Lähtölistat, 18.11.2020 18:00 Helsinki, Vermo

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (2b) ryhmäajo lv 2120 m: enintään 20 000 e. 3 000 € 6 600 €
2. lähtö (9) tasoitusajo kv 2120 m: p. 5500 e + 20 m/ 4000 e. enintään 13 500 e 2 500 € 5 250 €
3. lähtö (4) ryhmäajo lv 1620 m: enintään 9900 e. 2 000 € 4 400 €
4. lähtö (8) ryhmäajo kv 1620 m: enintään 40 000 e. 3 000 € 6 000 € Toto65-1
5. lähtö (2a) ryhmäajo lv 2120 m: enintään 20 000 e. 3 000 € 6 600 € Toto65-2
6. lähtö (6) ryhmäajo lv 2120 m: enintään 3300 e. 2 000 € 4 200 € Toto4-1 Toto65-3
7. lähtö (5) tasoitusajo lv 2120 m: p. 2500 e + 20 m/ 5000 e. enintään 7500 e 2 500 € 6 000 € Toto4-2 Toto65-4 Troikka
8. lähtö (3) ryhmäajo lv 2120 m: enintään 14 000 e. 2 500 € 5 250 € Toto4-3 Toto65-5 Duo-1
9. lähtö (1) ryhmäajo lv 2120 m: enintään 40 000 e. 3 000 € 6 600 € Toto4-4 Toto65-6 Duo-2 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2120 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1120 m: p. 3.03.0 + 20 m/ 2,9 s 120 € 288 €
  Yht. 51 188 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset ryhmäajo 2120 m enintään 20 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Master As  /  Santtu Raitala 2120: 1 13,8aly 17,1kp 19 930 €
2 Taj One  /  Hannu Hietanen 2120: 2 13,3aly 15,8ke 20 389 €
3 BWT Ellospank  /  Jukka Torvinen 2120: 3 12,8aly 18,0ke 25 700 €
4 Power Age  /  Matti Paimander 2120: 4 13,8aly 15,1ke 21 551 €
5 Glide On Fire  /  Tommi Kylliäinen 2120: 5 13,0aly 21 425 €
6 Run and Repeat  /  Olli Koivunen 2120: 6 11,6aly 15,0ke 36 010 €
7 Orvar Iver  /  Peter Lindroos 2120: 7 12,6aly 15,0ke 29 865 €
8 One Point  /  Ari Moilanen 2120: 8 13,2aly 15,0ke 25 470 €
9 Paddock's Star  /  Jarmo Savolainen 2120: 9 14,0ake 15,7ke 21 295 €
10 Moonlight Black  /  Tapio Perttunen 2120: 10 13,8aly 16,2ke 20 512 €
11 Treasure Of Pirate  /  Antti Teivainen 2120: 11 12,4aly 17,2ke 21 310 €
2. lähtö klo 18:27 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m p. 5500 e + 20 m/ 4000 e. enintään 13 500 e Tammalähtö P. 2500 e. (2500-1250-750-500-250)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Kesäyö  /  Petri Hirvonen 2120: 1 31,3aly 29,4ke 4 486 €
2 Villimette  /  Santtu Raitala 2120: 2 29,0ake 28,7ke 9 170 €
3 Tuutinki  /  Hannu Hietanen 2120: 3 29,3aly 29,2ke 8 780 €
4 Posokka  /  Esa Holopainen 2120: 4 29,5ake 27,6ke 9 940 €
5 Mylverin Repekka  /  Jari Nylund 2120: 5 29,8ake 29,3ke 6 240 €
6 Sariannan  /  Antti Ruokonen 2140: 1 28,8ake 29,3ke 9 100 €
7 Vietävän Patukka  /  Antti Teivainen 2140: 2 27,0ake 27,4ke 25 125 €
8 Lentävä Rols  /  Tero Lahtinen 2140: 3 26,4aly 27,6ke 15 080 €
9 Levoton Tuhkimo  /  Pertti Puikkonen 2140: 4 29,7ake 31,5ke 6 950 €
10 Vilviiri  /  Hannu Tonteri 2160: 1 28,9ake 27,2ke 16 235 €
