Lähtölistat, 5.5.2017 18:00 Pori

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (6) tasoitusajo lv 2100 m: p. 0 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1000 e 1 000 € 2 100 €
2. lähtö (10) tasoitusajo kv 2100 m: p. 0e, 20 m/ 100e, 40 m/ 200e, 60 m/ 400e, 80 m/ 700e. enintään 700 e 1 000 € 2 400 €
3. lähtö (9a) tasoitusajo kv 2100 m: p. 1500e, 20 m/ 2750e, 40 m/ 5000e. enintään 5000 e 1 000 € 2 400 €
4. lähtö (1) ryhmäajo lv 1600 m: 1 000 € 2 100 € Toto4-1
5. lähtö (7) tasoitusajo kv 2100 m: p. 35 000 e + 20 m/ 25 000 e. 2 000 € 4 800 € Toto4-2
6. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 10 000 e. 1 500 € 3 300 € Toto4-3 Duo-1
7. lähtö (2) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 36 000 e. 1 000 € 2 100 € Toto4-4 Duo-2 Troikka
8. lähtö (3) ryhmäajo lv 1600 m: enintään 19 000 e. 1 000 € 2 200 €
9. lähtö (8) tasoitusajo kv 2100 m: p. 8000e, 20 m/ 14 000e, 40 m/ 24 500e. enintään 24 500 e 1 000 € 2 400 € Troikka
10. lähtö (5) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 3000 e. 3 000 € 6 600 €
11. lähtö (9b) tasoitusajo kv 2100 m: p. 1500e, 20 m/ 2750e, 40 m/ 5000e. enintään 5000 e 1 000 € 2 400 €
1. koelähtö (21) tasoitusajo yhd 2100 m:
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.50.0 + 20 m/ 3,1 s 100 € 200 €
2. ponilähtö (32) tasoitusajo p 2100 m: p. 2.20.0 + 20 m/ 1,4 s 100 € 200 €
1. nuoret-lähtö (51) tasoitusajo yhd 2100 m: 300 € 600 €
  Yht. 33 800 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 18:10 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m 3-4-v. p. 0 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Gillian Comery  /  Mika Forss 2100: 1 15,8ake 18,6ke 8 080 €
2 Tarkiitin Pylka  /  Seppo Markkula 2100: 2 19,9ke 100 €
3 Roo  /  Kari Venäläinen 2100: 3 16,3ake 16,3ke 8 289 €
4 Step Brave  /  Jarmo Saarela 2100: 4 23,6ake 17,4ke 350 €
5 Speed Lucifer  /  Olli Koivunen 2100: 5 16,3ake 18,3ke 5 210 €
6 Bob Spirit  /  Hannu Hietanen 2100: 6 17,0ake 18,4ke 2 420 €
7 Diva Speed  /  Jari Kinnunen 2100: 7 15,6ake 17,7ke 9 150 €
8 I Believe You  /  Harri Koivunen 2100: 8 18,3ake 19,3ke 855 €
9 Star Scarlet Marie  /  Jukka Heiskala 2100: 9 25,8ake 18,4ke 200 €
10 Knowing Ses  /  Hannu Torvinen 2100: 10 18,2ake 17,6ke 1 760 €
11 Catahecassa Zest  /  Ville Grönstrand 2100: 11 15,0ake 16,2ke 16 160 €
12 Gold Magnum  /  Arto Hammar 2120: 1 15,3aly 17,8ke 4 580 €
2. lähtö klo 18:30 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Suomenhevosliitto -lähtö p. 0e, 20 m/ 100e, 40 m/ 200e, 60 m/ 400e, 80 m/ 700e. enintään 700 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Kosto  /  Seppo Markkula 2100: 1 36,0ake 32,0ke 2 800 €
