Lähtölistat, 2.8.2020 13:00 Seinäjoki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: 5 000 € 10 000 €
2. lähtö (7) ryhmäajo sh 1609 m: 17 000 € 41 650 € Toto75-1 Troikka
3. lähtö (6) ryhmäajo sh 1609 m: 17 000 € 41 650 € Toto75-2 Troikka
4. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: 6 000 € 13 200 € Toto75-3
5. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: vähint. 7500 e. enintään 23 000 e. 3 000 € 6 600 € Toto5-1 Toto75-4 Troikka
6. lähtö (3) ryhmäajo lv 3100 m: enintään 100 000 e. 4 000 € 8 400 € Toto5-2 Toto75-5 Duo-1
7. lähtö (11) tasoitusajo kv 2100 m: p. 40 000e. 8 000 € 19 200 € Toto5-3 Toto75-6 Duo-2 Troikka
8. lähtö (1) ryhmäajo lv 1600 m: 7 000 € 14 700 € Toto4-1 Toto5-4 Toto75-7
9. lähtö (10) ryhmäajo sh 2100 m: 10 000 € 22 000 € Toto4-2 Toto5-5
10. lähtö (9) ryhmäajo sh 3100 m: 17 000 € 125 950 € Toto4-3 Troikka
11. lähtö (8) ryhmäajo sh 3100 m: 17 000 € 127 650 € Toto4-4 Troikka
1. ponilähtö (31) ryhmäajo p 1600 m: 400 € 800 €
2. ponilähtö (32) ryhmäajo p 2100 m: 400 € 840 €
  Yht. 432 640 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 13:22 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 5-v. Hotel Sorsanpesä P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mr Big Star  /  Ari Moilanen 2100: 1 12,2ake 14,8ke 123 670 €
2 Mainio  /  Jarmo Saarela 2100: 2 12,3aly 15,0ke 95 765 €
3 Whogonow  /  Janne Lukkari 2100: 3 11,1aly 14,0ly 44 324 €
4 Troopers  /  Markku Hietanen 2100: 4 11,6aly 13,6ke 89 185 €
5 MAS Champ  /  Santtu Raitala 2100: 5 11,5aly 13,6kp 318 688 €
6 Werner Ors  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 11,7aly 13,8ke 65 642 €
7 Tito C.A.  /  Olli Koivunen 2100: 7 10,4aly 11,9ly 339 717 €
2. lähtö klo 13:45 Suomenhevoset ryhmäajo 1609 m tammoille Suomenhevosliitto Kuningatarkilpailu P. 17 000 e. (17000-8500-5100-3400-1700-1700) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Akaasia  /  Markku Hietanen 1609: 1 20,4aly 23,4ke 267 220 €
2 Aurotar  /  Tuomo Ojanperä 1609: 2 21,6aly 23,7ly 96 160 €
3 Taksvenla  /  Hannu Hietanen 1609: 3 22,1aly 25,1ke 111 940 €
4 Virin Camilla  /  Hannu Torvinen 1609: 4 21,3aly 22,9ly 275 530 €
5 Ryti-Tyttö  /  Juha Länsimäki 1609: 5 22,4aly 24,3ke 113 590 €
6 Hetviina  /  Antti Tupamäki 1609: 6 21,6aly 23,4ke 304 925 €
7 Vilma Lyydia  /  Tuomas Pakkanen 1609: 7 22,7aly 23,4ke 118 376 €
8 Lakan Leija  /  Santtu Raitala 1609: 8 22,4aly 23,9ke 207 170 €
9 Tähtituula  /  Antti Teivainen 1609: 9 22,3aly 24,6ke 68 765 €
10 Liisan Tulilintu  /  Harri Kotilainen 1609: 10 22,0aly 23,4ke 204 645 €
11 Piskon Pouta  /  Kimmo Määttänen 1609: 11 22,0aly 23,9ke 103 145 €
