Lähtölistat, 3.6.2022 18:00 Jyväskylä, Killeri

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (9) tasoitusajo sh 2140 m: p. 600 e + 20 m/ 1400 e. 2 000 € 4 000 €
2. lähtö (5) Monte ryhmäajo lv 2140 m: enintään 18 000 e. 1 200 € 2 600 €
3. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 10 000 e. 1 200 € 2 720 €
4. lähtö (7) tasoitusajo lv 2160 m: p. 400e. enintään 400 e 1 500 € 3 600 €
5. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 5000 e. 1 000 € 2 200 €
6. lähtö (1) ryhmäajo lv 1640 m: 1.11.0 ja hit. 1 000 € 2 100 € Toto4-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 26 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-2 Troikka
8. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 2000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-3 Duo-1
9. lähtö (8) tasoitusajo kv 2160 m: p. 7000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 27 000 e 1 000 € 2 400 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.42.0 + 20 m/ 2,8 s 100 € 200 €
2. ponilähtö (32) tasoitusajo p 1640 m: p. 2.09.0 + 20 m/ 1,5 s 100 € 180 €
  Yht. 24 300 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:15 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m 4-v. SHKL Cup -karsinta p. 600 e + 20 m/ 1400 e. pt. 60 m. P. 2000 e. (2000-1000-600-400)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Bandiitti  /  Niko Jokela 2140: 1 36,2ke 480 €
2 Rantaperän Himmu  /  Henry Ala-Korpi 2140: 2 35,7ke 510 €
3 Kojolan Costi  /  Henri Bollström 2140: 3 30,4ke 2 490 €
4 B. Uljas  /  Iikka Nurmonen 2160: 1 37,1ake 40,9ke 970 €
5 Itte Juakales  /  Jarmo Saarela 2160: 2 41,8ake 32,0ke 2 900 €
6 Lipassi  /  Santtu Raitala 2200: 1 33,5ake 30,7ke 10 500 €
2. lähtö klo 18:35 Lämminveriset Monte ryhmäajo 2140 m Allomeera -lähtö enintään 18 000 e. P. 1200 e. (1200-600-360-240)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Like a Boeing  /  Katariina Honkaperä 2140: 1 13,6aly 14,9ke 18 230 €
2 M.T. Jerebko  /  Miisa Pulkkanen 2140: 2 13,8ake 17,4ke 18 162 €
3 Blue Blood Lover  /  Marie-Helen Jansson 2140: 3 14,7aly 16,5ke 10 734 €
4 Lovely Girl  /  Anna Hiltunen 2140: 4 16,0ake 16,8ke 17 450 €
5 Stoneisle Quidam  /  Joanna Karling 2140: 5 16,3ake 17,4ke 14 315 €
6 Castor Troy  /  Iida Vastamäki 2140: 6 16,2ake 16,7ke 9 305 €
7 Sun Sayen  /  Reetta Hirvonen 2140: 7 12,8aly 15,4ke 14 685 €
8 Austin  /  Amira El Jahiri 2140: 8 15,0ake 16,2ke 12 189 €
9 Little Boy Away  /  Noora Kivimaa 2140: 9 13,6aly 16,2ke 16 680 €
3. lähtö klo 18:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Allomeera -lähtö enintään 10 000 e. Kokelaat P. 1200 e. (1200-600-360-240-120)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Orlando Coger  /  Erika Elomaa 2140: 1 16,4ake 16,6ke 10 376 €
