Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (9) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 300e, 20 m/ 500e, 40 m/ 800e, 60 m/ 1400e. enintään 1400 e |
1 000 €
|
2 400 €
|
|
2. lähtö (4b) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 8000 e. |
1 000 €
|
2 300 €
|
|
3. lähtö (5) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 3000 e. |
1 000 €
|
2 100 €
|
|
4. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 15 000 e. |
1 000 €
|
2 200 €
|
Toto4-1 |
5. lähtö (7) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 10 000e, 20 m/ 17 500e, 40 m/ 30 000e, 60 m/ 55 000e. |
1 500 €
|
3 750 €
|
Toto4-2 |
6. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 32 000 e. |
1 000 €
|
2 300 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
7. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 110 000 e. |
2 000 €
|
4 600 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
8. lähtö (10) |
ryhmäajo |
sh |
2100 m: |
enintään 4000 e. |
3 000 €
|
6 600 €
|
|
9. lähtö (4a) |
ryhmäajo |
lv |
1600 m: |
enintään 8000 e. |
1 000 €
|
2 300 €
|
Troikka |
10. lähtö (8) |
tasoitusajo |
kv |
2100 m: |
p. 2000e, 20 m/ 3500e, 40 m/ 6000e. enintään 6000 e |
1 000 €
|
2 400 €
|
|
11. lähtö (6) |
tasoitusajo |
lv |
2100 m: |
p. 200 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1200 e |
1 000 €
|
2 500 €
|
|
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. ponilähtö (31) |
tasoitusajo |
p |
1100 m: |
p. 2.40.0 + 20 m/ 3,0 s |
100 €
|
240 €
|
|
2. ponilähtö (32) |
tasoitusajo |
p |
2100 m: |
p. 2.30.0 + 20 m/ 1,5 s |
100 €
|
210 €
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
300 €
|
700 €
|
|
|
Yht. |
34 600 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 18:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 300e, 20 m/ 500e, 40 m/ 800e, 60 m/ 1400e. enintään 1400 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Wimpy
/ Tero E Mäenpää
|
2100: 1 |
30,6ake |
29,6ke |
7 340 € |
2 |
Kopsahovin Humma
/ Kauko Ketola
|
2100: 2 |
28,9ake |
30,7ke |
6 510 € |
3 |
Reisu-Topi
/ Ilkka Korpi
|
2100: 3 |
33,9ake |
33,0ke |
2 510 € |
4 |
Aureus
/ Jorma Turta
|
2100: 4 |
33,2akp |
34,9ke |
750 € |
5 |
Almailona
/ Arto Hammar
|
2100: 5 |
|
35,9ke |
300 € |
6 |
Marin Laku
/ Erkki Jänkälä
|
2100: 6 |
|
34,6ke |
722 € |
|
7 |
Kingston Rols
/ Veli-Matti Kangasluoma
|
2120: 1 |
27,8ake |
30,6ke |
6 290 € |
8 |
Hiirturi
/ Jani Kupiainen
|
2120: 2 |
|
36,7ke |
510 € |
9 |
Nooranteri
/ Joni-Petteri Irri
|
2120: 3 |
26,3aly |
