Lähtölistat, 16.5.2019 18:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 600e, 20 m/ 1000e, 40 m/ 1700e. enintään 1700 e 1 000 € 2 400 €
2. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 1800 e. 1 000 € 2 250 €
3. lähtö (7) tasoitusajo lv 2140 m: p. 500e. enintään 500 e 1 000 € 2 200 €
4. lähtö (8) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 125 000 e. 1 500 € 3 300 € Toto4-1
5. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: vähint. 4500 e. enintään 17 500 e. 1 500 € 3 750 € Toto4-2
6. lähtö (2) ryhmäajo lv 1640 m: enintään 37 500 e. 1 500 € 3 375 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (1) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 115 000 e. 1 500 € 3 375 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 2200 e. 2 000 € 4 100 €
9. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 4500 e. 1 000 € 2 250 € Troikka
1. koelähtö (21a) tasoitusajo yhd 2140 m:
2. koelähtö (21b) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) ryhmäajo p 1140 m: 2.40.0 ja hit. 100 € 220 €
  Yht. 27 220 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 600e, 20 m/ 1000e, 40 m/ 1700e. enintään 1700 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vonkari  /  Juha Lindroos 2140: 1 29,9ke 3 350 €
2 Suvi-Iita  /  Tomi Wahlsten 2140: 2 33,7ke 860 €
3 Rokson  /  Teemu Okkolin 2160: 1 34,6ake 32,9ke 1 150 €
4 Joihanna  /  Jarmo Saarela 2160: 2 35,6ke 800 €
5 Drillari  /  Arto Laaksonen 2160: 3 28,9ake 30,5ke 6 140 €
6 Seikkeri  /  Juha Utala 2160: 4 34,3ke 1 180 €
7 Valkia  /  Ari Moilanen 2160: 5 29,6ake 29,7ke 11 110 €
8 Futu Pee  /  Marko Heikari 2180: 1 32,7ake 33,3ke 1 820 €
9 Paakkarin Into  /  Pekka Vehviläinen 2180: 2 33,0ake 34,6ke 1 280 €
10 Jaggas Elmer  /  Antti Teivainen 2180: 3 37,8akp 33,7ke 1 690 €
11 Bondi  /  Jani Ruotsalainen 2180: 4 31,7ke 2 150 €
12 Mattilan Touho  /  Mika Forss 2180: 5 34,6ake 31,4ke 1 980 €
13 Turbo-Olli  /  Pertti Niveri 2180: 6 34,4ke 1 625 €
14 Vilunkipeli  /  Teemu Keskitalo 2180: 7 32,0ake 31,8ke 2 190 €
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Siipiweikot –lähtö enintään 1800 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 One Who Run  /  Tapio Perttunen 2140: 1 15,6ake 18,3ke 3 420 €
2 Leemark's Gideon  /  Olli Koivunen 2140: 2 17,5ake 18,2ke 1 710 €
3 Leaping Wolf  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 3 16,5ake 17,1ke 2 360 €
4 Classic Red  /  Hannu Torvinen 2140: 4 16,2ake 16,6ke 4 130 €
5 Ashley Man  /  Tommi Kylliäinen 2140: 5 18,3ake 18,2ke 1 930 €
6 Fingerborg  /  Mika Forss 2140: 6 16,9ake 18,6ke 2 130 €
7 Farbella Journey  /  Esa Holopainen 2140: 7 15,5ake 17,3ke 4 300 €
8 Marcos Gallon  /  Ari Moilanen 2140: 8 15,3ake 16,4ke 7 330 €
9 Suejedi  /  Seppo Markkula 2140: 9 16,4ake 16,9ke 3 260 €
10 Zebe Von Bentz  /  Peter Lindroos 2140: 10 15,9ake 18,4ke 3 205 €
11 Chapitre Un  /  Juha Utala 2140: 11 15,7ake 18,7ke 4 000 €