2 Isosalon Kiira  /  Jarmo Saarela 2100: 2 27,7aly 27,9ke 10 185 €
3 Mootsartti  /  Tero E Mäenpää 2100: 3 27,2ake 25,9ke 12 450 €
4 Kronski  /  Juha Jalonen 2100: 4 34,4ke 860 €
5 Kopsahovin Humma  /  Märt Pello 2100: 5 31,9akp 30,8ke 5 210 €
6 Toivon Voitto  /  Mikko Huttunen 2100: 6 30,2ke 2 100 €
7 Kivi-Sydän  /  Pertti Puikkonen 2100: 7 37,8ke 200 €
8 Häyrilän Hero  /  Harri Koivunen 2100: 8 28,6ake 29,3ke 8 210 €
9 Helin Siro  /  Aleksi Uosukainen 2140: 1 38,5ke 180 €
10 Ponnen Suhaus  /  Antti Teivainen 2160: 1 33,7ake 34,8ke 1 250 €
11 Onnenhumu  /  Arto Hammar 2160: 2 29,2aly 30,9ke 3 400 €
12 Vilmadonna  /  Manu Vanha-Rauvola 2160: 3 34,0ake 33,8ke 580 €
13 Varjovain  /  Ari Moilanen 2160: 4 35,2ake 33,4ke 1 310 €
14 Veenanpassi  /  Markku Westerlund 2160: 5 36,0ke 305 €
15 Tirskeri  /  Mika Forss 2180: 1 33,2ke 1 750 €
16 Eevert Kneset  /  Niko Jokela 2180: 2 34,0ake 33,3ke 960 €
3. lähtö klo 18:50 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Hatax Oy-lähtö p. 1500e, 20 m/ 2750e, 40 m/ 5000e. enintään 5000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Vilin Eka  /  Olli Koivunen 2100: 1 39,9ake 31,5ke 1 180 €
2 Tuutori  /  Pertti Puikkonen 2100: 2 30,1ke 2 850 €
3 Golda Maaria  /  Hannu Hietanen 2120: 1 29,2aly 30,1ke 5 960 €
4 Villikuuma  /  Mika Forss 2120: 2 27,1ake 28,5ke 13 040 €
5 Hovihanna  /  Niko Jokela  ( Markku Hietanen ) 2120: 3 29,3aly 31,4ke 2 430 €
6 Amoriini  /  Ari Moilanen 2120: 4 26,6aly 28,2ke 15 630 €
7 Nuoralan Masa  /  Arto Hammar 2120: 5 29,8aly 29,8ke 5 795 €
8 Volsun Tähti  /  Rami Kangas 2120: 6 34,2ake 32,3ke 2 230 €
9 Piimä  /  Pertti Ketola 2120: 7 30,0ake 29,8ke 6 970 €
10 Kalevatar  /  Jonny Länsimäki 2140: 1 28,1ake 29,7ke 9 325 €
11 Tosi-Rentukka  /  Jouni Riikonen 2140: 2 30,3ake 30,0ke 5 020 €
12 Tuiskuta  /  Jukka Heiskala 2140: 3 26,5aly 26,6ke 20 115 €
13 Sointu-Esteri  /  Harri Koivunen 2140: 4 27,2aly 28,6ke 15 695 €
14 Lento-Valtteri  /  Marko Vironen 2140: 5 30,2ake 31,1ke 3 220 €
15 Verna-Illuusia  /  Jarmo Saarela 2140: 6 27,5ake 28,6ke 23 070 €
16 Kisari-Nopsa  /  Seppo Markkula 2140: 7 31,5ake 30,2ke 3 530 €
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Avoin Johanna Uusitalo Photography-lähtö P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Asante  /  Antti Teivainen 1600: 1 11,6aly 14,2ke 152 205 €
2 Victor Quo Vadis  /  Hannu Hietanen 1600: 2 11,6aly 13,8ke 135 340 €
3 Örbäckens Marion  /  Harri Koivunen 1600: 3 11,6aly 15,5ke 36 630 €
4 Moonlight Love  /  Jukka Torvinen 1600: 4 11,3aly 13,7ke 151 910 €
5 I Won't Dance*  /  Mika Forss 1600: 5 10,5aly 11,6ly 691 862 €