27,3ly |
8 450 € |
10 |
Jussin Sointu
/ Harri Koivunen
|
2120: 4 |
27,4aly |
28,5ke |
14 370 € |
11 |
Häyrilän Hero
/ Seppo Markkula
|
2120: 5 |
23,8aly |
25,0ke |
55 675 € |
|
12 |
Surrikka
/ Kauko Toroska
|
2140: 1 |
29,8aly |
31,4ke |
3 670 € |
13 |
Taika-Tähkä
/ Hannu Kamppuri
|
2140: 2 |
31,3ake |
30,2ke |
5 000 € |
14 |
Vilmadonna
/ Manu Vanha-Rauvola
|
2140: 3 |
34,0ake |
33,8ke |
580 € |
|
15 |
Aurauksen Poika
/ Markku Westerlund
|
2160: 1 |
27,5aly |
29,6ke |
9 070 € |
2. lähtö klo 18:30 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m enintään 8000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Viva Avenger
/ Liisa Nummi
|
1600: 1 |
14,4aly |
16,4ke |
7 830 € |
2 |
Excalibur It
/ Antti Mäntymäki
|
1600: 2 |
12,6ake |
14,2ke |
130 419 € |
3 |
Overfun Match
/ Harri Koivunen
|
1600: 3 |
12,1aly |
14,6ke |
25 100 € |
4 |
Moonlight Angel
/ Hannu Hietanen
|
1600: 4 |
13,9aly |
16,7ke |
8 670 € |
5 |
Teresa Max
/ Jouni Riikonen
|
1600: 5 |
14,3aly |
16,8ke |
9 005 € |
6 |
Callela Irene
/ Seppo Markkula
( Jarmo Saarela
) |
1600: 6 |
13,2aly |
16,8ke |
15 868 € |
7 |
Mr North Gate
/ Ari Moilanen
|
1600: 7 |
15,3aly |
18,1ke |
6 325 € |
8 |
Ali Baba Rajmar
/ Jari Äikäs
|
1600: 8 |
12,8aly |
14,9ly |
22 221 € |
9 |
Aspenhill's Apache
/ Hannu Torvinen
( Jukka Torvinen
) |
1600: 9 |
13,3aly |
16,8ke |
10 455 € |
10 |
The Better Half
/ Niko Jokela
|
1600: 10 |
14,3aly |
17,0ke |
7 766 € |
11 |
Westcoast Dewey
/ Antti Teivainen
|
1600: 11 |
13,8aly |
16,0ke |
7 600 € |
12 |
Coktail Venus
/ Kari Rosimo
|
1600: 12 |
14,7aly |
17,7ke |
7 825 € |
3. lähtö klo 18:50 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 3-4-v. Racing Amatööriohjastajien SM-liiga enintään 3000 e. Kokelaat C-lis. Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Langen's Cza Cza
/ Toivo Niemi
|
2100: 1 |
12,4aly |
14,8ke |
31 000 € |
2 |
Pocket Matt
/ Henri Uusi-Marttila
|
2100: 2 |
14,7aly |
16,5ke |
9 390 € |
3 |
See His Glory
/ Ville Grönstrand
|
2100: 3 |
14,9ake |
17,2kp |
7 980 € |
4 |
First Time Out
/ Veli-Matti Kangasluoma
|
2100: 4 |
15,6ake |
16,7ke |
4 570 € |
5 |
Carmalt Mustang
/ Niko Riekkinen
|
2100: 5 |
13,8aly |
18,3ke |
26 390 € |
6 |
A to Zet
/ Jouni Riikonen
|
2100: 6 |
16,2ake |
16,3ke |
8 406 € |
7 |
La Masse Monetaire
/ Kari Puosi
|
2100: 7 |
13,7aly |
m16,7ke |
15 840 € |
8 |
Malaguena
/ Taneli Säde
|
2100: 8 |
16,0ake |
17,4ke |
4 802 € |
4. lähtö klo 19:15 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Kokemäen Kesäravit 70-vuotta-lähtö enintään 15 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Debbie's Dartque
