Lähtölistat, 18.10.2020 16:00 Lahti, Jokimaa

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (9) tasoitusajo kv 2140 m: p. 650e, 20 m/ 1100e, 40 m/ 1700e. enintään 1700 e 800 € 1 680 €
2. lähtö (6) tasoitusajo lv 2140 m: p. 0 e + 20 m/ 1500 e. enintään 1500 e 800 € 1 840 €
3. lähtö (7) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 22 200 e. 1 000 € 2 100 €
4. lähtö (1) tasoitusajo lv 2140 m: p. 36 000e. 1 000 € 2 200 € Toto5-1
5. lähtö (8) ryhmäajo kv 2140 m: enintään 7500 e. 800 € 1 760 € Toto5-2
6. lähtö (3) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 12 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-3
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 24 000 e. 1 000 € 2 200 € Toto5-4 Troikka
8. lähtö (5) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 3000 e. 800 € 1 760 € Toto5-5 Duo-1
9. lähtö (4a) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 6000 e. 800 € 1 760 € Duo-2 Troikka
10. lähtö (4b) ryhmäajo lv 2140 m: enintään 6000 e. 800 € 1 680 €
1. ponilähtö (33) tasoitusajo p 1140 m: p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s 100 € 240 €
2. ponilähtö (34) tasoitusajo p 1140 m: p. 3.30.0 + 20 m/ 3,5 s 100 € 220 €
3. ponilähtö (32) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.50.0 + 20 m/ 2,3 s 100 € 240 €
4. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1140 m: p. 2.33.0 + 20 m/ 2,5 s 100 € 220 €
5. ponilähtö (35) tasoitusajo p 1640 m: p. 2.20.0 + 20 m/ 1,5 s 100 € 210 €
  Yht. 20 310 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 16:07 Kylmäveriset tasoitusajo 2140 m Lahden Seudun Ravinaisten loimilähtö p. 650e, 20 m/ 1100e, 40 m/ 1700e. enintään 1700 e P. 800 e. (800-400-240-160-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Meren Loisto  /  Tapio Perttunen 2140: 1 32,5ke 730 €
2 Valpori  /  Esa Korhonen 2140: 2 34,7ke 100 €
3 Villi-Kimma  /  Henry M Bollström 2140: 3 34,8ke 100 €
4 Korven Kaste  /  Teemu Keskitalo 2140: 4 38,2ke 0 €
5 Warrantti  /  Henri Bollström 2140: 5 33,6ke 660 €
6 Huiman Veto  /  Pertti Niveri 2160: 1 35,0ke 840 €
7 Roste  /  Pekka Vehviläinen 2160: 2 31,3ke 1 155 €
8 Harlamov  /  Juha Utala 2160: 3 32,4ke 1 350 €
9 Toivio  /  Arto Laaksonen 2180: 1 32,3ke 1 980 €
10 Calviiri  /  Hannu Tonteri 2180: 2 33,4ake 33,2ke 1 390 €
2. lähtö klo 16:27 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m Lahden Seudun Ravinaisten loimilähtö p. 0 e + 20 m/ 1500 e. enintään 1500 e Etus. ensisij. 3-v. Etus. toissij. 4-v. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Phoenix Neva  /  Esa Holopainen 2140: 1 0 €
2 Heaven's On Fire  /  Iikka Nurmonen 2140: 2 0 €
