Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (9) |
tasoitusajo |
kv |
2140 m: |
p. 650e, 20 m/ 1100e, 40 m/ 1700e. enintään 1700 e |
800 €
|
1 680 €
|
|
2. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2140 m: |
p. 0 e + 20 m/ 1500 e. enintään 1500 e |
800 €
|
1 840 €
|
|
3. lähtö (7) |
ryhmäajo |
kv |
2140 m: |
enintään 22 200 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
|
4. lähtö (1) |
tasoitusajo |
lv |
2140 m: |
p. 36 000e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
Toto5-1 |
5. lähtö (8) |
ryhmäajo |
kv |
2140 m: |
enintään 7500 e. |
800 €
|
1 760 €
|
Toto5-2 |
6. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 12 000 e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
Toto5-3 |
7. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 24 000 e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
Toto5-4 Troikka |
8. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 3000 e. |
800 €
|
1 760 €
|
Toto5-5 Duo-1 |
9. lähtö (4a) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 6000 e. |
800 €
|
1 760 €
|
Duo-2 Troikka |
10. lähtö (4b) |
ryhmäajo |
lv |
2140 m: |
enintään 6000 e. |
800 €
|
1 680 €
|
|
1. ponilähtö (33) |
tasoitusajo |
p |
1140 m: |
p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s |
100 €
|
240 €
|
|
2. ponilähtö (34) |
tasoitusajo |
p |
1140 m: |
p. 3.30.0 + 20 m/ 3,5 s |
100 €
|
220 €
|
|
3. ponilähtö (32) |
tasoitusajo |
p |
1140 m: |
p. 2.50.0 + 20 m/ 2,3 s |
100 €
|
240 €
|
|
4. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1140 m: |
p. 2.33.0 + 20 m/ 2,5 s |
100 €
|
220 €
|
|
5. ponilähtö (35) |
tasoitusajo |
p |
1640 m: |
p. 2.20.0 + 20 m/ 1,5 s |
100 €
|
210 €
|
|
|
Yht. |
20 310 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 16:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Lahden Seudun Ravinaisten loimilähtö p. 650e, 20 m/ 1100e, 40 m/ 1700e. enintään 1700 e P. 800 e. (800-400-240-160-80) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Meren Loisto
/ Tapio Perttunen
|
2140: 1 |
32,1ake |
29,8ke |
6 830 € |
2 |
Valpori
/ Esa Korhonen
|
2140: 2 |
|
33,2ke |
1 120 € |
3 |
Villi-Kimma
/ Henry M Bollström
|
2140: 3 |
26,5aly |
28,4ke |
13 210 € |
4 |
Korven Kaste
/ Teemu Keskitalo
|
2140: 4 |
|
38,2ke |
50 € |
5 |
Warrantti
/ Henri Bollström
|
2140: 5 |
|
33,6ke |
740 € |
|
6 |
Huiman Veto
/ Pertti Niveri
|
2160: 1 |
32,3ake |
32,7ke |
3 210 € |
7 |
Roste
/ Pekka Vehviläinen
|
2160: 2 |
29,5ake |
30,7ke |
11 220 € |
8 |
Harlamov
/ Juha Utala
|
2160: 3 |
26,2ake |
27,5ke |
32 430 € |
|
9 |
Toivio
/ Arto Laaksonen
|
2180: 1 |
|
32,3ke |
3 280 € |
10 |
Calviiri
/ Hannu Tonteri
|
2180: 2 |
33,4ake |
31,6ke |
4 490 € |