/ Juha-Pekka Laurila
|
1600: 1 |
14,4aly |
16,4ke |
13 725 € |
2 |
Andree
/ Ilkka Korpi
|
1600: 2 |
12,5aly |
13,4ly |
41 430 € |
3 |
Zelle's Escalade
/ Tarja Länsimäki
|
1600: 3 |
13,2aly |
16,5ke |
14 260 € |
4 |
Hope's Hunter
/ Hannu Torvinen
|
1600: 4 |
12,1aly |
15,4ke |
17 115 € |
5 |
Star Silvio
/ Kari Lohiranta
|
1600: 5 |
14,9aly |
16,4ke |
10 662 € |
6 |
Jaquinta Goza
/ Jarmo Saarela
|
1600: 6 |
13,8aly |
16,8ke |
15 320 € |
7 |
Raipe Kronos
/ Niko Jokela
|
1600: 7 |
14,4aly |
15,8ke |
17 335 € |
8 |
Millcape's Devil
/ Ari-Jukka Lehtimäki
|
1600: 8 |
12,5aly |
14,9ke |
31 070 € |
9 |
Tourgan
/ Harri Koivunen
|
1600: 9 |
14,3aly |
16,9ke |
11 150 € |
10 |
Stampede Alley
/ Ari Moilanen
|
1600: 10 |
14,3aly |
16,0ke |
18 173 € |
11 |
Especial Enough
/ Mari Kukkonen
|
1600: 11 |
13,8aly |
16,4ke |
12 900 € |
12 |
Spes Patriae
/ Toivo Niemi
|
1600: 12 |
12,9aly |
16,1ke |
21 007 € |
5. lähtö klo 19:35 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Kivikylän Kotipalvaamo -lähtö p. 10 000e, 20 m/ 17 500e, 40 m/ 30 000e, 60 m/ 55 000e. Etus. Suom. synt. pt. 80 m. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ponnen Sisu
/ Hannu Torvinen
|
2100: 1 |
26,0ake |
26,9ke |
18 830 € |
2 |
Vapun Veera
/ Kari Rosimo
|
2100: 2 |
24,3aly |
26,4ke |
12 720 € |
3 |
Temsin Tili
/ Hannu Kamppuri
|
2100: 3 |
27,2ake |
27,4ke |
14 232 € |
4 |
H.V. Parvi
/ Hannu Hietanen
|
2100: 4 |
28,3aly |
28,7ke |
7 640 € |
5 |
Grekor
/ Mika Kattelus
|
2100: 5 |
27,9ake |
27,5ke |
8 870 € |
6 |
Winsinnatti
/ Ilkka Korpi
( Jarmo Saarela
) |
2100: 6 |
26,0aly |
27,4ke |
14 495 € |
|
7 |
Kumaus
/ Ari Moilanen
|
2120: 1 |
26,8aly |
27,8ke |
13 725 € |
8 |
Hohdon Iines
/ Juha Länsimäki
|
2120: 2 |
24,5aly |
25,3ly |
16 500 € |
9 |
Huvin Viku
/ Arto Hammar
|
2120: 3 |
24,8aly |
25,6ke |
34 295 € |
10 |
Mimmin Ruusu
/ Kari Venäläinen
|
2120: 4 |
29,3ake |
28,0ke |
17 330 € |
11 |
Ukaasi
/ Tuomo Ojanperä
|
2120: 5 |
26,4ake |
28,0ke |
22 455 € |
12 |
Jekku Patteri
/ Veli Nurminen
|
2120: 6 |
26,9ake |
24,6ly |
17 030 € |
|
13 |
Villihuuma
/ Antti Teivainen
|
2140: 1 |
25,8aly |
24,7ke |
30 865 € |
14 |
Suomipoika
/ Harri Koivunen
|
2140: 2 |
24,6aly |
25,9ke |
45 815 € |
15 |
Tähtisäihke
/ Seppo Markkula
|
2140: 3 |
23,6aly |
24,8ly |
47 940 € |
|
|
16 |
Elias Intomieli
/ Markku Hietanen
|
2180: 1 |
20,8aly |
22,8ke |
170 500 € |
