Lähtölistat, 27.8.2019 18:00 Tampere, Teivo

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) Monte tasoitusajo kv 2100 m: p. 7500 e + 20 m/ 7500 e. 1 000 € 2 300 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 600 e + 20 m/ 1600 e. enintään 2200 e 1 000 € 2 300 €
3. lähtö (7) tasoitusajo lv 2100 m: 1 000 € 2 000 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 22 000 e. 1 200 € 2 460 € Toto5-1
5. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 14 000 e. 1 100 € 2 420 € Toto5-2
6. lähtö (9) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 9500 e. 1 100 € 2 530 € Toto5-3 Duo-1
7. lähtö (5a) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5500 e. 1 000 € 2 250 € Toto5-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 35 000 e. 1 300 € 2 795 € Toto5-5
9. lähtö (5b) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 5500 e. 1 000 € 2 250 € Troikka
10. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 9000 e. 1 000 € 2 250 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1600 m: p. 2.42.0 + 20 m/ 1,9 s 100 € 200 €
  Yht. 23 755 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Kylmäveriset Monte tasoitusajo 2100 m Prix du Nord -karsinta p. 7500 e + 20 m/ 7500 e. pt. 100 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Cepander  /  Malin Kullberg  ( Eini Nevalainen ) 2100: 1 29,8ake 30,7ke 9 680 €
2 Golda Napanderi  /  Liisa Nummi 2100: 2 28,4aly 30,7ke 7 420 €
3 Nirppis  /  Heli Perkiö 2100: 3 30,2ake 29,6ke 7 520 €
4 Puksin Poika  /  Heidi Kuossari 2100: 4 29,0ake 30,6ke 10 980 €
5 Apteekkari  /  Piia Torkkeli 2100: 5 29,6aly 27,6ly 6 530 €
6 Lupori  /  Mirka Willman 2100: 6 34,1ake 29,6ke 5 435 €
7 Jemmatar  /  Anu Pessinen-Hirvelä 2100: 7 m25,5aly m27,5ke 29 032 €
8 Temetrius  /  Susanne Klemola 2120: 1 28,8ake 28,7kp 17 810 €
9 Tulisin  /  Seija Myllyharju 2120: 2 27,0ake 29,2ke 12 275 €
10 Viulori  /  Anna Sulin 2120: 3 27,7aly 27,8ly 13 060 €
11 Hurjaharja  /  Taru Ahola 2120: 4 27,3ake 26,9ke 22 365 €
12 Vanjali  /  Jenni Koskela 2140: 1 m24,8aly m28,3ke 37 720 €
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 600 e + 20 m/ 1600 e. enintään 2200 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Lake's Belinda  /  Olli Koivunen 2100: 1 22,1ake 19,8ke 170 €
2 Flashdance Sisu*  /  Toni Mäntyniemi 2100: 2 13,3aly 15,4ke 20 611 €
3 R.R. Sam's Joy  /  Tero E Mäenpää 2100: 3 14,5aly 16,2ke 7 330 €
4 Abhaya  /  Hannu Torvinen 2120: 1 16,8ake 17,6ke 3 130 €
5 Knowing Ses  /  Joni Hakala 2120: 2 18,2ake 17,6ke 1 760 €
6 Frozen Queen*  /  Mika Forss 2120: 3 14,6ake 14,3ke 46 844 €
7 Mr McGhost  /  Hannu Kamppuri 2120: 4 27,3ake 19,0ke 900 €
8 Angel Maranata  /  Mika Åkerlund 2120: 5 14,8aly 17,0ke 5 045 €
9 Coastal Blue  /  Esa Ylilammi 2120: 6 16,3aly 18,4ke 2 960 €