2. lähtö klo 16:27 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Lahden Seudun Ravinaisten loimilähtö p. 0 e + 20 m/ 1500 e. enintään 1500 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. 4-v. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Phoenix Neva
/ Esa Holopainen
|
2140: 1 |
15,6ake |
17,8ke |
4 230 € |
2 |
Heaven's On Fire
/ Iikka Nurmonen
|
2140: 2 |
17,2ake |
21,9ke |
520 € |
3 |
Magic Ale
/ Antti Teivainen
|
2140: 3 |
17,1ake |
18,6ke |
4 210 € |
4 |
Conman Blue
/ Pasi Tikkala
|
2140: 4 |
19,2ake |
18,9ke |
1 070 € |
5 |
La Donna Mobile
/ Tommi Kylliäinen
|
2140: 5 |
18,1ake |
18,8ke |
1 700 € |
6 |
Rising Thunder
/ Hannu Torvinen
|
2140: 6 |
|
19,3ke |
400 € |
|
7 |
General Moneymaker
/ Juha Utala
|
2160: 1 |
12,5aly |
16,8ke |
17 081 € |
8 |
Prima Balance
/ Jarmo Saarela
|
2160: 2 |
18,3ake |
18,1ke |
1 595 € |
9 |
Adelante
/ Kari Rosimo
|
2160: 3 |
|
19,2ke |
800 € |
10 |
Flaming Dragon
/ Pekka Vehviläinen
|
2160: 4 |
19,0ake |
19,0ke |
746 € |
11 |
Unique Miracle
/ Kari Venäläinen
|
2160: 5 |
16,7ake |
17,6ke |
3 916 € |
12 |
Rexamor
/ Jorma Liimatainen
|
2160: 6 |
16,2ake |
17,2ke |
4 900 € |
13 |
Shetani
/ Timo Korvenheimo
|
2160: 7 |
18,5ake |
18,2ke |
1 686 € |
14 |
Zumuco
/ Ari Viander
|
2160: 8 |
16,4ake |
17,0ke |
5 270 € |
15 |
Samuel Dom Bye
/ Minna Pekonen
|
2160: 9 |
17,1ake |
18,4ke |
3 780 € |
3. lähtö klo 16:47 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 22 200 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Melkeri
/ Jani Ripatti
|
2140: 1 |
27,5ake |
27,0ke |
28 550 € |
2 |
Jasun Velho
/ Jarmo Saarela
|
2140: 2 |
25,5aly |
26,7ke |
40 595 € |
3 |
Rikastuva
/ Ilkka Korpi
|
2140: 3 |
25,0aly |
27,6ke |
20 059 € |
4 |
Carmeniina
/ Marko Heikari
|
2140: 4 |
25,0aly |
26,5ke |
21 780 € |
5 |
Montsan Vippi
/ Hannu Torvinen
|
2140: 5 |
27,0ake |
26,6ke |
41 300 € |
6 |
Mitt Hjärtas Tango*
/ Pekka Vehviläinen
|
2140: 6 |
23,1aly |
26,1ke |
33 120 € |
7 |
Tänttärä
/ Antti Teivainen
|
2140: 7 |
24,2aly |
26,6ke |
25 400 € |
8 |
Sorretun Voima
/ Tapio Perttunen
|
2140: 8 |
24,5aly |
25,7ke |
44 045 € |
9 |
Adven Ture
/ Teemu Keskitalo
|
2140: 9 |
24,6aly |
26,2ke |
37 810 € |
4. lähtö klo 17:10 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 36 000e. pt. 20 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Hudson Web
/ Jukka Torvinen
|
2140: 1 |
13,3aly |
14,0ke |
44 220 € |
2 |
Newport Brodde
/ Juha Utala
|
2140: 2 |
11,8aly |
14,6ke |
40 740 € |
3 |
Yeezuz
/ Miia Salminen
|
2140: 3 |
14,0ake |
15,0ke |
34 006 € |
4 |
Global Spellbound
/ Ossi Vasala
|
2140: 4 |
12,8aly |
16,0ke |
29 103 € |
5 |
K.S.Cascade
/ Henri Bollström
|
2140: 5 |
12,4aly |
14,7ke |
39 008 € |
6 |
The Rector
/ Esa Holopainen
|
2140: 6 |
13,2aly |
14,9pi |
36 850 € |
|
7 |
Stonecapes Queila
/ Hannu Torvinen
|
2160: 1 |
10,7aly |
12,8ke |
273 100 € |
8 |
Hazelhen Hermes
/ Jarmo Saarela
|
2160: 2 |
12,6ake |
13,8ke |
218 339 € |
9 |
Van Kronos
