Lähtölistat, 14.11.2019 18:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 19 000 e. 1 000 € 2 000 €
2. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 300e, 20 m/ 700e, 40 m/ 1150e. enintään 1150 e 1 000 € 2 200 €
3. lähtö (7) tasoitusajo lv 2140 m: p. 350 e + 20 m/ 1350 e. enintään 1700 e 1 000 € 2 400 €
4. lähtö (1) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 60 000 e. 1 500 € 3 300 € Toto4-1
5. lähtö (5) tasoitusajo lv 2140 m: p. 3000e. enintään 3000 e 2 000 € 4 100 € Toto4-2
6. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 10 500 e. 1 000 € 2 300 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: vähint. 4500 e. enintään 14 000 e. 1 000 € 2 300 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 1900 e. 1 000 € 2 150 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) ryhmäajo p 1640 m: 2.30.0 ja hit. 100 € 210 €
  Yht. 20 960 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:07 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Wahlstén Tie Tähtiin 2019 enintään 19 000 e. Etus. Kok.lis. P. 1000 e. (1000-500-300-200-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Albino Brave  /  Tino Paldan 2140: 1 12,7aly 15,8ke 22 410 €
2 Ceylon Dream*  /  Matti Juutila 2140: 2 14,9aly 16,3ke 15 302 €
3 MAS Bella  /  Olli-Pekka Holopainen 2140: 3 14,5ake 16,6ke 16 310 €
4 First Revenge  /  Sami Nummi 2140: 4 12,7aly 16,9pi 17 415 €
5 Olle Roc  /  Aada Salo 2140: 5 13,6ake 16,4kp 18 298 €
6 Västerbo Locksmith*  /  Niko Riekkinen 2140: 6 14,0aly 17,2ke 15 500 €
2. lähtö klo 18:29 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Lahden Seudun Ravinaiset p. 300e, 20 m/ 700e, 40 m/ 1150e. enintään 1150 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Saran Samba  /  Juhani Tapani 2140: 1 34,0ke 2 420 €
2 Hamarilla  /  Jarmo Saarela 2140: 2 32,4ke 4 280 €
3 Lydia Aria  /  Hannu Torvinen 2140: 3 32,0ke 4 960 €
4 Hetku  /  Marko Heikari 2140: 4 31,2ake 31,7ke 9 450 €
5 Teppo Tuisku  /  Tero E Mäenpää 2160: 1 32,9ke 4 190 €
6 Merijoki  /  Kari Venäläinen 2160: 2 33,0ake 33,9ke 1 350 €
7 Skuuppi  /  Vesa Tenkanen 2160: 3 34,2ake 35,7ke 1 408 €
8 Ferdinand  /  Tino Paldan 2180: 1 35,3ake 32,9ke 3 910 €
9 Posokka  /  Jouni Heimala 2180: 2 32,1ke 1 780 €
10 Calviiri  /  Hannu Tonteri 2180: 3 35,5ke 1 310 €
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 350 e + 20 m/ 1350 e. enintään 1700 e Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Arnie's Emilie  /  Esa Holopainen 2140: 1 21,0ke 1 050 €
2 Bom Shaka Laka  /  Teemu Keskitalo 2140: 2 19,9ake 19,6ke 1 210 €
3 Elven Elliot  /  Olli Koivunen 2140: 3 25,0ake 23,2ke 0 €
4 Haldiaz  /  Ville Tonttila 2140: 4 16,5ake 20,6ke 3 890 €
5 Teacher's Student  /  Pertti Niveri 2140: 5 21,1ake 19,9ke 195 €
6 Misty Mountain Hop  /  Iikka Nurmonen 2140: 6 16,5ake 19,7ke 1 650 €
7 Credit To Dream  /  Arto Laaksonen 2140: 7 19,0ake 17,9ke 1 750 €
8 Fulmar  /  Kari Venäläinen 2140: 8 19,9ake 19,7ke 850 €
9 Cardonna  /  Kyösti Ruusurinne 2140: 9 19,1ake 19,8ke 150 €
10 French Roller  /  Ari Moilanen 2140: 10 18,4ake 18,9ke 1 525 €
11 May Be Merry  /  Jarmo Savolainen 2140: 11 19,9ke 295 €
12 Japp  /  Mika Forss 2140: 12 17,2ake 17,3ke 3 110 €
