Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 7000 e. |
1 200 €
|
2 640 €
|
|
2. lähtö (5b) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
|
5 000 €
|
10 500 €
|
|
3. lähtö (5a) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
|
5 000 €
|
10 000 €
|
|
4. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
|
2 000 €
|
4 000 €
|
Toto64-1 |
5. lähtö (1b) |
ryhmäajo |
lv |
2600 m: |
|
6 000 €
|
13 200 €
|
Toto64-2 |
6. lähtö (1c) |
ryhmäajo |
lv |
2600 m: |
|
6 000 €
|
13 200 €
|
Toto4-1 Toto64-3 |
7. lähtö (1e) |
ryhmäajo |
lv |
2600 m: |
|
6 000 €
|
13 200 €
|
Toto4-2 Toto64-4 Troikka |
8. lähtö (1a) |
ryhmäajo |
lv |
2600 m: |
|
6 000 €
|
13 200 €
|
Toto4-3 Toto64-5 Duo-1 |
9. lähtö (1d) |
ryhmäajo |
lv |
2600 m: |
|
6 000 €
|
12 600 €
|
Toto4-4 Toto64-6 Duo-2 Troikka |
10. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 28 000 e. |
1 500 €
|
3 300 €
|
|
|
Yht. |
95 840 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:08 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m SNT Group enintään 7000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Taita Hills
/ Juha Länsimäki
|
2100: 1 |
16,0ake |
18,1ke |
4 840 € |
2 |
Cecilia Cheerful
/ Ari Moilanen
|
2100: 2 |
14,5aly |
16,6ke |
11 365 € |
3 |
Mini Pepper
/ Jukka Torvinen
|
2100: 3 |
12,9aly |
17,2ke |
25 090 € |
4 |
Bobbi Jones
/ Peter Lindroos
|
2100: 4 |
15,7ake |
16,6ke |
6 162 € |
5 |
Ragazzo Unico
/ Antti Teivainen
|
2100: 5 |
14,5aly |
15,3ke |
22 189 € |
6 |
Ywonne Croft
/ Hannu Torvinen
|
2100: 6 |
13,6aly |
16,8ke |
11 760 € |
7 |
Mahar Money
/ Olli Koivunen
|
2100: 7 |
15,6ake |
15,8ke |
7 650 € |
8 |
Gambler Hoss
/ Tino Paldan
|
2100: 8 |
13,4aly |
16,5ke |
19 115 € |
9 |
Angel Maranata
/ Santtu Raitala
|
2100: 9 |
14,8aly |
17,0ke |
5 265 € |
10 |
Cashman Go
/ Esa Holopainen
|
2100: 10 |
13,8aly |
17,0ke |
14 295 € |
11 |
Come On Wheels
/ Jarmo Saarela
|
2100: 11 |
14,8ake |
17,6ke |
3 350 € |
12 |
Roseline Forbes
/ Seppo Markkula
|
2100: 12 |
12,8aly |
15,5ke |
33 931 € |
2. lähtö klo 18:28 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. HögforsGST Kriterium -karsinta P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Zelos
/ Tapio Perttunen
|
2100: 1 |
27,0ake |
23,9ke |
62 310 € |
2 |
Aaton Yllätys
/ Santtu Raitala
|
2100: 2 |
26,4ake |
27,4ke |
17 710 € |
3 |
Fransson
/ Mikko Niemistö
|
2100: 3 |
23,7aly |
24,7ke |
105 490 € |
4 |
Kokardi
/ Erkki Mäkipelkola
|
2100: 4 |
28,1ake |
27,3ke |
14 340 € |
5 |
Karelia
/ Pekka Vilpponen
|
2100: 5 |
25,8aly |
29,5ke |
16 960 € |
6 |
Vikun Arvo
/ Jarmo Saarela
|
2100: 6 |
25,7aly |
27,9ke |
23 890 € |
7 |
Trumppi
/ Jukka Torvinen
|
2100: 7 |
25,5ake |
28,1ke |
20 750 € |
8 |
Vieskoff
/ Seppo Markkula
|
2100: 8 |
22,2aly |
24,0ke |
