Lähtölistat, 29.9.2020 18:00 Jyväskylä, Killeri

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (10) Monte tasoitusajo lv 3140 m: p. 80 000e. 1 300 € 2 600 €
2. lähtö (5) tasoitusajo lv 2140 m: p. 500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1500 e 1 000 € 2 400 €
3. lähtö (3) Monte tasoitusajo lv 2140 m: p. 14 100 e + 20 m/ 18 000 e. enintään 104 100 e 1 000 € 2 250 €
4. lähtö (6) tasoitusajo kv 2140 m: p. 1.28.1 + 20 m/ 1,3 s 1 200 € 2 400 € Toto5-1
5. lähtö (4) tasoitusajo lv 2140 m: p. 3000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 9000 e 1 000 € 2 400 € Toto5-2
6. lähtö (7) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 5900 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-3
7. lähtö (1) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 44 500 e. 1 200 € 2 520 € Toto5-4 Troikka
8. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 000 € Toto5-5 Duo-1
9. lähtö (8) tasoitusajo kv 2160 m: p. 2200 e + 20 m/ 1200 e. enintään 7000 e 1 000 € 2 200 € Duo-2 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.55.0 + 20 m/ 2,5 s 100 € 200 €
  Yht. 25 170 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset Monte tasoitusajo 3140 m p. 80 000e. pt. 20 m. P. 1300 e. (1300-650-390-260-130-130)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Dreaming Blues  /  Elina Pakkanen 3140: 1 13,3aly 15,2ke 53 316 €
2 Captivate  /  Nelly-Janiika Korpikoski 3140: 2 12,3aly 14,3ke 74 774 €
3 Reverend Dred  /  Jenni Koskela 3140: 3 12,7aly 14,9pi 62 560 €
4 One Memphis  /  Susanne Klemola 3160: 1 13,5ake 14,0pi 82 891 €
5 Sahara B Boy  /  Jenni Kaija 3160: 2 12,6ake 14,8pi 113 175 €
6 Nitro Diablo  /  Janita Antti-Roiko 3160: 3 m12,2aly 14,6ke 100 609 €
2. lähtö klo 18:27 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 500 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Make a Wish H.C.*  /  Esa Holopainen 2140: 1 17,6ke 330 €
2 Farnorth Chap  /  Hannu Torvinen 2140: 2 19,7ake 17,2ke 800 €
3 Angela Matter  /  Jani Ruotsalainen 2140: 3 18,2ke 150 €
4 Mahatma Gee  /  Tuomas Korvenoja 2140: 4 17,9ke 48 €
5 Helga Loukko  /  Teemu Kananen 2140: 5 22,4ake 20,4ke 380 €
6 Crooked Girl  /  Tapio Perttunen 2140: 6 19,8ke 330 €
7 Sign Of Surprise  /  Arna Ruohomäki 2140: 7 19,0ke 150 €
8 Prince Mauritz  /  Mikael Palm 2140: 8 18,1ake 20,7ke 210 €
9 Citation Anemone  /  Jukka Torvinen 2140: 9 18,8ke 380 €
10 Huldamarie  /  Mauno Laurila 2160: 1 17,9ake 17,3ke 1 480 €
11 Ms Ice Wind  /  Pekka Vehviläinen 2160: 2 19,6ake 17,3ke 1 100 €
12 Stoneisle Redbull  /  Santtu Raitala 2160: 3 20,0ke 1 060 €
13 Gladiator Sisu  /  Antti Teivainen 2160: 4 18,9ake 18,1ke 802 €