/ Arna Ruohomäki
|
2160: 3 |
10,9aly |
13,0ly |
169 413 € |
10 |
Hijack'em
/ Kari Rosimo
|
2160: 4 |
11,9aly |
15,1ke |
43 003 € |
11 |
Workout Wonder
/ Tommi Kylliäinen
|
2160: 5 |
9,2aly |
13,9ke |
430 372 € |
12 |
T.Rex
/ Iikka Nurmonen
|
2160: 6 |
10,5aly |
13,5ke |
415 267 € |
5. lähtö klo 17:30 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 7500 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Rapsanteri
/ Ville Laakkala
|
2140: 1 |
26,5ake |
29,1ke |
8 020 € |
2 |
EL Timotei
/ Raija Saarinen
|
2140: 2 |
26,7aly |
29,0ke |
10 353 € |
3 |
Aamos Hem
/ Henri Bollström
|
2140: 3 |
24,1aly |
25,5ke |
22 770 € |
4 |
Vietävän Patukka
/ Antti Teivainen
|
2140: 4 |
27,0ake |
27,4ke |
25 245 € |
5 |
Ukkoherra
/ Juha Utala
|
2140: 5 |
23,3aly |
26,7ke |
64 500 € |
6 |
Vietävän Ekotar
/ Oiva Käsnänen
|
2140: 6 |
32,2ake |
29,6ke |
8 030 € |
7 |
Lunkipoika
/ Pauli Tyrisevä
|
2140: 7 |
30,0ake |
29,5ke |
6 234 € |
8 |
Humu Hotti
/ Mikko Huttunen
|
2140: 8 |
28,3ake |
29,8ke |
5 270 € |
9 |
Larkko
/ Tapio Perttunen
|
2140: 9 |
26,3aly |
27,1ke |
32 115 € |
10 |
Energia Urho
/ Reijo Vainikka
|
2140: 10 |
27,5aly |
31,5ke |
6 800 € |
11 |
Koivun Tuisku
/ Pertti Niveri
|
2140: 11 |
23,5aly |
26,3ke |
36 060 € |
12 |
Rehulan Huvi
/ Antti Veteläinen
|
2140: 12 |
26,2ake |
26,7ke |
29 400 € |
6. lähtö klo 17:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 12 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
So Long Suckers
/ Jukka Torvinen
|
2140: 1 |
13,5aly |
16,9pi |
31 698 € |
2 |
Valter Vald
/ Tommi Kylliäinen
|
2140: 2 |
14,3ake |
15,8ly |
11 932 € |
3 |
Minnie the Moocher S
/ Esa Holopainen
|
2140: 3 |
14,4aly |
16,3ke |
13 511 € |
4 |
Ihagua F Boko
/ Antti Teivainen
|
2140: 4 |
13,8aly |
18,6kp |
10 547 € |
5 |
Isa Sting
/ Hannu Torvinen
|
2140: 5 |
14,9ake |
18,1ke |
12 886 € |
6 |
Blues Brother
/ Jarmo Savolainen
|
2140: 6 |
14,5aly |
17,6ke |
11 710 € |
7 |
Aging Well*
/ Juha Utala
|
2140: 7 |
14,2ake |
15,1ke |
17 904 € |
8 |
Enjoy's Leon
/ Ville Mikkanen
|
2140: 8 |
13,0aly |
|
18 920 € |
9 |
Read More
/ Kimmo Ahola
|
2140: 9 |
15,1aly |
17,5ke |
9 021 € |
10 |
Star Photo
/ Henri Bollström
|
2140: 10 |
15,2ake |
18,0pi |
7 530 € |
11 |
Arctic Pastor
/ Arna Ruohomäki
|
2140: 11 |
14,0aly |
16,7ke |
13 419 € |
12 |
Homehill's Hugo
/ Jyrki Tammimetsä
|
2140: 12 |
14,1aly |
16,5ke |
17 785 € |
7. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 24 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
White Cross Beso
/ Antti Teivainen
|
2140: 1 |
14,6ake |
16,5ke |
19 715 € |
2 |
Je Suis Justine
/ Iikka Nurmonen
|
2140: 2 |
13,6ake |
14,7ke |
22 120 € |
3 |
Arrowsrain
/ Kari Venäläinen
|
2140: 3 |
13,6aly |
15,1ke |
21 564 € |
4 |
Highscore Luca
/ Esa Holopainen
|
2140: 4 |
14,3ake |
17,2ke |
20 120 € |
5 |
Truedream A.F.
