Lähtölistat, 11.6.2020 17:30 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) tasoitusajo lv 2140 m: p. 200 e + 20 m/ 1700 e. enintään 1900 e 1 000 € 2 300 €
2. lähtö (8) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 13 000 e. 1 000 € 2 200 €
3. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 40 000 e. 1 500 € 3 150 €
4. lähtö (7a) tasoitusajo sh 2140 m: 2 000 € 4 200 €
5. lähtö (7b) tasoitusajo sh 2140 m: 2 000 € 4 200 €
6. lähtö (4) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 20 000 e. 1 500 € 3 300 € Toto5-1
7. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: vähint. 4000 e. enintään 12 000 e. 1 000 € 2 400 € Toto5-2 Troikka
8. lähtö (1b) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 300 € Toto5-3
9. lähtö (1d) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 000 € Toto5-4 Duo-1
10. lähtö (1a) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 000 € Toto5-5 Duo-2 Troikka
11. lähtö (1c) ryhmäajo lv 2140 m: 3 000 € 6 000 €
1. koelähtö (21a) tasoitusajo yhd 2140 m:
2. koelähtö (21b) tasoitusajo yhd 2140 m:
1. ponilähtö (31) ryhmäajo p 1140 m: 2.55.0 ja hit. 100 € 200 €
  Yht. 46 250 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 17:30 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 200 e + 20 m/ 1700 e. enintään 1900 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. 4-v. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Capo The Queen  /  Tommi Kylliäinen 2140: 1 23,0ke 0 €
2 I Engineer  /  Jani Ruotsalainen 2140: 2 17,7ake 18,4ke 360 €
3 Vir Supermoon  /  Juhani Tapani 2140: 3 22,8ke 0 €
4 Funderbar  /  Juho Ihamuotila 2140: 4 17,2ke 400 €
5 Kiikku's Trooper  /  Hannu Torvinen 2140: 5 18,0ke 500 €
6 Lotus One  /  Juha Utala 2140: 6 18,2ke 280 €
7 Hold Me Cloud  /  Esa Holopainen 2140: 7 17,9ake 18,1ke 580 €
8 Quick Mess  /  Ari Moilanen 2140: 8 17,5ke 2 000 €
9 Donanja Cotter  /  Jarmo Saarela 2160: 1 19,0ake 17,6ke 2 085 €
10 Rusty Roamer  /  Arto Laaksonen 2160: 2 20,7ake 17,8ke 550 €
11 Matilda Moneymaker  /  Antti Teivainen 2160: 3 19,3ake 17,1ly 1 400 €
12 Lady Jane Grey  /  Mikko Mäkelä 2160: 4 17,2ake 19,3kp 2 030 €
13 All Star Mint  /  Teemu Keskitalo 2160: 5 16,8ake 17,2ke 1 450 €
2. lähtö klo 17:50 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 13 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Taistelu Jaska  /  Antti Tupamäki 2140: 1 27,3aly 27,7ke 12 530 €
2 Kanjonin Kulta  /  Mikko Jokiaho 2140: 2 27,8aly 28,3ke 12 110 €
3 Terroristi  /  Jukka Torvinen 2140: 3 27,7ake 29,2pi 11 422 €
4 Murolii  /  Santtu Raitala 2140: 4 29,1ake 28,2ke 10 070 €
5 Lissun Assi  /  Terho Rautiainen 2140: 5 28,1ake 28,5ke 11 250 €
6 Ojalan Vilkas  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 6 28,4ake 30,7ke 9 458 €
7 Välkyn Vesku  /  Jarmo Saarela 2140: 7 27,7ake 29,4ke 11 575 €
8 Mootsartti  /  Tero E Mäenpää 2140: 8 27,2ake 25,9ke 14 250 €
9 Kemppeli  /  Kari Rosimo 2140: 9 29,3ake 29,3ke 10 120 €
10 Vappujätkä  /  Pertti Niveri 2140: 10 26,6aly 32,3ke 9 330 €
11 Suikun Chili  /  Matti Juutila 2140: 11 28,7ake 29,2ke 10 900 €
12 Trendi  /  Ari Moilanen 2140: 12 28,4ake 28,7ke 12 385 €
3. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 40 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Donato Hyrdehöj  /  Santtu Raitala 2140: 1 12,8aly 17,5ke 26 300 €