14 Flex To Wheels  /  Eetu Salmi 2160: 5 17,5ke 1 700 €
15 Wat Arun Ax  /  Henri Bollström 2160: 6 16,3ake 17,0ke 1 100 €
16 Lex Nicolas  /  Tapani Salojensaari 2160: 7 19,6ke 1 480 €
3. lähtö klo 18:47 Lämminveriset Monte tasoitusajo 2140 m p. 14 100 e + 20 m/ 18 000 e. enintään 104 100 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Parc Monceau  /  Elisa Tuominen 2140: 1 14,6aly 16,2ke 12 284 €
2 Goldshoe Bonnie  /  Hanna Korhonen 2140: 2 14,6aly 17,0ke 11 710 €
3 Fillyjonka Fellow  /  Karoliina Sinkkilä 2140: 3 15,0ake 16,0ke 8 630 €
4 Sun Vincent  /  Susanne Klemola 2140: 4 13,7aly 16,2ke 13 830 €
5 Granite  /  Eveliina Sarismala 2140: 5 14,6aly 16,1ke 12 100 €
6 Red Guy User  /  Taru Ahola 2160: 1 14,8ake 15,8pi 21 230 €
7 Turmalin  /  Lotta Närhinen 2160: 2 13,6aly 16,4ke 18 655 €
8 Maestro Kemp  /  Mira Miettinen 2160: 3 m14,2aly m15,3ly 23 167 €
9 Graffiti Artist  /  Jonna Hottinen 2160: 4 13,8aly 14,9ke 22 651 €
10 Dark Alley  /  Janita Antti-Roiko 2160: 5 m14,9aly m16,2ke 27 460 €
11 Royal Andy  /  Hanna-Kaisa Kärkkäinen 2160: 6 12,5aly 14,0ly 29 812 €
12 She Is Frida  /  Elina Pakkanen 2160: 7 15,7ake 15,9ke 15 408 €
13 Uncomparable*  /  Anette Antti-Roiko 2160: 8 12,9aly 14,8ke 20 361 €
14 Ganador  /  Noora Kivimaa 2160: 9 13,9aly 15,7ly 28 148 €
15 Basswood Grove  /  Heli Perkiö 2160: 10 12,8aly 16,3ke 28 620 €
16 Wasa Windy  /  Viivi Mattinen 2180: 1 12,8aly 15,3ke 34 026 €
4. lähtö klo 19:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m O.K. Auto p. 1.28.1 + 20 m/ 1,3 s P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mitt Hjärtas Tango*  /  Pekka Vehviläinen 2140: 1 27,4ake 28,2ke 17 641 €
2 Hespori  /  Hannu Torvinen 2140: 2 26,5aly 28,7ke 11 805 €
3 Tulipallo  /  Kimmo Taipale 2160: 1 27,0ake 27,9ke 14 315 €
4 Hallan Ruusu  /  Antti Teivainen 2160: 2 30,5ake 27,6ke 11 870 €
5 Bilettäjä  /  Tapio Perttunen 2160: 3 25,9ake 27,0ke 29 650 €
6 Loikkar  /  Saara Mäkinen 2160: 4 27,4aly 27,4ke 17 870 €
7 Valtroks  /  Santtu Raitala 2160: 5 24,0aly 26,9ke 31 865 €
8 Ypäjä Jallu  /  Antti Tupamäki 2180: 1 23,5aly 26,3ke 52 576 €
9 Tutun Impi  /  Antti Ala-Rantala 2180: 2 24,8aly 25,8ke 70 542 €
5. lähtö klo 19:30 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Finntack p. 3000 e + 20 m/ 6000 e. enintään 9000 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Juliane De Veluwe  /  Antti Teivainen 2140: 1 16,7aly 18,2ke 2 440 €
2 Citrine  /  Mauno Laurila 2140: 2 17,2ake 17,6ke 2 390 €
3 True Noice  /  Santtu Raitala 2140: 3 16,3ake 16,3ke 3 000 €
4 Tomorrow's Hope  /  Jouni Nummi 2140: 4 17,3ake 18,1ke 2 770 €
5 Chica Valienta  /  Iikka Nurmonen 2140: 5 17,8ake 18,9ke 2 230 €
