Lähtölistat, 19.1.2020 13:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 350 e. 800 € 1 760 €
2. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 100e, 20 m/ 450e, 40 m/ 850e. enintään 850 e 800 € 1 760 €
3. lähtö (5) tasoitusajo lv 2140 m: p. 1000 e + 20 m/ 1500 e. enintään 2500 e 800 € 1 760 €
4. lähtö (1) tasoitusajo lv 2140 m: p. 37 500e. 1 000 € 2 100 € Toto4-1
5. lähtö (7) tasoitusajo kv 2140 m: p. 7500 e + 20 m/ 5000 e. enintään 12 500 e 1 000 € 2 400 € Toto4-2
6. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 9000 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 20 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (8) tasoitusajo kv 2140 m: p. 1500e, 20 m/ 2700e, 40 m/ 4000e. enintään 4000 e 800 € 1 920 €
9. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 4500 e. 800 € 1 680 € Troikka
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 3.10.0 + 20 m/ 3,0 s 100 € 200 €
  Yht. 17 880 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 13:07 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 350 e. Etus. 3-4-v. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Holiday Dream  /  Pertti Niveri 2140: 1 24,6ake 23,6ke 0 €
2 Minerva Fortis  /  Marko Heikari 2140: 2 19,0ake 19,9ke 250 €
3 Incredible Koks  /  Jari Nylund 2140: 3 21,5ake 19,3ke 382 €
4 French Roller  /  Ville Tonttila 2140: 4 20,5ake 18,9ke 725 €
5 Albino King  /  Iikka Nurmonen 2140: 5 20,5ake 22,3ke 1 100 €
6 Rullebackens Göta  /  Esa Holopainen 2140: 6 19,0ake 20,9ke 340 €
7 Furiosa  /  Tapio Perttunen 2140: 7 22,4ake 19,9ke 460 €
8 Annie Reed  /  Ismo Korhonen 2140: 8 0 €
9 R.R. Maxway  /  Tero Lahtinen 2140: 9 24,8ake 22,4ke 60 €
10 Lady Le Queen  /  Jari Huusko 2140: 10 20,6ake 19,5ke 290 €
11 Filion*  /  Antti Teivainen 2140: 11 23,0ake 223 €
12 Amazing Me  /  Sanna Ralli 2140: 12 26,8ake 20,3ke 100 €
2. lähtö klo 13:29 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 100e, 20 m/ 450e, 40 m/ 850e. enintään 850 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Kiteen Tähti  /  Jouni Nummi 2140: 1 39,4ke 30 €
2 Aron Mona  /  Ville Mikkanen 2140: 2 39,9ke 100 €
3 Ypäjä Menevä  /  Iikka Nurmonen 2140: 3 48,8ke 0 €
4 Franster  /  Markku Elfving 2140: 4 41,5ke 160 €
5 Vekatars  /  Pekka Jaakkola 2140: 5 42,6ke 130 €
6 Villi-Kimma  /  Vesa Uotila 2140: 6 0 €
7 Touhu-Tonni  /  Henry M Bollström 2140: 7 53,2ke 0 €
8 Huiman Veto  /  Juha Utala 2140: 8 42,1ke 80 €
9 Pitiksen Porho  /  Pertti Niveri 2160: 1 38,6ke 1 130 €
10 Toivio  /  Antti Teivainen 2160: 2 35,4ke 300 €
11 Villituisku  /  Timo Tuominen 2180: 1 38,1ke 500 €
12 Taikan Tuuli  /  Kari P. Pulliainen 2180: 2 36,6ke 1 060 €
13 Saran Samba  /  Tapio Perttunen 2180: 3 35,9ke 1 920 €
