Käsiohjelma, 11.6.2016 14:00 Jyväskylä, Killeri

1. ponilähtö klo 13:45 A-Ponit tasoitusajo 1640 m Keski-Suomen Osuuspankki -lähtö, Ponieliitti 2016 p. 2.25.0 + 20 m/ 2,5 s P. 200 e. (200-100-60-40-20-20)

Ratanumero = 08

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Poni1   Seuraava lähtö

1

yht:109 13-19-16 16:18 2-5-1 2.27,9a 2.21,2 631 € 15:8 2-0-1 2.28,6 230 €

Strait's Poker

1640:1

2.12,4aly

2.10,0ke

3.731 €

9 v m R Bjorn v.St. Nieuwmoed 28 SH - I Korhonen J 14.12 31 1200/3 hll c c   - PearlCloud StellaC.C. JokimäenBa
Hagelunds Daffodill 484 Sh - Helmund of Transy Ku 26.12 31 1160/1 2,33,2  1 c c   3,4 StraitsPok ApilanAmor MånstorpsH
sin - sin J 28.02 31 1180/1 2,33,5 x 2 c c   2,4 JokimäenPi StraitsPok NoronSissi
Korhonen Iida & Paavo, Kuopio Pk 12.03 33 1800/2 2,27,4  1 c c   3,4 StraitsPok JokimäenPi SmedensAxl
Ku 25.04 31 1220/2 2,26,1  5 c c   7,5 EkslättsIz Lupuliina1 KäkelänAri
Iida Korhonen (C) Ju Eskelinen J 15.05 31 1240/1 m2,41,3 x 4 c c   4,3 PohjanVilm Hietaranna TuvaII
Yht:64 10-12-7 1.915 € I Korhonen Ku 22.05 38 1600/2 2,27,9a x 3 c c   9,0 Keiju-Prin NoronSissi StraitsPok
16:39 2-10-5 959 € Ku 07.06 31 1240/1 2,29,0 x 6 c c   9,1 SmedensEva Keiju-Prin NoronSampo

2

yht:82 18-11-6 16:5 0-0-0 2.32,4a 2.35,7 25 € 15:8 0-0-0 2.33,4 15 €

Ekslätts Com Hector (SE)

1660:1

2.21,7ake

2.22,9ke

2.602 €

15 v rnpäis R Haodo - E Lautiainen Pe 26.07 35 1000/6 2,33,4 x 6 c c   12,2 AnimatzooO Rain StenstuguD
Lill-Tjorven - Kasper La 06.08 31 1740/2 2,36,7  4 c c   20,8 A.R.Celina Fruitbat Rosenbergs
tumm sin hopea - musta O Lautiainen K 23.08 37 1620/2 2,46,7 x 12 c c   37,6 Rain Thorvald Keiju-Prin
Lautiainen Eetu & Ida & Oona, Mikkeli Ps 30.08 34 1720/1 hll c c   - Keiju-Prin Mollamaija NoronSissi
E Lautiainen Ku 27.09 39 1640/2 2,37,4 x 7 c c   22,2 SmedensGos Marjaleena Mollamaija
Oona Lautiainen (P3) O Lautiainen M 18.10 35 1200/1 hll c c   - EmmerosBam ApilanAmor Hietaranna
Yht:8 0-0-0 25 € E Lautiainen J 15.11 35 1160/1 2,46,3 x 11 c c   21,9 FlipperAri Thorvald Keiju-Prin
16:2 0-0-0 15 € Ku 22.05 38 1600/1 2,32,4a x 6 c c   16,2 Keiju-Prin NoronSissi StraitsPok

3

yht:121 32-19-10 16:22 5-5-2 m2.27,8a 2.18,3 1.080 € 15:21 2-4-4 2.23,4 740 €

Mollamaija

2

2.13,4ake

2.16,1ke

5.414 €

13 v prt T Celex SWE 62 SH -  
Jokimäen Tähti 843 SH - Korholan Pinocchio 35 SH  
vaal pun sin hopea - vaal pun sin  
Hanna Salkolahti, Alavieska

POISSA

 
 