3 Magic Ale  /  Antti Teivainen 2140: 3 20,2ke 160 €
4 Conman Blue  /  Pasi Tikkala 2140: 4 22,9ke 0 €
5 La Donna Mobile  /  Tommi Kylliäinen 2140: 5 21,3ke 0 €
6 Rising Thunder  /  Hannu Torvinen 2140: 6 19,3ke 400 €
7 General Moneymaker  /  Juha Utala 2160: 1 16,8ke 2 300 €
8 Prima Balance  /  Jarmo Saarela 2160: 2 18,3ake 18,1ke 1 445 €
9 Adelante  /  Kari Rosimo 2160: 3 19,2ke 800 €
10 Flaming Dragon  /  Pekka Vehviläinen 2160: 4 19,0ake 19,0ke 568 €
11 Unique Miracle  /  Kari Venäläinen 2160: 5 16,8ake 17,6ke 1 436 €
12 Rexamor  /  Jorma Liimatainen 2160: 6 18,2ake 18,7ke 1 490 €
13 Shetani  /  Timo Korvenheimo 2160: 7 23,1ake 18,5ke 740 €
14 Zumuco  /  Ari Viander 2160: 8 17,9ake 18,4ke 1 190 €
15 Samuel Dom Bye  /  Minna Pekonen 2160: 9 17,1ake 18,4ke 450 €
3. lähtö klo 16:47 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 22 200 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Melkeri  /  Jani Ripatti 2140: 1 27,7ake 27,8ke 21 185 €
2 Jasun Velho  /  Jarmo Saarela 2140: 2 25,8aly 27,8ke 19 520 €
3 Rikastuva  /  Ilkka Korpi 2140: 3 25,0aly 27,6ke 19 469 €
4 Carmeniina  /  Marko Heikari 2140: 4 25,0aly 27,9ke 16 085 €
5 Montsan Vippi  /  Hannu Torvinen 2140: 5 27,6ake 26,6ke 19 600 €
6 Mitt Hjärtas Tango*  /  Pekka Vehviläinen 2140: 6 27,4ake 28,2ke 18 541 €
7 Tänttärä  /  Antti Teivainen 2140: 7 24,2aly 26,6ke 21 970 €
8 Sorretun Voima  /  Tapio Perttunen 2140: 8 25,4aly 26,2ke 25 345 €
9 Adven Ture  /  Teemu Keskitalo 2140: 9 25,6ake 26,6ke 18 960 €
4. lähtö klo 17:10 Lämminveriset tasoitusajo 2140 m p. 36 000e. pt. 20 m. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hudson Web  /  Jukka Torvinen 2140: 1 13,7ake 14,0ke 34 490 €
2 Newport Brodde  /  Juha Utala 2140: 2 13,2aly 14,6ke 29 531 €
3 Yeezuz  /  Miia Salminen 2140: 3 14,0ake 15,3ke 29 989 €
4 Global Spellbound  /  Ossi Vasala 2140: 4 12,8aly 16,0ke 29 103 €
5 K.S.Cascade*  /  Henri Bollström 2140: 5 12,4aly 14,7ke 34 421 €
6 The Rector  /  Esa Holopainen 2140: 6 13,2aly 14,9pi 32 685 €
7 Stonecapes Queila  /  Hannu Torvinen 2160: 1 10,7aly 13,5ke 119 050 €
8 Hazelhen Hermes  /  Jarmo Saarela 2160: 2 12,6ake 14,6pi 127 467 €
9 Van Kronos  /  Arna Ruohomäki 2160: 3 10,9aly 13,0ly 131 205 €
10 Hijack'em  /  Kari Rosimo 2160: 4 11,9aly 15,1ke 42 522 €
11 Workout Wonder  /  Tommi Kylliäinen 2160: 5 9,2aly 14,7ke 421 754 €
12 T.Rex  /  Iikka Nurmonen 2160: 6 10,5aly 14,0ke 353 807 €
5. lähtö klo 17:30 Kylmäveriset ryhmäajo 2140 m enintään 7500 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rapsanteri  /  Ville Laakkala 2140: 1 26,5ake 29,1ke 7 320 €
2 EL Timotei  /  Raija Saarinen 2140: 2 29,2akp 29,0ke 6 843 €