3. lähtö klo 13:50 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 1000 e + 20 m/ 1500 e. enintään 2500 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rim Bay Avril  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 1 17,9ake 19,1ke 1 060 €
2 Zorro's Revenge  /  Tero Lahtinen 2160: 1 18,9ake 18,0ke 1 830 €
3 Sunlit Treasure  /  Tommi Kylliäinen 2160: 2 17,7ake 19,0ke 1 815 €
4 Sparkling Mile  /  Juhani Tapani 2160: 3 21,6ake 17,9ke 1 680 €
5 The Battle  /  Jani Ruotsalainen 2160: 4 18,8ake 17,5ke 2 770 €
6 Cosey Mo  /  Henry M Bollström 2160: 5 18,9ake 20,0ke 1 710 €
7 Gabriela Koks  /  Kimmo Sundström 2160: 6 20,4ake 18,1ke 1 159 €
8 Raskolnikov  /  Tomi Jääskeläinen 2160: 7 23,5ake 17,6ke 2 150 €
9 Freya Stars  /  Ville Tonttila 2160: 8 19,8ake 18,0ke 1 935 €
10 Donanja Cotter  /  Jarmo Saarela 2160: 9 19,0ake 17,6ke 1 450 €
11 White Cross Diego  /  Timo Gardemeister 2160: 10 18,1ke 2 095 €
12 In Happy Days  /  Marko Heikari 2160: 11 18,3ake 19,5ke 1 270 €
13 Sundsvik Real Love  /  Jarmo Savolainen 2160: 12 17,2ake 17,1ke 1 815 €
4. lähtö klo 14:15 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 37 500e. pt. 20 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Wille's Rainmaker  /  Timo Gardemeister 2140: 1 11,8aly m15,0ke 32 753 €
2 Cool On Photos  /  Esa Holopainen 2140: 2 12,5ake 14,4ke 37 700 €
3 Important Matters  /  Henry M Bollström 2140: 3 12,1aly 14,5ly 31 430 €
4 Wonder Woman  /  Peter Lindroos 2140: 4 13,2aly 16,2ke 25 740 €
5 Zigge Silvio  /  Jarmo Saarela 2160: 1 11,1aly 14,6pi 153 997 €
6 Ranch Newman  /  Tommi Kylliäinen 2160: 2 12,0ake 15,6ke 179 133 €
7 Valle Streamline  /  Antti Teivainen 2160: 3 13,7ake 15,0ke 84 768 €
8 Piece Of Rock  /  Juha Utala 2160: 4 11,9aly 14,7ke 70 921 €
9 Dreambow  /  Iikka Nurmonen 2160: 5 11,3aly 14,7kp 98 750 €
5. lähtö klo 14:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 7500 e + 20 m/ 5000 e. enintään 12 500 e P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Inton Rilla  /  Kimi Pesonen 2140: 1 33,0ake 28,9ke 6 335 €
2 Kastehelmeni  /  Arto Laaksonen 2140: 2 31,4ake 30,8ke 6 120 €
3 Susan Prinssi  /  Kenneth Granqvist 2140: 3 29,3ake 30,3ke 6 436 €
4 Liinan Muisto  /  Markku Elfving 2140: 4 27,4aly 31,0ke 5 137 €
5 Ojalan Vilkas  /  Jyrki Tammimetsä 2160: 1 29,4ake 30,7ke 8 718 €
6 Pöllikuski  /  Ville Laakkala 2160: 2 28,8ake 28,7ke 10 635 €
7 Valssaus  /  Jouni Nummi 2160: 3 28,9ake 29,0ke 10 394 €
8 Multi Tähti  /  Markku Johansson 2160: 4 29,3ake 27,9ke 9 500 €
9 Aarteen Etsijä  /  Iikka Nurmonen 2160: 5 30,7ake 28,4ke 10 870 €
10 Hulmuska  /  Carita Ukkola 2160: 6 25,6aly 28,0ke 11 840 €
