Lähtölistat, 15.10.2021 18:00 Ylivieska, Ravikeskus Keskinen

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) tasoitusajo kv 2120 m: p. 500 e + 20 m/ 350 e. enintään 1200 e 1 000 € 2 100 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2120 m: p. 400 e + 20 m/ 600 e. enintään 1000 e 1 000 € 2 200 €
3. lähtö (9) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 6000 e. 1 000 € 2 100 €
4. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 13 000 e + 20 m/ 9000 e. enintään 31 000 e 1 000 € 2 300 €
5. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 3000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 11 000 e 1 000 € 2 200 €
6. lähtö (3a) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 20 000 e. 2 000 € 4 200 € Toto4-1
7. lähtö (3b) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 20 000 e. 2 000 € 4 400 € Toto4-2 Troikka
8. lähtö (7) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 75 000 e. 2 000 € 4 400 € Toto4-3 Duo-1
9. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 60 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
10. lähtö (2) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 40 000 e. 1 000 € 2 200 €
11. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 12 500 e. 1 000 € 2 000 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.47.5 + 20 m/ 2,5 s 100 € 240 €
  Yht. 30 540 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:16 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m p. 500 e + 20 m/ 350 e. enintään 1200 e Hyv. enint. 4-v. 20 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Holman Säihke  /  Minna Heininen 2100: 1 39,0ke 300 €
2 Mairee  /  Niko Jokela 2100: 2 36,6ke 2 000 €
3 Nooran Patu  /  Toni Granath 2100: 3 36,4ke 270 €
4 Miinan Kunkku  /  Panu Ahonen 2100: 4 40,0ke 320 €
5 Lakanteri  /  Jonny Länsimäki 2100: 5 38,7ke 660 €
6 Picaros  /  Keijo Hakala 2120: 1 40,0ke 350 €
7 Mahatma  /  Asko Ritola 2120: 2 38,4ke 980 €
8 Normaali Noora  /  Tuomas Pakkanen 2140: 1 36,0ke 2 100 €
9 Vieskerin Kulta  /  Henry Ala-Korpi 2140: 2 39,0ake 37,1ke 1 450 €
10 Ainua  /  Mirva Janatuinen 2140: 3 38,8ake 39,5ke 630 €
2. lähtö klo 18:37 Lämminveriset tasoitusajo 2120 m p. 400 e + 20 m/ 600 e. enintään 1000 e Hyv. enint. 3-v. 20 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Amour Lover  /  Keijo Hakala 2100: 1 20,6ke 150 €
2 Baby Boy  /  Mauri Jaara 2100: 2 0 €
3 Ironside Boost  /  Ronja Röpelinen 2100: 3 25,4ke 0 €
4 Magic I Am  /  Antti Ala-Rantala 2100: 4 20,2ake 18,3ke 2 399 €
5 Icarius Ellis  /  Niko Jokela 2100: 5 21,1ke 0 €
6 Timber Vice  /  Jukka-Pekka Niskanen 2100: 6 20,3ke 1 430 €
7 Zepita Shade  /  Jani Peräsalo 2100: 7 20,1ke 220 €
8 Blackpearls Maya  /  Panu Ahonen 2100: 8 17,8ke 1 780 €