6 Landers Power  /  Hannu Torvinen 1600: 6 11,5aly 14,3ke 136 005 €
7 Callum  /  Peter Lindroos 1600: 7 12,9ake 15,9ke 67 354 €
8 Classic St Pat*  /  Erkki-Pekka Mäkinen 1600: 8 11,1aly 13,7ke 163 845 €
9 Lightsonlightsoff  /  Ville Pohjola 1600: 9 12,3aly 14,4ly 104 438 €
10 Wannacmyguns  /  Anssi Nurminen 1600: 10 10,9aly 14,3pi 108 152 €
5. lähtö klo 19:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Länsivalmennus Oy-lähtö p. 35 000 e + 20 m/ 25 000 e. Etus. Suom. synt. pt. 40 m. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Suomipoika  /  Harri Koivunen 2100: 1 24,6aly 25,9ke 45 815 €
2 Junkapunka  /  Hannu Kamppuri 2100: 2 24,3aly 25,1ke 31 525 €
3 Veeran Poika  /  Mika Forss 2100: 3 24,9ake 23,3ke 65 955 €
4 Krobi  /  Pekka Ruusunen 2100: 4 26,3ake 26,9ke 25 175 €
5 Pireus  /  Arto Hammar 2120: 1 22,9aly 24,5ke 95 465 €
6 Tupla-Timo  /  Hannu Hietanen 2120: 2 23,4aly 24,6ke 54 735 €
7 Pikku Hyvä  /  Jarmo Saarela 2120: 3 23,1aly 25,7ke 47 485 €
8 Suvelan Tähti  /  Kari Venäläinen 2120: 4 22,2aly 25,0ke 69 050 €
9 Ryti-Tyttö  /  Jonny Länsimäki 2120: 5 22,4aly 24,3ke 108 690 €
10 Loisto-Piirto  /  Antti Teivainen 2120: 6 22,7aly 24,4ke 50 252 €
11 Varjomanni  /  Ari Moilanen 2120: 7 22,4aly 24,9ke 88 065 €
12 Lover  /  Olli Koivunen 2120: 8 25,3aly 24,4ke 60 655 €
13 Veeran Turo  /  Tuomo Ojanperä 2140: 1 21,3aly 23,3ke 154 125 €
14 Nauriskydön Veto  /  Jukka Kauppinen 2140: 2 25,4ake 25,2ke 65 750 €
15 Hiskin Muisto  /  Seppo Markkula 2140: 3 23,8ake 24,1ke 82 065 €
16 Jylhätuli  /  Hannu Torvinen 2140: 4 21,8aly 22,9ke 111 785 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m RopoGarden Fast Cup-karsinta enintään 10 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Panthera Leo  /  Ville Grönstrand 2100: 1 14,0aly 15,9ke 12 785 €
2 Vivaldi Avenger  /  Mika Forss 2100: 2 14,1aly 16,4ke 7 855 €
3 Sarah With Love  /  Seppo Markkula 2100: 3 14,5aly 17,1ke 10 280 €
4 Eyeclass  /  Yrjö Rintakoski 2100: 4 15,0ake 16,7ke 12 085 €
5 Boy Named Sue  /  Hannu Hietanen 2100: 5 13,2aly 16,0ke 15 770 €
6 Andree  /  Ilkka Korpi 2100: 6 12,5aly 13,4ly 40 410 €
7 Cousin Evert  /  Juhani Kärki 2100: 7 12,1aly 15,1ke 39 475 €
8 Wasa Windy  /  Ari Moilanen 2100: 8 13,9ake 15,3ke 31 210 €
9 Crystal Bay  /  Hannu Torvinen 2100: 9 12,5aly 15,0kp 33 415 €
10 Titan As  /  Jonny Länsimäki 2100: 10 12,9aly 14,8ke 25 473 €
11 Illuminati Sund  /  Niko Jokela 2100: 11 14,8ake 16,2ke 9 396 €
12 Winehouse  /  Ville Pohjola 2100: 12 13,3aly 15,0kp 29 488 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Satacom Oy-lähtö enintään 36 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Aragorn Hoss*  /  Antti Teivainen 2100: 1 11,4aly 14,9ke 49 162 €
