Lähtölistat, 5.10.2021 18:00 Mikkeli

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (9) ryhmäajo sh 2100 m: 2 500 € 5 000 €
2. lähtö (8) ryhmäajo sh 2100 m: 2 500 € 5 500 €
3. lähtö (7) ryhmäajo sh 2100 m: 3 000 € 6 000 €
4. lähtö (3) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 19 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-1
5. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 9000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-2
6. lähtö (1) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 65 000 e. 1 500 € 3 150 € Toto5-3
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 32 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto5-4 Duo-1 Troikka
8. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: vähint. 1000 e. enintään 10 000 e. 2 000 € 4 400 € Toto5-5 Duo-2
9. lähtö (11) tasoitusajo kv 2100 m: p. 1600e, 20 m/ 2800e, 40 m/ 4600e, 60 m/ 7000e. enintään 7000 e 1 000 € 2 200 € Troikka
10. lähtö (12) ryhmäajo sh 2100 m: 3 000 € 6 300 €
11. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 800 e + 20 m/ 1700 e. enintään 2500 e 1 000 € 2 300 € Troikka
12. lähtö (10) ryhmäajo kv 1600 m: 1.23.5 ja hit. 1 500 € 3 000 €
1. koelähtö (21a) tasoitusajo yhd 2100 m:
2. koelähtö (21b) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 3.10.0 + 20 m/ 3,2 s 100 € 200 €
  Yht. 44 550 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m enint.3-v. 3-v. Hevosklinikka Laukaa ja Kuopio & HU & SHKL Varsakunkku Tammalähtö P. 2500 e. (2500-1250-750-500)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fideliina  /  Oona Halme 2100: 1 35,3ake 38,2ke 3 950 €
2 Valencia  /  Teemu Keskitalo 2100: 2 35,8ake 40,6ly 2 187 €
3 Landen Iita  /  Antti Tupamäki 2100: 3 35,1ake 36,4ke 15 530 €
4 Villiterttu  /  Ari Moilanen 2100: 4 37,4ake 53,0ke 370 €
5 Pihlajan Iita  /  Hannu Lindström 2100: 5 35,0ake 37,8ke 7 300 €
6 Hentun Liisa  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 34,5ake 35,8ke 30 300 €
7 Zähikäinen  /  Jani Ruotsalainen 2100: 7 37,3ake 297 €
2. lähtö klo 18:27 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m enint.3-v. 3-v. Hevosklinikka Laukaa ja Kuopio & HU & SHKL Varsakunkku P. 2500 e. (2500-1250-750-500-250-250)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Carri  /  Henri Bollström 2100: 1 37,9ake 37,8ke 4 300 €
2 Vapra  /  Mikko S Laitinen 2100: 2 35,1ake 40,2ke 3 050 €
3 Laurilan Jokeri  /  Ari Moilanen 2100: 3 37,1ake 50,5ke 550 €
4 Kungen  /  Santtu Raitala 2100: 4 37,0ake 1 020 €
5 Salaman Koios  /  Jarkko Kervinen 2100: 5 40,8ake 0 €
6 Super-Seppo  /  Teemu Keskitalo 2100: 6 41,4ke 270 €
7 Cuiskaus  /  Esa Holopainen 2100: 7 36,9ake 40,6ke 2 520 €