13 Claus Conductor  /  Santtu Raitala 2160: 1 19,1ke 1 130 €
14 In Happy Days  /  Marko Heikari 2160: 2 18,3ake 19,3ke 1 270 €
15 Sparkling Mile  /  Juhani Tapani 2160: 3 21,6ake 17,9ke 1 680 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 60 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-75)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Capo The Eemil  /  Henry M Bollström 2140: 1 13,1aly 15,0ke 41 370 €
2 Racehill Victory  /  Jarmo Saarela 2140: 2 12,8aly 16,3pi 36 325 €
3 Mystic Power  /  Olli Koivunen 2140: 3 13,3aly 15,6pi 46 928 €
4 Callela Loyalty  /  Santtu Raitala  ( Henri Bollström ) 2140: 4 12,5aly 14,4ly 50 314 €
5 Axel Foley  /  Esa Holopainen 2140: 5 12,8aly 18,1ke 56 445 €
6 Dennis Boko  /  Jani Ruotsalainen 2140: 6 12,6aly 15,5ke 41 035 €
7 Rocky Hanover  /  Ville Tonttila 2140: 7 10,8aly 15,8ke 39 478 €
8 Einstein Sisu*  /  Tommi Kylliäinen 2140: 8 13,2ake 14,3ke 52 929 €
9 One Break Broline*  /  Iikka Nurmonen 2140: 9 12,6aly 15,4kp 60 316 €
10 Orlando Point  /  Ari Moilanen 2140: 10 12,2aly 14,6ke 43 999 €
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m 3-v. Suom.synt. Nuorten Sarja 2019 p. 3000e. enintään 3000 e P. 2000 e. (2000-1000-600-400-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Always Ready  /  Kari Rosimo 2140: 1 15,4ake 15,3ke 15 000 €
2 Jetset Vice  /  Olli Koivunen 2140: 2 16,6akp 18,5ke 5 220 €
3 Next Hope  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 15,8ake 17,6ke 3 350 €
4 Utopia Avenger  /  Juha Utala 2140: 4 19,2ake 20,9ke 1 010 €
5 Rim Bay Duchess  /  Juha-Pekka Hanhimäki 2140: 5 15,7ake 18,0ke 3 030 €
6 Flaviano  /  Iikka Nurmonen 2140: 6 16,4ake 17,3ke 6 250 €
7 Comway Cotter  /  Santtu Raitala 2140: 7 16,1ake 16,3ke 2 650 €
8 Galway Girl  /  Hannu Torvinen 2140: 8 15,0ake 16,3ke 4 500 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 10 500 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Merry Adventurer  /  Marko Heikari 2140: 1 16,5ake 16,7ke 10 580 €
2 Capo The Yankee  /  Henry M Bollström 2140: 2 12,8aly 14,9ke 10 500 €
3 We're Gonna Win  /  Ari Moilanen 2140: 3 16,0ake 17,4ke 7 380 €
4 Talladega Ranger  /  Tommi Kylliäinen 2140: 4 14,8aly 17,1ke 9 025 €
5 Glint Match  /  Niko Riekkinen 2140: 5 13,6aly 16,2ke 11 530 €
6 Allis Charmant  /  Ville Tonttila 2140: 6 15,6ake 16,7ke 10 720 €
7 Fabrice Web  /  Iikka Nurmonen 2140: 7 15,2ake 18,0ke 7 010 €
8 Black Emperor  /  Jani Ruotsalainen 2140: 8 14,5aly 16,9ke 15 550 €
9 Stay On Top  /  Santtu Raitala 2140: 9 14,9ake 18,7ke 14 490 €
10 Ciao Ferrari  /  Esa Holopainen  ( Henri Bollström ) 2140: 10 15,5aly 16,7ke 12 500 €
11 Shadow Pro McQueen  /  Jeroen van Craen 2140: 11 14,6ake 16,3ke 11 010 €
12 Gold Arrow Web  /  Hannu Torvinen 2140: 12 14,6aly 17,6kp 8 370 €
7. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m tammoille 13 hevosen autolähtö - tammalähtö vähint. 4500 e. enintään 14 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Crossfire Alley  /  Iikka Nurmonen 2140: 1 15,5ake 16,6ke 6 875 €
2 Yanni  /  Santtu Raitala  ( Henri Bollström ) 2140: 2 15,5aly 18,2ke 5 600 €
3 Hope's Legacy  /  Henry Hietala 2140: 3 15,8ake 17,8ke 5 470 €