10 Slick Vick  /  Jouni Vainio 2120: 7 16,8ake 16,6ke 5 025 €
11 Hazella  /  Jukka Torvinen 2120: 8 12,9aly 16,0ke 13 290 €
12 Choco Pop  /  Jouko Tarvainen  ( Antti Tupamäki ) 2120: 9 17,9ake 18,3ke 1 555 €
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m enint.2-v. tammoille P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Super Topaz  /  Tapio Perttunen 2100: 1 13,9aly 15,8ke 10 565 €
2 Credit To Hope  /  Hannu Torvinen 2100: 2 13,9ake 15,7ke 24 650 €
3 Follow My Lead  /  Pekka Korpi 2100: 3 13,8ake 13,9ke 23 008 €
4 Solar Wind*  /  Jarmo Saarela 2100: 4 14,7ake 15,8ke 17 396 €
5 An-Dorra  /  Olli-Pekka Holopainen 2100: 5 11,2aly 15,3ke 416 950 €
6 Nutcracker  /  Tommi Kylliäinen 2100: 6 13,4ake 15,2ke 26 930 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 22 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-60)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Snowdon  /  Mika Forss 2100: 1 13,8ake 16,1ke 21 625 €
2 Miss Senorita  /  Jukka Torvinen 2100: 2 12,7aly 18 739 €
3 Bismarck Comery  /  Olli Koivunen 2100: 3 11,7aly 12,7ly 52 299 €
4 Sahara Maldonado  /  Juha Utala 2100: 4 14,0aly 16,8ke 16 980 €
5 Quick Petrol  /  Niko Jokela 2100: 5 12,1aly 15,6ke 27 465 €
6 Hataar The Brave  /  Nicolas Isomäki 2100: 6 13,8aly 14,8ke 17 480 €
7 Quattro Tilly  /  Jari Kinnunen 2100: 7 14,0ake 16,0ke 26 758 €
8 BWT Crusader  /  Tommi Kylliäinen 2100: 8 12,4aly 17,2ke 31 650 €
9 Blue Flash  /  Santtu Raitala 2100: 9 12,8aly 14,0ly 28 450 €
10 Veloce Vald  /  Jarmo Saarela 2100: 10 12,1aly 14,2ke 28 498 €
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 14 000 e. P. 1100 e. (1100-550-330-220-110-55)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Exclusive Koks  /  Olli Koivunen 2100: 1 14,6aly 16,0ke 13 435 €
2 MAS Bella  /  Tommi Kylliäinen 2100: 2 13,2aly 14,5ke 28 595 €
3 Sundsvik Orofebbre  /  Mika Forss 2100: 3 15,3ake 17,8ke 11 750 €
4 Olle Roc  /  Santtu Raitala 2100: 4 12,6aly 14,9ke 27 848 €
5 Global Uncommon  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2100: 5 14,2ake 16,7ke 17 248 €
6 Arctic Legend  /  Tero E Mäenpää 2100: 6 15,0aly 16,9ke 10 467 €
7 Metronom  /  Kim Åkerlund 2100: 7 13,5aly 12 265 €
8 Highscore Luca  /  Esa Holopainen 2100: 8 14,3ake 17,2ke 20 120 €
9 Smoky Cloud  /  Antti Veteläinen 2100: 9 15,3ake 16,2ke 15 505 €
10 Earthquaker  /  Hannu Torvinen 2100: 10 14,4ake 17,4ke 13 290 €
11 War Paint  /  Jarmo Saarela 2100: 11 13,8aly 16,2ke 17 266 €
12 Rocktown Sheriff  /  Karoliina Kovanen 2100: 12 13,6aly 17,5ke 9 490 €
6. lähtö klo 19:55 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 9500 e. P. 1100 e. (1100-550-330-220-110-110)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Velhomies  /  Hannu Tikkala 2100: 1 29,0ake 31,0ke 9 755 €