3. lähtö klo 18:47 Lämminveriset ryhmäajo 1620 m enintään 9900 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Outlander  /  Hannu Hietanen 1620: 1 15,4ake 16,7ke 7 750 €
2 Flaviano  /  Iikka Nurmonen 1620: 2 15,8ake 17,0ke 8 510 €
3 Finance Hoss  /  Seppo Markkula 1620: 3 15,4ake 17,8ke 9 060 €
4 Rim Bay Fleur  /  Jarmo Saarela 1620: 4 14,7aly 17,4ke 10 417 €
5 Hazella  /  Tero Lahtinen 1620: 5 12,9aly 16,0ke 13 290 €
6 Stormy Vice  /  Ari Moilanen 1620: 6 14,0aly 17,9ke 8 114 €
7 Salty Fairytale  /  Satu Nissinen 1620: 7 14,6aly 16,2ke 9 790 €
8 In Cookie Boogie  /  Tuomo Kousa 1620: 8 15,6ake 16,0ke 8 918 €
9 Grapetsiinasine  /  Jukka Torvinen 1620: 9 14,8aly 16,9ke 8 550 €
10 Heelys Andorra  /  Olli Koivunen 1620: 10 13,0aly 16,3ke 15 417 €
11 MAS Calypso  /  Arna Ruohomäki 1620: 11 14,0aly 15,2ke 8 060 €
12 Devil Step  /  Hannu Torvinen 1620: 12 16,1ake 17,4ke 8 955 €
4. lähtö klo 19:10 Kylmäveriset ryhmäajo 1620 m III-divisioonakarsinta enintään 40 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Runoneito  /  Timo Tuominen 1620: 1 22,9aly 26,1ke 42 600 €
2 Syneri  /  Ari Kotikulma 1620: 2 23,6aly 32,5ke 47 430 €
3 Kielas  /  Teemu Okkolin 1620: 3 24,6aly 24,6ke 39 015 €
4 Bilettäjä  /  Tapio Perttunen 1620: 4 24,9aly 25,7ke 36 995 €
5 Vilox  /  Arto Hammar 1620: 5 23,1aly 25,9ke 35 990 €
6 Kake  /  Reijo Vainikka 1620: 6 23,1aly 26,3ke 37 295 €
7 Pelipiste  /  Heli Kantonen-Heikkilä 1620: 7 25,0ake 25,0ke 32 150 €
8 Kaappi  /  Eero Laitinen 1620: 8 23,0aly 24,5ke 38 710 €
5. lähtö klo 19:30 Lämminveriset ryhmäajo 2120 m enintään 20 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 O.F.V.Prince*  /  Seppo Markkula 2120: 1 14,2ake 15,3ke 20 189 €
2 Knocking Match  /  Antti Teivainen 2120: 2 12,7ake 16,6pi 29 865 €
3 Finsweden*  /  Esa Holopainen 2120: 3 13,5aly 15,6ke 20 136 €
4 Amorcito  /  Ari Moilanen 2120: 4 13,5aly 15,6ke 24 993 €
5 Fundover Match  /  Hannu Torvinen 2120: 5 13,2aly 12,9ly 19 740 €
6 Capo The Amour  /  Tommi Kylliäinen 2120: 6 12,8aly 16,7ke 27 895 €
7 Fullhand Comery  /  Ilkka Korpi  ( Pekka Korpi ) 2120: 7 13,1aly 15,3ke 25 195 €
8 Volusia Bell*  /  Tero Lahtinen 2120: 8 14,7ake 14,6ke 19 159 €
9 Ferus Galax  /  Tapio Perttunen 2120: 9 13,9aly 17,6pi 17 485 €
10 Hades  /  Jukka Torvinen 2120: 10 13,4aly 15,5ke 26 725 €
11 Indyana Joness  /  Hannu Hietanen 2120: 11 12,0aly 17,0ke 37 830 €
6. lähtö klo 19:50 Lämminveriset ryhmäajo 2120 m enintään 3300 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Callela Kickoff  /  Iikka Nurmonen 2120: 1 14,0ake 15,9ke 21 210 €
2 Embossed Lemon  /  Ari Moilanen 2120: 2 13,9aly 16,8ke 8 910 €
3 Gabriel Barsk  /  Patri Filatoff 2120: 3 16,7ake 16,6ke 4 976 €
4 Believe In Dream  /  Hannu Torvinen 2120: 4 14,4aly 16,3kp 8 300 €
5 Easy Come Easy Go  /  Olli Koivunen 2120: 5 15,7ake 15,7ke 6 220 €
6 Keisari Suuri  /  Pentti Tikkinen 2120: 6 15,2ake 17,4ke 9 755 €
