Lähtölistat, 24.10.2021 13:00 Joensuu, Linnunlahti

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) tasoitusajo lv 2140 m: p. 600 e + 20 m/ 1650 e. enintään 2250 e 1 000 € 2 300 €
2. lähtö (10) tasoitusajo kv 2140 m: p. 250 e + 20 m/ 200 e. enintään 1050 e 1 000 € 2 050 €
3. lähtö (4) Monte tasoitusajo lv 2140 m: p. 7500 e + 20 m/ 12 500 e. 1 000 € 2 500 €
4. lähtö (3) ryhmäajo lv 2640 m: enintään 9000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-1
5. lähtö (1) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 32 000 e. 1 000 € 2 150 € Toto5-2
6. lähtö (9) tasoitusajo kv 2160 m: p. 2500 e + 20 m/ 2500 e. enintään 10 000 e 3 000 € 6 400 € Toto5-3
7. lähtö (2) tasoitusajo lv 2140 m: p. 12 500 e + 20 m/ 37 500 e. 3 000 € 6 700 € Toto5-4 Duo-1 Troikka
8. lähtö (7) tasoitusajo kv 2140 m: p. 6000e, 20 m/ 13 500e, 40 m/ 25 000e. 3 000 € 6 100 € Toto5-5 Duo-2
9. lähtö (5) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 5000 e. 1 000 € 2 250 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1640 m: p. 2.55.0 + 20 m/ 2,5 s 100 € 210 €
  Yht. 32 860 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 13:07 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 600 e + 20 m/ 1650 e. enintään 2250 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Backslider  /  Jarkko Kervinen 2140: 1 19,5ke 500 €
2 Maxence  /  Jani Hartikainen  ( Markus Dahlström ) 2140: 2 20,1ke 340 €
3 Fake  /  Jani Ruotsalainen 2140: 3 18,9ke 1 400 €
4 Honey Trix  /  Markus Porokka 2140: 4 20,9ake 19,6ke 895 €
5 Encrypted  /  Tapio Perttunen 2160: 1 18,6ake 19,0ke 1 640 €
6 Fancy Boost  /  Roosa Hirvonen 2160: 2 17,6ake 18,3ke 1 995 €
7 Goddess Dione  /  Janne Räisänen 2160: 3 16,6ake 18,3ke 3 040 €
8 Emilie Boost  /  Pertti Taskinen 2160: 4 20,0ake 18,2ke 2 055 €
9 Xodoom  /  Tuomas Pakkanen 2160: 5 19,3ake 17,9ke 950 €
10 Incredible Koks  /  Laura Pulliainen 2160: 6 19,3ake 18,2ke 2 066 €
11 Happy Boost  /  Timo Virtanen 2160: 7 16,5ake 17,7ke 3 140 €
12 Lexus Grimeton  /  Heikki Rytkönen 2160: 8 18,1ke 1 400 €
13 Quentin Mick  /  Erkki Lappi 2160: 9 19,2ake 18,9ke 1 805 €
14 Lucky Ladybug  /  Niko Riekkinen 2160: 10 20,2ake 18,6ke 970 €
2. lähtö klo 13:51 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 250 e + 20 m/ 200 e. enintään 1050 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sohvin Miina  /  Sami Vehviläinen 2140: 1 40,5ke 550 €
2 Olento  /  Janne Räisänen 2140: 2 38,1ke 480 €
3 Suhmuran Suvi  /  Kimmo Määttänen 2160: 1 36,6ke 390 €
4 Manisteri  /  Jani Ruotsalainen 2160: 2 35,8ke 1 640 €
5 Mulori  /  Markus Porokka 2160: 3 34,6ke 490 €