/ Mika Taittonen
|
2140: 5 |
11,9aly |
13,8ly |
57 612 € |
6 |
Armadillo Armour
/ Tia-Maria Haapaniemi
|
2140: 6 |
14,9aly |
17,5ke |
22 735 € |
7 |
Casa Roma
/ Marianne Lantta
|
2140: 7 |
13,7aly |
15,0ke |
13 830 € |
8 |
Quick Diablo
/ Timo Korvenheimo
|
2140: 8 |
13,4ake |
13,7kp |
89 860 € |
9 |
Sahara Maldonado
/ Antti Ruokonen
|
2140: 9 |
14,0aly |
16,8ke |
17 230 € |
10 |
Go Down
/ Kari Mustonen
|
2140: 10 |
13,2aly |
16,4ke |
22 615 € |
11 |
Paddock's Star
/ Jarmo Savolainen
|
2140: 11 |
14,0ake |
15,7ke |
21 295 € |
12 |
Tinten
/ Tommi Kylliäinen
|
2140: 12 |
13,4aly |
14,5ke |
28 078 € |
8. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 3000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Hello
/ Oona Halme
|
2140: 1 |
14,6aly |
17,4ke |
15 850 € |
2 |
Rive Mirage
/ Jani Huusko
|
2140: 2 |
17,6ake |
17,9ke |
2 520 € |
3 |
Hold Me Cloud
/ Olli-Pekka Holopainen
|
2140: 3 |
15,6ake |
17,0ke |
21 030 € |
4 |
La Luna Birdland
/ Hannu Torvinen
|
2140: 4 |
16,7ake |
17,7ke |
3 550 € |
5 |
Up Easy
/ Mikko Aro
|
2140: 5 |
14,9aly |
16,5ke |
9 010 € |
6 |
Al Charlotte
/ Ville Mikkanen
|
2140: 6 |
15,2aly |
18,6ke |
4 540 € |
7 |
Misty Mountain Hop
/ Iikka Nurmonen
|
2140: 7 |
16,2ake |
18,0ke |
9 313 € |
8 |
Bluebell Travian
/ Esa Holopainen
|
2140: 8 |
16,1ake |
18,2ke |
3 530 € |
9 |
African Tornado
/ Kalevi Korkiakangas
|
2140: 9 |
16,4ake |
18,1ke |
2 520 € |
10 |
Muscle Beach
/ Jukka Torvinen
|
2140: 10 |
16,2ake |
17,7ke |
4 980 € |
11 |
Bom Shaka Laka
/ Arto Laaksonen
|
2140: 11 |
15,9ake |
17,7ke |
9 180 € |
12 |
Lotus One
/ Juha Utala
|
2140: 12 |
15,9ake |
18,2ke |
3 450 € |
9. lähtö klo 18:45 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Japp
/ Jukka Torvinen
|
2140: 1 |
16,5ake |
17,1ke |
5 100 € |
2 |
Abhaya
/ Jouni Varamäki
|
2140: 2 |
16,8ake |
17,6ke |
3 130 € |
3 |
Fashion Cloud
/ Jarmo Saarela
|
2140: 3 |
16,1ake |
16,9ke |
5 420 € |
4 |
The Breeze
/ Juha Utala
|
2140: 4 |
13,9aly |
15,3ke |
33 960 € |
5 |
Wiipuri
/ Kari Rosimo
|
2140: 5 |
17,1ake |
16,2ke |
4 633 € |
6 |
Cold Case
/ Jarmo Villanen
|
2140: 6 |
16,8akp |
16,2ke |
8 840 € |
7 |
Uphouse Ace
/ Oiva Käsnänen
|
2140: 7 |
14,4aly |
17,4ke |
4 877 € |
8 |
Wind Ribbon
/ Juho Honkanen
|
2140: 8 |
14,8ake |
16,4ke |
9 150 € |
9 |
Gambler Hoss
/ Tapio Perttunen
|
2140: 9 |
13,4aly |
16,5ke |
17 415 € |
10 |
Zawar
/ Ilkka Korpi
|
2140: 10 |
12,4aly |
17,7ke |
16 185 € |
11 |
Eli Wallach
/ Antti Ruokonen