12 Sävel-Taika  /  Olavi Oja-Nisula 1609: 12 22,8aly 24,1ly 140 105 €
3. lähtö klo 14:10 Suomenhevoset ryhmäajo 1609 m Ideapark Kuninkuuskilpailu P. 17 000 e. (17000-8500-5100-3400-1700-1700) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Camri  /  Terho Rautiainen 1609: 1 19,9aly 22,6ke 423 279 €
2 Tähen Toivomus  /  Henri Bollström 1609: 2 19,7aly 21,4ke 516 266 €
3 Joriini  /  Hannu Hietanen 1609: 3 20,8aly 22,1ke 326 196 €
4 Evartti  /  Santtu Raitala 1609: 4 18,2aly 21,2ke 1 095 145 €
5 Vixus  /  Jorma Kontio 1609: 5 19,2aly 22,9ke 320 635 €
6 Lissun Eerikki  /  Ari Moilanen 1609: 6 19,6aly 22,0ke 272 260 €
7 Caijus  /  Antti Teivainen 1609: 7 18,6aly 21,3ly 276 556 €
8 A.T. Veeti  /  Juha Länsimäki 1609: 8 21,6aly 23,3ke 138 050 €
9 Sheikki  /  Arto Hammar 1609: 9 19,9aly 21,9ke 230 745 €
10 Vixen  /  Iikka Nurmonen 1609: 10 20,6aly 23,7ke 231 900 €
11 Rokin Maxi  /  Teemu Okkolin 1609: 11 22,5aly 22,3ke 213 825 €
12 Pauhis  /  Olavi Nisonen 1609: 12 21,9aly 23,2ke 156 690 €
4. lähtö klo 14:33 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin FinnTack III Divisioonafinaali P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200-600-600) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Diesel Degato  /  Santtu Raitala 2100: 1 11,3aly 15,6ke 44 705 €
2 Bring Me Brodde  /  Iikka Nurmonen 2100: 2 11,6aly 14,8ke 39 931 €
3 Anni Sue  /  Juha Länsimäki 2100: 3 11,7aly 14,6ke 49 270 €
4 Mark More  /  Hannu Torvinen 2100: 4 11,5aly 15,0ke 77 480 €
5 Mr Chance  /  Joni-Petteri Irri 2100: 5 11,9aly 16,6kp 40 550 €
6 Zoom Zoom  /  Jukka Torvinen 2100: 6 12,4aly 14,5ke 53 318 €
7 Vie De Dream  /  Ari Moilanen 2100: 7 13,6ake 14,6ke 42 545 €
8 Ypäjä Louvre  /  Antti Teivainen 2100: 8 11,8aly 14,2ke 48 126 €
9 Roofer  /  Olli Koivunen 2100: 9 12,6aly 15,7ke 40 147 €
10 Lady Nightingale  /  Esa Holopainen 2100: 10 14,0ake 15,0ke 34 235 €
11 Frankenstein Am*  /  Tapio Perttunen 2100: 11 11,8aly 14,3ke 78 658 €
12 Tanpopo  /  Tommi Kylliäinen 2100: 12 11,2aly 14,6ke 63 320 €
5. lähtö klo 15:05 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Hartwall vähint. 7500 e. enintään 23 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Can't Buy Me Love  /  Esa Holopainen 2100: 1 14,8aly 18,0ke 8 835 €
2 Amazing Captor  /  Henri Bollström 2100: 2 14,2aly 16,5ke 11 745 €
3 Birthday Cloud  /  Mikko Ojanperä 2100: 3 13,2aly 22,0ke 18 275 €
4 Cameleo Press  /  Juha Länsimäki 2100: 4 12,7aly 13,9ly 45 305 €
5 Ranch Quijote  /  Jorma Kontio 2100: 5 14,4ake 16,7ke 19 060 €
6 Universe Leader  /  Hannu Hietanen 2100: 6 13,5aly 15,8ke 22 128 €
