Lähtölistat, 19.2.2018 19:00 Tampere, Teivo

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 2500 e. 1 000 € 2 100 €
2. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 10 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto65-2
3. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 25 000 e. 2 000 € 4 400 € Toto65-4
4. lähtö (1) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 50 000 e. 2 000 € 4 200 € Toto65-6 Troikka
5. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 2500 e. 1 000 € 2 200 €
6. lähtö (5) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 10 000 e. 2 000 € 4 400 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
  Yht. 19 500 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 19:00 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Hankkija-lähtö enintään 2500 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Anttilan Eka  /  Niko Jokela 2100: 1 33,3ake 29,3ke 3 900 €
2 Kiviniemen Koru  /  Kai Kulhoranta 2100: 2 33,6ake 32,6ke 2 901 €
3 Velhomies  /  Hannu Tikkala 2100: 3 29,0ake 31,0ke 9 755 €
4 Mootsartti  /  Tero E Mäenpää 2100: 4 26,2ake 25,9ke 25 450 €
5 Colorado  /  Erkki Suhonen 2100: 5 32,4ake 31,9ke 3 350 €
6 Huuman  /  Seppo Sarkola 2100: 6 35,7ake 32,4ke 1 840 €
7 Kala-Kalle  /  Hannu Tonteri 2100: 7 29,9ake 31,7ke 4 275 €
8 Hotlinki  /  Hannu Hietanen 2100: 8 26,9ake 25,2ke 33 950 €
9 Avanti  /  Seppo Markkula  ( Antti Teivainen ) 2100: 9 32,4ake 33,8ke 2 000 €
10 Syöksyvirtaus  /  Oiva Käsnänen 2100: 10 28,8ake 27,9ke 8 610 €
11 Kirihai  /  Jarmo Saarela  ( Henri Bollström ) 2100: 11 29,6ake 28,8ke 7 640 €
12 Lumolin  /  Jussi Miettinen 2100: 12 32,2ake 28,9ke 4 680 €
2. lähtö klo 19:32 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Delete-lähtö enintään 10 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Expanse's Princess  /  Taneli Säde 2100: 1 16,6ake 17,7ke 6 815 €
2 Blues Brother  /  Ville Tonttila 2100: 2 14,5aly 17,6ke 11 710 €
3 Final Bet  /  Jukka Torvinen 2100: 3 15,5ake 16,6ke 10 025 €
4 Better Boss  /  Joni-Petteri Irri 2100: 4 11,8aly 12,9ke 111 805 €
5 Duke De Veluwe  /  Seppo Markkula 2100: 5 15,5ake 16,6ke 8 355 €
6 Callela Elmo  /  Riina Rekilä 2100: 6 12,8aly 16,0ke 14 304 €
7 Expanse's Hope  /  Ari Moilanen 2100: 7 14,6aly 16,4ke 12 840 €
8 Wilds Celebrity  /  Pauli Taiviola 2100: 8 14,2aly 15,5ly 27 721 €
9 Son's Line  /  Hannu Torvinen 2100: 9 13,1aly 15,5ke 15 695 €
10 Golda Pretender*  /  Mika Forss 2100: 10 15,0ake 22,7ke 9 900 €
11 Pelas Bourbon  /  Hannu Hietanen 2100: 11 16,5ake 16,9ke 6 948 €
12 Hazelhen Hemera  /  Jarmo Saarela 2100: 12 13,3ake 15,1ke 23 200 €
3. lähtö klo 19:56 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Palowouti-lähtö enintään 25 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Red Guy User  /  Tero Lahtinen 2100: 1 14,8ake 15,8pi 21 440 €
2 VästerboYellowDirt  /  Niko Jokela 2100: 2 13,1aly 15,9ke 28 711 €
3 Rose Coger  /  Seppo Markkula 2100: 3 12,1aly 14,2ke 36 325 €
4 Diesel Devoted  /  Joni-Petteri Irri 2100: 4 13,1aly 16,4ke 25 461 €
5 Manilla d'Atout  /  Toni Ylitalo 2100: 5 14,0ake 14,8ke 24 064 €
6 Dreamy Chip  /  Ari Moilanen 2100: 6 14,0ake 16,4ke 42 526 €
7 Lemon Breezer  /  Hannu Hietanen 2100: 7 12,1aly 14,3ly 34 685 €
8 Stoneisle Mustang  /  Mika Forss 2100: 8 12,6aly 16,9ke 24 655 €
9 Gene Touch  /  Kari Venäläinen 2100: 9 12,9aly 14,2ke 37 095 €