12 Arctic Dark  /  Pekka Korpi 2140: 12 17,5ake 16,9ke 2 600 €
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m 3-v. TH-Tili ja Talouspalvelu Oy –lähtö, Hippos-sarja p. 500e. enintään 500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Mountain Priestman  /  Santtu Raitala 2140: 1 18,9ke 300 €
2 Racing Boy  /  Tapio Perttunen 2140: 2 14,9ake 17,0ke 8 200 €
3 Utopia Avenger  /  Juha Utala 2140: 3 19,9ake 20,9ke 910 €
4 Rim Bay Duchess  /  Juha-Pekka Hanhimäki 2140: 4 17,0ake 18,2ke 2 280 €
5 Por Nie Soul  /  Markku Nieminen 2140: 5 16,6aly 19,5ke 1 850 €
6 Gunvald*  /  Mika Forss 2140: 6 16,3ake 18,4ke 2 450 €
7 Raven  /  Tommi Kylliäinen 2140: 7 0 €
8 Samuel Dom Bye  /  Minna Pekonen 2140: 8 21,2ke 450 €
9 Step Mandy  /  Joni-Petteri Irri 2140: 9 16,8ake 18,5ke 2 250 €
10 Easy Lover  /  Terho Rautiainen 2140: 10 17,2ake 19,5ke 2 050 €
11 Mahar Money  /  Jarmo Saarela 2140: 11 16,9ake 15,8ke 2 100 €
4. lähtö klo 19:15 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m Linnasteel Oy/Koskisen Betoni Oy –lähtö enintään 125 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-75)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Lilin Jytky  /  Antti Veteläinen 2140: 1 22,3aly 23,7ke 90 055 €
2 Rokin Maxi  /  Pertti Puikkonen 2140: 2 22,5aly 24,7kp 125 485 €
3 Vinksa  /  Mika Forss 2140: 3 22,3aly 23,5ke 81 095 €
4 Juntti-Jussi  /  Tommi Kylliäinen 2140: 4 22,2aly 23,6ke 115 560 €
5 B. Tuuma  /  Jarmo Saarela 2140: 5 22,7aly 23,4ke 74 312 €
6 Kukan Tutu  /  Terho Rautiainen 2140: 6 22,7aly 24,0ke 94 150 €
7 Suvi Kevätön  /  Hannu Torvinen 2140: 7 23,0aly 24,6ke 82 115 €
8 Ilon Ari  /  Juha-Pekka Ahonen 2140: 8 23,1ake 24,0ke 87 650 €
9 Vaellus  /  Hannu Hietanen 2140: 9 22,5aly 23,7ke 105 000 €
10 Tee Wee Paroni  /  Henri Bollström 2140: 10 22,8aly 24,7ke 110 925 €
11 Varjomanni  /  Olli Koivunen 2140: 11 22,4aly 24,9ke 88 065 €
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m tammoille Ponsse –lähtö vähint. 4500 e. enintään 17 500 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Maize  /  Esa Holopainen 2140: 1 17,0ake 17,1ke 4 575 €
2 Piri-Piri  /  Olli Koivunen 2140: 2 15,7ake 16,9ke 6 140 €
3 Hamilton Real Lady  /  Marko Heikari 2140: 3 16,8ake 17,4ke 6 047 €
4 Kebell Sånna*  /  Pekka Vehviläinen  ( Juhani Tapani ) 2140: 4 14,6aly 16,1ke 6 671 €
5 Amour Mirage  /  Peter Lindroos 2140: 5 15,8ake 17,4ke 8 202 €
6 Ranch Qluisa  /  Jani Ruotsalainen 2140: 6 14,9aly 16,0ke 8 850 €
7 BWT Daenerys  /  Hannu Torvinen 2140: 7 14,4ake 15,9ke 15 450 €
8 MAS Bella  /  Tommi Kylliäinen 2140: 8 14,5ake 17,5kp 15 310 €
9 Selfie Star  /  Mika Forss 2140: 9 16,1ake 17,6kp 10 599 €
10 Wild Luck Love  /  Jarmo Saarela 2140: 10 15,9aly 16,8ke 10 485 €
11 Lady Nightingale  /  Ari Moilanen 2140: 11 14,7ake 18,4ke 11 275 €
12 Angelico  /  Joni-Petteri Irri 2140: 12 14,2aly 16,0ke 16 247 €
13 Coldspring  /  Santtu Raitala 2140: 13 13,5aly 17,5ke 17 360 €