8 Säihkeen Liekki  /  Taisto Bordi 2100: 8 36,7ake 40,0ke 5 250 €
9 Pikkuleijona  /  Jani Ruotsalainen 2100: 9 41,0ake 42,4ke 770 €
10 Farak  /  Terho Rautiainen 2100: 10 36,1ake 34,3ly 14 200 €
11 B. Uljas  /  Jukka Torvinen 2100: 11 37,1ake 40,9ke 970 €
3. lähtö klo 18:48 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. 4-v. Hankkija & MT Ravinetti & Vapo Varsakunkku-karsinta P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Trumppi  /  Jukka Torvinen 2100: 1 25,5ake 29,2ke 16 450 €
2 Tulipiirto  /  Hannu Torvinen 2100: 2 30,5ake 32,7ke 4 920 €
3 Tatuari  /  Terho Rautiainen 2100: 3 28,2ake 30,5ke 8 220 €
4 Tositoimi  /  Esa Holopainen 2100: 4 30,9ake 32,1ke 4 890 €
5 Isosalon Se  /  Iikka Nurmonen 2100: 5 35,2ake 33,4ke 1 680 €
6 Vieskoff  /  Patri Filatoff 2100: 6 26,6ake 26,6ke 61 260 €
7 V.G. Voitto  /  Ari Moilanen 2100: 7 24,2ake 25,1ke 88 400 €
4. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m GoOn Mikkeli enintään 19 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Menino Bonito  /  Henri Bollström 1600: 1 13,1aly 16,7ke 13 226 €
2 Mr Joke Diamond  /  Santtu Raitala 1600: 2 14,2aly 14,4ly 16 095 €
3 Zumuman  /  Miia Salminen 1600: 3 12,2aly 16,8ke 22 390 €
4 Rahart  /  Ville Tonttila 1600: 4 13,9aly 16,2ke 13 970 €
5 Erik Flash  /  Heimo Hämäläinen 1600: 5 13,5aly 17,7ke 21 270 €
6 Game Of Live  /  Esa Holopainen 1600: 6 13,7aly 15,8ke 17 780 €
7 Boss Amiraal  /  Petri Ripatti 1600: 7 12,2aly 16,5ke 19 765 €
8 Al's Diva Tequila  /  Tero Lahtinen 1600: 8 14,1aly 15,6ke 14 585 €
9 Maccabi Yosef  /  Janne Räisänen 1600: 9 13,5aly 16,5ke 21 880 €
10 Glint Match  /  Niko Jokela 1600: 10 12,9aly 15,9ke 15 070 €
11 No Vice  /  Antti Teivainen 1600: 11 12,1aly 16,2ke 15 650 €
12 Makeadreamcometrue  /  Hannu Torvinen 1600: 12 13,3aly 15,5ke 15 610 €
5. lähtö klo 19:31 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Pulkan Matkat enintään 9000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Day to Remember  /  Tero Lahtinen 2100: 1 15,3aly 17,9ly 8 712 €
2 Next To Wurst  /  Santtu Raitala 2100: 2 14,5aly 15,7ke 9 489 €
3 Alfred De Luze  /  Hannu Torvinen 2100: 3 13,9aly 16,0ke 10 470 €
4 Gagarin*  /  Joni Zitron 2100: 4 14,8aly 15,5ly 5 624 €
5 Redonline  /  Ari Moilanen 2100: 5 14,7ake 15,5ke 10 160 €
6 No Cash  /  Jani Ripatti 2100: 6 16,3ake 18,6ke 6 160 €
7 Stargazing  /  Vesa Vehviläinen 2100: 7 13,7aly 5 640 €
8 Wizard Wayne  /  Jukka Torvinen 2100: 8 14,6ake 15,4ke 8 310 €
9 Zamantha Knick  /  Antti Teivainen 2100: 9 15,0ake 16,9ke 8 778 €
10 Eskill Cotter  /  Markus Rauhala 2100: 10 15,2ake 17,3ke 6 960 €
11 Daniel Speed  /  Toni Ripatti 2100: 11 16,0ake 17,8ke 6 190 €
