Lähtölistat, 9.3.2020 18:00 Kouvola

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 2500 e. 1 000 € 2 200 €
2. lähtö (6) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 7500 e. 1 000 € 2 200 €
3. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 10 500 e. 1 000 € 2 200 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 17 500 e. 2 000 € 4 400 € Toto65-2
5. lähtö (5) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 17 000 e. 2 000 € 4 200 € Toto65-4
6. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 47 000 e. 2 000 € 4 200 € Toto65-6 Duo-1 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.17.0 + 20 m/ 3,5 s 100 € 200 €
  Yht. 19 600 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:27 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 2500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Bijoun Santeri  /  Esa Holopainen 2100: 1 17,7ake 18,7ke 2 580 €
2 Albino King  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 16,4aly 17,1ke 3 250 €
3 Vigilante  /  Ari Moilanen 2100: 3 17,3ake 18,5ke 2 650 €
4 Ruby Tuesday  /  Antti Teivainen 2100: 4 17,3ake 19,0ke 2 425 €
5 Earl Oswald  /  Jukka Torvinen 2100: 5 17,5ake 19,3ke 3 450 €
6 Jacques Hyneman  /  Marko Heikari 2100: 6 15,1ake 15,7ke 13 010 €
7 Kom Igen Molly  /  Jouni Varamäki 2100: 7 17,1ake 16,8ke 2 455 €
8 Hennesys Heartbeat  /  Henri Bollström 2100: 8 17,4ake 19,1ke 1 530 €
9 Torres Bi  /  Saara Juutilainen 2100: 9 17,7ake 17,8ke 2 704 €
10 Star Girl One  /  Hannu Torvinen 2100: 10 15,9aly 20,7ke 5 220 €
11 Ketchup Wurst  /  Kari Muhonen 2100: 11 16,8aly 18,0ke 1 745 €
12 Raven  /  Tommi Kylliäinen 2100: 12 14,8ake 17,8ke 9 080 €
2. lähtö klo 18:51 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 7500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vivega Viltsu  /  Juha Utala 2100: 1 29,9ake 30,1ke 9 270 €
2 Unnan Vesseli  /  Arto Hammar 2100: 2 29,3ake 28,0ke 8 900 €
3 Topin Jimi  /  Ville Mikkanen 2100: 3 26,5aly 30,1ke 9 460 €
4 Kala-Kalle  /  Hannu Tonteri 2100: 4 29,9ake 31,7ke 4 275 €
5 Vapun Jekku  /  Joni Zitron 2100: 5 30,3ake 33,0ke 3 495 €
6 Karhotti  /  Esa Holopainen 2100: 6 28,4ake 28,1ke 10 460 €
7 Inton Rilla  /  Henri Bollström 2100: 7 28,8aly 28,1ly 12 420 €
8 Kastehelmeni  /  Marko Heikari 2100: 8 26,0ake 26,9ke 22 240 €
9 Porttikallion Ässä  /  Timo Tuominen 2100: 9 27,3aly 26,7ke 15 890 €
10 Uutelan Myrsky  /  Kimmo Taipale 2100: 10 29,2ake 30,1ke 9 460 €
11 Savon Akka  /  Jani Ruotsalainen 2100: 11 30,4ake 30,4ke 7 675 €
3. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 10 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ranch Qluisa  /  Marko Majaniemi 2100: 1 11,8aly 16,0ke 13 690 €
2 Emptybrook  /  Petteri Kivelä 2100: 2 15,9ake 16,9ke 8 895 €
3 Wargame  /  Esa Holopainen 2100: 3 14,5aly 15,9ke 8 774 €
4 Mr Bellamy  /  Marko Heikari 2100: 4 16,7ake 18,8ke 7 250 €
5 Caramba Mustang  /  Toni Ripatti 2100: 5 15,1aly 16,6ke 10 505 €
6 An-Alfa Centauri  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 14,3aly 16,8ke 12 967 €
7 Sweet Micce  /  Sandra Kortekallio 2100: 7 14,6aly 18,0ke 12 375 €
8 Goldshoe Bonnie  /  Hanna Korhonen 2100: 8 14,6aly 17,0ke 12 420 €
9 Brazen Leonore  /  Tapio Perttunen 2100: 9 12,1aly 14,2ke 37 980 €
10 Knows Lucia  /  Hannu Torvinen 2100: 10 16,4ake 17,0ke 8 985 €
11 BWT Anarchy  /  Arto Laaksonen 2100: 11 16,5ake 17,4ke 6 220 €
12 Sapta Rishi  /  Antti Teivainen 2100: 12 15,8ake 21,2ke 8 750 €
4. lähtö klo 19:47 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 17 500 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Winter Amiraal  /  Jukka Torvinen 2100: 1 13,6aly 16,1ke 14 540 €
