Käsiohjelma, 5.9.2016 18:00 Seinäjoki

1. lähtö klo 18:10 Kylmäveriset tasoitusajo 2120 m p. 250e, 20 m/ 450e, 40 m/ 750e. enintään 750 e Etus. ensisij. 4-v. Etus. toissij. 5-v. Tammat 20m hyv. P. 1000 e. (1000-500-300-200-100-100)

Ratanumero = 10

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Koe1 Ope1 Nuoret1   Seuraava lähtö

1

yht:130 13-13-9 16:18 2-1-1 32,8 1.530 € 15:1 0-0-0 50,7 0 €

Helun Kuva

2100:1

24,5ake

26,5ke

29.080 €

6 v prt T Valokuva - Te Perälä S 22.06 1 2100/9 37,9 x 13 c c   198,3 11,9 Jontikka Myytti Roihuri
Helun Valo - Ero-Valo Han Hietanen Ka 26.06 1 2100/4 41,3 x 9 c c   10,8 8,2 Metti TarmoIte S.N.Mikael
sin valk - sin valk Te Perälä Pp 10.07 3 2080/1 39,8  3 c c   1,5 Ruiske Hiirturi HelunKuva
Terhi Perälä, Lapua R6 17.07 2 2100/3 38,2  1 c c   0,3 HelunKuva Vauhti-Vek Hoviina
( Terhi Perälä ) V 24.07 1 2100/5 37,2  hlo5 c c   18,1 1,3 Supersohvi AamunLumo Ruiske
Mauno Laurila (bA) Kt 29.07 2 2120/2 37,1 x 8 c c   107,4 8,4 Ämpäri Lumi-Leija Supersohvi
Yht:10033 1063-1113-998 1.519.765 € Ko 18.08 1 2100/3 hll c c   30,2 - Ämpäri VenlanVekk Vilivillis
16:106 8-11-7 15.745 € M Laurila S 25.08 1 2140/7 - x hml c c   50,4 - MattilanTo RallinHelm SorjanTaig

2

yht:33 2-0-2 16:10 1-0-1 37,0 237 € 15:4 0-0-0 46,4 0 €

Rautaneiti

2

36,8ke

862 €

5 v rt T Liising - Es Rintala Kn 30.8.2015 2 2060/9 46,4  10 c c   60,5 19,1 LötensTure MirkanMoss Lumi-Leija
Rautarouva - Suikku Px 19.09 1 2000/5 49,0 x 7 c c   11,9 Bietro Virtapiikk S.N.Mikael
vihr kelt valk - valk Mika Rintala Pp 17.10 5 2060/4 hll c c   - VapunViivi Sariannan PimpulanPa
Anita Rintala, Lappajärvi Es Rintala S 05.01 1 2100/7 hpl c c   56,7 - LuoteenNop Heili-Peku SeppälänHi
Y 10.04 1 2100/2 46,4 x 11 ȼ ȼ   22,2 19,1 JonninJout Vinksahti Virkale
Esa Rintala (C) Pp 18.07 3 2040/1 49,7  1 c c   0,8 Rautaneiti PabloRok Tartsani
Yht:241 6-8-13 12.405 € Pp 07.08 1 2080/3 44,9 x 7 c c   17,8 VapunMuist Liipotti Elastinen
16:10 1-0-1 237 € Po 20.08 7 2080/2 41,4  3 c c   7,4 Humika Uljasson Rautaneiti

3

yht:73 6-4-4 16:13 0-0-0 40,2a 36,1 260 € 15:4 0-0-0 45,4a 46,3 0 €

Hallan Ruusu

3

27,9aly

27,2ke

14.790 €

5 v prt T Liising - A Laukkonen Px 19.09 3 2000/8 46,3 x 6 c c   13,7 Wauhti Liivate Millimani
Velin Vire - Poika-Vinkkeli Ha Torvinen S 05.10 3 2100/1 45,4a x 11 c c   32,2 26,0 Lakuri KikanVelpe LötensTure
sin valk - vihr R Tupamäki Ph 18.06 2 2000/5 46,3 x 5 c c   1,5 HennylänSa JussilanKr SärkänSuhi
Aarne Halla-Aho, Soini A Laukkonen Ka 26.06 1 2100/2 39,6 x 5 c c   78,6 4,7 Metti TarmoIte S.N.Mikael
( Aarne Halla-Aho ) Hl 03.07 1 2120/1 36,4  4 c c   74,6 3,6 Hapines Vilvieska Humika
Antti Laukkonen (C) Lp 21.07 1 2140/1 39,7 x 8 c c   17,0 10,1 Vilvieska Taksoiva Boheemi
Yht:584 56-64-68 91.425 € V 24.07 1 2100/4 hll c c   9,6 - Supersohvi AamunLumo Ruiske
16:24 4-0-2 3.460 € Ha Torvinen S 25.08 1 2140/5 41,1 x 8 c c   28,6 16,0 MattilanTo RallinHelm SorjanTaig

