Lähtölistat, 5.6.2018 18:00 Mikkeli

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 500 e. 1 000 € 2 200 €
2. lähtö (4) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 3500 e. 1 000 € 2 200 €
3. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 4000e, 20 m/ 6500e, 40 m/ 10 000e. enintään 10 000 e 1 000 € 2 400 €
4. lähtö (8) ryhmäajo sh 2100 m: 3 000 € 6 600 € Toto5-1
5. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 2000e, 20 m/ 6500e, 40 m/ 12 000e. enintään 12 000 e 3 000 € 7 200 € Toto5-2
6. lähtö (9) ryhmäajo kv 1600 m: enintään 28 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto5-3 Duo-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 23 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (1) ryhmäajo lv 1600 m: 1.11.3 ja hit. 1 000 € 2 200 € Toto5-5
9. lähtö (3) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 11 000 e. 1 000 € 2 200 € Troikka
10. lähtö (7) Monte tasoitusajo sh 2100 m: p. 15 000 e + 20 m/ 15 000 e. 1 000 € 2 300 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 2100 m: p. 2.08.0 + 20 m/ 1,2 s 100 € 210 €
  Yht. 31 810 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Joroisten Hys enintään 500 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 MAS Cory  /  Tommi Kylliäinen 2100: 1 14,3ake 18,9ke 8 450 €
2 Redemption  /  Kimmo Ahola 2100: 2 13,0ake 14,9ke 60 540 €
3 Stoneisle Oakland  /  Juha Launonen 2100: 3 23,3ake 19,5ke 80 €
4 Red Hot Fire  /  Pekka Vehviläinen 2100: 4 24,5ake 20,4ke 450 €
5 Doolittle Laday  /  Tapio Perttunen 2100: 5 16,3aly 17,2kp 4 857 €
6 Lewis Li  /  Esa Holopainen 2100: 6 12,4aly 15,9ke 19 020 €
7 Will Be Showtime  /  Annika Nisonen 2100: 7 15,8ake 18,7ke 2 830 €
8 May I Know  /  Heikki Mikkonen 2100: 8 14,6aly 16,5ke 5 579 €
9 Galileo Star  /  Henry Lindström 2100: 9 15,4aly 17,7ke 5 634 €
10 Cankus What's Up  /  Ville Tonttila 2100: 10 15,4aly 17,6ke 10 277 €
11 An-Andree  /  Mika Forss 2100: 11 13,8ake 14,6ke 25 500 €
12 O-Ren Ishii  /  Henri Bollström 2100: 12 13,7aly 17,9ke 5 375 €
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Teboil Etappi enintään 3500 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Prins Göran  /  Markku Elfving 1600: 1 14,3aly 16,3ke 7 215 €
2 Forest Polestar  /  Jarmo Saarela 1600: 2 15,9ake 17,4ke 4 555 €
3 Bushido  /  Pasi Pykäläinen 1600: 3 18,3aly 19,5ke 1 255 €
4 Yanni  /  Jani Ruotsalainen 1600: 4 14,8aly 17,2ke 6 560 €
5 Rosi's Dita  /  Ville Tonttila 1600: 5 16,0aly 18,6ke 2 975 €
6 Rebel Race  /  Esa Holopainen 1600: 6 14,4aly 18,0ke 9 700 €