7 Charmike  /  Santtu Raitala 2100: 7 13,6aly 15,0ke 15 550 €
8 Game Of Live  /  Tapio Perttunen 2100: 8 13,7aly 15,8ke 17 780 €
9 Larry Bell  /  Mikko Niemistö 2100: 9 14,3ake 14,7ke 16 020 €
10 Indyana Joness  /  Olli Koivunen 2100: 10 12,0aly 17,0ke 45 992 €
11 Snowline Ace  /  Jarmo Saarela 2100: 11 13,3aly 16,3ke 20 070 €
12 M.T.Kopitar  /  Panu Ahonen 2100: 12 13,5aly 15,4ke 28 457 €
13 Mary Hotshot*  /  Ari Moilanen 2100: 13 13,4aly 15,0ke 42 671 €
14 Outfield Olga  /  Ville Pohjola 2100: 14 13,3aly 15,2ke 24 130 €
15 Cheri Sane  /  Antti Teivainen 2100: 15 11,8aly 14,2ke 34 120 €
6. lähtö klo 15:25 Lämminveriset ryhmäajo 3100 m Speedex enintään 100 000 e. P. 4000 e. (4000-2000-1200-800-400) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sahara Sandstorm  /  Henri Bollström 3100: 1 12,3ake 13,8ke 220 812 €
2 Griminal Jack  /  Antti Teivainen 3100: 2 11,3aly 15,2ke 62 159 €
3 Earn n'Burn  /  Olli Koivunen 3100: 3 11,0aly 14,1ly 67 345 €
4 Herrera Boko  /  Jorma Kontio 3100: 4 12,1aly 14,0ke 59 431 €
5 Better Boss  /  Iikka Nurmonen 3100: 5 11,8aly 12,9ke 114 655 €
6 Tumble Dryer  /  Niko Jokela 3100: 6 12,2aly 13,8ke 54 555 €
7 Builder's Caviar  /  Tuomas Pakkanen 3100: 7 11,6aly 15,6pi 87 442 €
8 Nitro Diablo  /  Ari Moilanen 3100: 8 m12,2aly 14,6ke 127 849 €
9 Wasa Thunder  /  Santtu Raitala 3100: 9 11,5aly 13,9kp 90 322 €
10 Sahara Rouge  /  Janne Rauhala 3100: 10 11,8aly 13,8ke 92 800 €
7. lähtö klo 15:47 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Lakeuden Etappi III vs. II Divisioonafinaali p. 40 000e. pt. 20 m. P. 8000 e. (8000-4000-2400-1600-800-800) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Myrskyri  /  Henri Bollström 2100: 1 22,2aly 24,3ke 90 785 €
2 Niemen Eemil  /  Jarmo Saarela 2100: 2 23,3aly 23,7ke 75 945 €
3 Lakori  /  Hannu Torvinen 2100: 3 25,1ake 24,8ke 63 840 €
4 Huvin Viku  /  Jouni Riikonen 2100: 4 24,8aly 25,6ke 34 295 €
5 Råger  /  Esa Holopainen 2100: 5 22,2aly 25,0ke 41 896 €
6 Enon Vilppi  /  Jorma Kontio 2100: 6 19,4aly 22,9ly 145 342 €
7 Hipatsu  /  Ari Moilanen 2100: 7 24,6aly 24,4ly 65 450 €
8 Vilivillis  /  Ville Pohjola 2100: 8 21,5aly 24,9ke 51 770 €
9 Humiseva  /  Tero Lahtinen 2120: 1 21,5aly 23,9ke 56 462 €
10 Jepulis  /  Niko Jokela 2120: 2 22,3aly 24,4ly 70 760 €
11 Aatsi  /  Santtu Raitala 2120: 3 20,5aly 24,1ke 183 280 €
12 Lakuri  /  Juha Länsimäki 2120: 4 22,2aly 23,7ke 77 430 €
13 Jamir  /  Jani Hartikainen 2120: 5 21,6aly 24,2ke 83 255 €
14 Koveri  /  Ahti Antti-Roiko 2120: 6 22,1aly 23,0ly 121 625 €
15 Tuviker  /  Marko Heikari 2120: 7 22,0aly 24,1ke 98 510 €
16 Kihisee  /  Terho Rautiainen 2120: 8 21,8aly 24,4ke 73 930 €
