Lähtölistat, 20.5.2019 18:00 Jyväskylä, Killeri

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) tasoitusajo sh 2140 m: p. 600 e + 20 m/ 1400 e. 2 000 € 4 100 €
2. lähtö (1) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 100 €
3. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 700 e + 20 m/ 500 e. enintään 3200 e 1 000 € 2 150 €
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 100 €
5. lähtö (8) ryhmäajo sh 2140 m: enintään 7000 e. 1 000 € 2 300 € Toto65-1
6. lähtö (7) ryhmäajo sh 2140 m: enintään 14 000 e. 1 000 € 2 300 € Toto65-2
7. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 26 000 e. 1 000 € 2 250 € Toto65-3 Troikka
8. lähtö (6) tasoitusajo kv 2140 m: p. 1.28.0 + 20 m/ 1,3 s 1 200 € 2 640 € Toto65-4 Duo-1
9. lähtö (5) tasoitusajo lv 2140 m: p. 3000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 9000 e 1 100 € 2 750 € Toto65-5 Duo-2 Troikka
10. lähtö (3) Monte ryhmäajo lv 2140 m: vähint. 10 000 e. 1 000 € 2 150 € Toto65-6
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.42.0 + 20 m/ 2,9 s 100 € 210 €
  Yht. 33 050 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m 4-v. SHKL Cup -karsinta p. 600 e + 20 m/ 1400 e. pt. 60 m. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Bramee  /  Harri Kotilainen  ( Risto Tupamäki ) 2140: 1 35,4ke 900 €
2 Tähdenteli  /  Terho Rautiainen 2140: 2 32,2ake 31,0ke 5 720 €
3 Liston  /  Henri Bollström 2200: 1 29,7ake 30,5ke 4 400 €
4 Suven Sametti  /  Tapio Perttunen 2200: 2 28,3ake 27,2ke 47 200 €
5 Landen Reino  /  Antti Tupamäki 2200: 3 28,6ake 29,3ke 16 870 €
6 Parvelan Retu  /  Hannu Torvinen 2200: 4 25,9ake 26,4ke 163 650 €
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. Racing, Sevenon & Vapo Kasvattajakruunu -alkuerä P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rehab  /  Mika Forss 2140: 1 15,6ake 16,6ke 9 260 €
2 Battle Jack  /  Jarmo Saarela 2140: 2 14,0ake 14,2kp 57 783 €
3 Unbounded Stride  /  Mikael Pitkänen 2140: 3 15,0ake 16,6ke 8 600 €
4 Raskolnikov Frido  /  Ari Moilanen 2140: 4 14,1ake 15,3ke 188 749 €
5 Vaya Con Dios  /  Niko Jokela 2140: 5 15,3ake 18,3ke 11 512 €
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Hevari -lähtö p. 700 e + 20 m/ 500 e. enintään 3200 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Seppele  /  Anssi Niininen 2140: 1 32,4ake 30,2ke 4 090 €
2 Rantaniemelän Savu  /  Esa Holopainen  ( Risto Tupamäki ) 2140: 2 28,0ake 28,5ke 5 090 €
3 Tähen Lento  /  Sami Fredin 2140: 3 39,4ke 130 €
4 Villiinatar  /  Heta Huuskola 2140: 4 35,2ke 1 170 €
5 Sörkän Jokeri  /  Juha Länsimäki 2140: 5 35,1ake 33,9ke 2 740 €
6 Valkia  /  Kari Masalin 2160: 1 29,6ake 29,7ke 11 110 €
7 Urho-Majuri  /  Juhani Heikkinen 2160: 2 34,0ke 1 620 €
8 Rilento  /  Tuomas Pakkanen 2160: 3 50,4ake 33,5ke 1 590 €