12 Mercedesbergs  /  Janne Räisänen 2100: 12 16,4ake 16,8ke 9 900 €
6. lähtö klo 19:52 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Mikkelin Rengasmyynti enintään 65 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Dust Collector  /  Santtu Raitala 1600: 1 12,5aly 14,7ke 59 228 €
2 Finest Chocolate  /  Teemu Keskitalo 1600: 2 12,7aly 15,4pi 49 610 €
3 Lara Luca  /  Risto Airaksinen 1600: 3 13,3aly 14,9kp 63 582 €
4 O.P.Roc  /  Antti Teivainen 1600: 4 11,4aly 38 788 €
5 Racing Boy  /  Jarmo Saarela 1600: 5 11,5aly 16,5ke 59 070 €
6 Sultan Journey*  /  Esa Holopainen 1600: 6 12,3aly 16,8ke 46 785 €
7 Rascal Zet  /  Veikko Jurvanen 1600: 7 11,9aly 15,3ke 42 457 €
8 Emilie K.*  /  Jukka Torvinen 1600: 8 12,0aly 14,0ly 36 059 €
9 Newport Brodde  /  Hannu Torvinen 1600: 9 11,8aly 14,6ke 36 681 €
7. lähtö klo 20:13 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Mikkelin Romu enintään 32 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Capercaillie Cock  /  Antti Veteläinen 1600: 1 14,1aly 14,5ke 24 670 €
2 Curakao  /  Jukka Torvinen 1600: 2 13,3aly 16,2ke 24 120 €
3 Comway Cotter  /  Jarmo Saarela 1600: 3 12,9aly 14,9ke 32 500 €
4 Blade Runner DK  /  Santtu Raitala 1600: 4 12,1aly 31 838 €
5 The Best Spruce  /  Jani Ruotsalainen 1600: 5 12,4aly 13,6ly 31 490 €
6 Get Involved  /  Petri Ripatti 1600: 6 13,4aly 15,9ke 28 635 €
7 Heat Of Dynamite  /  Hannu Torvinen 1600: 7 13,9ake 15,7ke 30 180 €
8 Wutan  /  Tapio Perttunen 1600: 8 11,0aly 14,2ke 31 815 €
9 Swagman  /  Niko Jokela 1600: 9 12,3aly 15,6ke 21 350 €
10 Sobel Nils  /  Patri Filatoff 1600: 10 13,1aly 16,4ke 24 137 €
11 Pam Hallover  /  Iikka Nurmonen 1600: 11 13,7aly 16,1ke 33 410 €
12 Empire Shark  /  Ari Moilanen 1600: 12 11,7aly 16,0ke 30 810 €
8. lähtö klo 20:34 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-v. Suom.synt. Rexel, Nuorten Sarja 2021 vähint. 1000 e. enintään 10 000 e. Nuorten sarja P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 My Way Luxi  /  Antti Teivainen 2100: 1 16,0ake 17,8ke 4 653 €
2 Blueberry Boy  /  Jani Ruotsalainen 2100: 2 15,5aly 17,9ke 2 040 €
3 Hannah Hoss  /  Markus Rauhala 2100: 3 15,6ake 17,2ke 4 760 €
4 Nubia  /  Esa Holopainen 2100: 4 15,4aly 17,4ke 9 150 €
5 Miya Gran  /  Tommi Ala-Nikkola 2100: 5 16,1ake 16,9ke 5 700 €
6 Over My Shoulder  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 14,9ake 16,3ke 4 600 €
7 Fake Super Fast*  /  Henna Halme 2100: 7 15,0ake 15,0ke 12 168 €
8 Too Smooth For You  /  Niko Jokela 2100: 8 14,5ake 17,3ke 11 350 €
9 Kiikku's Cashier  /  Hannu Torvinen 2100: 9 14,3ake 17,9ke 14 300 €
10 Joker Pride  /  Santtu Raitala 2100: 10 15,2akp 16,2ke 9 230 €