9 Express End  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 9 19,8ake 20,8ke 1 230 €
10 Joey Blackwillow  /  Aki Järvelä 2120: 1 18,6ake 19,4ke 2 520 €
11 Amiraal Rover  /  Tuomas Pakkanen 2120: 2 20,8ake 18,8ke 435 €
12 Spearhead  /  Pekka Honkanen 2120: 3 19,5ke 420 €
13 Elvira Vixi  /  Ville Pohjola 2120: 4 18,7ke 989 €
3. lähtö klo 18:58 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 6000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rommi Rohkee  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 1 32,3ake 27,9ke 5 140 €
2 Turpeinen  /  Jukka-Pekka Niskanen 2100: 2 31,4ake 30,4ke 4 700 €
3 Einon Into  /  Ville Pohjola 2100: 3 30,9ke 5 875 €
4 Markantti  /  Panu Ahonen 2100: 4 30,1ake 29,8ke 11 130 €
5 Aleksin Ilo  /  Kristian Autio 2100: 5 32,8ake 29,6ke 5 370 €
6 Virkun Hohto  /  Antti Ala-Rantala 2100: 6 33,4ake 31,5ke 3 010 €
7 Saran Velitouho  /  Toni Granath 2100: 7 31,9ake 30,7ke 5 240 €
8 Jim Myrberg  /  Jeanette Svevar 2100: 8 28,0ake 30,6kp 5 835 €
9 Tolopan Tyttö  /  Teuvo Isokääntä 2100: 9 33,9ake 31,5ke 1 720 €
10 Huvigunnar  /  Niko Jokela 2100: 10 28,4aly 29,8kp 5 870 €
4. lähtö klo 19:19 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 13 000 e + 20 m/ 9000 e. enintään 31 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vapun Muisto  /  Panu Ahonen 2100: 1 28,6ake 27,9ke 13 645 €
2 Hilma Hilpeämieli  /  Timo Mäkäräinen 2100: 2 29,2ake 29,0ke 12 530 €
3 Koljanteri  /  Ville Koivisto 2100: 3 28,0ake 29,0ke 10 320 €
4 Tuittura  /  Riku M Lindgren 2100: 4 28,7ake 29,3ke 12 635 €
5 Ellin Karamelli  /  Tommi Koistinen 2120: 1 28,7ake 29,7ke 13 160 €
6 Riutan Taika  /  Pertti Taskinen 2120: 2 29,2ake 29,4ke 16 535 €
7 Vincent Lax  /  Eemeli Anttonen 2120: 3 28,4ake 27,6ke 17 143 €
8 Lumino  /  Antti Ala-Rantala 2120: 4 28,6akp 26,7ke 18 630 €
9 E.V. Arto  /  Pekka Honkanen 2120: 5 26,7ake 27,8ke 15 895 €
10 Siirin Hilla  /  Jonny Länsimäki 2120: 6 23,8aly 27,7ke 19 750 €
11 Salli Sorjonen  /  Jani Suonperä 2120: 7 26,6aly 28,1ke 16 230 €
12 Mäen Eino  /  Niko Jokela 2120: 8 24,6aly 27,6pi 22 215 €
13 Valtori  /  Tuomas Pakkanen 2140: 1 26,3ake 27,4ke 28 925 €
14 Tähtitie  /  Mirva Janatuinen 2140: 2 26,8akp 27,5pi 25 140 €
5. lähtö klo 19:37 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 3000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 11 000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Smillaggio  /  Susanna Mäkelä 2100: 1 16,4ake 17,8ke 2 530 €
2 Belluka  /  Pekka A Ylitalo 2100: 2 16,7aly 18,0ke 3 380 €
3 Survival Sherif  /  Niko Jokela 2100: 3 17,4ake 18,5ke 3 590 €
4 Gitano Thieben  /  Panu Ahonen 2100: 4 16,9ake 19,2ke 3 000 €
