Lähtölistat, 28.1.2019 19:20
Magic Monday lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 19:20 (Tampere, 1. lähtö) Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 4000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50) Toto65 | |||||
---|---|---|---|---|---|
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma |
1 | Apteekkari / Petri Myllymäki | 2100: 1 | 29,6aly | 27,6ly | 10 610 € |
2 | Miss Viehätys / Hannu Hietanen | 2100: 2 | 32,4ake | 31,9ke | 3 580 € |
3 | Disain / Jouko Tarvainen | 2100: 3 | 22,4aly | 27,5ke | 55 600 € |
4 | Golda Napanderi / Kim Åkerlund | 2100: 4 | 28,4aly | 30,7ke | 7 420 € |
5 | Häyrilän Hero / Arto Hammar | 2100: 5 | 23,8aly | 25,0ke | 55 675 € |
6 | Sörkän Söör / Jarmo Saarela | 2100: 6 | 31,7aly | 29,7ke | 5 475 € |
7 | Kuun Obeliks / Henri Bollström | 2100: 7 | 29,1aly | 31,5ke | 5 670 € |
2. lähtö klo 19:40 (Tampere, 2. lähtö) Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 2500 e. Etus. ensisij. 3-5-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50) Toto65 | |||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma |
1 | Silenos Speyburn / Juha Utala | 2100: 1 | 17,0ake | 17,7ke | 3 650 € |
2 | Propellant / Hannu Torvinen | 2100: 2 | 18,4ake | 16,7ke | 2 800 € |
3 | BWT Dictator / Ari Moilanen | 2100: 3 | 14,3ake | 15,9pi | 24 341 € |
4 | Baron Box / Esa Holopainen | 2100: 4 | 13,0ake | 17,2pi | 15 910 € |
5 | X-Fire K.A. / Antti Teivainen | 2100: 5 | 19,1ake | 19,0ke | 2 050 € |
6 | Responsible / Kim Åkerlund | 2100: 6 | 19,0ake | 17,3ke | 2 144 € |
7 | Doncilious / Taneli Säde | 2100: 7 | 16,8ake | 17,6ke | 2 250 € |
3. lähtö klo 20:00 (Tampere, 3. lähtö) Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 9500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) Toto65 | |||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma |
1 | Bluebird Nash / Ari Moilanen | 2100: 1 | 11,8aly | 14,6ke | 41 150 € |
2 | Kebell Sånna / Esa Holopainen | 2100: 2 | 14,6aly | 16,1ke | 6 103 € |
3 | Glint Match / Henri Bollström | 2100: 3 | 12,9aly | 15,9ke | 16 690 € |
4 | Wind Of Victory* / Risto Airaksinen | 2100: 4 | 12,0aly | 16,7ke | 15 299 € |
5 | Darena / Hannu Torvinen | 2100: 5 | 13,5ake | 16,1ke | 16 765 € |
6 | Cappucetto / Jonny Länsimäki | 2100: 6 | 15,1ake | 16,0ke | 9 732 € |
7 | Bernetta / Kari Venäläinen | 2100: 7 | 14,8aly | 16,4ke | 11 205 € |
8 | Beauty Erin / Jouni Nummi | 2100: 8 | 12,4aly | 16,7ke | 17 170 € |
9 | The Better Half / Tomi Ojanen | 2100: 9 | 14,3aly | 17,0ke | 7 766 € |
10 | Leader Aria / Hannu Hietanen | 2100: 10 | 14,4aly | 18,2ke | 7 582 € |
11 | Global Sensation / Antti Teivainen | 2100: 11 | 15,1aly | 16,2ke | 10 508 € |
12 | Amazing Spring / Kimi Pesonen | 2100: 12 | 15,6ake | 17,5ke | 5 931 € |
4. lähtö klo 20:20 (Tampere, 4. lähtö) Lämminveriset ryhmäajo 2600 m enintään 35 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100) Toto65 | |||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma |
