Lähtölistat, 31.12.2019 16:00 Forssa, Pilvenmäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) tasoitusajo kv 2160 m: p. 500 e + 20 m/ 400 e. enintään 1700 e 1 000 € 2 150 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2140 m: p. 300 e + 20 m/ 700 e. enintään 1700 e 1 000 € 2 150 €
3. lähtö (9) tasoitusajo kv 2160 m: p. 2500 e + 20 m/ 1700 e. enintään 5900 e 1 000 € 2 150 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 37 000 e. 1 000 € 2 050 € Toto5-1
5. lähtö (5) tasoitusajo lv 2640 m: p. 2500 e + 20 m/ 5000 e. enintään 12 500 e 1 000 € 2 050 € Toto5-2
6. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 6000 e. 1 000 € 2 150 € Toto5-3 Duo-1
7. lähtö (1) tasoitusajo lv 2140 m: p. 25 000 e + 20 m/ 35 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (3) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 17 000 e. 1 000 € 2 150 € Toto5-5 Troikka
1. koelähtö (21a) tasoitusajo yhd 2140 m:
2. koelähtö (21b) Monte tasoitusajo yhd 2140 m:
  Yht. 17 050 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 16:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m p. 500 e + 20 m/ 400 e. enintään 1700 e Hyv. enint. 4-v. 20 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Warrantti  /  Teemu Okkolin 2140: 1 33,6ke 740 €
2 Villituisku  /  Timo Tuominen 2140: 2 29,9ake 29,0ke 7 850 €
3 Hästhagens Hilma  /  Reijo Irri 2140: 3 38,3ke 630 €
4 Tarttis  /  Arto Hammar 2160: 1 36,5ke 250 €
5 Liimo  /  Tapio Katainen 2160: 2 34,5ke 1 610 €
6 Kallistus  /  Antti Teivainen 2180: 1 32,0ake 31,6ke 4 280 €
7 Valeriana  /  Aki Bly 2180: 2 26,6aly 26,5ke 13 192 €
8 Skuuppi  /  Vesa Tenkanen 2220: 1 34,2ake 32,8ke 2 238 €
9 Villiäinen  /  Juha-Pekka Vilkman 2220: 2 39,2ake 34,0ke 1 610 €
2. lähtö klo 16:29 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 300 e + 20 m/ 700 e. enintään 1700 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Long-Lasting Star  /  Olli Koivunen 2140: 1 19,8ke 510 €
2 Rumors  /  Anssi Nurminen 2140: 2 18,8ake 18,3ke 1 790 €
3 Frankenstina  /  Terhi Poso 2140: 3 17,0ake 18,6ke 3 570 €
4 Callmeyuppie  /  Antti Teivainen 2140: 4 21,4ake 21,6ke 310 €
5 Cankus Wild Kiss  /  Marko Muukki 2140: 5 17,8ake 18,2ke 1 800 €
6 Extreme Survivor  /  Reijo Irri 2140: 6 19,8ke 650 €
7 Golf Widow Temple  /  Sami Nummi 2160: 1 16,6ake 17,1ke 6 300 €
8 Mountain Priestman  /  Niko Jokela 2160: 2 16,5ake 17,6ke 5 910 €
9 Emil Von Bentz  /  Peter Lindroos 2180: 1 12,9aly 15,2ke 14 605 €
10 Laurila's Gertrude  /  Heini Koivusaari 2180: 2 15,7ake 18,8ke 7 050 €
3. lähtö klo 16:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m p. 2500 e + 20 m/ 1700 e. enintään 5900 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Edith Halm  /  Timo Tuominen 2140: 1 30,9ake 31,6ke 2 710 €
2 Krapido  /  Kimmo Sundström 2140: 2 35,1ake 32,5ke 2 790 €
3 Sarlotan Helmi  /  Peter Lindroos 2140: 3 28,6aly 27,5ke 8 250 €
4 Mitori  /  Ari Moilanen 2160: 1 24,7aly 28,7ke 27 850 €
5 Ekosalama  /  Patri Filatoff 2160: 2 28,6ake 29,1ke 12 680 €
6 Levoton Tuhkimo  /  Pertti Puikkonen 2160: 3 29,7ake 31,5ke 6 950 €
7 Kesäyö  /  Jarmo Saarela 2180: 1 31,3aly 29,4ke 4 486 €
8 Hullun Hauska  /  Timo Heikkinen 2180: 2 32,3ke 4 212 €
9 EL Timotei  /  Mikko Huttunen 2200: 1 26,7aly 29,0ke 10 173 €
4. lähtö klo 17:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 37 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Wild Coltsin  /  Timo Heikkinen 2140: 1 14,3ake 15,6ke 30 405 €
2 Wall In Carlina  /  Niko Jokela 2140: 2 13,0aly 14,4ke 30 570 €
3 Black Ice Boost  /  Jarmo Saarela 2140: 3 12,4aly 15,5ke 35 640 €
4 Al E.Gador Zet  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2140: 4 11,6aly 13,7ly 54 288 €
5 Amour Avenger  /  Juha-Pekka Kavander 2140: 5 12,7aly 14,3ke 48 441 €