6 Vihin Mymmeli  /  Niko Riekkinen 2160: 4 36,7ake 37,7ke 700 €
7 Ainua  /  Mirva Janatuinen 2180: 1 38,8ake 39,5ke 630 €
8 Majatalon Pimu  /  Pasi Vaittinen 2180: 2 36,8ke 660 €
9 Viirin Vilkas  /  Antti Turunen 2200: 1 35,3ake 35,6ke 1 560 €
3. lähtö klo 14:10 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2140 m p. 7500 e + 20 m/ 12 500 e. pt. 60 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Meri Font  /  Moonika Rautiainen 2140: 1 16,5ake 18,4ke 2 670 €
2 Half Moon Zip  /  Hanna-Kaisa Kärkkäinen 2140: 2 15,7ake 20,0ke 6 965 €
3 Alain Boost  /  Elina Korhonen 2140: 3 18,9ake 18,4ke 4 225 €
4 Pamingo Creek  /  Eini Nevalainen 2140: 4 18,8ake 18,7ke 2 460 €
5 Silica Man  /  Noora Kivimaa 2160: 1 15,0aly 17,1ke 12 155 €
6 Min Fina Ella*  /  Milla Markkanen 2160: 2 14,9aly 15,7ly 12 825 €
7 Fight Back  /  Miina Soini 2160: 3 14,8aly m18,4ke 12 670 €
8 Stoneisle Quidam  /  Saara Eerola 2160: 4 16,3ake 17,4ke 12 595 €
9 La Donna Perfetta  /  Janita Antti-Roiko 2160: 5 14,7ake 15,5ke 13 410 €
10 Gambling Face  /  Martta Smura 2180: 1 12,9aly 15,8ke 35 057 €
11 Maestro Kemp  /  Mira Miettinen 2180: 2 m14,2aly m15,3ly 25 407 €
12 Graffiti Artist  /  Jonna Hottinen 2180: 3 13,8aly 14,9ke 26 451 €
13 Elrond  /  Elina Pakkanen 2180: 4 12,6aly 14,1ly 22 658 €
14 Valter L.P.C.*  /  Tiia Vehviläinen  ( Karoliina Sinkkilä ) 2200: 1 11,5aly 14,6ke 61 061 €
15 Ramble On  /  Taru Ahola 2200: 2 14,0ake m15,9ke 40 475 €
16 Dream Divine  /  Anette Antti-Roiko 2200: 3 12,0aly 14,4ke 53 326 €
4. lähtö klo 14:31 Lämminveriset ryhmäajo 2640 m enintään 9000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Killing Windcape  /  Tuomas Pakkanen 2640: 1 14,1aly 17,4ke 8 775 €
2 Niceman Windcape  /  Sami Vehviläinen 2640: 2 16,1ake 16,5ke 6 380 €
3 Rim Bay Gift  /  Pasi Vaittinen 2640: 3 14,8aly 15,9ke 9 220 €
4 Tiger Dillon  /  Jarkko Kervinen 2640: 4 16,3aly 15,9ke 7 440 €
5 Django Cross  /  Janne Räisänen 2640: 5 14,7aly 16,4ke 7 692 €
6 Off Course  /  Jani Hartikainen 2640: 6 15,9ake 17,7ke 7 420 €
7 Leemark's Hector  /  Heikki Laakkonen 2640: 7 15,7ake 18,6ke 8 330 €
8 Boulder Dream  /  Harri Partanen 2640: 8 15,3aly 16,3ke 8 720 €
9 Minbrisk  /  Jani Ruotsalainen 2640: 9 13,3aly 18,0ke 7 850 €
10 Austin  /  Heikki Mikkonen 2640: 10 15,0ake 16,2ke 8 489 €
5. lähtö klo 14:53 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Jokikone enintään 32 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ewa Cates*  /  Olli Timonen 1640: 1 13,2ake 15,5ke 28 646 €
2 Hard Chip  /  Birgitta Lappeteläinen 1640: 2 14,6aly 15,9ke 34 265 €
3 Triple Ray  /  Janne Manninen 1640: 3 14,0ake m16,2ke 31 600 €