4 Hamilton Real Lady  /  Marko Heikari 2140: 4 16,6ake 17,4ke 6 562 €
5 Kebell Sånna*  /  Juhani Tapani 2140: 5 14,6aly 16,1ke 6 534 €
6 Sunnie  /  Jeroen van Craen 2140: 6 14,9aly 16,1ke 12 600 €
7 Glide On Fire  /  Tommi Kylliäinen 2140: 7 13,0aly 16 965 €
8 Micro Queen  /  Olli Koivunen 2140: 8 13,8aly 17,0ke 15 500 €
9 Sahara Ayanna  /  Mika Forss 2140: 9 15,5ake 18,0ke 10 810 €
10 Leyla Nova*  /  Kari Rosimo 2140: 10 15,9ake 14,6ke 11 579 €
11 Lady Nightingale  /  Ari Moilanen 2140: 11 14,0ake 17,7kp 25 225 €
12 Loveya Fashion*  /  Hannu Torvinen 2140: 12 14,5ake 14,7ke 15 030 €
13 Spitz Ha  /  Teemu Okkolin 2140: 13 16,0ake 16,6ke 12 386 €
8. lähtö klo 20:25 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 1900 e. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-50)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rive Mirage  /  Jani Ruotsalainen 2140: 1 17,7ake 17,9ke 2 010 €
2 Gognap  /  Santtu Raitala 2140: 2 17,6ake 18,4ke 4 340 €
3 R.R. Sam's Joy  /  Tero E Mäenpää 2140: 3 18,0akp 18,1ke 1 170 €
4 Zolace  /  Iikka Nurmonen 2140: 4 16,4ake 17,5ke 3 200 €
5 Angry Beat  /  Olli Koivunen 2140: 5 17,6ake 18,6ke 3 900 €
6 Moonlight Miracle  /  Henry M Bollström 2140: 6 17,1ake 18,6ke 1 760 €
7 Kom Igen Molly  /  Jouni Varamäki 2140: 7 17,1ake 16,8ke 2 455 €
8 Explosive Ellie  /  Tommi Kylliäinen 2140: 8 17,2ake 16,8ke 3 430 €
9 Ruby Tuesday  /  Mika Forss 2140: 9 17,3ake 19,0ke 2 425 €
10 Ketchup Wurst  /  Kari Muhonen 2140: 10 16,8aly 18,0ke 1 745 €
11 Don't Tell Mama  /  Peter Lindroos 2140: 11 18,0ake 17,1ke 2 161 €
12 Rive Mitzi  /  Jarmo Saarela  ( Henri Bollström ) 2140: 12 17,5ake 17,5ke 1 880 €
1. koelähtö klo 17:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Racehill Nelly  /  Jarmo Saarela 2140: 1 18,8ake 19,0ke 2 820 € 1.25.0
2 Hold Me Cloud  /  Esa Holopainen 2140: 2 22,5ke 200 € 1.25.0
3 Sparkling Igor  /  Juhani Tapani 2140: 3 22,8ke 0 € 1.25.0
4 Happy Journey  /  Ilkka Hoffren 2140: 4 0 € 1.27.0
5 Xanthus Wapid  /  Niki Finnström 2140: 5 19,3ke 300 € 1.27.0
6 Albino King  /  Iikka Nurmonen 2140: 6 17,7ake 18,6ke 2 950 € 1.25.0
7 Metsärinteen Valta  /  Timo Tuominen 2180: 1 22,9aly 24,7ke 23 990 € 1.37.0
8 Urho-Majuri  /  Markku Johansson 2180: 2 34,0ke 1 620 € 1.41.0
9 Ohitella  /  Henry M Bollström 2200: 1 0 € 1.52.0
10 Tuli Uljas  /  Leo Mönttinen 2200: 2 0 € 1.52.0
11 Villi-Kimma  /  Vesa Uotila 2200: 3 0 € 1.52.0
1. ponilähtö klo 17:50 A-Ponit ryhmäajo 1640 m 2.30.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Annagaard Rhodos 291 SH  /  Jenna Peltola 1640: 1 2.36,1aly 2.33,6ke 1 412 €
2 Aarteen Jenni 1344 SH  /  Milana Ahtiainen 1640: 2 2.33,5ake 2.32,4ly 1 639 €
3 Never Heard  /  Piatta Pöyry 1640: 3 2.37,1ake 2.38,4ly 830 €
4 Ekslätts TNT  /  Laura Koskenniemi 1640: 4 2.32,5aly 2.30,1ly 938 €
5 Niemenpellon Miner  /  Elmeri Pussi 1640: 5 2.38,7aly 2.33,5ly 2 473 €
6 Jokimäen Baroni  /  Senja Syväjärvi 1640: 6 2.37,3aly 2.35,6ly 1 115 €
7 Coruscate Chiqita  /  Lotta Mässeli 1640: 7 2.33,8ake 2.33,5ly 1 365 €
8 Queen Point  /  Ronja Vartiainen 1640: 8 2.37,0ake 2.35,8ke 1 426 €
9 Månstorps Universum  /  Anton Punkka 1640: 9 2.30,1ake 2.36,4ly 736 €
Alkuun