7 Step Noble  /  Iikka Nurmonen 1600: 7 14,4aly 17,4ke 6 482 €
8 Gogo Wheels  /  Petri Ripatti 1600: 8 17,1aly 16,7ke 3 345 €
9 One Point  /  Henri Bollström 1600: 9 13,2aly 15,0ke 25 470 €
10 Sanni Sky  /  Mika Forss 1600: 10 13,0aly 16,0ke 18 950 €
11 Silica Sister  /  Miika Tenhunen 1600: 11 17,0aly 18,2ke 4 110 €
12 Albino Brave  /  Tapio Perttunen 1600: 12 12,3aly 15,4ke 29 860 €
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Tololan tila p. 4000e, 20 m/ 6500e, 40 m/ 10 000e. enintään 10 000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sinna  /  Ari Moilanen 2100: 1 32,0ake 31,3ke 3 910 €
2 M.A. Piste  /  Arto Laaksonen 2100: 2 23,3aly 25,5ke 45 155 €
3 Sykloni  /  Esa Holopainen 2100: 3 28,4ake 28,8ke 20 860 €
4 Kleopatra  /  Roni Paldan 2120: 1 26,8ake 27,6ke 10 180 €
5 Viipuriina  /  Kari Venäläinen 2120: 2 30,5ake 30,1ke 6 720 €
6 Pyöriän Salama  /  Marko Heikari 2120: 3 29,0ake 28,6ke 8 685 €
7 Mellakka  /  Markus Dahlström 2120: 4 24,8aly 29,1ke 11 185 €
8 Sorretun Voima  /  Iikka Nurmonen 2120: 5 24,5aly 25,7ke 44 045 €
9 Sarmööri  /  Juhani Heikkinen 2120: 6 23,3aly 26,9ke 23 254 €
10 Ekon Tähti  /  Heikki Räisänen 2120: 7 28,1aly 30,5ke 5 357 €
11 Roosa Juulia  /  Pekka Vilpponen 2120: 8 28,9aly 30,1ke 5 030 €
12 Dione  /  Petri Ripatti 2140: 1 25,1aly 27,8ke 10 875 €
13 Venla S  /  Pertti Puikkonen 2140: 2 27,9aly 29,7ke 7 110 €
14 Välikankaan Vilkko  /  Jani Ruotsalainen 2140: 3 27,4aly 26,5ke 11 200 €
15 Draco  /  Henri Bollström 2140: 4 28,4aly 27,1ke 8 895 €
16 Krääsä  /  Sami Vehviläinen 2140: 5 25,0aly 27,8ke 12 575 €
4. lähtö klo 19:15 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 5-v. tammoille Ponsse-Valio, Varsakunkku-karsinta P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 N.P. Liitotähti  /  Miika Tenhunen 2100: 1 24,2ake 27,3ke 26 200 €
2 Corinna  /  Juha-Matti Paavola 2100: 2 27,6ake 26,8ke 24 365 €
3 Kömin Lento  /  Jouni Polso 2100: 3 28,4ake 26,5ke 22 050 €
4 Mattilan Miina  /  Hannu Torvinen 2100: 4 26,4ake 26,6ke 32 990 €
5 Huima Lento  /  Esa Holopainen 2100: 5 24,6aly 25,2ke 73 370 €
6 Satinkuti  /  Risto Tupamäki 2100: 6 24,8aly 28,4ke 16 430 €
7 Korven Tuumaus  /  Jani Ruotsalainen 2100: 7 34,9ake 30,8ke 3 180 €
8 Sipisipi  /  Jarmo Saarela 2100: 8 29,0aly 29,6ke 8 900 €
9 Onnelan Viisari  /  Sauli Tammi 2100: 9 29,4ake 29,7ke 9 500 €
10 Ypäjä Keva  /  Ari Moilanen 2100: 10 29,3ake 27,6ke 11 800 €
11 Limuska  /  Tapio Perttunen 2100: 11 23,9aly 25,2ke 42 045 €
12 Vietävän Ekotar  /  Hannu Kamppuri 2100: 12 32,5ake 29,6ke 7 585 €