2 Sahara Maldonado  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 14,0aly 16,8ke 16 980 €
3 Fundover Match  /  Juha Utala 2100: 3 13,2aly 12,9ly 19 740 €
4 Merry Adventurer  /  Marko Heikari 2100: 4 16,5ake 16,7ke 10 580 €
5 Master As  /  Arto Laaksonen 2100: 5 13,8aly 17,1kp 19 930 €
6 Scotland Yard  /  Henry M Bollström 2100: 6 14,2aly 18,7ke 10 805 €
7 Bean Dead Cert  /  Hannu Torvinen 2100: 7 13,5ake 14,9ke 21 640 €
8 Game Of Live  /  Esa Holopainen 2100: 8 13,7aly 15,8ke 17 780 €
9 Leemark's Felicia  /  Ville Tonttila 2100: 9 14,3ake 15,4ke 20 020 €
10 Vex Ant Hope  /  Ari Moilanen 2100: 10 15,1aly 16,6ke 13 130 €
11 Ceylon Dream  /  Robert Lindgren 2100: 11 14,9aly 16,3ke 17 059 €
12 Micro Queen  /  Henri Bollström 2100: 12 13,8aly 16,0ke 19 250 €
5. lähtö klo 20:11 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 17 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Milrid  /  Ilkka Pyysalo 2100: 1 24,0aly 27,2ke 20 525 €
2 Carmeniina  /  Marko Heikari 2100: 2 25,0aly 27,9ke 16 435 €
3 Jaajo  /  Jukka Torvinen 2100: 3 27,9ake 29,4ke 12 080 €
4 Suviruusuli  /  Esa Holopainen 2100: 4 23,5aly 26,5ke 29 535 €
5 Disain  /  Jouko Tarvainen 2100: 5 23,3aly 27,5ke 28 500 €
6 Onon Nopsahotti  /  Kimmo Taipale 2100: 6 29,0akp 28,6ke 15 315 €
7 Tosi Voima  /  Ari Moilanen 2100: 7 27,3ake 29,0ke 16 870 €
8 Salli Sorjonen  /  Tero E Mäenpää 2100: 8 26,6aly 28,1ke 16 230 €
9 Bilettäjä  /  Tapio Perttunen 2100: 9 24,9aly 25,7ke 36 995 €
10 Unnan Tähti  /  Arto Hammar 2100: 10 24,1aly 26,8ke 22 905 €
11 Montsan Vippi  /  Hannu Torvinen 2100: 11 27,0ake 26,6ke 29 780 €
12 Vilviiri  /  Hannu Tonteri 2100: 12 28,9ake 27,2ke 16 235 €
6. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 47 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mark More  /  Hannu Torvinen 2100: 1 11,5aly 15,0ke 67 080 €
2 Lassic Point  /  Tapio Perttunen 2100: 2 12,9ake 15,8pi 42 610 €
3 Cool On Photos  /  Tommi Kylliäinen 2100: 3 11,9aly 14,4ke 48 795 €
4 Luksom  /  Juha Utala 2100: 4 13,0aly 14,5ly 34 731 €
5 Gene Touch  /  Jani Ruotsalainen 2100: 5 12,9aly 14,2ke 37 095 €
6 Ain't She Sweet  /  Antti Teivainen 2100: 6 12,1aly 14,4ke 41 758 €
7 Orlando Point  /  Ari Moilanen 2100: 7 11,2aly 14,6ke 51 259 €
8 Grainfield Fanny  /  Toni Ripatti 2100: 8 13,3aly 14,3ly 42 040 €
9 The Rector  /  Esa Holopainen 2100: 9 13,2aly 14,9pi 35 410 €
10 Rascal Zet  /  Veikko Jurvanen 2100: 10 11,9aly 15,3ke 42 457 €
11 Tougherthantherest*  /  Iikka Nurmonen 2100: 11 13,2aly 15,7pi 35 622 €
12 Finest Chocolate  /  Arto Laaksonen 2100: 12 12,7aly 15,4pi 49 610 €
1. koelähtö klo 17:30 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Kill You  /  Marko Heikari 2100: 1 17,4ake 18,0ke 1 290 € 1.25.0
2 Packer  /  Tapio Perttunen 2140: 1 26,2aly 28,1ke 14 620 € 1.37.0
1. ponilähtö klo 17:45 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.17.0 + 20 m/ 3,5 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 CB Predator  /  Aino Salo 1100: 1 2.59,6aly 2.50,6ly 958 €
2 Sibylla  /  Alvar Laakso 1100: 2 3.17,5ly 92 €
3 Mithrim Ax  /  Emma Piiroinen 1120: 1 3.16,9ly 240 €
4 Symphatil Shadow  /  Anni Kuusiaho 1120: 2 3.14,0aly 3.05,9ly 486 €
5 Little Nearly Perfect  /  Ronja Grönman 1140: 1 2.37,3ake 2.34,5ke 700 €
6 Specific's Magic 321 SH  /  Bea-Noora Kyynäräinen 1160: 1 2.34,6ke 970 €
7 Usvaniityn Jones 305 SH  /  Tiia Töyrylä 1180: 1 2.51,8ly 632 €
8 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Adele Kalenius 1220: 1 2.44,3aly 2.45,0ly 1 547 €
Alkuun