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Karjala -lähtö enintään 32 000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Yezzir Hanover
/ Seppo Markkula
|
1600: 1 |
13,6aly |
16,8ke |
25 830 € |
2 |
Ranch Movie Star
/ Hannu Torvinen
|
1600: 2 |
12,3aly |
13,8ly |
38 475 € |
3 |
Stone Capes Nanet
/ Harri Koivunen
|
1600: 3 |
11,9aly |
15,0ke |
39 693 € |
4 |
Don Corleon
/ Joni-Petteri Irri
|
1600: 4 |
12,8aly |
16,5ke |
30 050 € |
5 |
BWT Boobs
/ Taneli Säde
|
1600: 5 |
13,1aly |
15,8ke |
36 760 € |
6 |
Ribery
/ Hannu Hietanen
|
1600: 6 |
12,6aly |
14,6ly |
32 327 € |
7 |
Brilliant Player
/ Peter Lindroos
|
1600: 7 |
13,4aly |
15,8ke |
27 750 € |
8 |
Inspis Arioso
/ Ari Moilanen
|
1600: 8 |
11,6aly |
15,0ly |
40 475 € |
9 |
Digital Creation
/ Heidi Vuori
|
1600: 9 |
14,2aly |
15,7ke |
27 718 € |
10 |
Atos Palmen
/ Juha-Pekka Laurila
|
1600: 10 |
12,8aly |
17,4ke |
27 265 € |
11 |
Hamis Fameraiser
/ Niko Jokela
|
1600: 11 |
11,9aly |
14,3ly |
67 595 € |
12 |
Byebyecya
/ Kim Åkerlund
|
1600: 12 |
11,9aly |
15,8ke |
27 340 € |
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m Finn-Tack-lähtö enintään 110 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Westcoast Spider
/ Seppo Markkula
|
1600: 1 |
12,3aly |
13,5ke |
90 810 € |
2 |
Lightsonlightsoff
/ Hannu Torvinen
|
1600: 2 |
12,3aly |
14,4ly |
104 438 € |
3 |
M.T. Jest
/ Mika Ahtiainen
|
1600: 3 |
13,6aly |
13,9ly |
62 729 € |
4 |
Funny Farm
/ Tero Lahtinen
|
1600: 4 |
11,6aly |
15,8ly |
83 961 € |
5 |
Aragorn Hoss*
/ Antti Teivainen
|
1600: 5 |
11,4aly |
14,9ke |
49 162 € |
6 |
Lilljeppe
/ Jukka Torvinen
|
1600: 6 |
12,1aly |
13,7ly |
104 834 € |
7 |
Fine By Me
/ Harri Koivunen
|
1600: 7 |
11,7aly |
14,1ke |
87 843 € |
8 |
Victor Quo Vadis
/ Hannu Hietanen
|
1600: 8 |
11,6aly |
13,8ke |
136 590 € |
9 |
Global Option
/ Erkki-Pekka Mäkinen
|
1600: 9 |
11,6aly |
|
129 568 € |
10 |
Le Cupole
/ Ari Moilanen
|
1600: 10 |
12,5aly |
13,7kp |
106 581 € |
11 |
Wannacmyguns
/ Iivari Nurminen
|
1600: 11 |
10,9aly |
14,3pi |
108 152 € |
12 |
Feast Your Eyes
/ Erkki Kujansuu
|
1600: 12 |
11,3aly |
13,6ly |
91 171 € |
8. lähtö klo 20:35 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-6-v. Tammalähtö enintään 4000 e. Tammasarja P. 3000 e. (3000-1500-900-600-300) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Siposka
/ Tero E Mäenpää
|
2100: 1 |
29,7ake |
31,1ke |
4 770 € |
2 |
Malus Huvitus
/ Seppo Markkula
|
2100: 2 |
28,2ake |
27,5ke |
16 360 € |
3 |
Hovin Turbo
/ Ari Moilanen
|
2100: 3 |
27,6aly |
28,0ke |
10 120 € |
4 |
Unnan Tähti
/ Arto Hammar