4

yht:29 0-0-0 16:5 0-0-0 37,2 0 € 15:8 0-0-0 36,0 70 €

Veenanpassi

4

36,0ke

305 €

9 v rt T Poikapassi - M Westerlund Tk 9.6.2015 1 2140/3 hpl c c   68,0 - SiporinSan YpäjäIlmes Vilokkinen
Suivakan Veena - Suikku F 06.10 1 2140/3 38,8 x 10 c c   42,5 11,7 Intoiivari Pistoliekk Valssaus
sin - valk S 18.10 1 2120/4 36,0  7 c c   141,5 4,2 RiihihaanR Kukkarosuo Turboliini
Tatu Westerlund, Pori F 01.11 2 2160/2 38,8  9 c c   207,4 10,4 Kiviniemen Tementikko ApeAapeli
Px 07.05 3 2160/4 37,2  8 c c   7,4 HilunVipin SantamaanM Ainoke
Markku Westerlund (C) V 10.06 1 2120/1 40,1  10 c c   143,7 11,5 VirinLeimu Tulisin Ruiske
Yht:338 10-14-15 13.163 € T 19.07 1 2120/2 40,5 x 14 c c   142,0 16,2 Tähtiari Krapido Teilor
16:14 0-1-0 300 € P 12.08 10 2120/1 38,3  10 c c   136,5 12,3 VietävänPa Sarastukse KranninPih

5

yht:21 0-1-0 16:4 0-0-0 35,7 200 € 15:8 0-0-0 38,7 130 €

Apilan Ruska

5

34,9ke

1.020 €

6 v prn T Turo - T Ojanperä S 9.7.2015 1 2100/3 41,2  11 ȼ ȼ   10,7 12,8 SiirinHill Merkkaus Lakuri
Maipin Meno - Poika-Vinkaus Jo Miettinen Px 8.8.2015 1 2120/1 39,7  6 c c   8,3 Etuassi Huuman Lumolin
vihr valk pun - vihr T Ojanperä Px 23.8.2015 2 2100/6 42,6 x 9 c c   6,9 Hurjaharja VapunVeera Vauhti-Vip
Horse Team Ketola & Hietala Erkki, Kokemäki Ma Hietanen P 4.9.2015 1 2100/4 38,7 x 10 c c   22,0 7,1 Venli Valhalla Sisukas
J Saarela S 14.09 1 2100/1 38,9  7 c c   21,5 3,2 Express Tupla-Kuit Lankori
Kauko Ketola (B) T Ojanperä P 09.10 1 2120/5 39,2  9 c c   26,5 9,9 Liivate Pelipiste Taksvenla
Yht:3515 119-219-230 299.153 € Ma Hietanen P 25.11 1 2100/4 46,5 x 5 ȼ ȼ   18,3 3,0 IsosalonKi ApeAapeli KujalanErä
16:73 0-4-2 3.830 € A Hammar P 04.12 3 2140/1 43,6 x 11 c c   54,4 10,6 ElisHalm Gillan Totaali