|
2140: 11 |
15,2ake |
16,0ke |
23 105 € |
12 |
Max Mili
/ Antti Teivainen
|
2140: 12 |
16,5ake |
16,8ke |
6 400 € |
10. lähtö klo 19:00 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Zumuman
/ Kari Venäläinen
|
2140: 1 |
12,2aly |
16,6ke |
47 966 € |
2 |
Sunlit Treasure
/ Tommi Kylliäinen
|
2140: 2 |
13,2aly |
16,1ke |
29 225 € |
3 |
Turbori
/ Maria Kalenius
|
2140: 3 |
16,7ake |
19,6ke |
5 057 € |
4 |
Girl's Wish
/ Antti Teivainen
|
2140: 4 |
15,9ake |
15,4ke |
5 310 € |
5 |
She Believe
/ Arto Laaksonen
|
2140: 5 |
16,8ake |
17,7ke |
6 570 € |
6 |
All Star Mint
/ Teemu Keskitalo
|
2140: 6 |
11,8aly |
14,3ke |
75 480 € |
7 |
Pegasos Evo
/ Tapio Perttunen
|
2140: 7 |
14,2ake |
15,1ke |
38 780 € |
8 |
Westcoast Venus
/ Esa Holopainen
|
2140: 8 |
17,0ake |
16,9ke |
4 915 € |
9 |
Carlos Santana
/ Iikka Nurmonen
|
2140: 9 |
14,9ake |
16,5ke |
16 810 € |
10 |
Amadeus Possible
/ Toni Florin
|
2140: 10 |
14,3aly |
15,2ke |
31 137 € |
11 |
Florentina
/ Marko Heikari
|
2140: 11 |
16,3ake |
17,6ke |
6 126 € |
1. ponilähtö klo 14:00 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.46,4 ja hit. p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ahtilan Velmeri
/ Elina Sillanpää
|
1140: 1 |
|
2.48,1ly |
1 510 € |
2 |
Aarteen Flapjap
/ Aada Ristola
|
1140: 2 |
2.31,1ake |
2.31,1ly |
2 201 € |
3 |
Usvaniityn Julianna 1600 SH
/ Jerry Rauos
|
1140: 3 |
|
3.01,2ly |
250 € |
4 |
CB Predator
/ Aino Salo
|
1140: 4 |
2.59,6aly |
2.50,6ly |
1 108 € |
5 |
Sirkkala Primustella 1644 SH
/ Julia Heinäaho
|
1140: 5 |
2.41,1aly |
2.31,6ke |
2 122 € |
6 |
Maple Leaf's Eustoma
/ Emma Vahlsten
|
1140: 6 |
|
2.46,4ly |
642 € |
|
7 |
Hakalan Einstein
/ Arttu Abrahamsson
|
1160: 1 |
|
2.46,4ly |
1 546 € |
8 |
Vuoren Kultahippu
/ Helmi Heikkilä
|
1160: 2 |
3.04,9aly |
2.49,7ly |
1 399 € |
9 |
Usvaniityn Helmeri
/ Elmeri Pussi
|
1160: 3 |
2.59,8aly |
2.52,9ly |
760 € |
10 |
Niittykorven Rodolfo 362 SH
/ Jenni Peltola
|
1160: 4 |
3.06,1aly |
3.02,8ly |
1 685 € |
11 |
Aarteen Muumipeikko
/ Lotta Mässeli
|
1160: 5 |
|
3.04,2ly |
79 € |
|
12 |
Rama Shedir
/ Ronja Vartiainen
|
1180: 1 |
3.12,1aly |
3.00,4ke |
510 € |
|
13 |
Tomtagårdens Widar 218 SH
/ Adele Kalenius
|
1200: 1 |
2.41,5ake |
2.38,1ke |
2 638 € |
14 |
Frida Fighter
/ Fiia Espo
|
1200: 2 |
2.55,0aly |
2.49,8ly |
1 019 € |
|
15 |
Taigan Amazing Adam 312 SH
/ Veeti Hautala
|
1220: 1 |
2.58,1aly |
2.55,4ke |
440 € |
|
|
16 |
Jokimäen Ukkonen
/ Kitta Virolainen