6 All Ready Match  /  Olli Koivunen 2140: 6 12,9aly 15,1ke 35 485 €
7 Heavy Beat  /  Ari Moilanen 2140: 7 12,7ake 17,0kp 30 750 €
5. lähtö klo 17:35 Lämminveriset tasoitusajo 2640 m p. 2500 e + 20 m/ 5000 e. enintään 12 500 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Grainfield Emma  /  Seppo Markkula 2640: 1 13,5aly 15,2ke 21 390 €
2 Hila's Elton  /  Arto Hammar 2640: 2 14,4aly 16,7kp 8 370 €
3 Hippo Hope  /  Juha-Pekka Kavander 2660: 1 16,3ake 18,1ke 7 251 €
4 Si Lucky  /  Niko Jokela 2660: 2 15,5ake 17,1ke 9 050 €
5 Summer Season  /  Ari Moilanen 2660: 3 14,9aly 16,8ke 6 480 €
6 Twist In Time  /  Antti Teivainen 2660: 4 15,7aly 16,9ke 6 930 €
7 Deal Boost  /  Jarmo Saarela 2680: 1 14,4aly 15,2ke 10 780 €
8 Eyeclass  /  Yrjö Rintakoski 2680: 2 15,0ake 16,7ke 12 825 €
9 Dominique Halm  /  Risto Väre 2680: 3 14,6ake 18,6ke 12 120 €
6. lähtö klo 17:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Daisy Nash  /  Seppo Markkula 2140: 1 14,4aly 15,8ke 19 770 €
2 Langen's Isis  /  Antti Teivainen 2140: 2 16,3ake 17,5ke 4 745 €
3 Zirkonia Comery  /  Olli Koivunen 2140: 3 15,2ake 15,5ke 8 360 €
4 Exceptional  /  Harri Koivunen 2140: 4 13,5aly 15,0ke 23 881 €
5 Eugene Web  /  Kyösti Hagert 2140: 5 16,8ake 17,7ke 4 260 €
6 Hope's Legacy  /  Henry Hietala 2140: 6 15,8ake 17,8ke 5 470 €
7 Zebe Von Bentz  /  Peter Lindroos 2140: 7 14,0aly 16,1ke 10 245 €
8 Sundsvik Marameo  /  Jarmo Saarela 2140: 8 16,1ake 17,5ke 8 849 €
9 Devil Step  /  Ari Moilanen 2140: 9 16,1ake 17,4ke 8 955 €
7. lähtö klo 18:10 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m tammoille p. 25 000 e + 20 m/ 35 000 e. pt. 40 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Leemark's Felicia  /  Jarmo Saarela 2140: 1 14,3ake 15,4ke 20 020 €
2 Astrodome  /  Arna Ruohomäki 2140: 2 13,3aly 15,7ke 24 407 €
3 Queen Adele  /  Esa Nurmela 2140: 3 12,5aly 15,5ke 32 342 €
4 Langen's Cza Cza  /  Kari Rosimo 2140: 4 12,4aly 14,8ke 31 000 €
5 Carbon Crystal  /  Ari Moilanen 2140: 5 12,6aly 16,2ke 32 308 €
6 Miss Maverick  /  Niko Jokela 2140: 6 13,6ake 16,9kp 24 904 €
7 Double Revenge  /  Antti Teivainen 2160: 1 11,5aly 14,7ke 72 425 €
8 Rose Coger  /  Olli Koivunen 2160: 2 12,1aly 14,2ke 36 325 €
9 Northern Trick  /  Anssi Nurminen 2160: 3 12,3aly 14,4ke 41 610 €
10 Gisela Luxi  /  Patri Filatoff 2160: 4 11,6aly 15,1ke 58 157 €
8. lähtö klo 18:25 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m enintään 17 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Oilsheik  /  Harri Koivunen 1640: 1 13,2aly 14,4ke 34 038 €
2 Meadow Maestro  /  Arna Ruohomäki 1640: 2 14,1aly 15,8ly 13 845 €
3 Zizzy Highness  /  Taneli Säde 1640: 3 12,9aly 15,9ke 26 650 €
4 Tibau  /  Olli Koivunen 1640: 4 12,0aly 15,4ly 19 433 €
5 War Paint  /  Jarmo Saarela 1640: 5 13,8aly 16,2ke 17 266 €
6 Moonlight Awsome  /  Matti Juutila 1640: 6 13,5aly 15,4ke 16 893 €
7 Ofelia Mick  /  Ari Moilanen 1640: 7 13,5aly 17,5ke 12 890 €
8 Karlipo  /  Maria Virtanen 1640: 8 13,8aly 15,7ke 13 071 €
9 Ranch Pronto  /  Kari Venäläinen 1640: 9 13,9ake 15,1kp 33 749 €
10 Cape's Caviar  /  Antti Teivainen 1640: 10 13,3aly 15,5ke 17 195 €
1. koelähtö klo 15:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Home Boost  /  Olli Koivunen  ( Henry M Bollström ) 2140: 1 26,3ke 150 € 1.23.0
2 Krista Raketti  /  Peter Lindroos 2180: 1 32,8ke 2 540 € 1.37.8
3 Caasu  /  Pertti Puikkonen 2180: 2 33,9ke 884 € 1.38.9
4 Ihku Elli  /  Arto Hammar 2180: 3 32,2ake 32,2ke 2 004 € 1.37.2
5 Sågarsin Sofi  /  Tommi Sundström 2180: 4 40,3ke 250 € 1.45.0
2. koelähtö klo 15:40 Yhdistetty Monte tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Tina's Fighter  /  Eveliina Sarismala 2140: 1 18,3ake 21,1ke 90 € 1.23.0
Alkuun