9 Pimpulan Paroni  /  Tapio Perttunen 2180: 1 34,6ake 34,3ke 2 035 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. tammoille Racing, Sevenon & Vapo Kasvattajakruunu -alkuerä P. 3000 e. (3000-1500-900-600-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sahara True Lies  /  Henri Bollström 2140: 1 13,5ake 15,4ke 61 950 €
2 India Web  /  Ari Moilanen 2140: 2 15,4ake 16,0ke 15 068 €
3 V.G. Spring Prayer  /  Hannu Torvinen 2140: 3 16,5ake 18,4ke 3 300 €
4 First Class Lady  /  Tapio Perttunen 2140: 4 13,3aly 14,9ke 89 275 €
5 Rocktown Witness  /  Santtu Raitala 2140: 5 17,0akp 16,3ke 11 235 €
6 Tingaling  /  Iikka Nurmonen 2140: 6 13,2ake 17,7ke 24 140 €
7 Countess Zolletta  /  Hannu Hietanen 2140: 7 14,6ake 17,0ke 7 310 €
5. lähtö klo 19:35 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m tammoille Hevosklinikka Laukaa, Viesker Cup -karsinta enintään 7000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Villimissi  /  Santtu Raitala 2140: 1 29,1ake 28,5ke 13 190 €
2 Tuisku-Helmi  /  Kaarlo Partanen 2140: 2 29,8ake 29,2ke 4 550 €
3 Vilmai  /  Mika Forss 2140: 3 28,4ake 29,3ke 8 495 €
4 Kosen Kimallus  /  Esa Holopainen 2140: 4 25,8aly 28,3ke 10 020 €
5 Elvirra  /  Niko Jokela 2140: 5 27,5aly 28,5ke 7 020 €
6 Virin Varpu  /  Juhani Heikkinen 2140: 6 27,3ake 27,7ke 11 590 €
7 Disain  /  Jouko Tarvainen 2140: 7 25,6aly 31,2ke 15 900 €
8 Siptar  /  Antti Tupamäki 2140: 8 33,0ake 30,3ke 4 570 €
9 Reipas Tähti  /  Harri Kotilainen  ( Risto Tupamäki ) 2140: 9 30,5ake 30,9ke 5 530 €
10 Osla  /  Jouni Heimala 2140: 10 30,9ake 30,3ke 7 220 €
11 Aiheen Juhannus  /  Veli Nurminen 2140: 11 26,7ake 28,7ke 12 130 €
12 Hyypän Lilja  /  Jukka Karhulahti 2140: 12 27,0aly 29,0ke 9 605 €
6. lähtö klo 19:55 Suomenhevoset ryhmäajo 2140 m tammoille Minimani, Viesker Cup -karsinta enintään 14 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Satinkuti  /  Harri Kotilainen  ( Risto Tupamäki ) 2140: 1 29,1ake 29,0ke 16 000 €
2 Varoitus  /  Jouni Heimala 2140: 2 27,8ake 27,7ke 15 530 €
3 Vennelmon Tyyne  /  Jussi Hautanen 2140: 3 26,8aly 27,6ke 17 230 €
4 Elliina  /  Ville Mikkanen 2140: 4 25,5aly 29,5ke 12 390 €
5 Sarinan Sanni  /  Tapio Perttunen 2140: 5 27,6ake 29,3ke 12 750 €
6 Golda Maaria  /  Juha Länsimäki 2140: 6 29,2aly 30,1ke 5 960 €
7 Ciesma  /  Hannu Torvinen 2140: 7 27,8aly 29,3ke 9 365 €
8 M.A. Piste  /  Timo Toiviainen 2140: 8 27,1ake 26,9ke 20 560 €
9 Turpoelli  /  Mikko Miettinen 2140: 9 28,8aly 30,1ke 9 685 €
10 Ypäjä Keva  /  Ari Moilanen 2140: 10 29,3ake 27,6ke 11 800 €
11 Sipisipi  /  Esa Holopainen 2140: 11 30,3ake 29,6ke 8 380 €
12 Rehtorin Salli  /  Jouko Tarvainen 2140: 12 28,0ake 27,0ke 13 085 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Cartivet Meeting -karsinta enintään 26 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 The Rector  /  Tapio Perttunen 2140: 1 13,2aly 16,1ke 30 935 €