11 Amille Annabel  /  Tapio Perttunen 2100: 11 14,0ake 15,6ke 11 720 €
9. lähtö klo 20:54 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m SRL Kaakkois-Suomi p. 1600e, 20 m/ 2800e, 40 m/ 4600e, 60 m/ 7000e. enintään 7000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Onon Nopsasuivi  /  Terho Rautiainen 2100: 1 34,1ke 1 700 €
2 Tähtiviilee  /  Esa Holopainen 2120: 1 30,3ke 10 050 €
3 Angeliina  /  Jenny Honkonen 2120: 2 33,9ake 31,7ke 4 360 €
4 Tähti-Hattivatti  /  Uki Hämäläinen 2120: 3 33,8ake 34,5ke 2 050 €
5 Taistelija  /  Antti Tupamäki 2120: 4 31,7ke 3 100 €
6 Mieletön Melinda  /  Sami Vehviläinen 2120: 5 32,4ke 1 700 €
7 Kuun Säihke  /  Santtu Raitala 2140: 1 29,8aly 30,7ke 5 545 €
8 Vapun Jekku  /  Joni Zitron 2140: 2 30,3ake 33,0ke 4 180 €
9 Kuuselan Wiltteri  /  Pertti Puikkonen 2140: 3 30,0ke 4 520 €
10 Satiinin Sato  /  Hannu Torvinen 2160: 1 28,8aly 30,0ke 6 790 €
11 Jäpikäs  /  Henri Bollström 2160: 2 28,7ake 30,6ke 9 270 €
12 Charmi  /  Janne Räisänen 2160: 3 30,0ake 30,4ke 6 030 €
13 Siirin Liisi  /  Iikka Nurmonen 2160: 4 32,0ake 29,8ke 4 975 €
14 Suvin Syke  /  Tapio Perttunen 2160: 5 30,0ake 30,3ke 5 520 €
10. lähtö klo 21:14 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. 4-v. Hankkija & MT Ravinetti & Vapo Varsakunkku-karsinta Tammalähtö P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sarikan  /  Santtu Raitala 2100: 1 27,7ake 27,8ke 48 040 €
2 Larvan Justiina  /  Teemu Keskitalo 2100: 2 37,2ake 30,3ke 12 204 €
3 Pirttilän Roosa  /  Jarmo Saarela 2100: 3 33,5ake 29,4kp 11 157 €
4 Hissun Camilla  /  Iikka Nurmonen 2100: 4 32,7kp 2 750 €
5 Mantella  /  Harri Sulku 2100: 5 36,6ake 38,3ke 2 400 €
6 I.P. Silkki  /  Pertti Puikkonen 2100: 6 37,8ake 34,6ke 3 250 €
7 Nevan Tuisku  /  Antti Teivainen 2100: 7 33,5ke 1 670 €
8 Aamulento  /  Antti Veteläinen 2100: 8 31,0ake 30,2ke 8 702 €
9 Metsärinteen Voima  /  Ari Moilanen 2100: 9 34,2ake 31,5ke 5 107 €
10 Villihanna  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 10 30,4ke 5 000 €
11 Teltiera  /  Heikki Mikkonen 2100: 11 36,5ake 31,7ke 3 000 €
11. lähtö klo 21:29 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Ruuthin Paja / Autofit Kuortti p. 800 e + 20 m/ 1700 e. enintään 2500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Emperor Press  /  Pertti Puikkonen 2100: 1 17,7ake 17,4ke 1 400 €
2 Midsummer Eliel  /  Jukka Torvinen 2100: 2 23,2ke 0 €
3 Applecheekboy  /  Ville Tonttila 2100: 3 18,6ke 900 €
4 E.L.Impressive  /  Tapio Perttunen 2100: 4 17,7ake 17,1ke 2 690 €
5 Vicied Comet  /  Teemu Keskitalo 2100: 5 19,8ake 19,4ke 640 €
6 Chopin Blues  /  Jani Ruotsalainen 2100: 6 22,4ake 18,9ke 1 860 €
7 Rock Socks  /  Juha Launonen 2100: 7 18,5ake 18,0ke 2 320 €