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-4-v. Suom.synt. Joroisten kunta, Nuorten Sarja 2018 p. 2000e, 20 m/ 6500e, 40 m/ 12 000e. enintään 12 000 e Nuorten sarja P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Grapetsiinasine  /  Jani Ruotsalainen 2100: 1 14,8aly 16,9ke 8 550 €
2 Cazimier  /  Tomi Jääskeläinen 2100: 2 14,3aly 16,8ke 7 740 €
3 Samuel Von Bentz  /  Henri Bollström 2100: 3 15,1aly 16,2ke 12 261 €
4 Glass Sniper  /  Kimmo Määttänen 2100: 4 15,3ake 17,0ke 3 300 €
5 Capo  /  Jarmo Saarela 2100: 5 11,3aly 15,6ke 44 405 €
6 El Mejor  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 14,6aly 17,4ke 5 720 €
7 MAS Beat  /  Tapio Perttunen 2100: 7 16,5ake 16,5ke 6 255 €
8 Rene Conductor  /  Tommi Kylliäinen 2120: 1 14,1aly 17,2ke 16 140 €
9 Indianapolis  /  Mika Forss 2120: 2 15,9ake 17,4ke 6 210 €
10 Triple Ray  /  Esa Holopainen 2120: 3 14,0ake m16,2ke 31 500 €
11 Bean Dream  /  Ari Moilanen 2120: 4 13,0aly 14,6ke 22 470 €
12 Ciao Ferrari  /  Antti Ripatti 2120: 5 13,8aly 15,6ke 19 730 €
13 Effronte Photo  /  Hannu Torvinen 2120: 6 11,2aly 14,0pi 94 015 €
14 Ranch Qluisa  /  Arto Laaksonen 2120: 7 11,8aly 16,0ke 13 690 €
15 Fancy Li  /  Markus Dahlström 2120: 8 16,5ake 16,7ke 5 490 €
6. lähtö klo 19:55 Kylmäveriset ryhmäajo 1600 m Stora Enso enintään 28 000 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Uljas Suomalainen  /  Tapio Perttunen 1600: 1 20,0aly 21,0ke 128 195 €
2 Valppaus  /  Jarmo Saarela 1600: 2 24,8aly 25,2ke 40 680 €
3 Virin Vihtori  /  Raineri Puikkonen 1600: 3 m24,4aly 25,3ke 65 335 €
4 Unica  /  Esa Holopainen 1600: 4 26,5aly 24,8ke 25 480 €
5 Välkyn Väiski  /  Hannu Torvinen 1600: 5 25,3aly 27,4ke 18 205 €
6 Saran Särmä  /  Matti Nissinen 1600: 6 22,3aly 26,1ke 24 160 €
7 Puikin Veto  /  Mikko Mononen 1600: 7 26,1ake 28,2ke 16 465 €
8 Seppo Tuisku  /  Heikki Mikkonen  ( Kimmo Taipale ) 1600: 8 27,0ake 29,2ke 11 605 €
9 Sirkan Samu  /  Iikka Nurmonen 1600: 9 22,9aly 25,6ly 30 535 €
10 Vermon Voitto  /  Henri Bollström 1600: 10 23,0aly 25,0ke 31 160 €
11 Sarsis  /  Jani Ruotsalainen 1600: 11 25,4aly 25,0ke 29 115 €
12 Issakan Pouta  /  Ari Moilanen 1600: 12 24,9aly 25,4ke 35 610 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Metsä Group enintään 23 000 e. Tammalähtö P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Whitney Love  /  Ari Moilanen 1600: 1 13,0aly 15,0ke 24 874 €
2 Rosemary Yankee  /  Iikka Nurmonen 1600: 2 14,3ake 15,7ke 16 815 €
3 Essi Van Press  /  Miika Tenhunen 1600: 3 13,0aly 14,4ke 32 184 €