96 374 € |
9 |
Suvelan Salama
/ Olavi Koivisto
|
2100: 9 |
26,6aly |
30,7ke |
11 060 € |
3. lähtö klo 18:49 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. OP Tampere Kriterium -karsinta P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Humander
/ Jarmo Saarela
|
2100: 1 |
31,0ake |
32,1ke |
5 600 € |
2 |
Senikki
/ Petteri Salonen
|
2100: 2 |
28,6aly |
29,1ke |
12 147 € |
3 |
Siirin Valtsu
/ Hannu Torvinen
|
2100: 3 |
24,3ake |
24,7ke |
139 370 € |
4 |
Juoksija
/ Esa Holopainen
|
2100: 4 |
34,1ake |
33,6ke |
3 580 € |
5 |
Luosalan Taisto
/ Markku Tonteri
|
2100: 5 |
26,1ake |
25,3ke |
42 850 € |
6 |
Sarikan
/ Santtu Raitala
|
2100: 6 |
25,1aly |
25,9ke |
99 030 € |
7 |
V.G. Voitto
/ Ari Moilanen
|
2100: 7 |
23,3aly |
23,7ke |
206 200 € |
8 |
Tatuari
/ Terho Rautiainen
|
2100: 8 |
24,8aly |
25,7ke |
51 210 € |
9 |
Sirun Sikke
/ Teemu Okkolin
|
2100: 9 |
28,3ake |
29,6ke |
17 275 € |
4. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Tammer-Lattiat P. 2000 e. (2000-1000-600-400) Toto64 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Shadow Of Brisbane
/ Olli Koivunen
|
2100: 1 |
11,7ake |
13,6ly |
217 509 € |
2 |
Grainfield Aiden
/ Hannu Korpi
|
2100: 2 |
10,8aly |
13,5ke |
380 059 € |
3 |
Victor Quo Vadis
/ Jere Kiveinen
|
2100: 3 |
11,6aly |
13,8ke |
136 590 € |
4 |
T.Rex
/ Hannu Torvinen
|
2100: 4 |
10,5aly |
13,5ke |
415 267 € |
5 |
Lindy Poppins
/ Jarmo Saarela
|
2100: 5 |
11,9ake |
14,9ke |
107 185 € |
6 |
Hotshot Luca
/ Pekka Korpi
|
2100: 6 |
10,5aly |
12,8ly |
533 236 € |
7 |
Greenleaf Slim
/ Seppo Markkula
|
2100: 7 |
11,2aly |
12,0ly |
207 763 € |
5. lähtö klo 19:30 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. GLi Kriterium -karsinta P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200-600-600) Toto64 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
King Of The North
/ Mika Forss
|
2600: 1 |
12,9aly |
15,7ke |
57 289 € |
2 |
Deep Blue Font
/ Seppo Markkula
|
2600: 2 |
13,0ake |
14,2ke |
93 140 € |
3 |
Magic Madonna
/ Janne Korpi
|
2600: 3 |
11,2aly |
13,9ke |
172 479 € |
4 |
Starry
/ Jukka Torvinen
|
2600: 4 |
14,4ake |
15,4ke |
33 670 € |
5 |
Charly Du Tremble
/ Kari Lehtonen
|
2600: 5 |
13,4aly |
15,4ly |
21 006 € |
6 |
Cold Player
/ Olli Koivunen
|
2600: 6 |
15,7ake |
16,5kp |
13 766 € |
7 |
Sahara Flames*
/ Santtu Raitala
|
2600: 7 |
12,9ake |
15,0ke |
113 201 € |
8 |
Kiikku's Giant
/ Hannu Torvinen
|
2600: 8 |
13,1ake |
15,3ke |
59 600 € |
9 |
Amille Annabel
/ Tapio Perttunen
|
2600: 9 |
13,4ake |
15,6ke |
23 300 € |
10 |
Zolamani
/ Iikka Nurmonen
|
2600: 10 |
11,6aly |
14,3ke |
106 150 € |
11 |
Count Romeo
/ Ari Moilanen
|
2600: 11 |
13,9aly |
17,2ke |
13 510 € |