6

yht:80 1-6-9 16:16 1-1-3 32,0a 32,2 2.080 € 15:0 0-0-0 0 €

Elvirra

2120:1

27,5aly

26,7ly

11.750 €

6 v prt T Valtraus - J Levula P 07.02 1 2160/1 35,6  4 c c   39,2 1,6 GoldaMaine TulenIhme Kaisaliisa
April - Virkku-Ponsi Vi Levula S 29.02 2 2140/2 36,3  5 c c   13,7 1,4 TangenBald Lumi-Kusta Refleksi
vihr pun - vihr pun valk J Levula P 11.03 2 2160/4 43,4  9 c c   24,6 10,0 AarteenKam Nokeva Totaali
Janne Levula, Parkano Vi Levula P 28.03 2 2140/1 39,5 x 13 c c   64,5 10,1 Kiirilla Bietro HelonRoosa
( Ville Levula ) J Levula S 11.04 1 2100/3 hpl c c   31,8 - Tähti-Vapp Nokeva Sävel-Täht
Hannu Torvinen (dA) H Koivunen P 01.05 8 2100/1 35,9 x 11 c c   67,7 11,0 Mikori PonnenSisu Totaali
Yht:14308 1822-1653-1496 9.088.614 € H Kamppuri T 17.05 1 2120/4 hll c c   74,0 - PonnenSisu RallinMuis Hurjaharja
16:1836 234-230-210 945.476 € J Saarela Tk 26.08 1 2120/2 36,7 x 8 c c   30,0 3,8 PiskonMerk FiannanMys Resuelmeri

7

yht:26 0-2-0 16:11 0-2-0 37,9 145 € 15:10 0-0-0 38,8a 39,3 50 €

Tine

2

38,8ake

37,9ke

195 €

5 v prt R Suikun Lukko - T Torppa S 29.02 2 2100/4 42,0 x 8 c c   51,1 9,6 TangenBald Lumi-Kusta Refleksi
Hultan Inkku - Apassi J Länsimäki Pp 13.03 3 2040/1 49,0  5       7,4 AamunLumo Vara-Majur LiinunMuis
Valk sin pun - sin pun valk S 18.03 1 2100/7 hpl c c   45,8 - AarteenKam Joila Humika
Tapio Torppa, Halsua T Torppa Pk 05.06 2 2080/2 42,5  2 c c   0,9 Sutkitar Tine Mirakles
S 22.06 1 2100/7 37,9 x 12 c c   72,1 11,9 Jontikka Myytti Roihuri
Tapio Torppa (A) Hl 03.07 1 2140/3 42,3 x 10 c ȼ   54,7 18,2 Hapines Vilvieska Humika
Yht:774 24-45-41 36.294 € Pp 06.07 7 2080/2 42,6  2 c c   1,8 Lumi-Leija Tine Mirakles
16:28 0-3-1 1.325 € Hen Ala-Korpi Pp 03.09 4 2140/4 hll c c   - HallanVara TaskulanTu Vauhti-Vek

8

yht:29 2-1-4 16:10 1-0-0 36,6 250 € 15:1 0-0-1 38,8 150 €

Hai Hanei

3

31,9ke

2.560 €

6 v vrt R Valtraus - He Bollström Ku 31.12.2013 22 2160/7 45,3  kl c c   hyv 57,0 SmokinRose Vikkan VappuLinda
Raja-Lieska - Kihin-Muisto V-E Paavola Kl 20.6.2015 21 2100/4 39,4  kl c c   hyv 44,1 BWTAdmiral HaiHanei VirginianT
vihr valk pun - vihr Hj 19.7.2015 1 2060/1 38,8 x 3 c c   2,2* 0,3 TimminTypy Tähti-Tuis HaiHanei
Jari Kivioja, Kalajoki He Hietanen Kt 26.02 1 2100/4 hll c c   6,8 - SepänOsuma MildaMakte Lumi-Kusta
( Jari Kivioja ) He Bollström Kj 08.05 1 2120/1 hll c c   20,8 - Paras-Ari Tähteys I.P.Valo
Ari Moilanen (dA) Pa Ahonen Kl 18.06 1 2080/1 38,8 x 6 c c   10,2 3,4 HerraHelmi Humika Laukero
Yht:55701 7264-6051-5411 28.690.522 € V 24.07 1 2120/2 38,3 x 7 c c   29,7 5,6 Supersohvi AamunLumo Ruiske
16:1680 226-200-165 1.042.502 € K Hakala Ku 15.08 1 2100/3 37,7 x 5 c c   19,0 6,5 Jänkätär Turbo-Tyyn ErkinPikor