2 Ossian Totki  /  Hannu Kamppuri 2100: 2 26,8aly 29,4ke 8 930 €
3 Tosi-Tonni  /  Henry M Bollström 2100: 3 27,1ake 28,1ke 10 275 €
4 Sorjan Säihke  /  Jarmo Saarela 2100: 4 25,6aly 28,6ke 12 415 €
5 Fiannan Mahti  /  Joni-Petteri Irri 2100: 5 29,8ake 31,0ke 8 685 €
6 Hovingas  /  Jari Kupiainen 2100: 6 26,6aly 28,6kp 9 195 €
7 Liukon Vili  /  Antti Veteläinen 2100: 7 26,9ake 28,2ke 8 535 €
8 Tolinan Piirto  /  Risto Leponiemi 2100: 8 27,6aly 28,6ke 7 035 €
9 Elvirra  /  Niko Jokela 2100: 9 27,5aly 26,7ly 11 945 €
10 Pärttyl  /  Jouko Tarvainen 2100: 10 25,2ake 26,1kp 41 055 €
11 Miss Viehätys  /  Juha Länsimäki 2100: 11 32,4ake 31,9ke 3 580 €
12 Syneri  /  Ari Kotikulma 2100: 12 23,6aly 32,5ke 47 430 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rockmeadow Tom  /  Mikko Aro 2100: 1 15,9aly 17,1ke 5 710 €
2 Melina More  /  Niko Jokela 2100: 2 14,3aly 17,3ke 5 410 €
3 Hope Sunrise  /  Jukka Torvinen 2100: 3 13,8aly 15,5ke 13 773 €
4 Iraklis  /  Kari Rosimo 2100: 4 16,8ake 18,4ke 4 050 €
5 Undercover Unique  /  Peter Lindroos 2100: 5 16,3aly 16,5ke 4 620 €
6 Mon Propre  /  Tapio Perttunen 2100: 6 13,3aly 17,6ke 8 100 €
7 Cool Type  /  Jarmo Saarela 2100: 7 14,8aly 15,4ke 11 600 €
8 True Value  /  Pasi Tikkala 2100: 8 15,1aly 18,0ke 3 255 €
9 Cracked Password  /  Hannu Torvinen 2100: 9 16,5aly 17,0ke 2 900 €
10 Cubs Win*  /  Juha Utala 2100: 10 16,5ake 16,9ke 5 570 €
11 What's Up Cloud  /  Santtu Raitala 2100: 11 15,4ake 17,0ke 6 475 €
12 Perfect Rainmaker  /  Mika Forss 2100: 12 13,4ake 14,7ke 47 440 €
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 35 000 e. P. 1300 e. (1300-650-390-260-130-65)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hill Yes  /  Juha Utala 2100: 1 10,7aly 15,0ke 48 089 €
2 Wall Street Comery  /  Olli Koivunen 2100: 2 11,9aly 14,2ke 49 580 €
3 Ranch Pop Up  /  Santtu Raitala 2100: 3 12,3aly 16,6ke 28 218 €
4 Valnes Gary  /  Jukka Torvinen 2100: 4 13,6aly 14,8ly 31 586 €
5 Ramble On  /  Esa Turunen 2100: 5 14,0ake m15,9ke 40 245 €
6 Ganador  /  Jesse Piirainen 2100: 6 13,9aly 15,7ly 28 148 €
7 Black Maya  /  Jouko Tarvainen 2100: 7 11,4aly 15,4ke 37 345 €
8 Excalibur Sisu*  /  Hannu Torvinen 2100: 8 12,7aly 15,2pi 25 869 €
9 Racehill Victory  /  Jarmo Saarela 2100: 9 12,8aly 16,3pi 38 795 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 5500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Laurila's Gimli  /  Teemu Toroska 2100: 1 14,6aly 16,6kp 10 295 €
2 Hope's Legacy  /  Henry Hietala 2100: 2 15,8ake 17,8ke 5 470 €
3 Stonecapes Payman  /  Antti Veteläinen 2100: 3 15,6ake 16,6ke 5 500 €
4 Confess Tess  /  Matti Juutila 2100: 4 16,0ake 18,1ke 6 060 €
5 Speedy Pass  /  Jouni Riikonen 2100: 5 16,5ake 17,1ke 4 405 €
6 Grapetsiinasine  /  Jukka Torvinen 2100: 6 14,8aly 16,9ke 8 550 €