6. lähtö klo 19:52 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Fincumet Container Kriterium -karsinta P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200-600-600) Toto64 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Time Match
/ Ari Moilanen
|
2600: 1 |
12,4ake |
14,4kp |
108 327 € |
2 |
Kyle Web
/ Jarmo Saarela
|
2600: 2 |
11,5aly |
14,2kp |
127 110 € |
3 |
Zolei*
/ Tapio Perttunen
|
2600: 3 |
15,9ake |
18,0ke |
5 750 € |
4 |
Rocky Cobbler
/ Olli Koivunen
|
2600: 4 |
14,4ake |
15,8ke |
27 040 € |
5 |
Unique Sunrise
/ Antti Teivainen
|
2600: 5 |
13,9aly |
14,4ke |
37 600 € |
6 |
Salam Aleikum
/ Mika Forss
|
2600: 6 |
13,2ake |
16,5ke |
39 940 € |
7 |
Get Going Gary
/ Mika Taittonen
|
2600: 7 |
15,1aly |
15,5ke |
17 860 € |
8 |
Stratton*
/ Tommi Kylliäinen
|
2600: 8 |
13,9ake |
14,7ke |
20 800 € |
9 |
Bee Combo
/ Janne Korpi
|
2600: 9 |
12,3aly |
13,3ke |
92 310 € |
10 |
Alma Cotter
/ Santtu Raitala
|
2600: 10 |
12,3aly |
13,6ke |
51 400 € |
11 |
Where Is My Mind
/ Hannu Torvinen
|
2600: 11 |
12,6aly |
15,3ke |
13 932 € |
7. lähtö klo 20:13 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Fennia Kriterium -karsinta P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200-600-600) Toto64 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Lightning Luca
/ Risto Airaksinen
|
2600: 1 |
15,0ake |
|
13 690 € |
2 |
Firecracker Gunn
/ Tapio Perttunen
|
2600: 2 |
15,5ake |
16,9ke |
7 995 € |
3 |
Birgit Combo
/ Pekka Korpi
|
2600: 3 |
14,7ake |
14,8ke |
46 700 € |
4 |
Shackhills Twister
/ Jari Kinnunen
|
2600: 4 |
12,0ake |
14,4kp |
290 200 € |
5 |
Double Strike
/ Hannu Torvinen
|
2600: 5 |
13,9ake |
16,7ke |
30 350 € |
6 |
Imperator
/ Johan Untersteiner
|
2600: 6 |
12,3aly |
15,0ke |
59 452 € |
7 |
American Zakke
/ Santtu Raitala
|
2600: 7 |
13,2ake |
14,9kp |
50 864 € |
8 |
Nubia
/ Seppo Markkula
|
2600: 8 |
15,2ake |
14,9ke |
19 775 € |
9 |
Pixie Dust
/ Antti Teivainen
|
2600: 9 |
14,0aly |
16,7ly |
23 010 € |
10 |
Planbee
/ Tommi Kylliäinen
|
2600: 10 |
12,2aly |
15,0ke |
166 500 € |
11 |
Truly Easy
/ Ari Moilanen
|
2600: 11 |
13,8ake |
15,8ke |
30 490 € |
12 |
Nette's Ensio
/ Iikka Nurmonen
|
2600: 12 |
13,7ake |
15,7ke |
15 959 € |
8. lähtö klo 20:34 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. K-Auto Kriterium -karsinta P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200-600-600) Toto64 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Goddess Go
/ Antti Teivainen
|
2600: 1 |
13,2ake |
15,4ke |
22 455 € |
2 |
Fantom Factor
/ Pekka Korpi
|
2600: 2 |
12,5aly |
15,1ke |
35 429 € |
3 |
EL Jetpack
/ Mika Forss
|
2600: 3 |
12,5ake |
16,7ke |
55 333 € |
4 |
Zara Avenger
/ Juha Utala
|
2600: 4 |
14,1ake |
17,0ke |
21 855 € |
5 |
Nemea Kato
/ Hannu Torvinen
|
2600: 5 |
13,9ake |
14,4ke |
53 010 € |
6 |
Top Class Kemp