2 Absolute Ruler  /  Harri Koivunen 2100: 2 12,5aly 15,2ke 33 680 €
3 Hamis Fameraiser  /  Niko Jokela 2100: 3 11,9aly 14,3ly 63 184 €
4 Bear Yankee  /  Ville Pohjola 2100: 4 12,8aly 15,0ke 38 532 €
5 Classify Tof  /  Ari Moilanen 2100: 5 13,3aly 15,8ke 21 390 €
6 El Pat  /  Joni-Petteri Irri 2100: 6 16,7ake 15,9ke 25 600 €
7 Windsong's Love  /  Seppo Markkula 2100: 7 13,2aly 15,9kp 27 523 €
8 Mystic Power  /  Olli Koivunen 2100: 8 13,3aly 15,6pi 44 028 €
9 Monsieur Cannibale  /  Hannu Torvinen 2100: 9 13,5aly m15,5ke 31 685 €
10 Heidi Ale  /  Mika Forss 2100: 10 13,8ake 14,7ke 48 896 €
11 Aspenhill's Amor  /  Juha-Pekka Vilkman 2100: 11 14,6ake 15,7ke 27 940 €
12 Cashier Center  /  Jukka Torvinen 2100: 12 13,4ake 14,6ke 32 359 €
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m TEIJO Pesukoneet-lähtö enintään 19 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Lady Javiera  /  Olli Koivunen 1600: 1 13,0aly 15,4ke 22 245 €
2 Do It Valiant  /  Esko Rauhala 1600: 2 13,5aly 15,6ke 20 986 €
3 Vengeance  /  Toivo Niemi  ( Mikko Huttunen ) 1600: 3 13,0aly 19 300 €
4 He Is Emil  /  Kari Venäläinen 1600: 4 14,8ake 16,8ke 13 420 €
5 Diesel Devoted  /  Joni-Petteri Irri 1600: 5 13,1aly 16,4ke 25 461 €
6 Glamorous*  /  Ville Tonttila 1600: 6 13,4aly 14,3ke 16 003 €
7 Sahara Hotlady*  /  Ari Moilanen 1600: 7 14,3ake 15,0ke 34 043 €
8 Atos Palmen  /  Juha-Pekka Laurila 1600: 8 12,8aly 17,4ke 27 265 €
9 Axel Halm  /  Emma Väre 1600: 9 13,3aly m16,5ke 20 395 €
10 Westcoast Titan  /  Seppo Markkula 1600: 10 12,8aly 15,5ke 26 799 €
11 Amelie Frost  /  Antti Teivainen 1600: 11 13,2aly 16,7ke 23 455 €
12 Carajoso  /  Mauno Laurila 1600: 12 13,3aly 15,3ke 23 145 €
9. lähtö klo 20:55 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Kiinteistöuudistus Huhtamäki Oy-lähtö p. 8000e, 20 m/ 14 000e, 40 m/ 24 500e. enintään 24 500 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Etulan Eerika  /  Olli Koivunen 2100: 1 29,4ake 29,5ke 6 625 €
2 Vallun Vire  /  Arto Hammar 2100: 2 27,0ake 27,5ke 12 580 €
3 Camillo  /  Kauko Toroska 2100: 3 28,1aly 28,8ke 11 100 €
4 Ponnen Sisu  /  Mika Forss 2100: 4 26,0ake 26,9ke 18 830 €
5 Vilox  /  Kari Venäläinen 2120: 1 24,5aly 25,9ke 24 995 €
6 Rokka Veikka  /  Minna Säntti 2120: 2 23,6aly 26,1ke 20 985 €
7 Mistersuomi  /  Seppo Markkula 2120: 3 26,0ake 26,7ke 20 385 €
8 Virmaan Into  /  Pertti Puikkonen 2120: 4 26,9ake 27,3ke 15 820 €
9 Jassoo  /  Harri Jalonen 2120: 5 25,8aly 26,4ke 10 822 €
10 Vapun Veera  /  Niko Jokela 2120: 6 24,3aly 26,4ke 12 720 €
11 Merran Roihu  /  Ari Moilanen 2120: 7 22,2aly 24,6ke 37 830 €