|
2100: 4 |
24,1aly |
25,6ly |
33 835 € |
5 |
Nirppis
/ Antti Teivainen
|
2100: 5 |
30,2ake |
29,6ke |
7 520 € |
6 |
Krannin Pihla
/ Tuomo Ojanperä
|
2100: 6 |
25,1aly |
27,5ke |
14 595 € |
7 |
Kukan Hela
/ Hannu Hietanen
|
2100: 7 |
29,3ake |
30,6ke |
4 530 € |
8 |
Tulisin
/ Niko Jokela
( Jarmo Saarela
) |
2100: 8 |
27,0ake |
29,2ke |
12 275 € |
9 |
Humu-Liisa
/ Petri Myllymäki
|
2100: 9 |
24,9aly |
25,7ke |
52 035 € |
10 |
Vennelmon Tyyne
/ Jussi Hautanen
|
2100: 10 |
26,8aly |
27,6ke |
21 640 € |
9. lähtö klo 20:55 Lämminveriset ryhmäajo 1600 m enintään 8000 e. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Estelle Crown
/ Veli-Matti Heinimäki
|
1600: 1 |
14,8aly |
15,5ke |
14 641 € |
2 |
Choco Rose
/ Seppo Markkula
|
1600: 2 |
14,1aly |
16,7ke |
7 320 € |
3 |
Kingfisher Fellow
/ Ari Moilanen
|
1600: 3 |
13,1aly |
17,5ke |
14 640 € |
4 |
Hotheaded
/ Tuomo Ojanperä
|
1600: 4 |
13,5aly |
17,7ke |
6 145 € |
5 |
Vivaldi Avenger
/ Hannu Torvinen
|
1600: 5 |
14,1aly |
16,4ke |
7 855 € |
6 |
Wilson Maguire
/ Kari Puosi
|
1600: 6 |
14,6aly |
17,8ke |
5 375 € |
7 |
Deanna Boko
/ Ilkka Korpi
|
1600: 7 |
13,3aly |
16,8ke |
13 260 € |
8 |
Just Tell Us
/ Niko Riekkinen
|
1600: 8 |
15,0aly |
15,0ke |
7 745 € |
9 |
Chic Flick
/ Hannu Hietanen
( Jukka Torvinen
) |
1600: 9 |
15,3ake |
16,2ke |
4 440 € |
10 |
Testimonial
/ Harri Koivunen
|
1600: 10 |
14,1aly |
17,7ke |
9 806 € |
11 |
Parisiodi
/ Markku Hietanen
|
1600: 11 |
15,0aly |
16,5ke |
9 120 € |
12 |
Undeniable Stride
/ Mikael Pitkänen
|
1600: 12 |
14,1aly |
16,7ke |
9 701 € |
10. lähtö klo 21:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m p. 2000e, 20 m/ 3500e, 40 m/ 6000e. enintään 6000 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Suivin Meteori
/ Ari-Pekka Tuisku
|
2100: 1 |
36,0ake |
34,5ke |
1 754 € |
2 |
Ruskarilla
/ Terhi Poso
|
2100: 2 |
31,0ake |
30,5ke |
5 720 € |
3 |
Ilmaveivi
/ Niko Jokela
|
2100: 3 |
30,7akp |
30,4ke |
3 610 € |
4 |
Vietävän Patukka
/ Hannu Kamppuri
|
2100: 4 |
27,0ake |
27,4ke |
25 245 € |
5 |
Prikor
/ Kari Venäläinen
|
2100: 5 |
|
32,5pi |
2 120 € |
|
6 |
Golda Maaria
/ Juha Länsimäki
|
2120: 1 |
29,2aly |
30,1ke |
5 960 € |
7 |
Reisu-Mette
/ Ilkka Korpi
|
2120: 2 |
31,4ake |
31,5ke |
4 845 € |
8 |
Boheemi
/ Veli Nurminen
|
2120: 3 |
28,1aly |
25,0ly |
32 000 € |
9 |
Vilpetööri
/ Jere Kiveinen
|
2120: 4 |
30,2ake |
30,5ke |
8 279 € |
10 |
Karman Jaromir
/ Hannu Tikkala
|
2120: 5 |
30,6ake |
28,2ke |
9 350 € |
11 |
Tuulik
/ Manu Vanha-Rauvola
|
2120: 6 |