4 Oxan Winx And Wonx  /  Mika Forss 1600: 4 12,6aly 14,4ke 25 979 €
5 Gresille Boko  /  Hannu Torvinen 1600: 5 13,3aly 14,8kp 39 345 €
6 Frost Flower  /  Henry M Bollström 1600: 6 13,8aly 16,1ke 15 512 €
7 Ain't She Sweet  /  Heikki Mikkonen 1600: 7 12,1aly 14,4ke 41 758 €
8 New Grove Quadro  /  Mika Taittonen 1600: 8 13,8aly 16,4ke 17 540 €
9 Wonder Woman  /  Henri Bollström 1600: 9 12,9aly 14,1ly 37 000 €
10 Desperado's Hope  /  Pekka Vehviläinen 1600: 10 13,9aly 17,8ke 15 377 €
11 Tipsy  /  Joni-Petteri Irri 1600: 11 13,7ake 15,5ke 18 763 €
12 Bean Star  /  Esa Holopainen 1600: 12 13,2aly 16,1ke 20 642 €
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Hankkija Varkaus 1.11.3 ja hit.P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Alvena Sonja  /  Jani Ruotsalainen 1600: 1 11,9aly 13,8ly 44 232 €
2 Brave Eight  /  Henri Bollström 1600: 2 11,8aly 15,3ly 58 705 €
3 Bazire Brodde  /  Kari Venäläinen 1600: 3 11,4aly 13,5ly 81 607 €
4 Aga Khan Boko*  /  Jelena Tsezaks 1600: 4 11,8aly 14,7ke 116 171 €
5 Herbie Sisu*  /  Mika Forss 1600: 5 11,5aly 14,1ke 104 925 €
6 Sensational Dream  /  Arto Laaksonen 1600: 6 12,7aly 15,2ke 35 474 €
7 Fika  /  Hannu Torvinen 1600: 7 12,4aly 13,5ly 72 076 €
8 Driller Man  /  Ari Moilanen 1600: 8 11,9aly 13,1ly 52 764 €
9 Bacardi Razz  /  Esa Holopainen 1600: 9 12,1aly 14,9ke 62 221 €
10 Bartender In  /  Tapio Perttunen 1600: 10 11,3aly 13,8pi 119 984 €
11 Rascal Zet  /  Veikko Jurvanen 1600: 11 11,9aly 15,3ke 42 457 €
12 Green Pepper  /  Tommi Kylliäinen 1600: 12 11,8aly 13,8ly 101 005 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m OmaSp enintään 11 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Southeast Jaguar  /  Pekka Vehviläinen 1600: 1 14,9aly 18,5ke 8 330 €
2 Reverie  /  Tuomas Kärkkäinen 1600: 2 15,3aly 20,5ke 7 570 €
3 Miss Senorita  /  Henri Bollström 1600: 3 12,7aly 18 739 €
4 Blue Chocolate  /  Ari Moilanen 1600: 4 14,5aly 16,7ke 9 062 €
5 Menino Bonito  /  Jani Ruotsalainen 1600: 5 13,1aly 16,7ke 13 226 €
6 Victoria Beat  /  Hannu Torvinen 1600: 6 14,1aly 18,1ke 8 359 €
7 Raw Jack  /  Tomi Wahlsten 1600: 7 13,9ake 17,2ke 18 060 €
8 International Diva  /  Henry M Bollström 1600: 8 13,9aly 17,6ke 8 629 €
9 Storm Glider  /  Iikka Nurmonen 1600: 9 13,8aly 15,7ke 13 330 €
10 Living Soul*  /  Mika Forss 1600: 10 13,4aly 8 716 €
11 Gentleman Amiraal  /  Esa Holopainen 1600: 11 14,1aly 20,4ke 9 485 €
12 Hamilton Racer  /  Miika Tenhunen 1600: 12 14,5aly 17,1ke 8 505 €
