Lähtölistat, 4.3.2018 16:00 Oulu, Äimärautio

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) tasoitusajo kv 2120 m: p. 1.40.0 + 20 m/ 1,3 s 1 000 € 2 200 €
2. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 4000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 16 000 e 2 000 € 4 800 €
3. lähtö (1) Monte ryhmäajo lv 2100 m: 1 000 € 2 200 €
4. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 7500 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-1
5. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 1.28.5 + 20 m/ 1,3 s 1 000 € 2 000 € Toto4-2
6. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 43 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 18 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 1650 e. 1 000 € 2 200 €
9. lähtö (9) tasoitusajo kv 2100 m: p. 3000 e + 20 m/ 2000 e. enintään 11 000 e 1 000 € 2 400 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.55.0 + 20 m/ 2,7 s 100 € 220 €
2. ponilähtö (32) tasoitusajo p 1600 m: p. 2.05.0 + 20 m/ 1,4 s 100 € 200 €
  Yht. 22 720 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 16:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m p. 1.40.0 + 20 m/ 1,3 s Ei startteja 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Novan Voitto  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 1 24,2aly 26,7ke 30 000 €
2 Vihjeen Vinha  /  Jani Hartikainen 2100: 2 28,2ake 28,1ke 8 500 €
3 Kiertäjä  /  Santtu Raitala 2120: 1 38,8ke 760 €
4 Helkan Terttu  /  Niko Jokela 2120: 2 29,4ake 29,6ke 10 000 €
5 Marti  /  Mauri Jaara 2120: 3 26,7ake 29,6kp 14 200 €
6 Jets Velho  /  Henna-Riikka Puolakka 2120: 4 32,4aly 30,9ke 2 640 €
7 Hyvityksen Pyry  /  Henry Ala-Korpi 2120: 5 26,1aly 29,6ke 18 350 €
8 Mylverin Yrjö  /  Ville Pohjola 2120: 6 29,0ake 32,2ke 6 820 €
9 Törmän Ohjus  /  Arto Komulainen 2140: 1 34,6ke 1 580 €
10 Tuittura  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2160: 1 29,2ake 29,3ke 12 065 €
11 Vähän Häävimpi  /  Jaakko Jylhä 2180: 1 31,5ake 33,9ke 2 255 €
12 Aavan Superi  /  Juho Rahko 2180: 2 28,2aly 29,1ke 14 120 €
13 Lintsari  /  Mikko Jutila 2180: 3 41,7ake 33,4ke 3 300 €
2. lähtö klo 16:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-5-v. p. 4000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 16 000 e Tammalähtö Tammasarja P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Skyline Star  /  Ville Pohjola 2100: 1 17,9ake 18,3ke 3 740 €
2 Pike's Birdy  /  Jari Kemppainen 2100: 2 17,4aly 17,1ke 3 660 €
3 Twist Villaggio  /  Hannu Hietanen 2100: 3 19,4ake 18,4ke 3 800 €
4 Fancy Creek  /  Iikka Nurmonen 2100: 4 12,8aly 15,8ke 24 875 €
5 Ellen Ray  /  Aki Huhtamäki 2100: 5 16,0ake 16,7ke 8 630 €
6 Son's Line  /  Santtu Raitala 2120: 1 13,1aly 15,5ke 15 695 €
7 Adrianne H  /  Mauri Jaara 2120: 2 16,8ake 15,8ke 14 882 €
8 Holy Victory Koks  /  Jorma Hannus 2120: 3 14,2ake 16,8ke 12 715 €