5 Xantine Croft  /  Kristian Autio 2120: 1 15,3aly 16,4ke 8 860 €
6 Laurila's Haldir  /  Ville Pohjola 2120: 2 15,5ake 17,0ke 6 525 €
7 Thirst For Life  /  Pekka Honkanen 2120: 3 17,4ake 17,3ke 5 990 €
8 Too Cool For You  /  Jani Suonperä 2120: 4 16,1ake 17,9ke 5 135 €
9 Mangivitj  /  Henry Ala-Korpi 2120: 5 16,7ake 15,8ke 6 093 €
10 BWT Erie  /  Rune Granqvist 2120: 6 15,2aly 16,4ke 5 310 €
11 Baby Challenger  /  Harri Vimpari 2120: 7 16,5aly 17,1ly 6 740 €
12 Honey Bee Web  /  Mauri Jaara 2120: 8 16,0aly 17,7ke 6 670 €
13 Lush Life  /  Riku M Lindgren 2140: 1 14,3aly 18,9ke 11 100 €
6. lähtö klo 20:03 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m GLI Nordic Divisions Nousijadivisioona enintään 20 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Starling Chick  /  Panu Ahonen 2100: 1 14,1aly 17,4ke 15 365 €
2 Amiraal Victor  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 2 14,4aly 18,2ke 17 495 €
3 Ranch The Rock  /  Jukka-Pekka Niskanen 2100: 3 14,1ake 16,0ke 19 760 €
4 Jeppas Roulett  /  Tuomas Pakkanen 2100: 4 14,0aly 15,2ke 17 311 €
5 Year Hall*  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 5 16,2ake 15,9ke 10 542 €
6 Cazador  /  Janne Räisänen 2100: 6 15,1ake 16,9pi 22 480 €
7 Supermans Girl*  /  Mauri Jaara 2100: 7 15,2aly 16,3ke 15 816 €
8 Maize  /  Jani Suonperä 2100: 8 13,9aly 15,9ke 20 215 €
9 Win B.Hill*  /  Niko Jokela 2100: 9 11,6aly 14,1ke 19 821 €
10 Dont Press Send  /  Juha Länsimäki 2100: 10 12,9aly 16,3ke 13 766 €
11 Ranch Quijote  /  Ville Pohjola 2100: 11 14,4ake 16,7ke 19 060 €
12 Emmanuel De Gigue  /  Eelis Murtola 2100: 12 15,0aly 16,3ke 15 265 €
7. lähtö klo 20:22 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Valjasliike Saarinen Nordic Divisions Nousijadivisioona enintään 20 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Immersive Workout  /  Miika Tenhunen 2100: 1 14,8ake 15,1ke 19 135 €
2 Cape's Captain  /  Niko Jokela 2100: 2 14,3aly 16,8ke 19 460 €
3 Fight Back  /  Janne Räisänen 2100: 3 14,8aly m18,4ke 12 670 €
4 Kiss Sånna*  /  Mauri Jaara 2100: 4 13,4aly 15,2ke 18 801 €
5 Grace Journey  /  Juha Länsimäki 2100: 5 12,2aly 13,4ly 16 353 €
6 Kamikaze Tooma  /  Maarit Takalo 2100: 6 15,6ake 15,8ke 15 497 €
7 Explosive Elvis  /  Jani Suonperä 2100: 7 14,8aly 15,1ke 17 142 €
8 Express Eve  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 8 13,2aly 16,1ke 14 635 €
9 Rim Bay Frenchy  /  Panu Ahonen 2100: 9 14,4aly 17,4ke 9 876 €
10 Diamond Lord  /  Juha Luusuaniemi 2100: 10 14,1aly 16,5ke 21 600 €
11 Glen Amore  /  Aki Järvelä 2100: 11 13,3aly 14,7ke 13 040 €
12 M.T.On the Heels  /  Greger Holmbäck 2100: 12 14,1aly 15,4ly 11 403 €