Oona Halme (C)  
Yht:308 86-38-32 17.785 €  
16:60 14-11-7 2.746 €  

4

yht:75 14-7-7 16:8 0-0-0 2.25,2 20 € 15:14 3-1-2 2.21,3 423 €

Flipper Aria

1680:1

2.21,0aly

2.19,6ke

2.280 €

9 v kimo R Golda Apache 75 SH - Ve Pietiläinen S 30.08 35 2140/1 2,27,5 x 3 c c   1,4 AnjalanEet StellaC.C. FlipperAri
Perry II - Benjamin Sara Niemi F 10.10 34 2180/3 hll c c   - EmmerosBam StenstuguD JupiterIII
musta valk - musta F 10.10 39 1820/2 2,21,3  1 c c   3,1 FlipperAri Hietaranna Mollamaija
Toivo Lehtonen, Kankaanpää J 15.11 35 1180/3 2,24,9 x 1 c c   0,9 FlipperAri Thorvald Keiju-Prin
( Mira Lindqvist ) T 24.11 31 1280/1 2,26,3 x 8 c c   7,8 JokimäenBa Goldenwild Wera
Sara Hietanen (C) P 04.12 31 1340/1 2,36,5  6 c c   11,8 Niemenpell AlbaSalma DilbertGre
Yht:182 22-17-19 4.673 € P 18.12 31 1180/1 2,29,7 x 4 c c   2,4 ColetteII Pirttirann PearlCloud
16:20 0-1-2 180 € L 05.05 35 1240/1 2,25,2 x 6 c c   4,9 RamaChiron Fruitbat Hietaranna

5

yht:107 35-13-9 16:8 1-0-0 2.22,2a 2.20,2 180 € 15:8 2-0-1 2.27,5a 2.17,6 215 €

Emmeros Bambi 1320 SH (SE)

1700:1

2.16,7aly

2.11,3ly

5.686 €

9 v mkm T Hamras Fridolf - N Fresenius H 05.09 31 1680/1 2,19,2  9 c c   6,6 MimmiVI126 StenstuguD Rain
Emmeros Ambra - Emir Des Girards F 10.10 34 2240/1 2,17,6  1 c c   10,8 EmmerosBam StenstuguD JupiterIII
musta kulta - musta kulta K 15.10 31 1700/1 hll c c   - Rain Kastanjegå Hietaranna
Nea Fresenius, Lahti M 18.10 35 1220/2 2,20,2 x 1 c c   1,3 EmmerosBam ApilanAmor Hietaranna
J 15.11 35 1200/3 hll c c   - FlipperAri Thorvald Keiju-Prin
Nea Fresenius (P2) P 28.02 39 1180/2 2,26,0  4 c c   4,6 DynamitIII StenstuguD SmedensGos
Yht:66 15-8-6 2.771 € F 02.04 31 1720/2 2,23,6 x 5 c c   8,0 ColetteII SmedensGos SmedensMax
16:11 0-0-1 77 € L 05.05 35 1260/2 2,22,0 x 5 c c   3,8 RamaChiron Fruitbat Hietaranna

6

yht:56 19-8-9 16:8 3-2-2 2.22,3a 2.10,7 735 € 15:8 4-1-3 2.15,3 840 €

Keiju-Prinssi

1720:1

2.14,4aly

2.10,7ke

3.383 €

10 v tprn O Gläntans Pirat 79 SH - Ju Kiukas Ph 08.08 38 1680/1 2,18,5  1 c c   0,5 Keiju-Prin SmedensMax Thorvald
Fireriver's Rosalinda 1045 SH - Bomil 12 SH Ph 09.08 36 2100/2 2,16,0  1 c c   0,2 Keiju-Prin Thorvald BroängensG
sin - musta K 23.08 37 1700/1 2,16,9  3 c c   0,3 Rain Thorvald Keiju-Prin
Sofia Kiukas, Mikkeli Ps 30.08 34 1760/1 2,15,6  1 c c   2,5 Keiju-Prin Mollamaija NoronSissi
La 26.09 31 1740/3 2,15,3 x 3 c c   3,6 SmedensGos Arancia117 Keiju-Prin
Julia Kiukas (C) J 15.11 35 1220/1 2,21,3  3 c c   1,4 FlipperAri Thorvald Keiju-Prin
Yht:248 81-47-37 14.562 € Ku 22.05 38 1600/3 2,22,3a  1 c c   7,2 Keiju-Prin NoronSissi StraitsPok
16:52 25-8-9 4.240 € Ku 07.06 31 1300/1 2,16,3 x 2 c c   1,5 SmedensEva Keiju-Prin NoronSampo

7

yht:109 32-20-11 16:12 0-2-0 2.18,5 175 € 15:20 4-2-1 2.17,1 905 €

Stenstugu Dynamit-Harry (SE)