2 Frankel D.E.*  /  Jani Ruotsalainen 2140: 2 13,2aly 15,5pi 35 977 €
3 Mister Lane  /  Ari Moilanen 2140: 3 13,2ake 15,0ke 40 546 €
4 Ypäjä Louvre  /  Antti Teivainen 2140: 4 11,8aly 14,2ke 36 725 €
5 Tanpopo  /  Tommi Kylliäinen 2140: 5 11,9aly 15,6pi 31 300 €
6 Mark More  /  Hannu Torvinen 2140: 6 12,1aly 41 530 €
7 Malecon  /  Esa Holopainen 2140: 7 13,0ake 19,8ke 36 925 €
8 Northern Trick  /  Anssi Nurminen 2140: 8 12,6aly 15,2ke 39 360 €
9 Cool On Photos  /  Olli Koivunen 2140: 9 12,5ake 14,4ke 40 015 €
4. lähtö klo 18:30 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m Avoin Kylmäverihevosten Suur-Hollola-ajon karsinta P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hetviina  /  Antti Tupamäki 2160: 1 23,0aly 23,4ke 109 305 €
2 Ypäjä Luotsi  /  Hannu Torvinen 2160: 2 23,1aly 25,3ke 50 960 €
3 Lorutyttö  /  Harri Sulku 2160: 3 22,9aly 26,3ke 37 020 €
4 Vappuäijä  /  Santtu Raitala 2180: 1 24,4ake 22,7ke 53 450 €
5 Sheikki  /  Arto Hammar 2180: 2 22,2aly 22,7ke 127 515 €
6 Hymynkare  /  Tero E Mäenpää 2180: 3 23,7ake 23,4ke 57 915 €
7 Rokin Maxi  /  Teemu Okkolin 2180: 4 22,5aly 22,6ke 138 085 €
8 Lissun Eerikki  /  Ari Moilanen 2180: 5 22,6ake 22,7ke 134 110 €
9 Kukan Tutu  /  Terho Rautiainen 2180: 6 22,7aly 24,0ke 99 210 €
10 Tähen Toivomus  /  Henri Bollström 2180: 7 19,8aly 21,4ke 448 166 €
11 Joriini  /  Hannu Hietanen 2180: 8 20,8aly 23,0ke 161 768 €
5. lähtö klo 18:50 Suomenhevoset tasoitusajo 2140 m Avoin Kylmäverihevosten Suur-Hollola-ajon karsinta P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sippimies  /  Teemu Okkolin 2160: 1 23,4aly 24,2ke 49 760 €
2 Vixeli  /  Tapio Perttunen 2160: 2 22,8aly 24,2ke 113 500 €
3 Virin Camilla  /  Hannu Torvinen 2160: 3 21,3aly 22,9ly 203 630 €
4 Pyörylän Paroni  /  Esa Holopainen 2180: 1 20,4aly 22,1ke 242 105 €
5 Costello  /  Antti Tupamäki 2180: 2 19,3aly 21,1ke 587 235 €
6 Evartti  /  Santtu Raitala 2180: 3 20,4aly 22,9ke 190 325 €
7 Pauhis  /  Olavi Nisonen 2180: 4 21,9aly 23,7ke 71 640 €
8 Caijus  /  Antti Teivainen 2180: 5 20,6aly 22,3ke 187 606 €
9 Diori  /  Jukka Torvinen 2180: 6 24,0aly 25,5ly 38 428 €
10 Larvan Hurmos  /  Ari Moilanen 2180: 7 21,4aly 23,3ke 133 880 €
11 Lilin Jytky  /  Antti Veteläinen 2180: 8 22,3aly 23,7ke 91 555 €
6. lähtö klo 19:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 20 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Capo The Amour  /  Tommi Kylliäinen 2140: 1 14,6ake 16,7ke 16 365 €
2 Dalton Hoss  /  Hannu Torvinen 2140: 2 14,1ake 17,7kp 17 520 €
3 Callela Everest  /  Hannu Lindström 2140: 3 14,2aly 15,7ke 16 297 €
4 Baby Beyonce  /  Lars Wetzer 2140: 4 14,0ake 19,8ke 19 900 €
5 Driverlane  /  Olli Koivunen 2140: 5 14,2ake 15,8ke 17 420 €
6 Argenteuil  /  Jukka Torvinen 2140: 6 13,8aly 15,6ke 12 510 €
7 Arrowsrain  /  Kari Venäläinen 2140: 7 13,6aly 15,9ke 18 304 €
8 Donna Leonora  /  Ari Moilanen 2140: 8 13,6aly 16,0ke 17 641 €
9 Matter Of Course  /  Seppo Markkula 2140: 9 12,7aly 17,6kp 18 120 €
10 Promptus  /  Santtu Raitala 2140: 10 14,4aly 14,7ke 19 026 €
11 Always Ready  /  Tuomas Korvenoja 2140: 11 12,9ake 15,3ke 29 500 €