7 He's A Horse  /  Antti Teivainen 2120: 7 16,3ake 16,6ke 7 255 €
8 Fango Jett  /  Santtu Raitala 2120: 8 14,8ake 16,2ke 12 800 €
9 Up Easy  /  Seppo Markkula 2120: 9 14,9aly 16,5ke 6 790 €
10 Pegasos Evo  /  Tapio Perttunen 2120: 10 15,1ake 15,1ke 16 800 €
11 Raven  /  Tommi Kylliäinen 2120: 11 14,8ake 17,8ke 9 080 €
12 Eko Laconda  /  Esa Holopainen 2120: 12 13,7aly 15,8ke 10 060 €
7. lähtö klo 20:10 Lämminveriset tasoitusajo 2120 m p. 2500 e + 20 m/ 5000 e. enintään 7500 e Tammalähtö P. 2500 e. (2500-1250-750-500-250-250) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Unique Victoire  /  Hannu Torvinen 2120: 1 17,5ake 16,7ke 2 540 €
2 Grainfield Celine  /  Juha Launonen 2120: 2 16,9ake 18,0ke 1 972 €
3 Elsa The Snowqueen  /  Ilkka Korpi 2120: 3 17,5ake 17,7ke 1 900 €
4 Rive Dreamer  /  Jani Huusko 2120: 4 15,8ake 18,7ke 3 840 €
5 Sandy Morning  /  Olli-Pekka Holopainen 2120: 5 16,0aly 16,4ke 4 540 €
6 Magic Gas  /  Jukka Torvinen 2120: 6 17,8ake 17,3ke 4 350 €
7 Ranch Tquila  /  Tapani Jauhola 2120: 7 14,4aly 16,6ke 7 950 €
8 Moose On The Loose  /  Iikka Nurmonen 2120: 8 14,8ake 16,6ke 3 150 €
9 Sahara Nomorelies  /  Tapio Perttunen 2120: 9 17,0ake 17,6ke 1 630 €
10 Furiosa  /  Ari Moilanen 2120: 10 17,5ake 17,8ke 3 820 €
11 Laurila's Gertrude  /  Heini Koivusaari 2120: 11 15,7ake 18,8ke 7 050 €
12 The Breeze  /  Juha Utala 2140: 1 13,9aly 15,3ke 24 300 €
13 Tough Love  /  Kim Åkerlund 2140: 2 15,8ake 16,7ke 5 000 €
14 Classic Primavera  /  Jarmo Saarela 2140: 3 14,9ake 16,4ke 12 630 €
15 Arnie's Emilie  /  Esa Holopainen 2140: 4 14,7ake 15,0ke 15 890 €
16 Zara Taj  /  Antti Teivainen 2140: 5 17,1ake 16,5ke 5 190 €
8. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 2120 m enintään 14 000 e. P. 2500 e. (2500-1250-750-500-250) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sergio Leone  /  Antti Ruokonen 2120: 1 14,8aly 17,9ke 15 110 €
2 Almost One Year  /  Mika Taittonen 2120: 2 14,1aly 15,3ke 20 929 €
3 I Keep My Word  /  Jukka Lintula 2120: 3 14,9ake 15,3ke 20 450 €
4 Explosive Elvis  /  Hannu Hietanen 2120: 4 14,8aly 15,1ke 16 342 €
5 Shadow Pro McQueen  /  Jeroen van Craen 2120: 5 14,6ake 16,1ke 20 520 €
6 Fiona Norr  /  Timo Norri 2120: 6 13,9aly 17,1ke 15 650 €
7 Heat Of Dynamite  /  Iikka Nurmonen 2120: 7 13,9ake 15,7ke 27 330 €
8 My Ways Not Yours  /  Santtu Raitala 2120: 8 14,5aly 13,4ly 14 622 €
9 Arctic Chime  /  Jarmo Savolainen 2120: 9 13,5aly 17,0ke 12 000 €
10 Fuscus H.L.  /  Ari Moilanen 2120: 10 14,9ake 15,0ke 13 869 €
11 Ihagua F Boko  /  Antti Teivainen 2120: 11 13,8aly 18,6kp 10 547 €
12 Street Dance  /  Jukka Torvinen 2120: 12 14,4ake 16,7ke 17 903 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset ryhmäajo 2120 m III-divisioonakarsinta enintään 40 000 e. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Borgmester  /  Tommi Kylliäinen 2120: 1 13,7ake 14,7ke 39 410 €