12 Naputus  /  Hannu Hietanen 2120: 8 22,8aly 24,8ke 52 210 €
13 Larvan Hurmos  /  Tuomo Ojanperä 2140: 1 21,4aly 23,3ke 126 680 €
14 Tähtisäihke  /  Harri Koivunen 2140: 2 23,6aly 24,9ke 46 140 €
15 Villihuuma  /  Antti Teivainen 2140: 3 25,8aly 24,7ke 30 865 €
16 Muiston Prinssi  /  Toivo Niemi 2140: 4 23,5aly 25,1ke 32 450 €
10. lähtö klo 21:10 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-4-v. Suom.synt. Nuorten Sarja enintään 3000 e. Nuorten sarja P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300-300)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Glenn Danzig  /  Antti Teivainen 2100: 1 15,9ake 16,6ke 10 890 €
2 Super Savage  /  Riina Rekilä 2100: 2 17,4ake 17,0ke 4 560 €
3 Westcoast Huey  /  Harri Koivunen 2100: 3 12,6aly 16,9ke 21 690 €
4 Dominique Halm  /  Risto Väre 2100: 4 14,6ake 18,6ke 11 970 €
5 Vigilant Stride  /  Pertti Ketola 2100: 5 16,3ake 16,7ke 8 910 €
6 First Time Out  /  Tuomo Ojanperä 2100: 6 15,6ake 16,7ke 4 570 €
7 Astrophoto  /  Hannu Torvinen 2100: 7 14,9ake 17,5ke 20 081 €
8 Ranch Pop Up  /  Jarmo Saarela 2100: 8 12,3aly 16,6ke 27 718 €
9 Donatello Hoss  /  Mika Forss 2100: 9 13,4ake 16,7pi 22 060 €
10 Dancinginthedark  /  Ari Moilanen 2100: 10 12,5aly 16,0pi 30 150 €
11 Bristoll Fox  /  Arna Ruohomäki 2100: 11 14,2aly 16,3ke 8 950 €
12 Iristosin  /  Toivo Niemi 2100: 12 16,7ake 17,3ke 2 350 €
11. lähtö klo 21:25 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 1500e, 20 m/ 2750e, 40 m/ 5000e. enintään 5000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tulisin  /  Jarmo Saarela 2100: 1 27,0ake 29,2ke 12 075 €
2 Nepali  /  Asko Rinta-Erkkilä 2100: 2 31,9aly 33,0ke 1 705 €
3 Kirihai  /  Rami Mäenpää 2120: 1 29,6ake 28,8ke 6 370 €
4 Piirron Vauhti  /  Niko Jokela 2120: 2 27,3ake 27,5ke 7 835 €
5 Karman Jaromir  /  Hannu Tikkala 2120: 3 32,8ake 31,0ke 4 920 €
6 Vilpetööri  /  Jere Kiveinen 2120: 4 30,2ake 30,5ke 7 129 €
7 Edustava  /  Harri Koivunen 2120: 5 27,7aly 27,6ke 9 750 €
8 Edison  /  Mika Forss 2120: 6 35,0ake 29,8ke 2 300 €
9 Uutelan Mimosa  /  Sebastian Långström 2120: 7 31,6ake 28,9ke 4 580 €
10 Mylverin Muisto  /  Seppo Markkula 2140: 1 25,4ake 27,0ke 24 100 €
11 Valssaus  /  Hannu Torvinen 2140: 2 28,9ake 29,0ke 8 789 €
12 Reissari  /  Ilkka Loponen 2140: 3 27,3aly 28,2ke 6 587 €
13 Kukkarosuon Iita  /  Arto Hammar 2140: 4 25,4aly 26,3ke 24 110 €
14 Arinkka  /  Pertti Puikkonen 2140: 5 29,2ake 29,2ke 4 205 €
15 Kujalan Erätuuli  /  Mauno Laurila 2140: 6 26,9aly 28,8ke 9 330 €
16 Totaali  /  Kari Venäläinen 2140: 7 28,6ake 29,4ke 4 480 €
1. koelähtö klo 17:10 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e.