6 Sultan of Soprano  /  Tapio Perttunen 2140: 6 16,4ake 18,4ke 2 900 €
7 Arnie's Emilie  /  Esa Holopainen 2140: 7 16,6ake 17,7ke 2 760 €
8 Callela Socrates  /  Jukka Torvinen 2140: 8 16,1ake 16,5ke 2 750 €
9 The Battle  /  Henri Bollström 2160: 1 15,1ake 16,4ke 9 060 €
10 Benjamin Song  /  Sami Vehviläinen 2160: 2 14,1aly 16,8ke 6 690 €
11 Kathy Heel  /  Arna Ruohomäki 2160: 3 14,2ake 17,4ke 8 645 €
12 Love You Desiree  /  Jani Ruotsalainen 2160: 4 18,7ake 16,5ke 4 850 €
13 Las Robbie  /  Tapio Levänen 2160: 5 16,6ake 18,5ke 7 510 €
14 Will Daisy Beat  /  Miia Salminen 2160: 6 16,0ake 17,5ke 6 510 €
15 Ranch Rocky Road  /  Hannu Hietanen 2160: 7 14,6aly 16,7ke 6 920 €
16 Tinkerbell Harmi  /  Hannu Torvinen 2160: 8 17,3ake 19,2ke 4 655 €
6. lähtö klo 19:50 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m LähiTapiola enintään 5900 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tuurin Elli  /  Hannu Hietanen 2140: 1 34,2ake 27,7ke 5 520 €
2 Marotte  /  Marko Rautiainen 2140: 2 30,1aly 29,1ke 5 090 €
3 Werona  /  Erkki Koivisto 2140: 3 30,7ake 32,5ke 4 530 €
4 Rehulan Huvi  /  Antti Veteläinen 2140: 4 29,8ake 29,4ke 5 350 €
5 Sitku  /  Esa Holopainen 2140: 5 28,7akp 29,4ke 5 900 €
6 Kuun Obeliks  /  Tero Lahtinen 2140: 6 29,1aly 31,5ke 5 420 €
7 Kaasari  /  Anssi Niininen 2140: 7 28,1aly 30,1ke 4 925 €
8 Essin Säväys  /  Hannu Torvinen 2140: 8 31,6ake 31,0ke 4 285 €
9 Aamos Hem  /  Henri Bollström 2140: 9 31,1aly 29,0ke 5 250 €
10 Jukolan Justiina  /  Jani Ruotsalainen 2140: 10 27,9aly 28,6ke 5 500 €
11 Taseen Tähti  /  Kimmo Taipale 2140: 11 34,1ake 30,8ke 4 230 €
12 Rehulan Nopee  /  Matti Rehula 2140: 12 30,5akp 33,5ke 4 080 €
7. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Loistoset enintään 44 500 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rim Bay Kickapoo  /  Tapio Perttunen 2140: 1 12,9ake 16,8ke 36 770 €
2 Benobi Zet  /  Henri Bollström 2140: 2 12,4aly 15,0ke 29 451 €
3 Luksom  /  Antti Teivainen 2140: 3 13,0aly 14,5ly 33 481 €
4 Dardanos  /  Sami Vehviläinen 2140: 4 13,5ake 17,0ke 35 030 €
5 Spade Ace Frido  /  Jukka Torvinen 2140: 5 12,3aly 13,8ke 40 196 €
6 She Is Cecilia  /  Tuomas Pakkanen 2140: 6 12,7ake 14,9ke 38 931 €
7 Grainfield Fanny  /  Antti Tupamäki 2140: 7 13,3aly 14,3ly 42 040 €
8 Sultan Journey*  /  Esa Holopainen 2140: 8 12,3aly 16,8ke 39 794 €
9 Malecon  /  Hannu Torvinen 2140: 9 13,0ake 19,8ke 39 775 €
10 Caakao  /  Hannu Hietanen 2140: 10 14,8aly 16,8ke 29 320 €
11 Espoir de Ginai  /  Antti Ala-Rantala 2140: 11 12,1aly 16,1pi 34 980 €
12 Elise Andover*  /  Santtu Raitala 2140: 12 14,0ake 13,9ke 33 544 €