14 Leemark's Felicia  /  Ville Tonttila 2140: 14 14,3aly 15,4ke 15 620 €
15 Justine Case  /  Tapio Perttunen 2140: 15 12,5aly 15,1ke 25 190 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 1640 m Kultajousi –lähtö enintään 37 500 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Expectalot  /  Tomi Haapio 1640: 1 13,4ake 16,0ke 28 520 €
2 Mass Attack  /  Juho Ihamuotila 1640: 2 12,7aly 16,0ke 28 200 €
3 Puce Tanic E.  /  Ari Moilanen 1640: 3 13,1ake 14,3ke 38 174 €
4 Al E.Gador Zet  /  Erkki-Pekka Mäkinen 1640: 4 11,6aly 16,9ke 34 566 €
5 Arnold Halm  /  Esa Holopainen 1640: 5 13,6aly 15,3ke 36 360 €
6 Cicciolina Sisu  /  Jukka Torvinen 1640: 6 12,4aly 15,3ke 32 134 €
7 Newport Brodde  /  Antti Teivainen 1640: 7 13,2aly 14,6ke 27 106 €
8 Hijack'em  /  Mika Forss 1640: 8 11,9aly 15,1ke 37 861 €
9 Max the Flax  /  Jarkko Ristimäki 1640: 9 12,6aly 14,7ly 24 734 €
10 Ranch Pop Up  /  Iikka Nurmonen 1640: 10 12,3aly 16,6ke 27 718 €
11 Excalibur Sisu*  /  Hannu Torvinen 1640: 11 12,7aly 15,2pi 25 660 €
12 Die Kaiserin  /  Tommi Kylliäinen 1640: 12 12,7aly 15,0ke 32 229 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m TK-Työkalutiimi Oy –lähtö enintään 115 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Robin Roof*  /  Mika Forss 2140: 1 10,4aly 13,7pi 111 503 €
2 Hazelhen Hermes  /  Jarmo Saarela 2140: 2 13,6ake 14,6pi 85 867 €
3 Farzad Boko  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 10,9aly 13,3ke 129 413 €
4 Por Nie Rock  /  Antti Teivainen 2140: 4 11,9aly 13,2ke 86 583 €
5 Ida's Owen  /  Heikki Laakkonen 2140: 5 12,1ake 14,9ly 112 930 €
6 William Pine  /  Tapio Perttunen 2140: 6 10,6aly 14,7kp 121 700 €
7 Sahara B Boy  /  Iivari Nurminen 2140: 7 12,6ake 14,8pi 109 985 €
8 Lord Ivar  /  Juha Utala 2140: 8 11,6aly 15,0pi 82 970 €
9 Ice Wine  /  Ari Moilanen 2140: 9 11,9aly 14,9ke 76 824 €
10 Jack Vader  /  Samuli Innanen 2140: 10 11,8aly 15,6pi 96 325 €
11 Gambino Degato  /  Esa Holopainen 2140: 11 12,9ake 13,5ke 87 837 €
12 Make it Quick  /  Iikka Nurmonen 2140: 12 12,4ake 13,7pi 109 781 €
8. lähtö klo 20:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 3-v. tammoille Hankkija -lähtö, Tammasarja 2019 enintään 2200 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 MAS Diva  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2140: 1 16,8ake 17,6ke 3 700 €
2 Next Hope  /  Tommi Kylliäinen 2140: 2 15,8ake 17,6ke 2 450 €
3 Dora Jet  /  Marko Heikari 2140: 3 16,6ake 18,5ke 1 200 €
4 Lex Liberty  /  Tapio Perttunen 2140: 4 14,9ake 15,9ke 4 680 €
5 Iman Web  /  Mika Forss 2140: 5 17,5ake 17,7ke 1 735 €
6 Mamacita  /  Taneli Säde 2140: 6 16,4ake 17,6ke 6 529 €
7 Rocktown Witness  /  Santtu Raitala 2140: 7 17,0akp 16,3ke 8 234 €
8 Bee Snipes  /  Jussi Tomperi 2140: 8 14,0ake 16,1ke 10 060 €
9. lähtö klo 20:45 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 4500 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Instatag  /  Tapio Perttunen 2140: 1 16,2ake 17,4ke 4 580 €