8 The Real Thing  /  Henri Bollström 2120: 1 20,0ake 18,8ke 2 300 €
9 Dream Mint  /  Anssi Niininen 2120: 2 18,5ake 18,1ke 1 470 €
10 MAS Emotion  /  Jarmo Saarela 2120: 3 19,7ake 18,6ke 2 615 €
11 Quentin Mick  /  Erkki Lappi 2120: 4 19,2ake 18,9ke 1 805 €
12 Incredible Koks  /  Elmeri Pussi 2120: 5 19,3ake 18,2ke 2 066 €
13 Nigel Ale  /  Esa Holopainen 2120: 6 17,3ake 17,7ke 3 400 €
12. lähtö klo 21:45 Kylmäveriset ryhmäajo 1600 m 1.23.5 ja hit.P. 1500 e. (1500-750-450-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Niemen Eemil  /  Jarmo Saarela 1600: 1 25,1aly 23,7ke 66 695 €
2 Virin Veijari  /  Jani Ruotsalainen 1600: 2 23,5aly 26,3ke 54 160 €
3 Tutun Tiltu  /  Esa Holopainen 1600: 3 23,7aly 26,0ke 29 905 €
4 Tähtisekki  /  Terho Rautiainen 1600: 4 23,8aly 25,7ke 72 775 €
5 Aamos Hem  /  Henri Bollström 1600: 5 24,1aly 25,5ke 22 770 €
6 Ypäjä Jallu  /  Antti Tupamäki 1600: 6 23,5aly 25,2ke 61 526 €
7 Aronin Muisto  /  Johan Hjelt 1600: 7 24,0aly 28,4ke 45 190 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Juokseva  /  Jukka Torvinen 2100: 1 33,0ke 3 090 € 1.38.0
2 Hiekan Voltter  /  Terho Rautiainen 2100: 2 0 € 1.50.0
3 Huikero  /  Jani Ruotsalainen 2120: 1 38,4ake 150 € 1.45.4
4 Wertti  /  Niko Riekkinen 2120: 2 0 € 2.00.0
5 Vostello  /  Raineri Puikkonen 2120: 3 0 € 2.00.0
6 Pirttilän Sampo  /  Kalevi Kupiainen 2120: 4 0 € 2.00.0
7 Ypäjä Pormestari  /  Iikka Nurmonen 2120: 5 0 € 2.00.0
8 Siirin Paija  /  Pekka Vilpponen 2120: 6 0 € 2.00.0
9 Varmanpäälle  /  Esa Holopainen 2120: 7 37,7ake 800 € 1.44.7
2. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Lexus Star  /  Hannu Torvinen 2100: 1 18,5ke 50 € 1.23.0
2 Stonecapes Secret  /  Toni Ripatti 2100: 2 0 € 1.23.0
3 Rim Bay Royal  /  Pekka Salonen 2100: 3 18,7ke 600 € 1.25.0
4 Balt Amelie  /  Janne Räisänen 2100: 4 0 € 1.25.0
5 Rudebox  /  Iikka Nurmonen 2100: 5 16,9ake 17,2ke 2 210 € 1.23.0
6 Dare To Shine  /  Sandra Kortekallio 2120: 1 0 € 1.28.0
7 Handyman  /  Esa Holopainen 2120: 2 22,1ke 0 € 1.28.0
8 Sunset Surprise  /  Jarno Nykänen 2120: 3 0 € 1.28.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 3.10.0 + 20 m/ 3,2 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aarteen Salome  /  Noora Reijonen 1100: 1 3.13,6aly 3.11,3ly 440 €
2 Bamidol  /  Veera Tiainen 1120: 1 3.09,4ly 510 €
3 Symphatil Shadow  /  Anni Kuusiaho 1140: 1 3.14,0aly 3.05,9ly 486 €
4 Kotirinteen Ekavekara  /  Eerika Käyhty 1140: 2 3.05,0aly 3.00,6ly 1 034 €
5 Hopealehdon Caramba  /  Salla Tiainen 1140: 3 3.09,9aly 3.06,0ly 959 €
6 Lurvige Larry  /  Elmeri Pussi 1140: 4 3.00,1ly 400 €
7 Marjamäen Justus  /  Riina Anttila 1140: 5 3.05,8ly 212 €
Alkuun