4 Epic  /  Tapio Perttunen 1640: 4 13,1aly 16,3ke 26 900 €
5 Empire Shark  /  Jani Ruotsalainen 1640: 5 11,7aly 16,0ke 30 810 €
6 Vincent Croft  /  Harri Partanen 1640: 6 11,9aly 14,6ke 31 569 €
7 Lucille Bourbon  /  Tuomas Pakkanen 1640: 7 12,8aly 15,3ke 28 550 €
8 Pam Hallover  /  Janne Räisänen 1640: 8 13,7aly 16,1ke 33 410 €
9 Crystal Cool  /  Niko Riekkinen 1640: 9 13,4aly 13,7ly 27 775 €
6. lähtö klo 15:11 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m 4-5-v. Erkki I. Pesosen muistoajo p. 2500 e + 20 m/ 2500 e. enintään 10 000 e Hyv. enint. 4-v. 20 m. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Huihari  /  Jani Ruotsalainen 2140: 1 30,0ke 6 070 €
2 Teltiera  /  Heikki Mikkonen 2140: 2 36,5ake 31,7ke 3 000 €
3 Hissun Liisi  /  Tuomas Pakkanen 2160: 1 31,6ke 2 250 €
4 Pihlajan Hilima  /  Tero Lahtinen 2160: 2 34,6ake 30,8ke 3 060 €
5 Lumi-Riku  /  Tapio Perttunen 2180: 1 30,5ke 3 350 €
6 Kilun Poika  /  Terho Rautiainen 2180: 2 30,8ake 31,2ke 5 235 €
7 Satasen Onni  /  Lasse Huttunen 2180: 3 27,3ake 28,5ke 7 170 €
8 Pilssin Taika  /  Markus Porokka 2180: 4 29,2ake 29,2ke 6 810 €
9 Siirin Liisi  /  Janne Räisänen 2180: 5 32,0ake 29,8ke 4 975 €
10 Karjalan Keisari  /  Antti Turunen 2180: 6 32,1ake 30,9ke 4 120 €
11 Cupido  /  Jarkko Kervinen 2200: 1 28,6ake 28,8ke 8 890 €
7. lähtö klo 15:31 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Karjalaisen maakunnan mestaru p. 12 500 e + 20 m/ 37 500 e. pt. 40 m. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Boulder Artemis  /  Matti Halonen 2140: 1 14,8ake 16,3ke 7 485 €
2 Boulder Illusion  /  Markus Porokka 2140: 2 16,6ake 14,8ly 10 460 €
3 Anything Goes*  /  Janne Räisänen 2140: 3 13,3aly 16,4ke 9 673 €
4 Nerja  /  Asko Hyvönen 2140: 4 15,2ake 17,1ke 10 092 €
5 Jasmine Zon  /  Jani Ruotsalainen 2160: 1 12,6aly 13,6ke 46 565 €
6 Diva Speed  /  Mikko Pitkänen 2160: 2 14,1aly 16,7ke 12 705 €
7 Free From Fines  /  Sami Vehviläinen 2160: 3 14,9aly 15,9ke 13 200 €
8 MAS Dominant  /  Martti Pellikka 2160: 4 13,6aly 14,0ke 39 535 €
9 He's a Keeper  /  Heikki Laakkonen 2160: 5 14,5ake 15,4ke 27 027 €
10 Livi Othella H.M.  /  Olli Timonen 2160: 6 12,6aly 14,5ke 29 143 €
11 Lucky Cloud  /  Jarkko Kervinen 2160: 7 14,6ake 15,0ke 32 041 €
12 Detroit Rock Sisu*  /  Tapio Perttunen 2180: 1 12,3aly 14,6ke 52 692 €
8. lähtö klo 15:48 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Karjalaisen maakunnan mestaru p. 6000e, 20 m/ 13 500e, 40 m/ 25 000e. pt. 60 m. P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ökymäen Silvia  /  Janne Räisänen 2140: 1 31,6ake 30,0ke 5 970 €
2 Onnin Lento  /  Pasi Vaittinen 2160: 1 28,8aly 28,1ke 8 495 €