7 Belmeri  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2100: 7 15,4ake 17,1ke 8 650 €
8 Stonecapes Respect  /  Hannu Torvinen 2100: 8 13,5aly 16,6ke 24 785 €
9 Callela Ibis  /  Patri Filatoff 2100: 9 16,9ake 18,0ke 4 135 €
10 Brilliant Comery  /  Santtu Raitala 2100: 10 17,1ake 18,8ke 1 100 €
11 Cover Princess  /  Tommi Kylliäinen 2100: 11 14,0aly 16,4ke 18 776 €
12 Lady Grasshopper  /  Peter Lindroos 2100: 12 14,9aly 17,6ke 4 230 €
10. lähtö klo 21:05 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Black Horse amatööri-oppilasliiga enintään 9000 e. Juniorit Kokelaat C-lis. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tessa Frontline*  /  Kimmo Sundström 2100: 1 15,4aly 18,4ke 8 004 €
2 Benon Safiro  /  Nicolas Isomäki 2100: 2 14,1aly 17,1ke 9 350 €
3 Bernetta  /  Olli-Pekka Holopainen 2100: 3 14,8aly 16,4ke 11 205 €
4 Ziggo K.A.  /  Matti Juutila 2100: 4 14,7ake 15,4ke 12 600 €
5 Summerwind Son  /  Taneli Säde 2100: 5 15,9ake 16,3ke 8 750 €
6 Teresa Max  /  Jouni Riikonen 2100: 6 14,3aly 16,8ke 9 005 €
7 Blady Yalumba  /  Riku Lehtonen 2100: 7 13,9aly 16,2ke 9 250 €
8 Vincere  /  Henry M Bollström 2100: 8 13,7aly 16,1ke 10 335 €
9 My Iver  /  Jarno Kallionpää 2100: 9 15,5ake 17,5ke 7 780 €
10 Casino De France*  /  Brita Flander 2100: 10 14,3aly 16,6ly 9 891 €
11 Scream Carambola  /  Arna Ruohomäki 2100: 11 14,3aly 16,8ke 10 075 €
12 Las Robbie  /  Jesse Piirainen 2100: 12 13,9aly 17,9ke 8 665 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Callela Lionel  /  Marko Muukki 2100: 1 16,2ake 16,8ke 3 856 € 1.23.0
2 Por Nie Blues  /  Markku Nieminen 2100: 2 13,8ake 17,2ke 10 970 € 1.23.0
3 Invasion Birdland  /  Oiva Käsnänen 2100: 3 15,3ake 17,4ke 3 850 € 1.23.0
4 Palone  /  Jari Kinnunen  ( Riina Rekilä ) 2100: 4 18,0ake 15,5ly 4 842 € 1.23.0
5 Fango Jett  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2100: 5 14,8ake 16,2ke 12 800 € 1.23.0
6 Feels Like Flying  /  Kim Åkerlund 2100: 6 14,7ake 18,3ke 12 709 € 1.23.0
7 Duble Steel  /  Antti Veteläinen 2100: 7 24,0ke 0 € 1.23.0
8 Sisuvius  /  Hannu Kamppuri 2140: 1 24,3ake 26,5ke 39 500 € 1.35.0
9 Harjan Merimyrsky  /  Kari Lehtonen 2140: 2 34,8ke 320 € 1.39.8
10 Vildelli  /  Mika Forss 2140: 3 30,8ke 3 480 € 1.35.8
11 Kilun Poika  /  Juha Länsimäki 2140: 4 31,2ke 2 810 € 1.36.2
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1600 m p. 2.42.0 + 20 m/ 1,9 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 SMK Sinivuokko  /  Maija Alfreds 1600: 1 2.41,5aly 2.41,8ke 1 380 €
2 Tepsutti  /  Alina Myllymäki 1640: 1 2.25,7aly 2.25,7ke 4 341 €
3 Maxius  /  Julianna Salomaa 1680: 1 2.35,4aly 2.34,3ly 1 284 €
4 Riinan Rusina  /  Jani Partanen 1680: 2 2.28,0ake 2.23,1ly 2 493 €
5 Ponikujan Little King  /  Aada Salo 1760: 1 2.30,3aly 2.28,0ke 1 931 €
Alkuun