3 Aamos Hem  /  Henri Bollström 2140: 3 28,6ake 29,0ke 6 790 €
4 Vietävän Patukka  /  Antti Teivainen 2140: 4 28,5ake 27,4ke 8 325 €
5 Ukkoherra  /  Juha Utala 2140: 5 28,2ake 29,9ke 6 660 €
6 Vietävän Ekotar  /  Oiva Käsnänen 2140: 6 32,5ake 29,6ke 7 245 €
7 Lunkipoika  /  Pauli Tyrisevä 2140: 7 30,0ake 29,5ke 6 034 €
8 Humu Hotti  /  Mikko Huttunen 2140: 8 28,3ake 29,8ke 5 120 €
9 Larkko  /  Tapio Perttunen 2140: 9 27,1ake 29,9ke 6 310 €
10 Energia Urho  /  Reijo Vainikka 2140: 10 27,5aly 31,5ke 6 320 €
11 Koivun Tuisku  /  Pertti Niveri 2140: 11 30,5ake 29,7ke 5 380 €
12 Rehulan Huvi  /  Antti Veteläinen 2140: 12 28,6ake 29,4ke 6 750 €
6. lähtö klo 17:50 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 12 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 So Long Suckers  /  Jukka Torvinen 2140: 1 14,7aly 17,3ke 10 800 €
2 Valter Vald  /  Tommi Kylliäinen 2140: 2 14,3ake 15,8ly 11 882 €
3 Minnie the Moocher S  /  Esa Holopainen 2140: 3 14,4aly 16,3ke 10 561 €
4 Ihagua F Boko  /  Antti Teivainen 2140: 4 15,5ake 18,6kp 10 247 €
5 Isa Sting  /  Hannu Torvinen 2140: 5 14,9ake 18,1ke 11 546 €
6 Blues Brother  /  Jarmo Savolainen 2140: 6 14,5aly 17,6ke 11 680 €
7 Aging Well*  /  Juha Utala 2140: 7 14,2ake 15,1ke 11 735 €
8 Enjoy's Leon  /  Ville Mikkanen 2140: 8 13,6aly 9 040 €
9 Read More  /  Kimmo Ahola 2140: 9 15,1aly 17,5ke 8 741 €
10 Star Photo  /  Henri Bollström 2140: 10 15,2ake 18,0pi 7 530 €
11 Arctic Pastor  /  Arna Ruohomäki 2140: 11 14,0aly 17,3ke 11 164 €
12 Homehill's Hugo  /  Jyrki Tammimetsä 2140: 12 15,2ake 16,5ke 10 055 €
7. lähtö klo 18:10 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 24 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 White Cross Beso  /  Antti Teivainen 2140: 1 14,6ake 16,5ke 19 715 €
2 Je Suis Justine  /  Iikka Nurmonen 2140: 2 13,6ake 16,1ke 20 220 €
3 Arrowsrain  /  Kari Venäläinen 2140: 3 13,6aly 15,9ke 20 364 €
4 Highscore Luca  /  Esa Holopainen 2140: 4 14,3ake 17,2ke 19 910 €
5 Truedream A.F.  /  Mika Taittonen 2140: 5 13,7ake 15,1ke 19 362 €
6 Armadillo Armour  /  Tia-Maria Haapaniemi 2140: 6 14,9aly 17,5ke 22 735 €
7 Casa Roma  /  Marianne Lantta 2140: 7 13,7aly 15,0ke 13 830 €
8 Quick Diablo  /  Timo Korvenheimo 2140: 8 13,8ake 17,1kp 22 900 €
9 Sahara Maldonado  /  Antti Ruokonen 2140: 9 14,0aly 16,8ke 16 380 €
10 Go Down  /  Kari Mustonen 2140: 10 13,2aly 16,4ke 22 615 €
11 Paddock's Star  /  Jarmo Savolainen 2140: 11 14,0ake 15,7ke 19 695 €
12 Tinten  /  Tommi Kylliäinen 2140: 12 14,5api 14,5ke 24 278 €
8. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 3000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hello  /  Oona Halme 2140: 1 17,4ake 18,1ke 2 730 €
2 Rive Mirage  /  Jani Huusko 2140: 2 17,6ake 17,9ke 2 010 €
3 Hold Me Cloud  /  Olli-Pekka Holopainen 2140: 3 15,7ake 17,0ke 2 790 €
4 La Luna Birdland  /  Hannu Torvinen 2140: 4 17,4ake 17,7ke 3 050 €
5 Up Easy  /  Mikko Aro 2140: 5 16,5ake 17,4ke 2 270 €
6 Al Charlotte  /  Ville Mikkanen 2140: 6 16,2ake 18,6ke 2 240 €
7 Misty Mountain Hop  /  Iikka Nurmonen 2140: 7 16,5ake 18,0ke 2 110 €
8 Bluebell Travian  /  Esa Holopainen 2140: 8 16,1ake 18,2ke 2 830 €
9 African Tornado  /  Kalevi Korkiakangas 2140: 9 16,5ake 18,1ke 2 320 €
10 Muscle Beach  /  Jukka Torvinen 2140: 10 16,7ake 18,5ke 2 060 €
11 Bom Shaka Laka  /  Arto Laaksonen 2140: 11 16,3ake 18,4ke 2 170 €
12 Lotus One  /  Juha Utala 2140: 12 16,4ake 18,2ke 2 530 €
9. lähtö klo 18:45 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Japp  /  Jukka Torvinen 2140: 1 17,2ake 17,3ke 3 270 €
2 Abhaya  /  Jouni Varamäki 2140: 2 16,8ake 17,6ke 3 130 €
3 Fashion Cloud  /  Jarmo Saarela 2140: 3 16,1ake 16,9ke 5 120 €
4 The Breeze  /  Juha Utala 2140: 4 16,1ake 16,9kp 6 650 €
5 Wiipuri  /  Kari Rosimo 2140: 5 17,1ake 16,2ke 4 033 €
6 Cold Case  /  Jarmo Villanen 2140: 6 17,1ake 16,6ke 5 524 €
7 Uphouse Ace  /  Oiva Käsnänen 2140: 7 14,4aly 17,9ke 3 817 €
8 Wind Ribbon  /  Juho Honkanen 2140: 8 15,3ake 17,7ke 3 670 €
9 Gambler Hoss  /  Tapio Perttunen 2140: 9 16,0ake 16,5ke 3 930 €
10 Zawar  /  Ilkka Korpi 2140: 10 14,8aly 17,7ke 2 850 €
11 Eli Wallach  /  Antti Ruokonen 2140: 11 16,8ake 16,7ke 5 445 €
12 Max Mili  /  Antti Teivainen 2140: 12 16,5ake 16,8ke 4 500 €
10. lähtö klo 19:00 Lämminveriset ryhmäajo 2140 m enintään 6000 e. P. 800 e. (800-400-240-160-80)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Zumuman  /  Kari Venäläinen 2140: 1 16,5ake 16,8ke 5 380 €
2 Sunlit Treasure  /  Tommi Kylliäinen 2140: 2 14,7aly 17,3ke 5 375 €
3 Turbori  /  Maria Kalenius 2140: 3 16,7ake 19,6ke 5 007 €
4 Girl's Wish  /  Antti Teivainen 2140: 4 15,9ake 15,4ke 5 310 €
5 She Believe  /  Arto Laaksonen 2140: 5 17,1ake 18,0ke 4 870 €
6 All Star Mint  /  Teemu Keskitalo 2140: 6 16,2akp 17,2ke 3 470 €
7 Pegasos Evo  /  Tapio Perttunen 2140: 7 16,5ake 19,7ke 2 000 €
8 Westcoast Venus  /  Esa Holopainen 2140: 8 17,0ake 16,9ke 4 915 €
9 Carlos Santana  /  Iikka Nurmonen 2140: 9 15,3ake 16,5ke 6 650 €
10 Amadeus Possible  /  Toni Florin 2140: 10 16,0ake 15,8ke 5 987 €
11 Florentina  /  Marko Heikari 2140: 11 16,3ake 17,6ke 5 636 €
1. ponilähtö klo 14:00 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.46,4 ja hit. p. 3.05.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ahtilan Velmeri  /  Elina Sillanpää 1140: 1 3.06,9ly 265 €