2 Ypäjä Louvre  /  Ari Moilanen 2140: 2 11,8aly 14,2ke 35 075 €
3 Bombastic S  /  Sami Vehviläinen 2140: 3 14,2aly 15,8ke 20 835 €
4 Enjoy's Paycheck  /  Antti Veteläinen 2140: 4 13,0ake 14,7ke 31 400 €
5 Case Closed  /  Mikko Peränen 2140: 5 12,8aly 14,4ke 25 010 €
6 Don Joiner  /  Esa Holopainen 2140: 6 13,3aly 16,5kp 20 980 €
7 Hard To Trick  /  Martti Pellikka 2140: 7 11,4aly 15,5ke 43 589 €
8 Crossfire Bonfire  /  Niko Jokela 2140: 8 13,9aly 14,1ke 20 920 €
9 Winzet  /  Henri Bollström 2140: 9 13,4aly 14,8ke 27 775 €
10 Mr Chance  /  Iikka Nurmonen 2140: 10 11,9aly 16,6kp 37 210 €
11 She Is Cecilia  /  Tuomas Pakkanen 2140: 11 12,7ake 14,9ke 37 131 €
12 Wang Dang Doodle  /  Jarmo Saarela 2140: 12 13,0ake 16,6ke 26 345 €
8. lähtö klo 20:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Loistoset -lähtö p. 1.28.0 + 20 m/ 1,3 s P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-60) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Villi-Sihko  /  Henry M Bollström 2140: 1 28,3ake 28,1ke 10 325 €
2 Sykloni  /  Esa Holopainen 2140: 2 28,4ake 28,8ke 20 860 €
3 Loikkar  /  Sami Vehviläinen 2140: 3 27,4aly 27,4ke 16 730 €
4 Tulipiippu  /  Pertti Puikkonen 2160: 1 24,7aly 27,2kp 19 625 €
5 Rouva Kaasu  /  Terho Rautiainen 2160: 2 24,9aly 27,2ke 40 110 €
6 Likser  /  Mikko Niemistö 2160: 3 24,1aly 27,2ke 62 760 €
7 Sokker  /  Mika Forss  ( Risto Tupamäki ) 2160: 4 24,0ake 26,8ke 44 540 €
8 Huuger  /  Niko Jokela 2180: 1 24,3aly 25,4ke 41 050 €
9 Lakuri  /  Juha Länsimäki 2180: 2 23,0aly 23,8ke 52 720 €
10 Underlig*  /  Tuomas Pakkanen 2180: 3 25,2ake 26,3ke 40 268 €
11 Ekoloki  /  Henri Bollström 2200: 1 22,1aly 24,1ke 101 495 €
9. lähtö klo 20:50 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Toshiba Stores -lähtö p. 3000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 9000 e Etus. Suom. synt. P. 1100 e. (1100-550-330-220-110-110) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Midsommar De Jour  /  Pertti Puikkonen 2140: 1 16,4ake 17,8ke 4 220 €
2 Look At Hope  /  Esa Holopainen 2140: 2 15,7aly 18,5ke 3 225 €
3 Cover Princess  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 15,3ake 16,4ke 9 453 €
4 Erik Flash  /  Heimo Hämäläinen 2140: 4 15,5aly 17,7ke 6 100 €
5 Hip Hop Dancing  /  Juhani Heikkinen 2140: 5 16,2aly 19,5ke 1 631 €
6 Boxing Bass  /  Sami Vehviläinen 2140: 6 15,6aly 17,6ke 2 120 €
7 Bambalina Poof  /  Iikka Nurmonen 2140: 7 17,6ake 17,9ke 5 393 €
8 Omnia Lindy  /  Terho Rautiainen 2160: 1 14,9aly 16,1ke 9 695 €
9 Quite A Rock  /  Santtu Raitala 2160: 2 16,9ake 16,7ke 8 825 €
10 Feeling Forever  /  Henri Bollström 2160: 3 16,7ake 17,0ke 7 595 €
11 Flowery Paradise  /  Tuomas Pakkanen 2160: 4 16,2ake 16,8ke 6 550 €
12 Duke De Veluwe  /  Tommi Ilottu 2160: 5 15,5ake 16,6ke 8 355 €