30,3aly |
30,0ke |
7 050 € |
12 |
Katrin Ram
/ Ulla Koivisto
|
2120: 7 |
27,8ake |
29,2ke |
7 305 € |
|
13 |
Aika-Otus
/ Antti Teivainen
|
2140: 1 |
27,1aly |
29,3ke |
12 600 € |
14 |
Hiirotar
/ Jari Kupiainen
|
2140: 2 |
28,5ake |
29,7ke |
9 390 € |
15 |
Mylverin Muisto
/ Seppo Markkula
|
2140: 3 |
25,4ake |
27,0ke |
24 100 € |
16 |
Buugi
/ Markku Hietanen
|
2140: 4 |
27,4aly |
25,6ke |
29 970 € |
11. lähtö klo 21:25 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m p. 200 e + 20 m/ 1000 e. enintään 1200 e Etus. Suom. synt. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Responsible
/ Kim Åkerlund
|
2100: 1 |
19,0ake |
17,3ke |
2 144 € |
2 |
Mirischia
/ Olli-Pekka Salli
|
2100: 2 |
18,5ake |
17,9ke |
1 495 € |
3 |
Fine Surprise
/ Hannu Kamppuri
|
2100: 3 |
|
22,3ke |
20 € |
4 |
Splendid Justine
/ Martti Ropponen
|
2100: 4 |
16,6ake |
17,7ke |
4 300 € |
5 |
Navarron Gladiator
/ Veli-Matti Kangasluoma
|
2100: 5 |
14,9aly |
17,3ke |
2 080 € |
6 |
Landlords Mindylee
/ Seppo Markkula
|
2100: 6 |
|
20,1ke |
0 € |
7 |
Ypäjä Louvre
/ Ilkka Korpi
|
2100: 7 |
11,8aly |
14,2ke |
48 126 € |
8 |
Wall Street Comery
/ Harri Koivunen
|
2100: 8 |
11,9aly |
14,2ke |
49 630 € |
9 |
Lily's Star
/ Antti Teivainen
( Jarmo Saarela
) |
2100: 9 |
11,2aly |
13,5ke |
81 057 € |
10 |
Rullebackens Ejnar
/ Jere Kiveinen
|
2100: 10 |
15,0ake |
16,9ke |
11 200 € |
11 |
Icon Alley
/ Erkki Kujansuu
|
2100: 11 |
|
26,3ke |
0 € |
12 |
Sapphira
/ Ari Moilanen
|
2100: 12 |
13,8aly |
16,0ke |
22 780 € |
|
13 |
Angry Birdland
/ Hannu Hietanen
( Jukka Torvinen
) |
2120: 1 |
18,3ake |
18,0ke |
1 380 € |
14 |
Newyorker Li
/ Hannu Torvinen
|
2120: 2 |
14,5ake |
15,1ke |
21 460 € |
15 |
Silvester
/ Jari T Lindeman
|
2120: 3 |
13,5ake |
14,5ke |
44 392 € |
16 |
First Daydream
/ Joni-Petteri Irri
|
2120: 4 |
16,6aly |
17,5ke |
1 690 € |
1. koelähtö klo 17:00 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Gold Magnum
/ Seppo Markkula
|
2100: 1 |
15,3aly |
17,8ke |
4 580 € |
1.23.0 |
2 |
Laptop Alley
/ Erkki Kujansuu
|
2100: 2 |
13,5aly |
16,1ke |
23 165 € |
1.23.0 |
3 |
Quest For Fame
/ Milla Sten
|
2100: 3 |
|
|
0 € |
1.23.0 |
4 |
Furman Web
/ Tuomo Ojanperä
|
2100: 4 |
16,1ake |
17,0ke |
5 390 € |
1.23.0 |
|
|
5 |
Velars
/ Aki Bly
|
2140: 1 |
25,8aly |
28,0ke |
12 160 € |
1.35.0 |
6 |
Erorilla
/ Harri Koivunen
|
2140: 2 |
27,6aly |
28,3ke |
5 015 € |
1.35.0 |
1. ponilähtö klo 17:20 A-Ponit tasoitusajo 1100 m p. 2.40.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Tepsutti