9 Ranch Penelope  /  Veli-Erkki Paavola 2120: 4 17,0ake 20,2kp 7 115 €
10 Anni Sue  /  Niko Jokela 2120: 5 11,7aly 14,6ke 47 720 €
11 Luna De Paris  /  Henry Ala-Korpi 2120: 6 12,9aly 14,6ke 32 810 €
3. lähtö klo 16:50 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2100 m Avoin Arctic Monte Cup P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Walk a Mile  /  Susanne Klemola 2100: 1 12,8aly m13,7ly 71 683 €
2 Fantom Sundance  /  Janita Luttunen 2100: 2 12,3aly 15,4ke 17 005 €
3 Nose by Nose*  /  Minttu Ranta 2100: 3 13,3aly 15,8ke 70 301 €
4 Touche  /  Mari Helin-Saarinen 2100: 4 12,6aly 17,4ke 42 044 €
5 Like For Like  /  Marjo Ek 2100: 5 14,4aly 17,1ke 7 108 €
6 Midnight Coger  /  Veera Vekola 2100: 6 13,3aly 13,7ly 32 986 €
7 Akseli Winner  /  Maria Kurttila 2100: 7 15,4aly m16,2ly 16 205 €
8 Long Night  /  Tanja Latomaa 2100: 8 10,9aly 13,7ke 158 139 €
9 Rite Sakra  /  Carolina Krokvik 2100: 9 12,9aly 14,7ly 66 354 €
10 Mr Vida  /  Taru Ahola 2100: 10 11,0aly 14,2ly 201 314 €
11 Be My Hot Stuff  /  Heli Perkiö 2100: 11 14,4aly 16,3ke 24 299 €
12 Big Brave  /  Anette Antti-Roiko 2100: 12 13,5aly 14,7ly 57 429 €
4. lähtö klo 17:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m OLHY enintään 7500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Snowline Ace  /  Niko Jokela 2100: 1 13,3aly 16,3ke 17 670 €
2 Zoltan Kemp  /  Keijo Hakala 2100: 2 18,1ake m17,9ke 9 278 €
3 Circle Star  /  Jukka-Pekka Niskanen 2100: 3 15,4aly 17,8ke 8 888 €
4 Foxlander  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 4 16,1ake 17,1ke 9 685 €
5 Filius Felix  /  Mauri Jaara 2100: 5 14,2aly 15,8ke 28 390 €
6 Eco Creek  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 17,5ake 20,0ke 7 250 €
7 Hard Chip  /  Tuomas Pakkanen 2100: 7 14,8aly 15,9ke 32 565 €
8 Mary's Lily  /  Jarmo Saarela 2100: 8 15,6aly 17,6ke 6 788 €
9 Cunning Captor  /  Panu Ahonen 2100: 9 15,4aly 18,0ke 6 635 €
10 Elzar Creek  /  Santtu Raitala 2100: 10 14,7aly 16,9ke 10 565 €
11 Senator Case  /  Petri Kopsala 2100: 11 16,6ake 16,9kp 10 310 €
12 Millstone's Dax  /  Mikael Östman 2100: 12 15,6aly 16,2ke 10 575 €
5. lähtö klo 17:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m OLHY p. 1.28.5 + 20 m/ 1,3 s P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Viehko Venla  /  Jarmo Saarela 2100: 1 26,3aly 26,5ly 20 245 €
2 Oleg  /  Jukka-Pekka Niskanen 2100: 2 26,4ake 28,0ke 20 710 €
3 Underlig*  /  Tuomas Pakkanen 2120: 1 25,2ake 26,3ke 42 711 €
4 Lakori  /  Santtu Raitala 2140: 1 25,1ake 24,8ke 61 900 €
5 Fiiling  /  Niko Jokela 2160: 1 23,7ake 23,6ke 83 630 €
6 Tohari  /  Iikka Nurmonen 2160: 2 23,7aly 24,7ly 49 197 €
7 Tähti Kepu  /  Jukka Siipola 2160: 3 25,2aly 24,9ke 89 415 €
8 Vilma Lyydia  /  Mauri Jaara 2180: 1 22,7aly 23,4ke 116 826 €