2 Aarteen Flapjap  /  Aada Ristola 1140: 2 3.06,1ly 105 €
3 Usvaniityn Julianna  /  Jerry Rauos 1140: 3 3.01,2ly 250 €
4 CB Predator  /  Aino Salo 1140: 4 2.59,6aly 3.06,1ly 508 €
5 Sirkkala Primustella  /  Julia Heinäaho 1140: 5 3.10,3aly 3.05,4ly 542 €
6 Maple Leaf's Eustoma  /  Emma Vahlsten 1140: 6 3.08,0ly 170 €
7 Hakalan Einstein  /  Arttu Abrahamsson 1160: 1 3.04,8ly 558 €
8 Vuoren Kultahippu  /  Helmi Heikkilä 1160: 2 3.18,7aly 3.04,6ke 254 €
9 Usvaniityn Helmeri  /  Elmeri Pussi 1160: 3 3.06,0aly 3.04,4ly 330 €
10 Niittykorven Rodolfo  /  Jenni Peltola 1160: 4 3.08,0aly 3.04,6ke 894 €
11 Aarteen Muumipeikko  /  Lotta Mässeli 1160: 5 3.04,2ly 79 €
12 Rama Shedir  /  Ronja Vartiainen 1180: 1 3.00,4ke 450 €
13 Tomtagårdens Widar 218 SH  /  Adele Kalenius 1200: 1 3.01,4ake 2.57,9ke 953 €
14 Frida Fighter  /  Fiia Espo 1200: 2 2.55,0aly 2.58,5ly 514 €
15 Taigan Amazing Adam 312 SH  /  Veeti Hautala 1220: 1 2.58,1aly 2.55,4ke 440 €
16 Jokimäen Ukkonen  /  Kitta Virolainen 1260: 1 2.53,6aly 2.46,4ly 1 150 €
2. ponilähtö klo 14:20 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 3.09,0 ja hit. p. 3.30.0 + 20 m/ 3,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Brobäckin Charlotte  /  Arttu Juvonen 1140: 1 3.30,5ly 16 €
2 Niittykorven Carl Magnus  /  Veera Kiviranta 1140: 2 3.37,5ly 34 €
3 Kanelin Rinssi Rohkea 290 SH  /  Anni Kuusiaho 1140: 3 3.30,2ly 176 €
4 Jokimäen Sebastian  /  Aino Salo 1140: 4 0 €
5 Promisehill You Know Who  /  Jonna Puustinen 1140: 5 3.36,6ly 26 €
6 Ilpo  /  Venla Hammarberg 1140: 6 3.33,1ly 120 €
7 Springfield Kojak  /  Johannes Toikka 1160: 1 3.26,1ly 90 €
8 Kaunisharjun Isabella  /  Elna Vaittinen 1220: 1 3.18,1ly 226 €
9 Niittykorven Zorro  /  Joona Ikonen 1220: 2 3.17,5ly 192 €
10 Mikaros Case  /  Ilona Karo 1240: 1 3.10,2ly 200 €
11 Rainbow Dash  /  Matias Koivulammi 1240: 2 3.13,4ly 150 €
3. ponilähtö klo 14:35 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.36,2 ja hit. p. 2.50.0 + 20 m/ 2,3 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aarteen Sankaritar 1418 SH  /  Lotta Mässeli 1140: 1 2.51,5aly 2.50,0ly 570 €
2 Usvaniityn Jones 305 SH  /  Tiia Töyrylä 1140: 2 2.51,8ly 632 €
3 A.S. Xander Star 258 SH  /  Pinja Lännenpää 1140: 3 2.50,5ke 1 008 €
4 Mi Amor  /  Helmi Heikkilä 1160: 1 2.53,4ake 2.49,8ly 176 €
5 Sonya A  /  Ilona Rekilä 1160: 2 2.50,6ake 2.48,0ke 1 265 €
6 Kaunisrannan Heluna  /  Siiri Kanniainen 1160: 3 2.53,8ake 2.47,7ly 800 €
7 Aarteen Rinaldo  /  Iida-Maria Kuusela 1160: 4 2.52,5aly 2.47,4ly 990 €