3 Liisinko  /  Veijo Lipponen 2160: 2 27,7ake 28,1ke 13 455 €
4 Alpertto  /  Jarkko Kervinen 2180: 1 24,8ake 27,2ke 20 830 €
5 Uljas Suomalainen  /  Tapio Perttunen 2200: 1 20,0aly 21,0ke 131 895 €
6 Myrskyri  /  Ari Karttunen 2200: 2 22,2aly 24,3ke 70 225 €
7 Callex  /  Terho Rautiainen 2200: 3 22,8aly 24,9ke 62 073 €
8 Piskon Pouta  /  Kimmo Määttänen 2200: 4 22,4aly 24,5ke 90 965 €
9 Vixen  /  Markus Porokka 2200: 5 20,6aly 23,7ke 230 075 €
9. lähtö klo 16:04 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m enintään 5000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Village No Vodka  /  Heikki Rytkönen 1640: 1 14,6aly 18,2ke 4 940 €
2 Al Charlotte  /  Henri Pehkonen 1640: 2 15,2aly 18,6ke 4 280 €
3 Wildest Dreams  /  Tuomas Pakkanen 1640: 3 15,3aly 15,5ke 3 893 €
4 Laiffii  /  Juhani Tuomela 1640: 4 16,3aly 18,8ke 3 500 €
5 Pate's Boy On Edge  /  Tero Lahtinen 1640: 5 14,8aly 17,3ke 5 990 €
6 May Be Merry  /  Markus Dahlström 1640: 6 15,7aly 19,4ke 3 145 €
7 Livi Ofelia H.M.  /  Niko Riekkinen 1640: 7 16,6aly 16,6ke 5 233 €
8 Affare La Sol  /  Sami Vehviläinen 1640: 8 15,7aly 17,6ke 3 590 €
9 Second Soul  /  Onni Tuomela 1640: 9 16,7aly 18,6ke 3 880 €
10 Otto Master  /  Mika Rautiainen 1640: 10 15,7aly 19,0ke 5 050 €
11 Brother Louie  /  Veikko Asikainen 1640: 11 17,4aly 20,0ke 1 550 €
12 Miss Vip Zip  /  Janne Räisänen 1640: 12 15,4aly 17,1ke 4 610 €
1. koelähtö klo 12:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 One Way Lily  /  Ari Eronen 2140: 1 26,1ke 0 € 1.23.0
2 Vierik  /  Matti Nissinen 2180: 1 0 € 1.45.0
3 Lento-Kaarina  /  Markus Porokka 2180: 2 0 € 2.00.0
4 Koivikon Vexeli  /  Tuomas Pakkanen 2180: 3 0 € 2.00.0
5 Helmi-Leena  /  Jenni Porokka 2180: 4 0 € 2.00.0
1. ponilähtö klo 12:30 A-Ponit tasoitusajo 1640 m Karjalaisen maakunnan ponimes p. 2.55.0 + 20 m/ 2,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Honkarinteen Tinttara  /  Noora Reijonen 1680: 1 2.50,5ke 1 010 €
2 Keijunen 1497 SH  /  Venla Kervinen 1720: 1 2.52,5aly 2.47,0ke 1 276 €
3 KWG Kiwi Dude  /  Nea Ahokas 1740: 1 2.49,8aly 2.44,1ke 1 019 €
4 Almond's Terminator  /  Peppi Matikainen 1760: 1 2.40,6ake 2.40,8ke 1 624 €
5 Darletta Dark  /  Enna Käyhkö 1780: 1 2.41,5aly 2.38,4ly 1 720 €
6 Jokkarin Spirit  /  Selma Kärkkäinen 1800: 1 2.40,4aly 2.36,5ly 1 882 €
7 Sannikon Zorbett  /  Essi Partanen 1800: 2 2.33,5aly 2.37,1ly 1 322 €
8 Nigella  /  Oona Ikonen 1800: 3 2.40,5aly 2.36,6ly 2 016 €
9 Kotirinteen Kaisu  /  Kaisa Arula 1800: 4 2.43,2aly 2.37,2ke 1 459 €
10 Desert Apach 1092 SH  /  Juuli Reijonen 1880: 1 2.33,4aly 2.25,5ke 1 954 €
Alkuun