Lähtölistat, 25.9.2021 19:30 Maarianhamina

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (8) tasoitusajo lv 2140 m: p. 981 e + 20 m/ 1177 e. enintään 2158 e 1 177 € 2 620 €
2. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 14 226 e. 1 472 € 3 043 €
3. lähtö (3) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 24 527 e. 1 570 € 3 290 €
4. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 4905 e. 1 472 € 3 093 €
5. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 8339 e. 1 472 € 2 943 €
6. lähtö (1) ryhmäajo lv 1640 m: 1 962 € 4 023 €
7. lähtö (2) tasoitusajo lv 2140 m: p. 14 716e, 20 m/ 34 338e, 40 m/ 49 054e. enintään 49 054 e 1 570 € 3 240 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo lv 2140 m:
1. opetuslähtö (25) tasoitusajo lv 2140 m:
  Yht. 22 252 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 19:55 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Ömsen p. 981 e + 20 m/ 1177 e. enintään 2158 e P. 1177 e. (1177-588-353-235-117)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Livi Now or Never*  /  Esbjörn Robertsson 2140: 1 21,3ke 883 €
2 Primero W.*  /  Tomas Ahlqvist 2140: 2 21,0ke 0 €
3 Digital Press*  /  Jens Ekstam 2140: 3 19,9ke 932 €
4 Tiara Beach*  /  Göran Edlund 2140: 4 20,7ke 0 €
5 Noble Tooma*  /  Jevgeni Ivanov 2140: 5 19,4ke 1 864 €
6 Amaru Surprise*  /  Ralf Göstas 2160: 1 18,9ke 1 580 €
7 Moonlight Master  /  Milla Virtanen 2160: 2 17,3ake 16,6ke 2 761 €
8 Dazzled*  /  Peter Eriksson 2160: 3 16,2ke 1 736 €
9 Antilop  /  Harri Koivunen 2160: 4 17,1ake 17,6ke 2 424 €
10 Timotejs Peken*  /  Erik Lindegren 2160: 5 18,1ke 2 599 €
2. lähtö klo 20:27 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Ömsen, V65-1 enintään 14 226 e. P. 1472 e. (1472-736-441-294)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Watchout's Freija*  /  Tomas Ahlqvist 2140: 1 15,4ake 17,5ke 11 119 €
2 Klondike C.Boko*  /  Olle Alsen 2140: 2 14,2aly 16,2ly 12 331 €
3 Chestnut Sala  /  Harri Koivunen 2140: 3 14,0aly 16,7ke 22 698 €
4 Il Capitano*  /  Jens Ekstam 2140: 4 14,6aly 16,2ke 11 988 €
5 Bravo Pandino*  /  Katarina Lorenz 2140: 5 15,0ake 16,4ke 13 837 €
6 Staro Kennedy*  /  Sölve Högman 2140: 6 14,1aly 17,0ke 10 596 €
7 Jenny F.Boko  /  Arna Ruohomäki 2140: 7 14,6aly 17,0ke 13 333 €
3. lähtö klo 20:58 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Ömsen, V65-2 enintään 24 527 e. P. 1570 e. (1570-785-471-314)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aurora Palema*  /  Johan Brandel 1640: 1 13,1aly 14,5ke 22 445 €
2 Noras Princess*  /  Alice Molin 1640: 2 14,1aly 14,8ke 20 199 €
3 Devil in the Sky*  /  Erik Lindegren 1640: 3 14,8aly 15,7ke 20 856 €
4 Rarity Red  /  Harri Koivunen 1640: 4 14,1aly 15,8ke 29 506 €
5 Twilight Speed  /  Jan Söderström 1640: 5 13,1aly 15,3ke 25 367 €
6 Jordan  /  Arna Ruohomäki 1640: 6 13,0aly 15,5ke 23 421 €
7 Running Sölebo*  /  Conny Hallström 1640: 7 14,0aly 15,5ly 17 051 €