12 Je t'Aime Zon*  /  Juha Utala 2140: 12 14,5ake 16,6ke 13 004 €
7. lähtö klo 19:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m 15 hevosen autolähtö vähint. 4000 e. enintään 12 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Sunlit Treasure  /  Esa Holopainen 2140: 1 16,1ake 17,3ke 4 515 €
2 Eli Wallach  /  Jorma Ruokonen 2140: 2 17,0ake 16,7ke 4 565 €
3 Ashley Man  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 17,1ake 18,2ke 5 360 €
4 Leaping Wolf  /  Kari Venäläinen 2140: 4 16,5ake 17,1ke 5 450 €
5 Pedro Mint  /  Teemu Keskitalo 2140: 5 17,0ake 16,2ke 6 530 €
6 No Vice  /  Antti Teivainen 2140: 6 15,0ake 16,2ke 8 325 €
7 Unbounded Stride  /  Mikael Pitkänen 2140: 7 15,0ake 16,6ke 9 200 €
8 Quick Diablo  /  Santtu Raitala 2140: 8 15,4ake 17,1kp 10 900 €
9 Sapta Rishi  /  Ari Moilanen 2140: 9 15,8ake 21,2ke 8 300 €
10 Gold Arrow Web  /  Marko Heikari 2140: 10 14,6aly 17,6kp 8 370 €
11 Vincere  /  Henry M Bollström 2140: 11 14,4aly 16,1ke 8 835 €
12 Hurry Sundown  /  Arto Laaksonen 2140: 12 15,0ake 17,5ke 10 590 €
13 Aging Well*  /  Tuomas Korvenoja 2140: 13 15,1ake 15,1ke 9 435 €
14 Indi Band  /  Jukka Torvinen 2140: 14 14,8aly 15,6ke 11 788 €
15 Darena  /  Kari Rosimo 2140: 15 13,5ake 16,1ke 12 435 €
8. lähtö klo 19:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Suom.synt. Suur-Hollola-ajon alkukilpailu P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Joe Di Maggio  /  Kari Rosimo 2140: 1 11,9ake 14,6kp 135 100 €
2 Orlando Point  /  Ari Moilanen 2140: 2 12,2aly 14,6ke 46 899 €
3 Effronte Photo  /  Jukka Torvinen 2140: 3 12,2aly 15,3ke 45 915 €
4 Fountain Dynamite  /  Santtu Raitala 2140: 4 12,9aly 16,1ke 30 930 €
5 Jack Vader  /  Samuli Innanen 2140: 5 11,8aly 14,8kp 100 565 €
6 Twist Of Fate  /  Pekka Korpi 2140: 6 11,1aly 14,4ke 210 018 €
7 Golden Eleven  /  Esa Holopainen 2140: 7 12,5aly 14,6ke 64 550 €
8 Golda Paris  /  Iikka Nurmonen 2140: 8 10,5aly 14,0ke 102 768 €
9 Bosses Lady  /  Tapio Perttunen 2140: 9 12,8aly 15,8kp 209 900 €
10 Jugador  /  Olli Koivunen 2140: 10 11,6aly 14,5kp 99 427 €
9. lähtö klo 20:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Suom.synt. Suur-Hollola-ajon alkukilpailu P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Deangelo  /  Ari Moilanen 2140: 1 11,9aly 14,8ke 45 466 €
2 El Dirtyman  /  Tapio Perttunen 2140: 2 13,3ake 19,2ke 48 365 €
3 Zeus Kemp  /  Hannu Torvinen 2140: 3 12,1ake 14,3ke 125 960 €
4 Fast Time  /  Santtu Raitala 2140: 4 12,1aly 52 849 €
5 Top Of The World  /  Esa Holopainen 2140: 5 10,7aly 14,4ke 292 042 €
6 Her Royal Highness  /  Jukka Torvinen 2140: 6 12,4aly 14,4ke 51 226 €
7 Freelancer  /  Olli Koivunen 2140: 7 11,6aly 13,9ly 71 827 €
8 BWT Caesar  /  Tuomas Korvenoja 2140: 8 11,5aly 13,9ke 50 263 €
9 Express Duo  /  Pekka Korpi 2140: 9 10,8aly 14,5pi 660 451 €
10. lähtö klo 20:25 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Suom.synt. Suur-Hollola-ajon alkukilpailu P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jack Fire  /  Juhani Tapani 2140: 1 13,2aly 16,8ke 23 840 €
2 Club Nord Elit  /  Jukka Torvinen 2140: 2 11,0aly 13,3ke 156 881 €
3 Stonecapes Picasso  /  Tommi Kylliäinen 2140: 3 12,7aly 13,3ke 51 750 €
4 Vixpress Li  /  Erkki-Pekka Mäkinen 2140: 4 12,1aly 19,9ke 66 795 €