8. lähtö klo 16:09 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m tammoille Käyttöauto P. 7000 e. (7000-3500-2100-1400-700) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Willow Pride  /  Ari Moilanen 1600: 1 10,3aly 13,3ke 599 163 €
2 L Dees Maggiesbest  /  Jorma Kontio  ( Seppo Markkula ) 1600: 2 11,7aly 13,7ke 81 251 €
3 In Royalty Boko  /  Santtu Raitala 1600: 3 10,5aly 15,5ke 70 328 €
4 Nah Des Te  /  Terno Grönstrand 1600: 4 15,4ake 16,5ke 14 813 €
5 Spirit Squad  /  Jukka Torvinen 1600: 5 11,2aly 14,6ke 82 134 €
6 Club Nord Elit  /  Jarmo Saarela 1600: 6 11,0aly 12,1ly 247 374 €
7 Golda Paris  /  Iikka Nurmonen 1600: 7 10,5aly 14,0ke 107 718 €
8 Free Me  /  Hannu Torvinen 1600: 8 10,7aly 13,8ke 162 545 €
9 Sunbird Chelsea  /  Ville Pohjola 1600: 9 12,7aly 14,5ke 45 084 €
10 Juliet Ale  /  Antti Teivainen 1600: 10 10,7aly 14,1ke 72 509 €
9. lähtö klo 16:29 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 5-v. LähiTapiola Pikkukunkku P. 10 000 e. (10000-5000-3000-2000-1000-1000)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Wanttera  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 1 25,3aly 27,0ke 16 620 €
2 Hipsun Poju  /  Heikki Mikkonen 2100: 2 22,8aly 23,9ke 62 865 €
3 Suvijussi  /  Jarmo Saarela 2100: 3 27,7ake 29,7ke 10 135 €
4 Parvelan Retu  /  Hannu Torvinen 2100: 4 18,5aly 21,1ke 795 823 €
5 Suven Sametti  /  Tapio Perttunen 2100: 5 21,4aly 24,1ke 426 250 €
6 Vilkkeen Velmu  /  Teemu Okkolin 2100: 6 22,1aly 23,5ke 100 044 €
7 Taftin Tähti  /  Oiva Käsnänen 2100: 7 29,8ake 26,5ke 28 500 €
8 Säihkeen Sähinä  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 8 21,2aly 21,8ke 120 390 €
9 Nevan Lupaus  /  Hannu Hietanen 2100: 9 28,5aly 28,4ke 21 505 €
10 Lumettaja  /  Terho Rautiainen 2100: 10 20,3aly 23,3ke 96 560 €
11 Landen Reino  /  Antti Tupamäki 2100: 11 25,1aly 27,8ke 20 970 €
12 Stallone  /  Iikka Nurmonen 2100: 12 18,9aly 22,7ke 346 790 €
10. lähtö klo 16:50 Suomenhevoset ryhmäajo 3100 m tammoille Seinäjoen kaupunki Kuningatarkilpailu P. 17 000 e. (17000-8500-5100-3400-1700)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aurotar  /  Tuomo Ojanperä 3100: 1 21,6aly 23,7ly 96 160 €
2 Virin Camilla  /  Hannu Torvinen 3100: 2 21,3aly 22,9ly 275 530 €
3 Lakan Leija  /  Santtu Raitala 3100: 3 22,4aly 23,9ke 207 170 €
4 Vilma Lyydia  /  Tuomas Pakkanen 3100: 4 22,7aly 23,4ke 118 376 €
5 Sävel-Taika  /  Olavi Oja-Nisula 3100: 5 22,8aly 24,1ly 140 105 €
6 Tähtituula  /  Antti Teivainen 3100: 6 22,3aly 24,6ke 68 765 €
7 Piskon Pouta  /  Kimmo Määttänen 3100: 7 22,0aly 23,9ke 103 145 €