1 | Duquesa / Ville Grönstrand | 2600: 1 | 13,5aly | 15,2ke | 33 290 € |
2 | Kat's Commander / Hannu Hietanen | 2600: 2 | 12,2aly | 17,7ke | 25 955 € |
3 | Selene Lune / Harri Koivunen | 2600: 3 | 12,0aly | 13,3ke | 147 087 € |
4 | Miraz / Iivari Nurminen | 2600: 4 | 12,8aly | m17,1ke | 32 595 € |
5 | Atos Palmen / Esa Holopainen | 2600: 5 | 12,8aly | 17,4ke | 27 265 € |
6 | Dreamy Chip / Antti Teivainen | 2600: 6 | 14,0ake | 16,4ke | 47 570 € |
7 | Moonlight Storm / Hannu Torvinen | 2600: 7 | 12,7aly | 16,2ke | 38 370 € |
8 | May Rose / Ari Moilanen | 2600: 8 | 12,1aly | 15,5ke | 40 114 € |
9 | Aspenhill's Amor / Jarmo Saarela | 2600: 9 | 14,6ake | 15,7ke | 28 000 € |
5. lähtö klo 20:35 (Tampere, 5. lähtö) Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Nousijadivisioonakarsinta enintään 20 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-100) Toto65 | |||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma |
1 | Jasun Velho / Jarmo Saarela | 2100: 1 | 25,5aly | 26,7ke | 40 595 € |
2 | Vilox / Arto Hammar | 2100: 2 | 23,1aly | 25,9ke | 36 570 € |
3 | Humu-Liisa / Petri Myllymäki | 2100: 3 | 24,9aly | 25,7ke | 52 035 € |
4 | Vili Kuupper / Peter Lindroos | 2100: 4 | 26,6ake | 26,6ke | 12 865 € |
5 | Viekra / Hannu Torvinen | 2100: 5 | 28,2akp | 27,1ly | 15 470 € |
6 | Sointu-Esteri / Harri Koivunen | 2100: 6 | 27,2aly | 28,6ke | 16 295 € |
7 | Temsin Tili / Hannu Kamppuri | 2100: 7 | 27,2ake | 27,4ke | 14 232 € |
8 | Mustamani / Ari Moilanen | 2100: 8 | 22,6aly | 24,9ke | 60 614 € |
9 | Eeti / Jouni Törmänen | 2100: 9 | 22,8aly | 24,4ke | 70 515 € |
10 | Vinhatuuri / Antti Ala-Rantala | 2100: 10 | 25,2aly | 26,7ke | 22 075 € |
11 | Viano / Hannu Hietanen | 2100: 11 | 25,6aly | 26,8ke | 20 855 € |
6. lähtö klo 20:50 (Tampere, 6. lähtö) Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 17 500 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-100) Toto65 | |||||
# | Hevonen / Ohjastaja | Matka:rata | Autoennätys | Tasoitusennätys | Voittosumma |
1 | Stonecapes Quantum / Juhani Tapani | 2100: 1 | 14,8ake | 16,3pi | 19 400 € |
2 | Little Donnie / Hannu Hietanen | 2100: 2 | 14,8aly | 17,2ke | 15 981 € |
3 | Beretta Hoss / Esa Holopainen | 2100: 3 | 12,3aly | 14,0ke | 17 010 € |
4 | Basswood Grove / Antti Ala-Rantala | 2100: 4 | 12,8aly | 16,3ke | 29 720 € |
5 | Catahecassa Zest / Antti Teivainen | 2100: 5 | 12,7aly | 14,8ke | 32 330 € |
6 | Erica Nyx / Ari Moilanen | 2100: 6 | 14,8aly | 15,6ke | 15 575 € |
7 | Newyorker Li / Harri Koivunen | 2100: 7 | 14,5ake | 15,1ke | 21 460 € |
8 | Way To Go / Jonny Länsimäki | 2100: 8 | 12,5ake | 14,6pi | 129 935 € |
9 | Västerbo Locksmith* / Henri Bollström | 2100: 9 | 14,0aly | 15,7ke | 21 108 € |
10 | Ingrosso / Hannu Torvinen | 2100: 10 | 14,7ake | 15,0ke | 18 608 € |
11 | Rainbow Highlight / Seppo Markkula | 2100: 11 | 13,3aly | 16,6ke | 20 930 € |