|
1260: 1 |
2.42,5aly |
2.44,1ly |
1 618 € |
2. ponilähtö klo 14:20 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 3.09,0 ja hit. p. 3.30.0 + 20 m/ 3,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Brobäckin Charlotte
/ Arttu Juvonen
|
1140: 1 |
|
3.30,5ly |
16 € |
2 |
Niittykorven Carl Magnus
/ Veera Kiviranta
|
1140: 2 |
|
3.37,5ly |
34 € |
3 |
Kanelin Rinssi Rohkea 290 SH
/ Anni Kuusiaho
|
1140: 3 |
|
3.16,6ly |
306 € |
4 |
Jokimäen Sebastian
/ Aino Salo
|
1140: 4 |
|
2.58,6ly |
890 € |
5 |
Promisehill You Know Who
/ Jonna Puustinen
|
1140: 5 |
|
2.58,6ly |
888 € |
6 |
Ilpo
/ Venla Hammarberg
|
1140: 6 |
|
3.04,4ly |
526 € |
|
7 |
Springfield Kojak
/ Johannes Toikka
|
1160: 1 |
|
2.57,2ly |
642 € |
|
|
|
8 |
Kaunisharjun Isabella
/ Elna Vaittinen
|
1220: 1 |
|
3.16,0ly |
276 € |
9 |
Niittykorven Zorro
/ Joona Ikonen
|
1220: 2 |
3.08,5aly |
3.05,4ly |
990 € |
|
10 |
Mikaros Case
/ Ilona Karo
|
1240: 1 |
|
2.57,9ly |
270 € |
11 |
Rainbow Dash
/ Matias Koivulammi
|
1240: 2 |
3.20,3aly |
3.03,8ke |
280 € |
3. ponilähtö klo 14:35 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.36,2 ja hit. p. 2.50.0 + 20 m/ 2,3 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Aarteen Sankaritar 1418 SH
/ Lotta Mässeli
|
1140: 1 |
2.42,9aly |
2.39,4ly |
2 149 € |
2 |
Usvaniityn Jones 305 SH
/ Tiia Töyrylä
|
1140: 2 |
|
2.50,6ly |
842 € |
3 |
A.S. Xander Star 258 SH
/ Pinja Lännenpää
|
1140: 3 |
|
2.50,5ke |
1 048 € |
|
4 |
Mi Amor
/ Helmi Heikkilä
|
1160: 1 |
2.53,4ake |
2.49,8ly |
176 € |
5 |
Sonya A
/ Ilona Rekilä
|
1160: 2 |
2.38,5aly |
2.33,7ke |
3 064 € |
6 |
Kaunisrannan Heluna 1670 SH
/ Siiri Kanniainen
|
1160: 3 |
2.44,3aly |
2.37,1ly |
990 € |
7 |
Aarteen Rinaldo
/ Iida-Maria Kuusela
|
1160: 4 |
2.52,5aly |
2.40,3ly |
1 720 € |
|
8 |
Brigatin Kaira Prinsess
/ Väinö-Kalle Korhonen
|
1180: 1 |
2.24,5ake |
2.19,4ke |
3 164 € |
9 |
Niemenpellon Mirham
/ Milla Manninen
|
1180: 2 |
2.52,0ake |
2.45,5ly |
730 € |
10 |
Retimo
/ Riia Laine
|
1180: 3 |
2.51,6aly |
2.45,5ly |
1 222 € |
11 |
Rondeletia Wilson 1645 SH
/ Hanna Uljas
|
1180: 4 |
2.28,6ake |
2.26,1ke |
2 983 € |
|
12 |
Usvaniityn Janna 1507 SH
/ Jerry Rauos
|
1200: 1 |
2.45,5aly |
2.44,9ly |
1 156 € |
13 |
Kaunisrannan Jekku
/ Viivi Pursiainen
|
1200: 2 |
2.40,8aly |
2.42,0ke |
2 710 € |
|
14 |
Kaunisrannan Fantasia
/ Ida Rintala
|
1220: 1 |
|
2.36,6ke |
1 455 € |
15 |
Kiikun Vivian
/ Peppina Timonen
|
1220: 2 |