11 Noran Pot  /  Kari Venäläinen 2160: 7 28,8ke 9 190 €
12 Jemmatar  /  Antti Teivainen 2160: 8 28,8ake 29,1ke 11 152 €
13 Suviruusuli  /  Marko Majaniemi  ( Henry Blomerus ) 2160: 9 27,6aly 28,3ke 11 645 €
14 Välkyn Vesku  /  Jarmo Saarela 2160: 10 27,9aly 29,4ke 9 075 €
15 Suikun Chili  /  Pertti Puikkonen 2160: 11 28,7ake 29,2ke 9 700 €
16 Arlan Ilo  /  Teemu Okkolin 2160: 12 26,7aly 27,5ke 10 230 €
6. lähtö klo 14:55 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 9000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Finsweden*  /  Juha Utala 2140: 1 16,2ake 15,6ke 7 019 €
2 Zumu De La Vega  /  Esa Holopainen 2140: 2 16,1ake 17,5ke 8 505 €
3 Pedro Mint  /  Juhani Tapani 2140: 3 17,1ake 16,2ke 6 400 €
4 One Who Run  /  Jarmo Saarela 2140: 4 15,6ake 16,1kp 8 220 €
5 Magnifique Elise  /  Peter Lindroos 2140: 5 16,6ake 15,1ke 5 062 €
6 Might Be Romeo  /  Tapio Perttunen 2140: 6 15,7aly 16,9ke 9 064 €
7 Albino Esker  /  Iikka Nurmonen 2140: 7 15,7ake 15,9ke 7 450 €
8 Gold Arrow Web  /  Marko Heikari 2140: 8 15,2ake 17,6kp 7 520 €
9 Power Light  /  Kari Venäläinen 2140: 9 15,6ake 17,3ke 8 960 €
10 Talladega Ranger  /  Tommi Kylliäinen 2140: 10 15,2aly 17,1ke 8 625 €
11 Makemake  /  Jani Ruotsalainen 2140: 11 15,6ake 17,2ke 7 740 €
12 BWT Anarchy  /  Ville Tonttila  ( Arto Laaksonen ) 2140: 12 16,5ake 21,4ke 6 000 €
7. lähtö klo 15:15 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 20 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Brissac Rapide  /  Irina Sarin 2140: 1 14,4ake 15,1ly 18 386 €
2 BWT Crusader  /  Tommi Kylliäinen 2140: 2 12,4aly 17,2ke 19 595 €
3 Caramel Kid  /  Marko Majaniemi 2140: 3 14,3aly 17,2ke 19 330 €
4 Midsummer Love  /  Jani Ruotsalainen 2140: 4 12,7aly 14,9ke 18 590 €
5 High Flying  /  Ronja Salo 2140: 5 13,8aly 16,5ke 17 820 €
6 White Cross Bicho  /  Kimmo Niemelä 2140: 6 13,6aly 15,9ke 13 395 €
7 Cupido Birdland  /  Pertti Niveri 2140: 7 14,8aly 17,0pi 14 395 €
8 Perfect Leader  /  Tapio Perttunen 2140: 8 14,6aly 17,7ke 12 331 €
9 Dalton Hoss  /  Esa Holopainen 2140: 9 14,1ake 19,1ke 14 980 €
10 Nelson Hilly  /  Petri Mäkinen 2140: 10 14,2ake 16,3ke 20 000 €
11 Didi Hoss  /  Antti Teivainen 2140: 11 12,2aly 15,3ke 20 590 €
12 Wind Of Victory  /  Iikka Nurmonen 2140: 12 12,0aly 16,7ke 14 049 €
8. lähtö klo 15:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m p. 1500e, 20 m/ 2700e, 40 m/ 4000e. enintään 4000 e P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Pölyttäjä  /  Tuomas Juurinen 2140: 1 33,9ke 1 430 €
2 Seikkeri  /  Marko Heikari 2140: 2 34,3ke 1 380 €
3 Rapsun Tähti  /  Juha Utala 2140: 3 35,7ake 36,3ke 1 580 €
4 Sarlotan Helmi  /  Peter Lindroos 2160: 1 34,6ke 2 650 €