10. lähtö klo 21:05 Suomenhevoset Monte tasoitusajo 2100 m Kylämäen Hevostila, Monten SM-karsinta p. 15 000 e + 20 m/ 15 000 e. pt. 60 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vanjali  /  Liisa Lanki 2100: 1 m24,8aly m28,3ke 37 720 €
2 Ypäjä Esteriina  /  Miia Myllymäki 2100: 2 27,3ake 27,2ke 14 745 €
3 Sadesälli  /  Saara Eerola 2100: 3 27,5aly 26,4ke 12 870 €
4 Erika Kultamaa  /  Malin Kullberg 2100: 4 27,1akp 26,7ke 27 192 €
5 Vaheri  /  Mervi Laurila 2100: 5 27,7ake 29,0ke 9 455 €
6 Carda  /  Jonna Hottinen 2100: 6 25,3aly 29,9ke 9 165 €
7 R.R. Rosmariini  /  Maria Sojakka 2100: 7 26,0aly 28,9ke 7 825 €
8 Vilkkaan Tuuri  /  Anette Antti-Roiko 2100: 8 27,0aly 27,3ke 27 225 €
9 Shaka  /  Taru Ahola 2120: 1 24,7aly 25,7ke 29 940 €
10 Egoa On  /  Sanna Riikonen 2120: 2 24,5aly 26,1ke 24 680 €
11 Vihjeen Veto  /  Enni Roslund 2120: 3 24,9ake 27,8pi 23 440 €
12 Rojali  /  Anna Sulin 2140: 1 m26,6aly m26,3ke 40 835 €
13 Jottei  /  Maija Fors 2160: 1 23,3aly 24,5ke 62 265 €
14 Diktaattori  /  Karoliina Sinkkilä 2160: 2 20,7aly 23,8ke 460 170 €
15 Korven Tinnitus  /  Anne-Mari Räsänen 2160: 3 25,3ake 24,3ke 60 655 €
16 Mökin Tähti  /  Jenni Kaija 2160: 4 24,2ake 23,5ke 80 195 €
1. koelähtö klo 17:10 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Prayer Blessing  /  Kari Venäläinen 2100: 1 15,5aly 17,9ke 7 325 € 1.23.0
2 Armadillo Armour  /  Risto Tupamäki 2100: 2 14,9aly 17,5ke 22 735 € 1.23.0
3 Tiger Dillon  /  Tapio Perttunen 2100: 3 16,3aly 15,9ke 6 740 € 1.23.0
4 Bratislava Gold  /  Tapio Hoikka 2100: 4 20,2ake 19,9ke 450 € 1.23.0
5 Baron Stone  /  Heikki Räisänen 2100: 5 0 € 1.23.0
6 Give Me Reason  /  Pasi Pykäläinen 2100: 6 14,8aly 16,7ke 10 885 € 1.23.0
7 Valman Ilo  /  Jukka Laitinen 2140: 1 0 € 1.45.0
8 Valon Tuike  /  Laura Tainio 2140: 2 29,7aly 31,6ke 2 845 € 1.36.6
1. ponilähtö klo 17:30 B-Ponit tasoitusajo 2100 m p. 2.08.0 + 20 m/ 1,2 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Uusituvan Julia 311 RUSS  /  Jutta Iman 2120: 1 2.07,4ake 2.02,8ke 970 €
2 Pejnarve Rom  /  Inka Uronen 2160: 1 m58,5ake 2.02,0ke 1 835 €
3 Princess Lisbeth  /  Nina Hänninen 2160: 2 2.15,6ake 2.02,4ke 1 061 €
4 Tejas Klarita  /  Vilja Kivinen 2180: 1 51,4ake 54,6ke 2 910 €
5 Hietarannan Romeo  /  Satu Lipsanen 2200: 1 55,8ake 55,1ke 2 140 €
6 Leijan 32 RUSS  /  Lotta Mässeli 2200: 2 2.02,2ake 58,0ke 1 834 €
7 Krutrök  /  Laura Pulliainen 2240: 1 m2.01,9ake 59,8ke 2 685 €
8 Little Maruzella  /  Julia Kiukas 2280: 1 2.00,1ake 56,0ke 1 827 €
9 Gervalds Vitsippa  /  Vilma Villi 2320: 1 52,9ake 54,2ke 3 187 €
Alkuun