8. lähtö klo 20:40 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Vetcare Nordic Divisions Pronssidivisioona enintään 75 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vernanto  /  Arto Komulainen 2100: 1 22,8aly 24,7ke 62 480 €
2 Tähtisekki  /  Jani Ripatti 2100: 2 23,8aly 25,7ke 72 775 €
3 Ponnen Aatos  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 3 23,9aly 23,8ke 74 335 €
4 Valtroks  /  Janne Räisänen 2100: 4 24,0aly 25,7ke 59 915 €
5 Björkeviking*  /  Ville Koivisto 2100: 5 24,3aly 24,5ly 59 664 €
6 Hissun Turbo  /  Tuomas Pakkanen 2100: 6 23,0aly 24,4ke 76 570 €
7 Haukeli Expressen*  /  Antti Ala-Rantala 2100: 7 25,4ake 24,3ke 79 148 €
8 Torpa Pål*  /  Mauri Jaara 2100: 8 24,4aly 25,1ly 59 177 €
9 Hipatsu  /  Niko Jokela 2100: 9 24,6aly 24,6ke 58 480 €
10 Spik Loke*  /  Juha Länsimäki 2100: 10 23,7aly 23,6ly 70 064 €
11 Pikku-Ryti  /  Ville Pohjola 2100: 11 25,8ake 25,3ly 67 010 €
9. lähtö klo 21:00 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Finntack enintään 60 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Invincible H.C.  /  Jani Peräsalo 2100: 1 12,0aly 13,6ly 52 791 €
2 Herrera Boko  /  Miika Tenhunen 2100: 2 12,1aly 14,0ke 59 431 €
3 Wide Game  /  Juha Länsimäki 2100: 3 11,8aly 14,0ke 52 182 €
4 Hunter Dillon  /  Veli-Erkki Paavola 2100: 4 14,3ake 15,0ke 39 599 €
5 Don Pescador  /  Marko Hautamäki 2100: 5 12,9aly 15,0ke 42 780 €
6 Pacino Brave  /  Jonny Länsimäki 2100: 6 13,4ake 14,1ke 39 907 €
7 Massive Clout  /  Juha Luusuaniemi 2100: 7 11,5aly 15,2ke 46 534 €
8 Cavalier Brodde  /  Eelis Murtola 2100: 8 11,7aly 14,9ke 56 940 €
9 Rapid Leader  /  Tuomas Pakkanen 2100: 9 12,8ake 14,2ke 44 502 €
10 Edfromed  /  Jussi Kivijärvi 2100: 10 13,4ake 15,1ke 46 520 €
11 Malecon  /  Janne Räisänen 2100: 11 13,0ake 17,0ke 46 115 €
12 Kitzune G.G.  /  Ville Pohjola 2100: 12 11,6aly 14,0ke 61 036 €
10. lähtö klo 21:15 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m enintään 40 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Coys Rain*  /  Aki Järvelä 1600: 1 13,5ake 14,8ke 31 060 €
2 Global Wildlife  /  Mauri Jaara 1600: 2 11,8aly 14,8ly 31 039 €
3 Zeki Font  /  Niko Riekkinen 1600: 3 14,0aly 16,4pi 22 254 €
4 Googal  /  Tuomas Pakkanen 1600: 4 12,8aly 14,9ke 39 089 €
5 Bonhomme  /  Niko Jokela 1600: 5 12,6aly 14,7ly 31 397 €
6 Four on the Floor  /  Janne Lukkari 1600: 6 12,7aly 16,9ke 29 279 €
7 Jeppas Sputnik  /  Maarit Takalo 1600: 7 13,4ake 15,2ly 24 582 €
8 Zell Memento  /  Toni Granath 1600: 8 13,1aly 15,5ke 30 672 €
9 Grace River  /  Carolina Krokvik 1600: 9 13,4ake 15,7ke 34 239 €
10 Wasa Windy  /  Veli-Erkki Paavola 1600: 10 12,1aly 14,4ly 38 806 €
11 Emilie K.*  /  Ville Pohjola 1600: 11 12,0aly 14,0ly 36 059 €
12 Nandino Ås  /  Jukka-Pekka Niskanen 1600: 12 13,6aly 15,3pi 39 251 €