/ Santtu Raitala
|
2600: 6 |
12,9ake |
13,5ke |
35 390 € |
7 |
Mami Chulo
/ Ari Moilanen
|
2600: 7 |
14,3aly |
14,6ke |
27 103 € |
8 |
Rawit
/ Jukka Torvinen
|
2600: 8 |
14,4ake |
15,6ke |
22 536 € |
9 |
Meadow Miracle
/ Tapio Perttunen
|
2600: 9 |
15,7ake |
15,3ke |
6 360 € |
10 |
Cream Candy
/ Emma Väre
|
2600: 10 |
11,7aly |
14,1ke |
94 050 € |
11 |
Stoneisle Tamasin
/ Teemu Toroska
|
2600: 11 |
14,5ake |
15,6ke |
16 450 € |
12 |
Dusktodawn Boogie*
/ Kenneth Danielsen
|
2600: 12 |
12,0ake |
12,8kp |
381 525 € |
9. lähtö klo 20:55 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. J. Rintajouppi Kriterium -karsinta P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200-600) Toto64 |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Too Smooth For You
/ Niko Jokela
|
2600: 1 |
13,3aly |
16,2ke |
29 396 € |
2 |
Joker Pride
/ Santtu Raitala
|
2600: 2 |
15,2akp |
16,2ke |
11 860 € |
3 |
Stick Match
/ Iikka Nurmonen
|
2600: 3 |
14,3aly |
15,3ke |
25 325 € |
4 |
Lake's Diana
/ Tapio Perttunen
|
2600: 4 |
12,3aly |
14,3ke |
70 115 € |
5 |
Kiikku's Cashier
/ Hannu Torvinen
|
2600: 5 |
13,1ake |
17,9ke |
28 900 € |
6 |
Coltrane Frido
/ Antti Teivainen
|
2600: 6 |
15,5ake |
16,0ke |
8 680 € |
7 |
Velvet Gold
/ Mika Forss
|
2600: 7 |
12,0aly |
13,5ke |
205 148 € |
8 |
Whodouthinkuare
/ Juha Utala
|
2600: 8 |
12,0aly |
16,1ke |
39 320 € |
9 |
Sultan Maharajah
/ Riina Rekilä
|
2600: 9 |
15,6ake |
15,3ke |
11 250 € |
10 |
MAS For You
/ Jukka Torvinen
|
2600: 10 |
12,6aly |
15,1ke |
98 600 € |
11 |
Busy Combo
/ Pekka Korpi
|
2600: 11 |
13,1ake |
15,4ke |
19 150 € |
12 |
MAS Furious
/ Olli Koivunen
|
2600: 12 |
15,3ake |
16,2ke |
11 560 € |
10. lähtö klo 21:13 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Pirkan Kaivin enintään 28 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Gaiana
/ Ari Moilanen
|
2100: 1 |
12,1aly |
15,7ke |
26 629 € |
2 |
Callela Everest
/ Marko Muukki
|
2100: 2 |
14,2aly |
15,7ke |
25 697 € |
3 |
Sign Of Secret
/ Niko Jokela
|
2100: 3 |
13,3aly |
16,6ke |
27 840 € |
4 |
Birthday Cloud
/ Mikko Ojanperä
|
2100: 4 |
13,2aly |
22,0ke |
18 275 € |
5 |
Rim Bay Orchid
/ Seppo Markkula
|
2100: 5 |
13,1aly |
14,6ke |
30 680 € |
6 |
Freddy K.
/ Jere Kiveinen
|
2100: 6 |
13,9aly |
16,5ke |
24 305 € |
7 |
The Breeze
/ Juha Utala
|
2100: 7 |
13,9aly |
15,3ke |
33 960 € |
8 |
Wang Dang Doodle
/ Jarmo Saarela
|
2100: 8 |
13,0ake |
15,9ke |
27 965 € |
9 |
Bravo Sencello
/ Esa Holopainen
|
2100: 9 |
12,3aly |
15,8kp |
31 833 € |
10 |
Hades
/ Olli-Pekka Holopainen
|
2100: 10 |
12,9aly |
15,2ke |
57 075 € |
11 |
Formosa Am
/ Santtu Raitala
|
2100: 11 |
13,7ake |
15,4ly |
25 646 € |
12 |
Grace Pezzo
/ Juha Länsimäki
|
2100: 12 |
12,8aly |
12,9ly |
33 350 € |
Alkuun