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma Aikaraja
1 Responsible  /  Kim Åkerlund 2100: 1 19,0ake 17,3ke 2 094 € 1.23.0
2 Forest Maid  /  Mikko Aro 2100: 2 16,0aly 16,5ke 3 270 € 1.23.0
1. ponilähtö klo 17:30 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.50.0 + 20 m/ 3,1 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Coruscate Comanche  /  Jonna Javanainen 1120: 1 2.52,1aly 2.39,9ly 1 341 €
2 Hovers Wille  /  Kalle Väre 1120: 2 2.56,6aly 2.40,9ly 2 081 €
3 Tepsutti  /  Julianna Eskelinen 1120: 3 2.39,5aly m2.37,5ly 2 666 €
4 Uutelan Cinderella  /  Viivi Mäki-Jaakkola 1140: 1 2.51,0ake 2.45,0ly 1 327 €
5 Erik Amadeus  /  Erin Mattila 1140: 2 2.44,6aly 2.44,2ly 1 370 €
6 Rindi II  /  Joona Ikonen 1180: 1 2.34,5ake 2.30,3ke 1 816 €
7 Maxius  /  Mats Havulehto 1200: 1 2.37,4aly 2.35,9ly 889 €
8 Dilbert Great  /  Juuso Ikonen 1220: 1 2.25,7ake 2.18,9ke 3 574 €
2. ponilähtö klo 17:40 B-Ponit tasoitusajo 2100 m p. 2.20.0 + 20 m/ 1,4 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Goldenwild's Night Wind  /  Mira Kaappola 2100: 1 59,4ake 57,5ke 1 209 €
2 Fina Flickan 300 RUSS  /  Ida Satamo 2120: 1 2.01,9ake 2.02,9ke 1 456 €
3 Akira Lax  /  Julianna Salomaa 2120: 2 2.06,7ake 2.08,8ke 1 060 €
4 Theobald  /  Heidi Vuori 2140: 1 2.09,8ake 2.15,8ke 1 162 €
5 Fentti  /  Taja Lepistö 2160: 1 54,1ake 59,1ke 2 456 €
6 Surprise Dar  /  Janni Vuori 2180: 1 2.19,3ake 2.08,4ke 1 156 €
7 Smedens Chess  /  Eveliina Hietanen 2260: 1 2.03,4ake 2.00,0ke 1 820 €
8 Solos Trym  /  Janina Jokela 2320: 1 2.05,9ake 2.04,8ke 2 144 €
1. nuoret-lähtö klo 16:50 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Notam Bonnie  /  Tuomo Ojanperä 2100: 1 0 €
2 Sundsvik Samurai  /  Jouni Myllyharju 2100: 2 16,8aly 17,4ke 3 525 €
3 Cold Hard Win  /  Hannu Hietanen 2100: 3 20,3ake 19,1ke 850 €
4 Extreme Survivor  /  Jukka Torvinen 2100: 4 20,9ke 30 €
5 Exploding Belle  /  Joni-Petteri Irri 2100: 5 13,9ake 15,2ke 11 980 €
Alkuun