly 29,8ke 7 730 €
6 Iivori  /  Eero Hyötyläinen 2120: 2 29,7ake 29,9ke 8 305 €
7 Aarteen Etsijä  /  Jukka Torvinen 2120: 3 30,7ake 28,4ke 15 095 €
8 Pöllikuski  /  Iikka Nurmonen 2120: 4 28,8ake 28,7ke 10 710 €
9 Multi Tähti  /  Hannu Torvinen 2120: 5 29,3ake 27,9ke 9 500 €
10 Tupenrapina  /  Pertti Niveri 2120: 6 29,1ake 29,1ke 6 775 €
11 Sorretun Voima  /  Henri Bollström 2120: 7 24,5aly 25,7ke 44 045 €
12 Tinakenkätyttö  /  Ari Karttunen 2120: 8 28,4ake 29,3ke 6 920 €
13 P.S. Vilturi  /  Jorma Tiilikainen 2120: 9 28,8ake 29,2ke 6 795 €
14 Tinon Valo  /  Petri Ripatti 2120: 10 29,6ake 27,1ke 11 735 €
15 Packer  /  Mika Forss 2120: 11 26,2aly 28,1ke 14 620 €
16 Siporin Santtu  /  Ari Moilanen 2140: 1 26,6ake 26,2ke 29 775 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 7500 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aliana Von Bentz  /  Toni Ripatti 2100: 1 16,4ake 16,8ke 6 030 €
2 Wild Ramona  /  Hannu Torvinen 2100: 2 14,6aly 17,8ke 9 190 €
3 Miss Senorita  /  Henri Bollström 2100: 3 12,7aly 18 739 €
4 Merry Adventurer  /  Marko Heikari 2100: 4 16,5ake 16,7ke 10 580 €
5 Sara Journey  /  Ilkka Hoffren 2100: 5 15,9ake 17,8pi 8 313 €
6 Exclusive Koks  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 14,6aly 16,0ke 13 435 €
7 The Rector  /  Antti Teivainen 2100: 7 13,2aly 14,9pi 35 410 €
8 Dream of'em  /  Tapio Tamminen 2100: 8 15,5aly 18,9ke 4 281 €
9 Hot Devil  /  Jani Ruotsalainen 2100: 9 16,1ake 16,0ke 11 720 €
10 Raw Jack  /  Tomi Wahlsten 2100: 10 13,9ake 17,2ke 18 060 €
11 Dillon Ride  /  Tapio Perttunen 2100: 11 14,4aly 17,3kp 19 276 €
12 Perfect Leader  /  Veikko Kotiranta 2100: 12 14,6aly 17,5ke 13 991 €
10. lähtö klo 21:05 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Piste-/keräilylähtö p. 4000e, 20 m/ 12 000e, 40 m/ 38 000e. enintään 38 000 e Etus. Suom. synt. P. 600 e. (600-300-180-120-60-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Global Tug of War  /  Jani Ruotsalainen 2100: 1 14,0aly 15,8ke 12 766 €
2 Pedro Mint  /  Jani Huusko 2100: 2 16,8ake 16,2ke 6 870 €
3 Deserteightr  /  Erkki Suhonen 2100: 3 16,4aly 17,1ke 2 785 €
4 True Giddy  /  Ville Tonttila 2100: 4 16,3aly 18,6ke 3 980 €
5 Innocent Tooma  /  Ari Moilanen 2120: 1 14,9ake 15,8ke 12 618 €
6 Grace Sofia  /  Teemu Keskitalo 2120: 2 16,9ake 17,1ke 7 785 €
7 Menino Bonito  /  Tapio Perttunen 2120: 3 13,1aly 16,7ke 13 226 €
8 Cupido Birdland  /  Pertti Niveri 2120: 4 14,8aly 17,0pi 14 595 €
9 International Diva  /  Henry M Bollström 2120: 5 13,9aly 17,6ke 8 629 €
10 Tireless Jacob  /  Arto Laaksonen 2120: 6 15,8ake 16,7ke 9 620 €
11 Dayhill Cinderella  /  Hannu Torvinen 2120: 7 16,6aly 18,5ke 6 960 €
12 Tiger Shark  /  Mika Forss 2140: 1 13,9aly 15,5ke 29 475 €
13 Elite Of Vice  /  Timo Toiviainen 2140: 2 14,6aly m15,7ke 46 650 €
14 Scarlet Darban  /  Santtu Raitala 2140: 3 12,9aly 13,0ly 46 283 €
15 Remember Y.  /  Tommi Kylliäinen 2140: 4 13,0aly 15,0ke 31 493 €
1. koelähtö klo 17:15 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Imun Siro  /  Tapio Perttunen 2100: 1 25,6ake 25,9ke 27 170 € 1.36.0
2 Vilsun Ero  /  Marko Heikari 2100: 2 32,4ake 32,9kp 1 450 € 1.38.9
1. ponilähtö klo 17:00 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.05.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Anyan Dandelion 1349 SH  /  Vili Haapasalo 1100: 1 3.07,3aly 3.08,9ly 130 €
2 Pinkie Pie 1443 SH  /  Ronja Grönman 1100: 2 2.48,4ke 602 €
3 Kaunisrannan Legolas  /  Oona Järvinen 1100: 3 3.15,0aly 3.10,4ly 260 €
4 Coneridge Be Lovely  /  Sara Huovila 1100: 4 2.57,6aly 2.53,9ly 1 284 €
5 Aarteen Sankaritar 1418 SH  /  Lotta Mässeli 1120: 1 2.47,5aly 2.43,6ly 1 015 €
6 Symphatil Omar  /  Juho Hanhimäki 1120: 2 2.55,0ly 672 €
7 Ulfberht  /  Nina Hänninen 1140: 1 2.28,4aly 2.26,5ly 2 164 €
8 Serpentine's Wilhelmiina 1485 SH  /  Kalle Väre 1140: 2 2.37,7aly 2.36,5ly 2 002 €
9 Ailan Moona  /  Viivi Pursiainen 1140: 3 2.28,8aly 2.19,5ke 2 446 €
10 Mandat  /  Fiia Espo 1160: 1 2.57,7ly 673 €
11 Usvaniityn Justiina  /  Aada Salo 1160: 2 2.51,9ly 726 €
12 Rama Fareeda  /  Elmeri Pussi 1180: 1 2.52,1aly 2.42,5ly 1 844 €
13 Kaunisrannan Ursus 180 SH  /  Otto Saarinen 1180: 2 2.55,1aly 2.53,9ly 680 €
14 Björkåsens Pelé  /  Milana Ahtiainen 1180: 3 2.58,7aly 2.55,3ly 579 €
15 Rosenbergs Allegro  /  Sini Suikkanen 1200: 1 2.41,3ly 1 581 €
16 Pihlajamäen Tuhkimo 1380 SH  /  Elli Korpi 1200: 2 3.01,2aly 2.51,8ke 931 €
Alkuun