8. lähtö klo 20:25 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 4-v. Racing, Yara & Vapo Kasvattajakruunu -alkuerä P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Unbounded Stride  /  Mikael Pitkänen 2140: 1 15,0ake 16,6ke 9 390 €
2 Mr Big Money  /  Henri Bollström 2140: 2 14,6ake 16,6ke 6 050 €
3 Wille's Rainpower  /  Jukka Torvinen 2140: 3 14,2ake 17,5kp 7 700 €
4 Ilos Silmarillion  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 11,4aly 14,2ke 24 260 €
5 Raskolnikov Frido  /  Santtu Raitala 2140: 5 13,1ake 15,3ke 193 749 €
6 Samvais  /  Hannu Hietanen 2140: 6 11,6aly 14,0ke 26 441 €
7 Quickatore  /  Hannu Torvinen 2140: 7 13,9akp 17,3ke 42 209 €
8 BWT Echo  /  Antti Teivainen 2140: 8 12,1aly 16,5ke 96 232 €
9 American Hero  /  Esa Holopainen 2140: 9 14,1akp 16,2ke 52 450 €
10 Might Be Romeo  /  Tapio Perttunen 2140: 10 13,3ake 16,6ly 25 714 €
9. lähtö klo 20:40 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m p. 2200 e + 20 m/ 1200 e. enintään 7000 e Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Meno-Missi  /  Sami Vehviläinen 2140: 1 33,1ke 1 790 €
2 Helinä Punk  /  Kalevi Punkki 2140: 2 34,4ke 1 880 €
3 Vildelli  /  Santtu Raitala 2140: 3 35,0ke 800 €
4 Huimanni  /  Jani Ruotsalainen 2160: 1 31,9ke 2 130 €
5 Vaitter  /  Mauno Laurila 2160: 2 33,7ake 33,0ke 2 000 €
6 Sparta  /  Markus Huttunen 2160: 3 34,0ke 2 030 €
7 Vilunkipinä  /  Tero E Mäenpää 2160: 4 32,7ake 31,4ke 2 390 €
8 Torena  /  Antti Tupamäki 2160: 5 33,0ake 32,3ke 2 585 €
9 Jermalan Tykki  /  Tero Lahtinen 2160: 6 31,2ke 2 070 €
10 Tuutinki  /  Hannu Hietanen 2160: 7 31,4ake 31,1ke 3 190 €
11 Liekin Lumo  /  Terho Rautiainen 2160: 8 30,2ake 30,7ke 3 010 €
12 Pimpulan Paroni  /  Tapio Perttunen 2180: 1 34,6ake 33,5ke 2 390 €
13 Carmenita  /  Ari-Pekka Tuisku 2180: 2 29,5aly 31,2ke 4 130 €
1. koelähtö klo 17:10 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 On The Beach  /  Jukka Torvinen 2140: 1 25,2ke 30 € 1.23.0
2 Dream Mint  /  Anssi Niininen 2140: 2 26,0ke 0 € 1.23.0
3 Frontlexsin  /  Tapio Perttunen 2140: 3 0 € 1.23.0
4 Ismael Star  /  Tero Lahtinen 2140: 4 0 € 1.23.0
5 Goldshoe Emilia  /  Aurelia Helén 2140: 5 26,5ke 100 € 1.23.0
6 Tähti-Kulkuri  /  Antti Tupamäki 2180: 1 37,8ake 38,0ke 1 100 € 1.43.0
1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 2.55.0 + 20 m/ 2,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aarteen Merenhuiske  /  Atte Riipinen 1200: 1 2.58,0aly 2.48,2ly 669 €
2 Mosso  /  Anni Halinen 1200: 2 2.48,3ke 790 €
3 Golden Pigasso  /  Iisa Laasanen 1220: 1 2.42,9aly 2.45,9ly 1 418 €
4 Aamuyön Halla  /  Laura Anttila 1240: 1 3.04,3aly m2.44,0ly 1 938 €
5 Ay Caramba  /  Leevi Laitinen 1260: 1 2.34,9aly 2.41,8ly 1 113 €
Alkuun