11. lähtö klo 21:32 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 12 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hypnotique  /  Henry Ala-Korpi 2100: 1 14,4ake 16,1ke 12 030 €
2 Excel Porsche  /  Jani Suonperä 2100: 2 15,0ake m16,7ke 11 140 €
3 Mac Light Prince  /  Antti Ala-Rantala 2100: 3 14,6aly 16,2ke 12 560 €
4 Spectre  /  Markku Hanhikoski 2100: 4 14,0aly 18,4ke 10 780 €
5 Will Daisy Beat  /  Juha Länsimäki 2100: 5 15,7aly 17,4ke 12 730 €
6 Cute Valley  /  Susanna Mäkinen 2100: 6 15,4aly 15,2ke 11 810 €
7 Tim Jerry  /  Niko Jokela 2100: 7 13,5aly 16,3ke 11 580 €
8 See His Glory  /  Asko Ritola 2100: 8 14,9ake 17,2kp 7 980 €
9 Hogan Star  /  Ari Hautala 2100: 9 14,3aly 16,7ke 11 550 €
10 Edward Star  /  Marko Hautamäki 2100: 10 13,5aly 16,6ke 12 165 €
11 Ninth Nobleman  /  Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 11 15,8ake 17,1ke 12 220 €
12 Downshifter  /  Janne Räisänen 2100: 12 15,6ake 17,4ke 11 260 €
1. koelähtö klo 17:32 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Firetail Avenger  /  Panu Ahonen 2100: 1 16,7ake 17,9ke 4 580 € 1.24.0
2 High Heels Tina  /  Mikko Jutila 2100: 2 23,3ke 40 € 1.24.0
3 Grainfield Benny  /  Matleena Junno 2100: 3 16,3ake 16,2ke 8 845 € 1.24.0
4 Star Of Delight  /  Mika Niskanen 2100: 4 20,9ke 160 € 1.24.0
5 Hannalore  /  Jussi Pohjoismäki 2100: 5 16,5ake 17,8ke 3 520 € 1.24.0
6 Hissun Camilla  /  Tuomas Pakkanen 2140: 1 32,7kp 2 750 € 1.38.7
7 Liekehtii  /  Jukka Kauppinen 2140: 2 39,8ke 1 200 € 1.45.8
1. ponilähtö klo 17:54 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.47.5 + 20 m/ 2,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 O.S. Kicken  /  Juulia Nykänen 1100: 1 2.54,0aly 2.49,4ly 1 629 €
2 Jalo Herman  /  Ilona Rekilä 1100: 2 2.42,3ake 2.47,3ly 1 310 €
3 Havulan Hulivili  /  Sofia Yliklaavu 1120: 1 2.51,4aly 2.46,8ly 1 718 €
4 Little Dream Big  /  Roosa Autio 1140: 1 2.41,8ly 1 914 €
5 Magpie's Arrowy  /  Veera Puusaari 1140: 2 2.41,3ly 960 €
6 Optimus Prime  /  Arttu Sillanpää 1160: 1 2.42,1ly 760 €
7 Cheri Darling  /  Ninni Säävälä 1180: 1 2.38,5ly 1 576 €
8 Dance Our Tears Away 1611 SH  /  Neea Sarkkinen 1180: 2 2.34,6ke 820 €
9 Running Bear  /  Julia Saarela 1180: 3 2.50,3ake 2.36,8ly 1 958 €
10 Niemenpellon Micke  /  Daalia Koivupalo 1180: 4 2.40,4aly 2.39,4ly 1 374 €
11 Ekekullens Galliano 173 SH  /  Eeva Kotisaari 1200: 1 2.41,4aly 2.35,6ly 1 222 €
12 Leijonamielen Leo  /  Tatu Ek 1200: 2 2.39,1aly 2.37,0ke 2 225 €
13 Ponikujan Brandon  /  Tuukka Törnvall 1240: 1 2.31,7aly 2.30,7ke 4 751 €
14 Mythical Creature  /  Petra Ulvi 1240: 2 2.32,4ake 2.32,2ke 2 369 €
15 Savirannan Serafiina  /  Sandra Ranta 1260: 1 2.28,3ake 2.28,5ke 2 986 €
Alkuun