/ Julianna Eskelinen
|
1100: 1 |
2.25,7aly |
2.24,7ke |
5 411 € |
|
2 |
Rindi II
/ Joona Ikonen
|
1120: 1 |
2.34,5ake |
2.30,3ke |
1 816 € |
3 |
Vappu Gilda 1399 SH
/ Heidi Vuori
|
1120: 2 |
2.31,8aly |
2.33,8ke |
2 863 € |
4 |
Candy Man 239 SH
/ Eveliina Huikkala
|
1120: 3 |
2.35,5aly |
2.29,8ke |
3 218 € |
|
|
5 |
Coruscate Chiqita
/ Elli Korpi
|
1160: 1 |
2.33,8ake |
2.33,5ly |
1 627 € |
6 |
Goldenwild's Star Surprise 1305 SH
/ Oona Halme
|
1160: 2 |
2.34,8aly |
2.31,1ly |
2 231 € |
7 |
Smedens Hadol
/ Jonna Javanainen
|
1160: 3 |
2.34,9ake |
2.31,4ly |
1 900 € |
|
8 |
Alba Salma
/ Eerika Harala
|
1180: 1 |
2.26,8aly |
2.23,1ke |
2 135 € |
9 |
Jokimäen Citruuna
/ Eveliina Hietanen
|
1180: 2 |
2.16,0aly |
2.18,1ke |
13 350 € |
10 |
Nipornas Cider
/ Elina Herttua
|
1180: 3 |
2.41,0aly |
2.28,1ly |
2 681 € |
11 |
Linhagens Famous
/ Erin Mattila
|
1180: 4 |
2.29,4ake |
2.30,1ly |
1 606 € |
|
12 |
Pearl Cloud
/ Maija Alfreds
|
1200: 1 |
2.19,3ake |
2.17,2ke |
4 463 € |
2. ponilähtö klo 17:40 B-Ponit tasoitusajo 2100 m p. 2.30.0 + 20 m/ 1,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Estelle Tell 315 RUSS
/ Heidi Vuori
|
2100: 1 |
56,9ake |
59,9ke |
1 595 € |
2 |
Golden Eagle
/ Jennifer Pasanen
|
2100: 2 |
2.39,8ake |
2.23,3ke |
180 € |
3 |
Nummen Herbert
/ Jonna Javanainen
|
2100: 3 |
2.21,1ake |
2.22,2ke |
943 € |
|
|
|
|
|
4 |
Goldenwild's Night Wind
/ Mira Kaappola
|
2200: 1 |
52,3ake |
50,5ke |
2 694 € |
5 |
Valdo Wee
/ Pinja Iltanen
|
2200: 2 |
2.04,6ake |
2.00,7ke |
1 844 € |
|
|
|
6 |
Akira Lax
/ Julianna Salomaa
|
2260: 1 |
2.06,7ake |
2.08,8ke |
1 060 € |
7 |
Fina Flickan 300 RUSS
/ Ida Satamo
|
2260: 2 |
59,6ake |
56,4ke |
2 156 € |
|
|
|
8 |
Jaguar Dar
/ Kaisa Rehula
|
2320: 1 |
2.11,9ake |
2.06,8ke |
1 560 € |
|
9 |
Korall Trot
/ Jessica Ossberg
|
2340: 1 |
2.10,6ake |
2.04,8ke |
1 909 € |
1. nuoret-lähtö klo 16:50 Yhdistetty (nuoret) tasoitusajo 2100 m Avoin P. 300 e. (300-200-100-100-100-100) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Langen's Greyhound
/ Seppo Markkula
|
2100: 1 |
15,0ake |
17,2ke |
13 415 € |
2 |
Sundsvik Samurai
/ Jouni Myllyharju
|
2100: 2 |
16,8aly |
17,4ke |
3 525 € |
3 |
Westcoast Deimos
/ Olli Lähtinen
|
2100: 3 |
14,8ake |
16,6ke |
8 300 € |
4 |
Undercover Unique
/ Tuomo Ojanperä
|
2100: 4 |
16,3aly |
16,5ke |
4 720 € |
5 |
Tatanka Yotanka
/ Harri Koivunen
( Jarmo Saarela
) |
2100: 5 |
|
|
0 € |
6 |
Langen's Isis
/ Mika Ahtiainen
( Hannu Torvinen
) |
2100: 6 |
16,3ake |
17,5ke |
4 745 € |
Alkuun