2 Werner Ors  /  Santtu Raitala 2120: 2 12,0aly 13,8ke 51 800 €
3 Hudson Web  /  Jukka Torvinen 2120: 3 13,3aly 14,0ke 44 220 €
4 Dreamy Chip  /  Antti Teivainen 2120: 4 14,0ake 16,4ke 42 526 €
5 Casimir Tof  /  Seppo Markkula 2120: 5 11,7aly 13,6ke 40 751 €
6 Slippery Runway*  /  Tapio Perttunen 2120: 6 11,9aly 17,0ke 44 405 €
7 Prodigy Shark  /  Joni-Petteri Irri 2120: 7 13,6ake 15,8ke 42 800 €
8 Cash No Limit  /  Iikka Nurmonen 2120: 8 12,4ake 15,8ke 38 398 €
9 Rim Bay Kickapoo  /  Esa Holopainen 2120: 9 12,9ake 16,8ke 38 080 €
10 Roofer  /  Ari Moilanen 2120: 10 12,6aly 15,7ke 39 947 €
11 Santo Grial  /  Hannu Torvinen 2120: 11 12,6aly 16,1ke 39 570 €
12 Gillian Comery  /  Olli Koivunen 2120: 12 12,6aly 14,7ke 35 820 €
1. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2120 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 M.T.Like a Prince*  /  Pertti Puikkonen 2120: 1 14,9ake 15,0pi 22 141 € 1.23.0
2 Get Going Gary  /  Mika Taittonen 2120: 2 16,3ake 16,3ke 7 300 € 1.25.0
3 Zoco Ride  /  Antti Teivainen 2120: 3 16,1ake 16,6ke 3 040 € 1.25.0
4 Benelli XO  /  Jarmo Ihamäki 2120: 4 13,5aly 18,5ke 12 600 € 1.25.0
5 Intoiivari  /  Emma Väre 2160: 1 26,0ake 27,1ke 35 070 € 1.35.0
6 Hurja-Tuli  /  Jari Nylund 2160: 2 30,8ake 31,3ke 3 370 € 1.36.3
7 Villiveko  /  Santtu Raitala 2160: 3 30,0ke 4 100 € 1.35.0
8 Vennelmon Helmi  /  Ari Moilanen 2180: 1 0 € 1.50.0
9 Peltolan Jekku  /  Lassi Okkolin 2180: 2 33,5ke 1 200 € 1.38.5
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1120 m ULHO:n PoniExpress p. 3.03.0 + 20 m/ 2,9 s P. 120 e. (120-60-36-24-12-12)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Idoli  /  Rosaliina Lintunen 1120: 1 3.17,0aly 2.49,6ke 527 €
2 Niittykorven Rodolfo 362 SH  /  Jenni Peltola 1120: 2 3.08,0aly 3.04,6ke 1 021 €
3 Vuoren Kultahippu  /  Helmi Heikkilä 1120: 3 3.18,7aly 3.04,6ke 334 €
4 Petbacka Little John  /  Emmi Innanen 1140: 1 3.01,3aly 2.58,0ly 724 €
5 Usvaniityn Julianna 1600 SH  /  Reeta Heino 1140: 2 3.01,2ly 250 €
6 Demoni  /  Veeti Mäntylä 1160: 1 2.52,0aly 2.53,5ke 1 396 €
7 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Adele Kalenius 1180: 1 2.44,3aly 2.45,0ly 1 547 €
8 B.M. Toscana  /  Katariina Säteri 1200: 1 2.54,8aly 2.51,3ke 1 055 €
9 A.S. Xander Star 258 SH  /  Pinja Lännenpää 1220: 1 2.50,5ke 1 008 €
10 Little Nearly Perfect  /  Ronja Grönman 1220: 2 2.37,3ake 2.34,5ke 700 €
11 Skogsborgs Winnie  /  Esther Ståhl 1240: 1 2.39,3ake 2.31,0ke 1 141 €
12 Rondeletia Wilson  /  Hanna Uljas 1240: 2 2.28,6ake 2.28,3ly 1 287 €
13 Aamuyön Halla  /  Laura Anttila 1260: 1 3.04,3aly m2.44,0ly 1 990 €
14 Sannikon Zafira  /  Jenna Peltola 1280: 1 2.42,3aly 2.41,9ly 989 €
15 Kakkulanmäen Pablo  /  Mimmi Salo 1300: 1 2.39,5aly 2.39,6ke 1 110 €
16 Jokimäen Popo  /  Joona Ikonen 1320: 1 2.40,0aly 2.35,0ly 2 438 €
Alkuun