2.44,2ake |
2.29,5ke |
2 217 € |
16 |
Ponikujan Veeti
/ Sulo Kainulainen
|
1220: 3 |
2.44,4aly |
2.31,6ke |
1 150 € |
4. ponilähtö klo 14:50 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.18,0 ja hit. p. 2.33.0 + 20 m/ 2,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Maxius
/ Ilona Rekilä
|
1140: 1 |
2.33,6aly |
2.33,5ly |
2 663 € |
2 |
Aarteen Kiiltopää
/ Frida Bärlund
|
1140: 2 |
2.33,1aly |
2.33,7ly |
1 897 € |
3 |
Niemenpellon Miner
/ Elmeri Pussi
|
1140: 3 |
2.29,6ake |
2.30,2ly |
3 748 € |
4 |
Coruscate Chiqita
/ Ronja Vartiainen
|
1140: 4 |
2.33,8ake |
2.33,5ly |
1 627 € |
5 |
Berlioz
/ Rosaliina Lintunen
|
1140: 5 |
|
2.34,6ke |
926 € |
6 |
Carl-Philip
/ Kasper Taipale
|
1140: 6 |
2.38,0aly |
2.36,3ly |
1 340 € |
|
7 |
Sannikon Rinsessa
/ Emmi Innanen
|
1160: 1 |
2.20,8ake |
2.21,8ke |
2 979 € |
8 |
Annagaard Rhodos 291 SH
/ Jenna Peltola
|
1160: 2 |
2.24,2aly |
2.24,2ke |
5 395 € |
9 |
Ulfberht
/ Bea-Noora Kyynäräinen
|
1160: 3 |
2.28,4ake |
2.26,5ly |
2 464 € |
10 |
Tepsutti
/ Alina Myllymäki
|
1160: 4 |
2.25,7aly |
2.24,7ke |
5 411 € |
|
11 |
Aarteen Jenni 1344 SH
/ Peppina Timonen
|
1180: 1 |
2.13,7ake |
2.18,4ke |
4 068 € |
|
|
12 |
Aarteen Timantti 1347 SH
/ Lotta Mässeli
|
1220: 1 |
2.30,8aly |
2.20,1ke |
2 429 € |
13 |
Alba Salma
/ Maija Alfreds
|
1220: 2 |
2.26,8aly |
2.23,1ke |
2 135 € |
|
|
14 |
Dilbert Great
/ Joona Ikonen
|
1260: 1 |
2.18,4aly |
2.18,9ke |
4 228 € |
15 |
Hietarannan Julia 1023 SH
/ Fiia Espo
|
1260: 2 |
2.15,2aly |
2.18,2ke |
8 576 € |
5. ponilähtö klo 15:05 B-Ponit tasoitusajo 1640 m 2.05,0 ja hit. p. 2.20.0 + 20 m/ 1,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Nummen Herbert
/ Sara Huovila
|
1640: 1 |
2.21,1ake |
2.22,2ke |
943 € |
2 |
Bonnie Wee
/ Julia Kiukas
|
1640: 2 |
2.00,2ake |
2.00,3ke |
2 075 € |
3 |
Qveiars Muonin
/ Hanna Uljas
|
1640: 3 |
2.30,7ake |
2.19,6ke |
735 € |
|
4 |
Docka Set 324 RUSS
/ Nina Hänninen
|
1660: 1 |
2.12,0ake |
2.18,6ke |
960 € |
|
|
|
5 |
Aatu Alfred
/ Arttu Juvonen
|
1720: 1 |
2.23,5ake |
2.11,6ke |
857 € |
|
6 |
Zoega II
/ Jenni Wallin
|
1740: 1 |
2.20,9ake |
2.13,0ke |
472 € |
7 |
Bibbidy Flit
/ Henna Koivisto
|
1740: 2 |
2.01,2ake |
2.02,0ke |
2 169 € |
|
8 |
Hillshead's Pride
/ Tia Hänninen
|
1760: 1 |
2.05,6ake |
2.05,5ke |
1 400 € |
|
|
9 |
Floxx
/ Magdalena Åhlin
|
1800: 1 |
2.15,4aly |
2.08,3ke |
547 € |
|
10 |
Lennartson
/ Elna Vaittinen
|
1820: 1 |
2.08,2ake |
2.06,5ke |
2 112 € |
Alkuun