6. lähtö klo 17:55 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m OLHY enintään 43 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Todays Popular  /  Hannu Hietanen 2100: 1 14,3ake 15,6ke 26 725 €
2 Willy Wingston  /  Santtu Raitala 2100: 2 12,5aly 14,5ke 89 746 €
3 Quick Diesel  /  Tuomas Pakkanen 2100: 3 15,7aly 17,7kp 14 230 €
4 Umberto Croft  /  Henry Ala-Korpi 2100: 4 13,6aly 13,6ly 57 510 €
5 Captivate  /  Iikka Nurmonen 2100: 5 12,3aly 14,3ke 75 934 €
6 Atos Palmen  /  Juha-Pekka Laurila 2100: 6 12,8aly 17,4ke 27 265 €
7 Aslan L.C.  /  Marko Hakkarainen 2100: 7 13,9ake 15,8ke 30 869 €
8 Svadilfari  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 8 13,4aly 16,0ke 20 653 €
9 Wireless  /  Jani Peräsalo 2100: 9 13,7aly 15,3ke 24 257 €
10 Bebina  /  Niko Jokela 2100: 10 14,4aly 15,2ke 24 826 €
11 What's Going On  /  Jani Hartikainen 2100: 11 13,7ake 14,3ke 36 303 €
12 Stardust Fibber  /  Jarmo Saarela 2100: 12 12,5aly 14,0ke 48 300 €
7. lähtö klo 18:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m OLHY enintään 18 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Bluehouse's Power  /  Jorma Hannus 2100: 1 14,3aly 16,0ke 25 209 €
2 Alfas Finans  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 13,1aly 15,2ke 29 073 €
3 Bonanza Hoss  /  Marko Hakkarainen 2100: 3 14,4ake 16,0ke 16 580 €
4 E.V. Jory  /  Arto Komulainen 2100: 4 13,9aly 19,8ke 32 620 €
5 Heart Throb Power  /  Santtu Raitala 2100: 5 13,6aly 16,6ke 11 671 €
6 Chicotte Chic  /  Tapio Kalaja 2100: 6 15,3aly 15,4ke 18 867 €
7 Cousin Evert  /  Jarmo Saarela 2100: 7 12,1aly 15,1ke 43 275 €
8 The One and Only  /  Tuomas Pakkanen 2100: 8 16,8ake 16,8ke 12 316 €
9 Amos Shadow  /  Mauri Jaara 2100: 9 13,1aly 17,6ke 17 640 €
10 Wincent Collins  /  Ville Pohjola 2100: 10 15,1aly 16,8ke 12 835 €
11 Emma Boko  /  Timo Niemelä 2100: 11 13,4aly 16,5ke 15 075 €
12 Bumblebee Laday  /  Panu Ahonen 2100: 12 12,7aly 14,4ly 17 337 €
8. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Racing Amatööriohjastajien SM-kilpailu enintään 1650 e. Juniorit Kokelaat C-lis. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Grimson Faith  /  Marko Pellinen 2100: 1 19,4ake 17,9ke 1 390 €
2 Lucky Choice*  /  Jaakko Jylhä 2100: 2 17,7ake 22,5ke 1 322 €
3 Estelle It  /  Mika Seittu 2100: 3 18,7ake 17,9ke 2 500 €
4 Patrisia Hilton  /  Keijo Hakala 2100: 4 19,5ake 19,5ke 1 250 €
5 Strait Hero  /  Kaj Sundholm 2100: 5 17,2ake 18,6ke 4 528 €
6 Caldera Amour  /  Veera Vekola 2100: 6 13,9aly 16,8ke 17 395 €
7 Prayer's Affair  /  Teemu Virkkula 2100: 7 17,8ake 18,0ke 2 245 €
8 Hide Snow White  /  Janne Lukkari 2100: 8 17,6aly 18,2kp 3 850 €
9 Perberg  /  Raimo Niskanen 2100: 9 16,7ake 18,6ke 3 600 €
10 Fianna  /  Henrik Löfbacka 2100: 10 15,5ake 16,8ke 4 300 €
11 Honey Star  /  Victor Björkroth 2100: 11 15,6ake m17,4ke 10 580 €
12 Bullet Bill  /  Henri Pehkonen 2100: 12 15,6ake 14,9ke 13 289 €