2 Complicated  /  Tuukka Varis 2140: 2 16,4ake 17,9ke 3 400 €
3 Cashman Go  /  Patri Filatoff 2140: 3 14,9ake 17,3ke 8 000 €
4 Flying Sirius  /  Tino Paldan 2140: 4 17,1aly 18,7ke 6 260 €
5 Goofy  /  Aada Salo 2140: 5 15,1aly 20,6ke 4 717 €
6 MAS Furious  /  Kaisa Rehula 2140: 6 15,3ake 16,2ke 6 940 €
7 Daniel Speed  /  Milla Markkanen 2140: 7 16,0ake 17,5ke 6 930 €
8 MAS Emotion  /  Johanna Säteri 2140: 8 18,7ake 17,4ly 4 515 €
9 Lifestyle Indian  /  Jere Hurme 2140: 9 15,7ake 17,2ke 8 440 €
10 Al's Sweet Svea  /  Terno Grönstrand 2140: 10 15,5ake 17,5ke 7 699 €
11 Shackhills Desiree  /  Oona Halme 2140: 11 15,0aly 16,9ke 8 822 €
12 Herman Storm  /  Sakari Talikka 2140: 12 17,0ake 17,2ke 5 070 €
4. lähtö klo 19:18 Lämminveriset tasoitusajo 2160 m 3-5-v. Aloittelevien nuorten lähtö p. 400e. enintään 400 e Hyv. enint. 3-v. 20 m. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sunrise Reverie  /  Esa Holopainen 2140: 1 0 €
2 Handyman  /  Niko Jokela 2140: 2 19,8ke 100 €
3 Kilchoman  /  Juhani Tapani 2140: 3 16,2ke 2 050 €
4 Albino Flame  /  Tino Paldan 2140: 4 17,3ke 1 950 €
5 Esmeralda Bay  /  Henry Ala-Korpi 2140: 5 16,8ake 18,5ke 1 250 €
6 Fifty Cent  /  Henri Bollström 2140: 6 20,5ke 0 €
7 Night Sky Eagle  /  Santtu Raitala 2140: 7 17,6ke 750 €
8 Macho Fantastico  /  Niko Riekkinen 2140: 8 0 €
9 Stonelake Alix  /  Hannu Korpi 2140: 9 17,2ake 17,0ke 600 €
10 Negroamaro  /  Heikki Mikkonen 2140: 10 16,6ake 17,9ke 3 900 €
11 Jane Boost  /  Jarmo Saarela  ( Olli-Pekka Holopainen ) 2140: 11 19,6ake 19,2ke 400 €
12 The Empty Pocket  /  Jarmo Saarela 2140: 12 0 €
13 Hugo Blue  /  Antti Ripatti 2160: 1 19,8ke 160 €
14 Ramaya  /  Sami Vehviläinen 2160: 2 18,7ke 590 €
15 Flower's Prayer  /  Viljami Pylkkänen 2160: 3 16,6ake 18,4ke 1 050 €
16 Likesprite  /  Iikka Nurmonen 2160: 4 22,5ke 0 €
5. lähtö klo 19:38 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Racing Amatööriohjastajien SM-liiga enintään 5000 e. Kokelaat C-lis. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Lemmy Model  /  Markus Rauhala 2140: 1 16,4ake 17,5ke 4 200 €
2 Dior Addict  /  Tiina Routalammi 2140: 2 16,8ake 16,7ke 5 510 €
3 St Helensine  /  Ville Koivisto 2140: 3 15,1ake 16,1ke 4 200 €
4 Stars Trot Allan  /  Toni Ripatti 2140: 4 16,2ake 17,7ke 6 070 €
5 Mail From Marigold  /  Kim Åkerlund 2140: 5 17,1ake 18,0ke 2 706 €
6 Laurila's Ithildin  /  Toni Ylitalo 2140: 6 16,2aly 17,2ke 3 976 €
7 Fairytale's Forever  /  Niko Huuskola 2140: 7 15,1aly 18,3ke 3 050 €
8 Cantab Star  /  Terno Grönstrand 2140: 8 17,9ake 19,0ke 2 360 €
9 Comeflywithme  /  Jere Hurme 2140: 9 16,1ake 17,7ke 5 480 €
10 Surprise Sun  /  Mikko S Laitinen 2140: 10 14,8aly 17,1ke 3 900 €
11 Chopin Blues  /  Viljami Pylkkänen 2140: 11 18,1ake 18,9ke 3 100 €