8 Brigatin Kaira Prinsess  /  Väinö-Kalle Korhonen 1180: 1 2.54,7aly 2.44,6ly 546 €
9 Niemenpellon Mirham  /  Milla Manninen 1180: 2 2.52,0ake 2.45,5ly 730 €
10 Retimo  /  Riia Laine 1180: 3 2.51,6aly 2.45,5ly 1 222 €
11 Rondeletia Wilson  /  Hanna Uljas 1180: 4 2.47,3ly 462 €
12 Usvaniityn Janna 1507 SH  /  Jerry Rauos 1200: 1 2.45,5aly 2.44,9ly 1 156 €
13 Kaunisrannan Jekku  /  Viivi Pursiainen 1200: 2 2.40,8aly 2.44,1ly 2 430 €
14 Kaunisrannan Fantasia  /  Ida Rintala 1220: 1 2.37,2ly 1 401 €
15 Kiikun Vivian  /  Peppina Timonen 1220: 2 2.44,2ake 2.41,7ke 1 117 €
16 Ponikujan Veeti  /  Sulo Kainulainen 1220: 3 2.42,2ly 614 €
4. ponilähtö klo 14:50 A-Ponit tasoitusajo 1140 m 2.18,0 ja hit. p. 2.33.0 + 20 m/ 2,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Maxius  /  Ilona Rekilä 1140: 1 2.37,4aly 2.35,9ly 1 009 €
2 Aarteen Kiiltopää  /  Frida Bärlund 1140: 2 2.37,3ake 2.34,8ke 1 811 €
3 Niemenpellon Miner  /  Elmeri Pussi 1140: 3 2.38,7aly 2.33,2ly 2 631 €
4 Coruscate Chiqita  /  Ronja Vartiainen 1140: 4 2.33,8ake 2.33,5ly 1 551 €
5 Berlioz  /  Rosaliina Lintunen 1140: 5 2.34,6ke 796 €
6 Carl-Philip  /  Kasper Taipale 1140: 6 2.38,0aly 2.36,3ly 1 340 €
7 Sannikon Rinsessa  /  Emmi Innanen 1160: 1 2.38,3ake 2.31,2ke 1 288 €
8 Annagaard Rhodos 291 SH  /  Jenna Peltola 1160: 2 2.29,3aly 2.31,3ke 1 836 €
9 Ulfberht  /  Bea-Noora Kyynäräinen 1160: 3 2.36,2aly 2.31,5ly 1 435 €
10 Tepsutti  /  Alina Myllymäki 1160: 4 2.33,0aly 2.32,1ly 3 713 €
11 Aarteen Jenni 1344 SH  /  Peppina Timonen 1180: 1 2.28,6aly 2.29,2ke 1 929 €
12 Aarteen Timantti 1347 SH  /  Lotta Mässeli 1220: 1 2.30,8aly 2.24,0ly 2 175 €
13 Alba Salma  /  Maija Alfreds 1220: 2 2.26,8aly 2.23,1ke 2 135 €
14 Dilbert Great  /  Joona Ikonen 1260: 1 2.18,4aly 2.18,9ke 4 204 €
15 Hietarannan Julia 1023 SH  /  Fiia Espo 1260: 2 2.20,8aly 2.18,2ke 6 845 €
5. ponilähtö klo 15:05 B-Ponit tasoitusajo 1640 m 2.05,0 ja hit. p. 2.20.0 + 20 m/ 1,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Nummen Herbert  /  Sara Huovila 1640: 1 2.21,1ake 2.22,2ke 913 €
2 Bonnie Wee  /  Julia Kiukas 1640: 2 2.18,8ke 400 €
3 Qveiars Muonin  /  Hanna Uljas 1640: 3 2.30,7ake 2.21,7ke 555 €
4 Docka Set  /  Nina Hänninen 1660: 1 2.12,0ake 2.18,6ke 940 €
5 Aatu Alfred  /  Arttu Juvonen 1720: 1 2.23,5ake 2.15,0ke 512 €
6 Zoega II  /  Jenni Wallin 1740: 1 2.20,9ake 2.13,0ke 472 €
7 Bibbidy Flit  /  Henna Koivisto 1740: 2 2.08,6ake 2.10,7ke 1 344 €
8 Hillshead's Pride  /  Tia Hänninen 1760: 1 2.25,1ake 2.11,8ke 714 €
9 Floxx*  /  Magdalena Åhlin 1800: 1 2.15,4aly 2.08,3ke 487 €
10 Lennartson  /  Elna Vaittinen 1820: 1 2.08,2ake 2.06,5ke 1 842 €
Alkuun