5 Callela Lisbeth  /  Ari Moilanen 2140: 5 11,0aly 15,6kp 252 088 €
6 Builder's Caviar  /  Antti Teivainen 2140: 6 13,6ake 15,6ke 79 693 €
7 Anything For You  /  Jarmo Saarela 2140: 7 12,7ake 14,6ke 59 434 €
8 Special Promise  /  Santtu Raitala 2140: 8 11,0aly 12,0ly 269 425 €
9 Juliet Ale  /  Olli Koivunen 2140: 9 10,7aly 14,1ke 66 809 €
10 Knows Best  /  Kari Rosimo 2140: 10 12,9ake 15,2ke 115 950 €
11. lähtö klo 20:40 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m Suom.synt. Suur-Hollola-ajon alkukilpailu P. 3000 e. (3000-1500-900-600)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Dreambow  /  Antti Teivainen 2140: 1 11,3aly 14,7kp 102 200 €
2 One Direction  /  Ari Moilanen 2140: 2 12,2ake 16,0kp 40 244 €
3 Carleman  /  Emma Väre 2140: 3 12,3aly 15,0pi 66 450 €
4 Cameron Evo  /  Olli Koivunen 2140: 4 10,4aly 15,1kp 192 799 €
5 Axel Foley  /  Esa Holopainen 2140: 5 12,8aly 18,1ke 56 445 €
6 Sue's Photo  /  Santtu Raitala 2140: 6 11,9aly 14,7pi 88 075 €
7 The Dude  /  Ville Tonttila 2140: 7 12,0aly 14,5ke 64 607 €
8 Arctic Lover  /  Hannu-Pekka Korpi 2140: 8 12,9ake 13,9ke 72 579 €
9 William Pine  /  Tapio Perttunen 2140: 9 10,6aly 14,7kp 122 500 €
1. koelähtö klo 16:30 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Albino Iceman  /  Tommi Kylliäinen 2140: 1 0 € 1.25.0
2 Damiano  /  Esa Holopainen 2140: 2 0 € 1.25.0
3 Chef Orden  /  Juuso Holttinen 2140: 3 0 € 1.25.0
4 Dragon's Eye  /  Ari Moilanen 2140: 4 18,9ke 300 € 1.25.0
5 Shape Of You  /  Juho Ihamuotila 2140: 5 0 € 1.25.0
6 Apple Delicacy  /  Niko Riekkinen 2160: 1 20,4ke 300 € 1.25.0
7 Roseline Forbes  /  Jarmo Saarela 2160: 2 20,9ke 0 € 1.25.0
8 Star Of The World  /  Tapio Perttunen 2160: 3 19,4ke 980 € 1.23.0
9 Stoneisle Quinlan  /  Juho Honkanen 2160: 4 19,8ke 200 € 1.23.0
10 Conman Blue  /  Pasi Tikkala 2160: 5 22,9ke 0 € 1.23.0
11 Blue's Plan-B  /  Jouni Varamäki 2180: 1 19,2ke 480 € 1.23.0
12 Magic Ale  /  Antti Teivainen 2180: 2 0 € 1.23.0
13 Line Leia  /  Henry M Bollström 2180: 3 0 € 1.23.0
14 Citation Anemone  /  Hannu Torvinen 2180: 4 26,6ke 120 € 1.23.0
2. koelähtö klo 16:50 Yhdistetty tasoitusajo 2140 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Daniel Roff  /  Ari Moilanen 2140: 1 13,9aly 17,6ke 13 850 € 1.23.0
2 Kiikku's Mikael  /  Jarmo Saarela 2140: 2 14,1ake 17,2ke 9 510 € 1.23.0
3 Pappan Paras  /  Pertti Puikkonen 2180: 1 24,1aly 25,9ke 32 560 € 1.35.0
4 Vuaran Suvetar  /  Teemu Okkolin 2180: 2 34,5ke 2 600 € 1.39.5
5 Villijäbä  /  Antti Teivainen 2200: 1 36,7ke 1 000 € 1.41.7
6 Paperitähti  /  Tino Paldan 2200: 2 0 € 1.50.0
7 Humenteri  /  Jani Huusko 2200: 3 31,4pi 2 000 € 1.36.4
8 Lumi-Riku  /  Tapio Perttunen 2200: 4 0 € 1.50.0
9 Ypäjä Norppa  /  Tommi Kylliäinen 2200: 5 0 € 1.50.0
1. ponilähtö klo 17:10 A-Ponit ryhmäajo 1140 m 2.55.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Adele Kalenius 1140: 1 3.01,4ake 2.59,1ly 803 €
2 Kaunisrannan Mulan 1367 SH  /  Veera Kiviranta 1140: 2 2.48,8aly 2.47,3ke 1 151 €
3 Ponikujan Elsa  /  Iina Tikkala 1140: 3 2.53,1aly 2.54,8ke 400 €
4 Aarteen Sankaritar 1418 SH  /  Lotta Mässeli 1140: 4 2.51,5aly 2.55,7ly 420 €
5 Demoni  /  Veeti Mäntylä 1140: 5 3.05,3ake 2.59,3ly 876 €
Alkuun