12 Brixen  /  Aaro Hautamäki 2140: 12 17,1ake 18,4ke 2 569 €
6. lähtö klo 20:00 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Atupem -lähtö 1.11.0 ja hit.P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Builder's Caviar  /  Hannu Korpi 1640: 1 11,6aly 15,6pi 87 032 €
2 Boulder Luke  /  Heikki Mikkonen 1640: 2 12,2aly 13,8ke 75 730 €
3 Winzet  /  Niko Riekkinen 1640: 3 12,3aly 14,8ke 36 730 €
4 Ida's Owen  /  Heikki Laakkonen 1640: 4 11,7aly 13,8ke 123 470 €
5 Racing Boy  /  Iikka Nurmonen 1640: 5 11,5aly 15,5ke 59 670 €
6 William Birdland  /  Santtu Raitala 1640: 6 11,3aly 13,9ke 172 522 €
7 Sand Pirate Ås  /  Jussi Tomperi 1640: 7 12,3aly 12,6ly 35 100 €
8 Honorary Consul  /  Esa Holopainen 1640: 8 13,1ake 14,5ke 44 850 €
9 Conny Sisu*  /  Henri Bollström 1640: 9 11,1aly 13,5ke 127 930 €
10 Let's Take a Selfie  /  Jarmo Saarela 1640: 10 11,3aly 13,5ke 121 172 €
11 Tingaling  /  Sami Vehviläinen 1640: 11 13,2ake 15,2ke 28 840 €
7. lähtö klo 20:24 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Cartivet Meeting -karsinta enintään 26 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tippy Grain  /  Esa Holopainen 2140: 1 15,9ake 16,8ke 18 551 €
2 Caviar Creation  /  Santtu Raitala 2140: 2 14,1aly 16,5ke 18 829 €
3 Hila's Elton  /  Risto Rautanen 2140: 3 14,4aly 16,7kp 17 670 €
4 Fabrice Web  /  Olli-Pekka Holopainen 2140: 4 14,9ake 15,8ke 19 545 €
5 Curakao  /  Harri Kotilainen 2140: 5 12,4aly 16,2ke 26 460 €
6 Angela Matter  /  Niko Riekkinen 2140: 6 14,9aly 14,7ke 18 830 €
7 Adrasthee  /  Sami Vehviläinen 2140: 7 13,3aly 15,6ke 22 330 €
8 Downshifter  /  Heikki Mikkonen 2140: 8 14,8aly 17,4ke 18 660 €
9 Fayette Sisu  /  Niko Jokela 2140: 9 15,0ake 16,4ke 21 455 €
10 Starry  /  Iikka Nurmonen 2140: 10 14,6ake 15,4ke 23 550 €
11 Enge Astarte  /  Henri Bollström 2140: 11 12,4aly 14,5ly 23 161 €
12 Nu Del  /  Jarmo Saarela 2140: 12 14,2ake 17,2ke 26 900 €
8. lähtö klo 20:41 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 360 Palvelut enintään 2000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rock Mister  /  Mika Jokiaho 2140: 1 15,7aly 17,7ke 2 385 €
2 Amandasine  /  Pentti Argillander 2140: 2 17,4ake 18,6ke 2 080 €
3 Que Bonita  /  Jouni Vainio 2140: 3 18,0ake 19,1ke 1 060 €
4 Norman Peco  /  Ari Korpela 2140: 4 19,2ake 19,3ke 1 150 €
5 Gutsy Elvira  /  Jani Hartikainen 2140: 5 17,1ake 18,6ke 2 390 €
6 Lolaelle  /  Henri Bollström 2140: 6 18,9akp 17,0ke 1 900 €
7 Amazing Me  /  Olli-Pekka Holopainen 2140: 7 19,0ake 18,2ke 1 550 €
8 MAS Darling  /  Niko Riekkinen 2140: 8 16,7ake 17,6ke 1 203 €
9 Lazy Lulu  /  Niko Huuskola 2140: 9 16,9ake 18,7ly 2 330 €
10 Restless Soul  /  Tero Lahtinen 2140: 10 18,2ake 18,5ke 1 210 €