5 Viapor  /  Aimo Viitanen 2160: 2 37,8ake 33,5ke 2 780 €
6 Aale  /  Pertti Puikkonen 2160: 3 34,1ake 32,8ke 2 210 €
7 Koivun Tuisku  /  Pertti Niveri 2160: 4 33,8ake 32,1ke 2 120 €
8 Krapido  /  Kimmo Sundström 2160: 5 35,1ake 32,5ke 2 520 €
9 Natusaani  /  Antti Teivainen 2160: 6 32,0ke 1 580 €
10 Viiritär  /  Hannu Tonteri 2160: 7 32,9ake 32,0ke 2 655 €
11 Joseri  /  Esa Holopainen 2160: 8 33,3ke 1 800 €
12 Faktori  /  Jani Ruotsalainen  ( Arto Laaksonen ) 2160: 9 39,6ake 34,0ke 2 165 €
13 Lotan Liekki  /  Juhani Tapani 2160: 10 34,2ke 1 880 €
14 Hamarilla  /  Jarmo Saarela 2180: 1 34,2ke 4 130 €
15 Hullun Hauska  /  Timo Heikkinen 2180: 2 32,3ke 4 040 €
9. lähtö klo 15:45 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 4500 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Stoneisle Quincy  /  Hannu Kelokaski 2140: 1 17,0ake 16,6ke 3 760 €
2 Eli Wallach  /  Jorma Ruokonen 2140: 2 17,7ake 16,7ke 4 165 €
3 Holiday Mandy  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 15,4aly 21,0ke 4 470 €
4 Arcadia  /  Juha Utala 2140: 4 17,3ake 17,5ke 3 750 €
5 Eugene Web  /  Kyösti Hagert 2140: 5 17,0ake 18,3ke 3 330 €
6 Delta Rhytm Boy  /  Brita Flander 2140: 6 16,9ake 18,5ke 4 160 €
7 Magic Merlin  /  Jani Ruotsalainen 2140: 7 16,0ake 19,0ke 4 590 €
8 Damian  /  Marko Heikari 2140: 8 16,9ake 17,0ke 3 270 €
9 Economic Sisu  /  Iikka Nurmonen  ( Arto Laaksonen ) 2140: 9 14,7aly 17,6ke 4 227 €
10 Zumuman  /  Tapio Perttunen 2140: 10 19,9ake 16,8ke 4 500 €
11 Dandyman Sisu  /  Kimmo Sundström 2140: 11 17,2ake 18,4ke 4 329 €
12 Goody Comet  /  Kari Venäläinen 2140: 12 16,6ake 18,5kp 3 750 €
1. koelähtö klo 12:20 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Star Photo  /  Jani Ruotsalainen 2140: 1 15,2ake 18,0pi 7 530 € 1.26.0
2 Escaper  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 0 € 1.26.0
3 Molly-Jo  /  Jorma Ruokonen 2140: 3 0 € 1.26.0
4 Thunder In The Sky  /  Carita Ukkola 2140: 4 0 € 1.26.0
1. ponilähtö klo 12:50 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 3.10.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Specific's Magic 321 SH  /  Bea-Noora Kyynäräinen 1140: 1 0 €
2 Frida Fighter  /  Fiia Espo 1160: 1 3.07,2ly 214 €
3 Tammelan Wild Chaos  /  Anni Kuusiaho 1160: 2 3.10,6aly 3.08,0ly 248 €
4 Usvaniityn Jones 305 SH  /  Tiia Töyrylä 1180: 1 3.04,3ly 482 €
5 Petbacka Little John  /  Emmi Innanen 1180: 2 3.06,6ly 594 €
6 Jokimäen Cassie  /  Iida Kettunen 1200: 1 3.01,3ke 194 €
7 Ponikujan Elsa  /  Iina Tikkala 1200: 2 3.16,8aly 3.03,7ly 240 €
8 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Adele Kalenius 1220: 1 3.01,4ake 2.59,1ly 783 €
9 Koivuniemen Ritari Ässä  /  Maria Kiukas 1260: 1 2.53,4ly 380 €
Alkuun