10 Xavier K.A.  /  Olli Koivunen 2100: 10 14,0ake 16,5kp 29 029 €
11 Prayer's Hope  /  Miika Tenhunen 2100: 11 12,6aly 14,4ly 44 094 €
12 Jugador  /  Harri Koivunen 2100: 12 11,2aly 14,5kp 125 007 €
4. lähtö klo 20:20 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Siipiweikot-lähtö enintään 50 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mr Mallorca  /  Tero Lahtinen 1600: 1 12,4aly 15,7ly 31 905 €
2 Driller Man  /  Niko Jokela 1600: 2 11,9aly 13,1ly 52 764 €
3 Echauffour U.S.  /  Harri Koivunen 1600: 3 13,6ake 14,8ke 45 646 €
4 Dream And Hope  /  Joni-Petteri Irri 1600: 4 12,9aly 16,4ke 37 375 €
5 Past Or Flash  /  Jukka Torvinen 1600: 5 11,8aly 17,9ke 60 830 €
6 Archie Press  /  Miika Tenhunen 1600: 6 12,6aly 15,4ke 58 505 €
7 Piedmont  /  Sami Vehviläinen 1600: 7 12,3aly 14,8ly 83 883 €
8 Alvena Sonja  /  Henri Bollström 1600: 8 11,9aly 13,8ly 44 232 €
9 Hamis Fameraiser  /  Olli Koivunen 1600: 9 11,9aly 14,3ly 67 595 €
10 Tango Roc  /  Seppo Markkula  ( Antti Teivainen ) 1600: 10 13,4aly 15,1ly 37 128 €
11 Holiday Ors  /  Antti Veteläinen 1600: 11 11,7aly 16,9ke 46 405 €
12 Classic Frido  /  Teemu Toroska 1600: 12 13,5aly 15,3ke 45 135 €
5. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Teivonlinna-lähtö enintään 2500 e. Etus. ensisij. 3-5-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Nazareth  /  Kimmo Ahola 2100: 1 12,1aly 14,5ke 57 360 €
2 Empere's Bud  /  Jouni Nummi 2100: 2 13,9aly 15,8ke 7 815 €
3 Zorrocilious  /  Pertti Alanko 2100: 3 17,5ake 18,0ke 2 240 €
4 Deal Boost  /  Harri Koivunen 2100: 4 14,4aly 15,2ke 10 780 €
5 Ranch Pronto  /  Ville Tonttila 2100: 5 13,9ake 15,1kp 33 749 €
6 Hayhill Easter  /  Seppo Markkula 2100: 6 18,1ake 17,9ke 2 515 €
7 M.J.'s Pearl  /  Jari Kinnunen 2100: 7 14,7aly 17,6pi 10 696 €
8 Lovely Alexander  /  Oiva Käsnänen 2100: 8 13,0ake 18,1ke 25 150 €
9 Acadian Cavi  /  Hannu Hietanen 2100: 9 17,9ake 18,6ke 6 399 €
10 Rim Bay Frenchy  /  Hannu Torvinen  ( Henri Bollström ) 2100: 10 14,4aly 17,4ke 9 876 €
11 Gwenelda  /  Hanna Nurmi 2100: 11 21,2ake 20,2ke 74 €
12 Splendid Justine  /  Ari Moilanen 2100: 12 16,6ake 17,7ke 4 300 €
6. lähtö klo 20:50 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Lumiravit-lähtö enintään 10 000 e. Etus. Suom. synt. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Humu-Liisa  /  Petri Myllymäki 2100: 1 25,4ake 25,7ke 32 495 €
2 Turbo-Lyyli  /  Jarmo Saarela 2100: 2 27,7aly 29,8ke 7 730 €
3 Nooran Leidi  /  Jere Kiveinen 2100: 3 26,3aly 27,5ly 8 500 €
4 Huima Hermanni  /  Tommi Sundström 2100: 4 27,1aly 27,6ke 16 180 €
5 Helon Roosa  /  Hannu Hietanen 2100: 5 28,9aly 28,7ke 8 465 €
6 Vaulammin Helmi  /  Jouni Nummi 2100: 6 26,0aly 28,5ke 9 810 €
7 Velars  /  Joni-Petteri Irri 2100: 7 25,8aly 28,0ke 11 960 €
8 Eka Mari  /  Kari Torppa 2100: 8 28,3aly 28,6ke 10 240 €
9 Morison  /  Tapio Perttunen 2100: 9 21,2aly 23,1ke 193 290 €
10 Taikapassi  /  Oiva Käsnänen 2100: 10 29,9ake 29,1ke 15 940 €
11 Vilviiri  /  Hannu Tonteri 2100: 11 28,9ake 27,2ke 16 235 €
12 Elis Halm  /  Ville Koivisto 2100: 12 26,8aly 28,4ke 8 941 €
1. koelähtö klo 17:50 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Corinne Corinne  /  Kim Åkerlund 2100: 1 16,1ake 17,2ke 6 975 € 1.24.0
2 Taika-Trombi  /  Hannu Kamppuri 2140: 1 29,5ake 30,2ke 5 095 € 1.36.2
3 Kallen  /  Johanna Sianoja 2140: 2 0 € 1.46.0
4 Jonnan Jysäys  /  Taneli Säde 2140: 3 31,4ke 1 530 € 1.37.4
Alkuun