11 Deena Belus  /  Santtu Raitala 2140: 11 17,4ake 21,0ke 1 770 €
12 Saxgirl  /  Niko Jokela 2140: 12 17,0ake 19,2ke 2 280 €
9. lähtö klo 20:57 Kylmäveriset tasoitusajo 2160 m p. 7000 e + 20 m/ 4000 e. enintään 27 000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Toevo  /  Raimo Sinjoi 2160: 1 30,2aly 29,8ke 6 240 €
2 Karlas  /  Terho Rautiainen 2160: 2 24,6aly 26,5ke 10 900 €
3 Sparta  /  Markus Huttunen 2180: 1 28,9aly 29,1ke 9 550 €
4 Seppele  /  Anssi Niininen 2180: 2 29,0ake 27,4ke 9 470 €
5 Vaitter  /  Henri Bollström 2180: 3 29,8ake 28,0ke 11 300 €
6 Tulipiirto  /  Jarmo Saarela 2180: 4 25,9aly 29,1ke 9 290 €
7 Tristari  /  Niko Huuskola 2180: 5 29,9ake 29,1ke 9 662 €
8 Angeliina  /  Jenny Honkonen 2180: 6 30,7ake 28,2ke 11 750 €
9 Vetokisälli  /  Pekka Vehviläinen 2180: 7 29,1ake 29,4ke 9 105 €
10 Laviori  /  Harri Kotilainen 2180: 8 30,0ake 29,2ke 8 530 €
11 Vauhtipoku  /  Simo Pöllänen 2180: 9 28,3ake 29,0ke 9 805 €
12 Ellin Karamelli  /  Tommi Koistinen 2200: 1 28,7ake 27,9ke 13 960 €
13 Kukkarosuon Veera  /  Kimmo Taipale 2200: 2 31,1ake 27,2ke 14 490 €
14 Villimissi  /  Esa Holopainen 2200: 3 28,6ake 27,6ke 15 130 €
15 Caarna  /  Sami Vehviläinen 2200: 4 25,4aly 28,0ke 14 220 €
16 Koivikon Miisu  /  Santtu Raitala 2240: 1 26,1ake 26,1ke 23 280 €
1. koelähtö klo 17:15 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Make It Funny  /  Tero Lahtinen 2140: 1 0 € 1.23.0
2 The Dzeison  /  Anne Takapuro 2140: 2 0 € 1.23.0
3 July Fourth  /  Niko Riekkinen 2140: 3 0 € 1.23.0
4 Villiinatar  /  Heta Huuskola 2180: 1 35,2ke 1 320 € 1.40.2
5 Kontakti  /  Sami Vehviläinen 2180: 2 0 € 1.45.0
6 Niemen Liina  /  Timo Holkko 2180: 3 0 € 2.00.0
1. ponilähtö klo 17:35 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 2.42.0 + 20 m/ 2,8 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Paratiisin Manta  /  Sini Räisänen 1140: 1 2.56,3ly 820 €
2 Pirttirannan Iisa 1500 SH  /  Iina Kuitto 1140: 2 2.41,9ake 2.43,4ke 755 €
3 Coruscate Chickan 1584 SH  /  Eerika Koskenvalta 1180: 1 2.42,1aly 2.36,7ly 1 620 €
4 Pippurin Lumikki  /  Elena Honkonen 1180: 2 2.37,0aly 2.38,1ly 2 874 €
5 Aarteen Evakko  /  Elli-Noora Romppanen 1200: 1 m2.53,7ake 2.34,8ly 2 339 €
6 Petbacka Mikmik  /  Helmi Leväinen 1200: 2 2.36,0ke 2 047 €
7 Mosso  /  Anni Halinen 1220: 1 2.31,8aly 2.32,9ly 2 150 €
8 Poni-Ilolan Ariel  /  Henna Honkonen 1220: 2 2.39,7aly 2.30,8ke 1 994 €
2. ponilähtö klo 17:55 B-Ponit tasoitusajo 1640 m p. 2.09.0 + 20 m/ 1,5 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Fabled Luna  /  Henna Honkonen 1700: 1 2.05,9ake 2.04,6ke 1 461 €
2 Valdo Wee  /  Aino Salo 1740: 1 2.04,6ake 2.01,9ke 1 644 €
3 Pejnarve Rom  /  Sanna Mikkola 1740: 2 m58,5ake 2.02,0ke 2 049 €
Alkuun