2 Treasure Of Pirate  /  Antti Teivainen 2140: 2 14,8aly 17,9ke 7 250 €
3 Wivian Pii  /  Jarmo Saarela 2140: 3 15,6ake 19,0ke 4 535 €
4 Bourbon Shark  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 4 16,0ake 15,9ke 5 800 €
5 Quite So Yanky  /  Jukka Torvinen 2140: 5 15,7ake 17,1ke 8 300 €
6 Five Finger Crawl  /  Kari Savolainen 2140: 6 16,2ake 18,3ke 4 700 €
7 Tattoo Avenger  /  Hannu Torvinen 2140: 7 13,2akp 18,0ke 18 340 €
8 Crazeman  /  Mika Taittonen 2140: 8 15,9ake 17,2ke 4 125 €
9 Eternal Dream  /  Mika Forss 2140: 9 16,4ake 17,5ke 2 710 €
10 Shadow Pro McQueen  /  Jeroen van Craen 2140: 10 16,3ake 16,6ke 6 860 €
11 Pt's Silly Billy  /  Ville Tonttila 2140: 11 15,8ake 16,1ke 5 070 €
12 Leemark's Fabrizio  /  Tomi Haapio 2140: 12 14,6aly 16,9ke 6 010 €
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Melinda Ses  /  Pasi Tikkala 2140: 1 14,9ake 15,9ke 7 950 € 1.23.0
2 Gladiator Sisu*  /  Roni Paldan 2140: 2 26,2ke 0 € 1.25.0
3 Proud Angelique  /  Ismo Korhonen 2140: 3 16,2ake 17,4ke 3 850 € 1.23.0
4 Comway Cotter  /  Tapio Perttunen 2140: 4 18,9ake 17,4ke 850 € 1.25.0
5 Jacques Hyneman  /  Marko Heikari 2140: 5 0 € 1.25.0
6 Perfect Pleasure  /  Ville Tonttila 2140: 6 0 € 1.25.0
7 Ilos Silmarillion  /  Iikka Nurmonen 2140: 7 17,2ke 2 000 € 1.25.0
8 Blue's Plan-B  /  Jouni Varamäki 2160: 1 0 € 1.25.0
9 Send My Love  /  Jyrki Tammimetsä 2160: 2 0 € 1.25.0
10 Sahara Maryam  /  Juha Utala 2160: 3 19,0ake 21,0ke 450 € 1.25.0
11 Smooth Operator  /  Ilkka Hoffren 2160: 4 0 € 1.25.0
12 Imakeituptothesky  /  Niki Finnström 2160: 5 19,9ke 800 € 1.25.0
2. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Hymynkare  /  Tero E Mäenpää 2140: 1 23,7ake 23,4ke 57 915 € 1.35.0
2 Taruntuuli  /  Esa Holopainen 2140: 2 22,8aly 22,1ke 95 096 € 1.35.0
3 Kiikun Kunkku  /  Juha Utala 2160: 1 36,3ke 300 € 1.41.3
4 Veemax  /  Niki Finnström 2160: 2 0 € 1.50.0
5 Villituisku  /  Timo Tuominen 2160: 3 0 € 1.50.0
6 Nevan Hurmuri  /  Ville Tonttila 2160: 4 0 € 1.50.0
1. ponilähtö klo 17:50 A-Ponit ryhmäajo 1140 m LC Salpakangas –lähtö 2.40.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Alfurin Norbert  /  Pinja Rönni 1140: 1 2.36,9aly 2.39,0ke 1 034 €
2 Zamba  /  Ilona Rekilä 1140: 2 2.40,1ke 1 200 €
3 SMK Sinivuokko  /  Maija Alfreds 1140: 3 2.41,5aly 2.41,8ke 1 380 €
4 Kaunisrannan Pandora 1213 SH  /  Emmi Innanen 1140: 4 2.45,5aly 2.39,8ly 779 €
5 Smedens Loudness  /  Elmeri Pussi 1140: 5 2.38,4aly 2.36,3ke 1 941 €
6 Zemafori  /  Eveliina Hietanen 1140: 6 2.27,3aly 2.40,6ly 1 550 €
7 Retimo  /  Riia Laine 1140: 7 2.51,6aly 2.47,6ly 1 062 €
8 Usvaniityn Jessica 1313 SH  /  Aada Salo 1140: 8 2.42,1aly 2.41,0ly 1 333 €
9 Jokimäen Popo  /  Joona Ikonen 1140: 9 2.41,3aly 2.37,4ly 1 722 €
10 Serpentine's Wilhelmiina 1485 SH  /  Juuso Ikonen 1140: 10 2.41,1aly 2.41,8ly 1 025 €
11 Vickan  /  Tiia Vehviläinen 1140: 11 2.43,2aly 2.40,8ke 1 466 €
Alkuun