4. lähtö klo 21:19 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Ömsen, V65-3, V4-1 enintään 4905 e. P. 1472 e. (1472-736-441-294)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Lovergirl Gem*  /  Erik Lindegren 2140: 1 15,4aly 17,5ke 4 660 €
2 Zest Boy  /  Harri Koivunen 2140: 2 15,4ake 16,5ke 8 039 €
3 Terro Boy*  /  Jan Söderström 2140: 3 18,6ake 18,3ke 2 435 €
4 Chi Cha Chappy*  /  Katarina Lorenz 2140: 4 17,3ake 17,9ke 4 414 €
5 Fregne*  /  Peter Eriksson 2140: 5 15,9ake 16,8ke 2 982 €
6 J.J.Brilliant Boy*  /  Jevgeni Ivanov 2140: 6 16,7ake 20,7ke 1 521 €
7 Maus*  /  Sölve Högman 2140: 7 17,2ake 16,6ke 2 719 €
8 Frej Moss*  /  Maxime Marais 2140: 8 16,3ake 16,9ke 4 817 €
5. lähtö klo 21:40 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Ömsen, V65-4, V4-2, V3-1 enintään 8339 e. P. 1472 e. (1472-736-441-294)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 A Perfect One*  /  Maxime Marais 2140: 1 16,2aly 18,7ke 5 346 €
2 Clotted Cream*  /  Sölve Högman 2140: 2 17,1ake 17,0ke 6 325 €
3 Varjak Face  /  Arna Ruohomäki 2140: 3 15,0aly 16,3ke 9 209 €
4 Roseline Forbes  /  Harri Koivunen 2140: 4 15,8ake 16,9pi 10 541 €
5 Valnes Hoffmaestro*  /  Katarina Lorenz 2140: 5 14,8aly 16,2ke 8 466 €
6. lähtö klo 22:00 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Avoin Ömsen, V65-5, V4-3, V3-2 P. 1962 e. (1962-981-588-392)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 M.T.Insider*  /  Olle Alsen 1640: 1 10,4aly 12,7ly 182 868 €
2 Smokey Herman*  /  Alice Molin 1640: 2 11,4aly 13,5ke 108 298 €
3 Vacqueyras*  /  Thomas Åhlund 1640: 3 11,6aly 15,1ke 132 054 €
4 Van Kronos  /  Arna Ruohomäki 1640: 4 10,9aly 13,0ly 135 197 €
5 Titania R.L.*  /  Erik Lindegren 1640: 5 12,4aly 14,8ly 30 999 €
6 Arctic Don*  /  Barbro Carlsson 1640: 6 12,6aly 14,6ly 34 677 €
7. lähtö klo 22:19 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Ömsen, V65-6, V4-4, V3-3 p. 14 716e, 20 m/ 34 338e, 40 m/ 49 054e. enintään 49 054 e P. 1570 e. (1570-785-471-314)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Twilight Angel*  /  Jonas Rosenberg 2140: 1 13,2aly 14,3ke 17 839 €
2 Kiss of Judas  /  Arna Ruohomäki 2160: 1 12,1aly 16,5ly 27 764 €
3 Ture S.E.*  /  Jan Söderström 2160: 2 13,3aly 14,2ly 26 247 €
4 Kent's Laddie*  /  Johan Brandel 2160: 3 13,1aly 15,1ke 25 840 €
5 Bottnas Ambassadör*  /  Barbro Carlsson 2180: 1 12,3aly 14,3ly 37 583 €
6 Daughterofdarkness*  /  Rebecka Johansson 2180: 2 12,5aly 14,5ly 39 564 €
7 Goodygoodytwoshoes  /  Harri Koivunen 2180: 3 12,0aly 13,5ke 42 743 €
1. koelähtö klo 19:10 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Bottnas Fighter*  /  Jonas Rosenberg 2140: 1 0 € 1.23.0
2 Jeppas Watson*  /  Jan Söderström 2160: 1 0 € 1.28.0
3 Lukanos*  /  Ulf Eriksson 2160: 2 0 € 1.28.0
4 Emma E.*  /  Emma Eriksson 2160: 3 0 € 1.28.0
1. opetuslähtö klo 19:30 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aprilia Zoot*  /  Jens Ekstam 2140: 1 0 €
2 Giovanna*  /  Olle Alsen 2140: 2 0 €
3 Barbaresco*  /  Barbro Carlsson 2140: 3 0 €
Alkuun