2

2.27,8aly

2.17,1ke

4.198 €

11 v trn R Dollman - Si Salonen K 15.10 31 1720/1 2,19,8  4 c c   4,9 Rain Kastanjegå Hietaranna
Pärla - Tor Elfin J 15.11 35 1200/2 2,26,2 x 6 c c   4,4 FlipperAri Thorvald Keiju-Prin
musta valk - musta La 29.11 34 1740/2 2,25,2 x 5 c c   9,3 Rain GoldaJade Hietaranna
Siiri Salonen, Kouvola P 28.02 39 1180/1 2,22,2  2       0,1 DynamitIII StenstuguD SmedensGos
Pk 12.03 34 1760/1 2,25,1 x 4       10,0 SmedensGos Marjaleena NoronSissi
Siiri Salonen (P2) F 02.04 31 1720/1 2,23,1  4 c c   7,2 ColetteII SmedensGos SmedensMax
Yht:174 17-17-14 4.680 € Ku 22.05 38 1600/10 -a  hll c c   - Keiju-Prin NoronSissi StraitsPok
16:46 5-6-1 1.405 € T 31.05 31 2220/1 2,18,9 x 4 c c   6,1 BroängensG Rain SmedensGos

8

yht:85 24-16-6 16:3 0-0-0 2.28,8a 2.22,5 0 € 15:7 0-0-0 2.15,3a 2.22,2 25 €

Zilvia

1740:1

2.13,5aly

2.14,8ke

4.468 €

18 v mrn T Iano 17 SH - J Hietanen J 13.06 31 1740/1 2,22,2  6 c c   10,8 MimmiVI126 ColetteII DynamitIII
Zilverblossom v.d. Romer 674 SH - Sinjeur v.d. Amstelhof R Vaakanainen Pk 15.07 31 1140/1 2,29,6 x 8 c c   10,4 MimmiVI126 AnimatzooO GläntansDo
viol valk - viol M 18.07 31 1100/10 2,15,3a x 7 c c   8,5 PomonaII DynamitIII EkslättsSa
Pinja Heiskanen, Äänekoski Je Suomela Jo 02.08 31 1640/2 2,22,4a  6 c c   23,6 MimmiVI126 DynamitIII EkslättsSa
( Timo Heiskanen ) J Hietanen Ph 08.08 37 1740/1 2,24,4 x 13 c c   18,2 MimmiVI126 Arancia117 SmedensGos
Sini Haapasalo (C) Ph 09.08 35 2160/2 hll c c   - MimmiVI126 Arancia117 Rain
Yht:91 14-14-10 2.523 € V Mattinen S 30.08 35 2240/1 hll c c   - AnjalanEet StellaC.C. FlipperAri
16:42 7-11-4 1.399 € S Haapasalo J 21.04 31 1260/2 2,24,7 x 9       12,7 BroängensG GoldaJade Marjaleena

9

yht:80 16-28-11 16:7 1-2-1 2.11,3 630 € 15:11 0-4-2 2.14,8 480 €

Thorvald

2

2.06,2aly

2.05,0ke

6.464 €

9 v trt O Golda Apache 75 SH - Ju Kiukas L 05.07 34 1740/2 2,20,6  6 c c   10,0 PomonaII DynamitIII ColetteII
Fireriver's Rosalinda 1045 SH - Bomil 12 SH M Kiukas Ph 08.08 38 1700/1 2,17,4 x 3 c c   1,0 Keiju-Prin SmedensMax Thorvald
sin valk - tumm sin Ph 09.08 36 2120/2 2,14,8  2 c c   0,2 Keiju-Prin Thorvald BroängensG
Maria Kiukas, Mikkeli K 23.08 37 1720/1 2,15,2  2 c c   0,1 Rain Thorvald Keiju-Prin
( Julia Kiukas ) Ps 30.08 34 1780/1 hva c c   - Keiju-Prin Mollamaija NoronSissi
Maria Kiukas (P2) La 26.09 31 1740/1 2,15,9  4 c c   4,7 SmedensGos Arancia117 Keiju-Prin
Yht:248 73-51-31 15.425 € J 15.11 35 1220/2 2,20,9  2 c c   0,9 FlipperAri Thorvald Keiju-Prin
16:31 9-4-1 1.512 € La 29.11 34 1760/3 2,20,6  4 c c   4,1 Rain GoldaJade Hietaranna