8 Taksvenla  /  Hannu Hietanen 3100: 8 22,1aly 25,1ke 111 940 €
9 Hetviina  /  Antti Tupamäki 3100: 9 21,6aly 23,4ke 304 925 €
10 Liisan Tulilintu  /  Harri Kotilainen 3100: 10 22,0aly 23,4ke 204 645 €
11. lähtö klo 17:13 Suomenhevoset ryhmäajo 3100 m Insinööriliitto Kuninkuuskilpailu P. 17 000 e. (17000-8500-5100-3400-1700-1700)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Caijus  /  Antti Teivainen 3100: 1 18,6aly 21,3ly 276 556 €
2 Evartti  /  Santtu Raitala 3100: 2 18,2aly 21,2ke 1 095 145 €
3 Tähen Toivomus  /  Henri Bollström 3100: 3 19,7aly 21,4ke 516 266 €
4 Vixus  /  Jorma Kontio 3100: 4 19,2aly 22,9ke 320 635 €
5 Pauhis  /  Olavi Nisonen 3100: 5 21,9aly 23,2ke 156 690 €
6 Rokin Maxi  /  Teemu Okkolin 3100: 6 22,5aly 22,3ke 213 825 €
7 Vixen  /  Iikka Nurmonen 3100: 7 20,6aly 23,7ke 231 900 €
8 Lissun Eerikki  /  Ari Moilanen 3100: 8 19,6aly 22,0ke 272 260 €
9 Joriini  /  Hannu Hietanen 3100: 9 20,8aly 22,1ke 326 196 €
10 A.T. Veeti  /  Juha Länsimäki 3100: 10 21,6aly 23,3ke 138 050 €
11 Sheikki  /  Arto Hammar 3100: 11 19,9aly 21,9ke 230 745 €
1. ponilähtö klo 12:15 A-Ponit ryhmäajo 1600 m Avoin Team Havulehto Suomen Mestaruus P. 400 e. (400-200-120-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hietarannan Julia 1023 SH  /  Fiia Espo 1600: 1 2.15,2aly 2.18,2ke 8 576 €
2 Dynamit III  /  Ilona Rekilä 1600: 2 2.06,4ake 2.06,2ly 13 338 €
3 Thorvald  /  Maria Kiukas 1600: 3 2.04,5aly 2.04,6ke 10 384 €
4 Smedens Max Speed 340 SH  /  Otto Saarinen 1600: 4 2.11,0ake 2.10,3ke 4 062 €
5 Euforia  /  Tuukka Varis 1600: 5 2.04,6aly 2.05,3ke 12 428 €
6 Pomona II 1541 SH  /  Oona Halme 1600: 6 2.00,6aly 2.05,3ke 19 823 €
2. ponilähtö klo 12:45 B-Ponit ryhmäajo 2100 m Avoin Kelloliike Hautaniemi Suomen Mestaruus P. 400 e. (400-200-120-80-40)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Odd Molly  /  Oona Halme 2100: 1 43,4ake 47,9ke 4 945 €
2 Amazon  /  Moona Espo 2100: 2 43,8ake 44,6ke 11 691 €
3 Farmens Tix 302 RUSS  /  Julia Saarela 2100: 3 43,8ake 45,9ke 6 949 €
4 Eragon  /  Eveliina Hietanen 2100: 4 38,9ake 42,8ke 9 011 €
5 Miniatyr  /  Pinja Iltanen 2100: 5 36,9ake 39,5ke 14 731 €
6 Armani  /  Laura Sipilä 2100: 6 43,7ake 44,3ke 8 157 €
7 Ernst Ravelli  /  Verna Sankari 2100: 7 44,8ake 45,5ke 6 848 €
8 Smedens Andiamo 41 RUSS  /  Jenni Rautiainen 2100: 8 42,6ake 42,6ke 9 602 €
9 Bonus  /  Laura Pulliainen 2100: 9 49,1ake 51,3ke 7 740 €
10 Hietarannan Joonatan  /  Nelly Teini 2100: 10 53,6ake 53,6ke 3 562 €
11 Bleckward C.C.  /  Amanda Ljung 2100: 11 53,0ake 53,5ke 6 086 €
12 Amor Dar  /  Henriikka Rantanen 2100: 12 46,0ake 48,4ke 4 854 €
Alkuun