13 Las Robbie  /  Tapio Levänen 2160: 6 16,6ake 18,5ke 7 410 €
14 Gladstone Comery  /  Marko Hakkarainen 2160: 7 15,8ake 16,6ke 9 990 €
15 May Fly  /  Ari Moilanen 2160: 8 15,7aly 17,6ke 4 070 €
16 Flying Chip  /  Mika Forss 2160: 9 15,3aly 17,5ke 8 120 €
10. lähtö klo 21:05 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2140 m Avoin Scandic -lähtö, Monte SM-karsinta vähint. 10 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50) Toto65
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Wannacmyguns  /  Maija Fors 2140: 1 10,9aly 14,3pi 108 152 €
2 Flynn Boko  /  Liisa Nummi 2140: 2 10,4aly 15,1ke 97 122 €
3 Bazire Brodde  /  Merja Ikäheimonen 2140: 3 11,4aly 13,5ly 81 607 €
4 Cousin Bowl  /  Heli Perkiö 2140: 4 12,5aly 15,3ke 47 310 €
5 Ramble On  /  Taru Ahola 2140: 5 14,0ake m15,9ke 40 245 €
6 Vex Ant Expert  /  Heidi Kuossari 2140: 6 13,8aly 16,4ke 19 957 €
7 Brandon Beyonce  /  Eini Nevalainen 2140: 7 12,7aly 16,6ke 18 665 €
8 Vagabondo  /  Martta Smura 2140: 8 11,9aly 14,5ke 76 105 €
9 Hopeless Guy  /  Anna Sulin 2140: 9 11,8aly 15,2ly 69 300 €
10 Rocket Zet  /  Jonna Hottinen 2140: 10 10,6aly 13,3kp 209 712 €
11 Dreaming Blues  /  Noora Veikkolainen 2140: 11 13,3aly 15,2ke 48 836 €
12 Ranch Newman  /  Jenni Kaija 2140: 12 12,0ake 15,6ke 179 133 €
1. koelähtö klo 17:10 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Crossfire Eros  /  Kari Masalin 2140: 1 18,1ake 18,4ke 3 380 € 1.23.0
2 Adrasthee  /  Matti Riipinen 2140: 2 18,6ake 18,0ke 5 250 € 1.23.0
3 Amiraal Cadillac  /  Vesa Vehviläinen 2140: 3 0 € 1.23.0
4 Aarian Hermanni  /  Tero Lahtinen 2180: 1 33,3ake 32,6ke 2 540 € 1.37.6
5 Tupa-Myrsky  /  Antti Tupamäki 2180: 2 0 € 1.45.0
6 Tutuks  /  Anssi Niininen 2180: 3 32,3ake 32,5ke 4 190 € 1.37.5
7 Majatalon Pimu  /  Sami Vehviläinen 2180: 4 40,4ke 410 € 1.45.0
8 Niemen Iida  /  Henri Bollström  ( Risto Tupamäki ) 2180: 5 38,0ke 450 € 1.43.0
9 Ypäjä Menevä  /  Harri Kotilainen 2180: 6 48,8ke 0 € 1.45.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1140 m Keskimaa -lähtö p. 2.42.0 + 20 m/ 2,9 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Niittykorven Poker Alice  /  Maria Kiukas 1140: 1 2.34,2ly 1 117 €
2 Niemenpellon Miner  /  Elmeri Pussi 1180: 1 2.38,7aly 2.33,5ly 2 473 €
3 Skogsborgs Klarissa 1377 SH  /  Eveliina Hietanen 1180: 2 2.38,2aly 2.37,5ly 1 079 €
4 Pohjan Vilma  /  Janina Lahtinen 1200: 1 2.40,1ake 2.34,7ly 3 543 €
5 La Ponteva  /  Pinja Puustinen 1200: 2 2.29,9ake 2.34,9ke 1 480 €
6 Poni-Ilolan Ariel  /  Henna Honkonen 1220: 1 2.39,7aly 2.30,8ke 1 874 €
7 Elsa II  /  Tiia Vehviläinen 1240: 1 2.34,7ake 2.24,1ke 3 126 €
8 Jokimäen Pepe  /  Atte Riipinen 1240: 2 2.38,2aly 2.30,1ly 1 985 €
9 Allgunnens Galina  /  Elina Pakkanen 1260: 1 2.24,6aly 2.20,9ly 3 216 €
Alkuun