9. lähtö klo 18:45 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m OLHY p. 3000 e + 20 m/ 2000 e. enintään 11 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tähtitutu  /  Ville Pohjola 2100: 1 32,7ake 31,6ke 4 200 €
2 Lahjottu  /  Jarmo Saarela 2100: 2 26,2aly 28,2kp 11 980 €
3 Uutelan Mimosa  /  Juha-Matti Paavola 2100: 3 31,6ake 28,9ke 4 580 €
4 Lumi-Leija  /  Niko Jokela 2100: 4 30,6ake 31,4ke 2 790 €
5 Erehys  /  Mauri Jaara 2120: 1 23,8aly 25,5ke 34 015 €
6 Milda Makter  /  Panu Ahonen 2120: 2 29,8aly 30,3ke 7 365 €
7 Vimmaliina  /  Jyri Koukkari 2120: 3 28,3aly 28,6ke 5 765 €
8 Vilmai  /  Mikael Autio 2120: 4 28,0ake 27,0ke 14 515 €
9 Antre  /  Tuomas Pakkanen 2120: 5 31,3ake 30,8ke 5 730 €
10 Kuu-Minna  /  Veli-Erkki Paavola 2120: 6 29,3ake 30,3ke 6 740 €
11 Pikku-Arvo  /  Raimo Niskanen 2140: 1 27,1ake 28,1ke 16 120 €
12 Ryyppy  /  Timo P Niskanen 2140: 2 28,6ake 30,9ke 8 025 €
13 Juguli  /  Victor Björkroth 2140: 3 31,0ake 28,8ke 5 950 €
14 Taifun  /  Henry Ala-Korpi 2140: 4 27,6aly 29,6ke 8 025 €
15 Vaarao  /  Iikka Nurmonen  ( Jukka-Pekka Kauhanen ) 2160: 1 27,3ake 27,2ke 15 215 €
16 Vinksahti  /  Santtu Raitala 2180: 1 27,3ake 25,2ke 43 740 €
1. koelähtö klo 14:50 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Steam Albert  /  Panu Ahonen 2100: 1 16,8aly 18,5ke 2 760 € 1.24.0
2 Like A Power  /  Keijo Hakala 2100: 2 15,7aly 16,9ke 3 890 € 1.24.0
3 Suutarin Tyttö  /  Jaakko Jylhä 2140: 1 29,5aly 29,9ke 11 880 € 1.36.0
1. ponilähtö klo 15:20 A-Ponit tasoitusajo 1100 m OLHY p. 2.55.0 + 20 m/ 2,7 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Savonan Suvi  /  Eveliina Hietanen 1100: 1 2.56,6aly 2.55,2ly 1 314 €
2 Havulan Hulivili  /  Sofia Yliklaavu 1120: 1 2.51,4aly 2.46,8ly 1 718 €
3 Julius Hurricane  /  Elina Herttua 1120: 2 2.51,5aly 2.52,9ly 1 375 €
4 Duottar Pihpor  /  Sofia Nutivaara 1140: 1 2.50,2aly 2.51,3ly 478 €
5 Pavarotti  /  Nina Honkanen 1140: 2 2.49,5ly 877 €
6 Ponikujan Batman 212 SH  /  Juho Pyhälä 1160: 1 2.49,4ly 448 €
7 Dirlandaa K  /  Noora Hartikainen 1180: 1 2.32,8ake 2.31,8ke 1 578 €
8 Mythical Creature  /  Petra Ulvi 1180: 2 2.32,4ake 2.32,2ke 2 369 €
9 Dagacia Awa  /  Iida Eskola 1200: 1 2.40,7ly 3 463 €
10 Skogsborgs Klarissa 1377 SH  /  Milja Latvakoski 1220: 1 2.38,2aly 2.37,5ly 1 209 €
11 Extrapretty Aria 1450 SH  /  Julia Saarela 1260: 1 2.29,1ake 2.29,8ly 2 209 €
12 Noron Sissi  /  Elina Miettunen 1380: 1 2.12,7ake 2.14,9ke 3 950 €
2. ponilähtö klo 15:30 B-Ponit tasoitusajo 1600 m OP OULU p. 2.05.0 + 20 m/ 1,4 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Stonespray Castanja  /  Johanna Kivi 1620: 1 2.04,9ake 2.02,3ke 1 319 €
2 Hults Etna  /  Laura Witick 1640: 1 2.02,3ake 2.02,4ke 2 764 €
3 Fentti  /  Taja Lepistö 1660: 1 54,1ake 53,0ke 4 406 €
4 Ricky Wee  /  Milja Latvakoski 1660: 2 59,8ake 58,1ke 2 957 €
5 Bonus  /  Eveliina Hietanen 1740: 1 49,1ake 51,3ke 5 273 €
Alkuun