10

yht:184 56-30-27 16:16 9-1-1 2.04,8a 2.07,9 2.290 € 15:10 2-0-2 2.09,0a 2.09,0 442 €

Ekslätts Sacrifice (SE)

1780:1

2.04,8aly

2.05,7ke

14.330 €

14 v vprt R Gläntans Domino - P Iltanen Ph 09.08 36 2240/1 hll c c   - Keiju-Prin Thorvald BroängensG
Speedy-Girl - Dollman K 23.08 37 1800/1 2,12,7  7 c c   6,3 Rain Thorvald Keiju-Prin
sin vihr kulta - sin T 01.09 31 1100/8 2,12,3a x 1 c c   2,2 EkslättsSa BroängensG RuffsMo
Salmi Jutta & Titta, Ypäjä H 05.09 31 1780/2 2,09,0 x 5 c c   2,3 MimmiVI126 StenstuguD Rain
( Jutta Salmi ) H 16.04 31 1420/1 2,14,2 x 1 c c   0,0 EkslättsSa AarteenTim JokimäenMi
Pinja Iltanen (C) P 23.04 31 1100/5 2,08,5a  1       1,4 EkslättsSa PomonaII SmedensMax
Yht:463 147-66-58 28.327 € S 30.04 31 1100/9 2,09,5a  1 c c   1,7 EkslättsSa DynamitIII PomonaII
16:142 40-22-19 7.818 € Me Melkko Sv 28.05 31 1609/1 -a  hll c c   -

11

yht:181 72-39-25 16:16 0-7-3 2.09,8a 2.08,3 1.016 € 15:16 7-1-3 2.07,5a 2.07,6 1.941 €

Pomona II (SE)

2

2.00,6aly

2.05,3ke

16.838 €

13 v prt T Gläntans Domino - Ma Havulehto Jo 02.08 31 1640/10 -a  hll c c   - MimmiVI126 DynamitIII EkslättsSa
Paulien v.h. Oranjeplein - Leopold v.d. Strengstraat Ph 08.08 37 1820/1 2,12,6  8 c c   8,2 MimmiVI126 Arancia117 SmedensGos
hopea musta sin - hopea musta sin Ph 09.08 35 2260/1 2,11,5 x 6 c c   10,5 MimmiVI126 Arancia117 Rain
Havulehto Emil & Mats, Sipoo H 05.09 31 1780/1 hll c c   - MimmiVI126 StenstuguD Rain
Åb 10.10 31 1640/9 2,11,3a x 2 c c   -
Mats Havulehto (eC) P 23.04 31 1100/1 2,09,8a x 2       1,4 EkslättsSa PomonaII SmedensMax
Yht:262 24-42-32 10.818 € S 30.04 31 1100/1 2,11,0a x 2 c c   1,7 EkslättsSa DynamitIII PomonaII
16:53 0-10-9 1.728 € Sv 28.05 31 1609/3 2,10,0a x 3 c c   -

12

yht:187 86-38-15 16:7 2-1-0 2.10,1a 2.14,0 440 € 15:26 10-7-1 2.06,4a 2.09,4 2.106 €

Dynamit III (SE)

3

2.06,4ake

2.06,2ly

12.723 €

14 v prt R Gläntans Domino - N Haglund O 28.09 31 1180/6 2,19,8 x 1 c c   3,8 DynamitIII RuffsMo StenstuguH
Dalsgårds Diana - Kärlingehults Max Ev Hietanen O 12.10 31 1180/4 2,19,4  1 c c   4,1 DynamitIII RuffsMo StenstuguH
pun - valk Pp 17.10 31 1360/1 2,16,0  1 c c   5,8 DynamitIII Charity JuliusHurr
Haglund Patricia & Lukkarila Jari, Jakobstad P 31.10 31 1100/6 m2,21,5a  1 c c   2,5 DynamitIII BroängensG D.T.Golden
( Nicole Haglund ) P 28.02 39 1240/1 2,15,2  1       0,1 DynamitIII StenstuguD SmedensGos
Eveliina Hietanen (C) P 23.04 31 1100/4 2,13,5a x 4       5,4 EkslättsSa PomonaII SmedensMax
Yht:696 205-90-74 33.698 € S 30.04 31 1100/3 2,11,0a x 2 c c   1,7 EkslättsSa DynamitIII PomonaII
16:127 44-12-9 6.592 € Sv 28.05 31 1609/3 2,10,1a x 4 c c   -

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Poni1   Seuraava lähtö