9

yht:25 0-1-3 16:11 0-0-1 35,9 305 € 15:3 0-0-0 40,7 60 €

Tikotiko Rok

4

34,0ake

34,7ke

1.265 €

7 v vprt T Totemi Rok - Joh Ahola Kt 26.02 1 2100/3 39,5  4 c c   40,0 0,9 SepänOsuma MildaMakte Lumi-Kusta
V.P. Immi - Hilpertti P Rantala Y 10.04 1 2140/4 39,4 x 7 c c   66,6 8,5 JonninJout Vinksahti Virkale
musta - musta Kt 15.04 1 2100/4 39,6 x 9 c c   55,9 5,5 Buugi Vinksahti Fenno
Rok-Talli Ky, Kaustinen Kt 18.05 1 2100/5 38,8 x 8 c c   109,4 8,6 EllinSisu Vinksahti Myytti
Hr 29.05 1 2040/3 hll c c   106,4 - Akimin Vauhti-Vip Metti
Pertti Rantala (A) Hl 03.07 1 2140/1 hll c c   102,6 - Hapines Vilvieska Humika
Yht:1353 68-101-114 106.875 € Kt 29.07 2 2140/1 35,9 x 7 c c   199,6 7,7 Ämpäri Lumi-Leija Supersohvi
16:28 0-1-1 340 € Pp 07.08 3 2060/2 36,7  3 c c   0,2 VenlanVekk Tosi-Jytky TikotikoRo

10

yht:91 2-4-13 16:7 0-0-2 35,2 625 € 15:0 0-0-0 0 €

Boheemi

5

28,1aly

25,0ly

18.050 €

4 v tprt R Tähen Tuuri - V Nurminen S 30.10 25 2140/2 54,4  ol c c   48,9 FlavioStar MASAmbitio KeepCalm
Bedellion - Turo S 04.12 51 2100/5 52,3  nr c c   hyv 3,0 VuaranViim PihlajanTu Boheemi
sin valk musta - sin valk S 11.04 51 2100/2 43,1  nr c c   hyv 0,1 Boheemi Kotorinnan Werona
Komian kirkon miehet, Ylistaro S 25.05 52 2100/3 43,2  nr c c   hyv 0,6 Säestäjä Vauhti-Lee Boheemi
R6 17.07 4 2080/3 39,5 x 3 c c   2,4 Kotorinnan EnonVilppi Boheemi
Veli Nurminen (aA) Lp 21.07 1 2100/1 37,3  3 c c   6,0 1,1 Vilvieska Taksoiva Boheemi
Yht:6851 546-612-578 957.290 € Ko 18.08 1 2100/2 38,9 x 11 c c   16,3 5,3 Ämpäri VenlanVekk Vilivillis
16:132 5-7-14 15.280 €        

11

yht:46 1-2-3 16:8 0-2-0 36,7 200 € 15:10 0-0-2 38,0 70 €

Hiirturi

6

36,7ke

510 €

9 v vprt T Virturi - Jan Kupiainen P 27.05 21 2140/1 42,1 x kl c c   hyv 47,1 ArabicaRed DiorZon FilioppusH
Hiiro - Vinkaus V 10.06 1 2120/3 46,8 x 12 c c   231,7 25,7 VirinLeimu Tulisin Ruiske
musta harm kelt - musta J Kupiainen P 01.07 2 2120/2 40,0 x 7 c c   168,1 11,2 Piimä DiivaPalma KarmanJaro
Ilkka Hannusaari, Kauhajoki Jan Kupiainen Pp 10.07 3 2080/2 39,2  2 c c   0,3 Ruiske Hiirturi HelunKuva
( Ilkka Hannusaari ) J Kupiainen R6 17.07 2 2120/1 40,7 x 7 c c   7,3 HelunKuva Vauhti-Vek Hoviina
Veli-Erkki Paavola (aA) Jan Kupiainen V 24.07 1 2100/1 39,3 x 8 c c   29,7 5,8 Supersohvi AamunLumo Ruiske
Yht:21236 2263-2287-2228 5.450.606 € O Oja-Nisula Px 14.08 2 2140/2 40,7  2 c c   0,5 SäikänOnni Hiirturi VillilänVe
16:604 62-85-59 189.827 € He Hietanen S 25.08 1 2140/2 36,7 x 6 c c   46,7 6,7 MattilanTo RallinHelm SorjanTaig

12

yht:40 3-0-3 16:10 1-0-1 34,0a 34,6 300 € 15:5 0-0-1 40,1 170 €

S.N. Mikaela

2140:1

34,0ake

34,6ke

1.330 €

8 v prt T A.T. Eko - A Kirvesoja P 01.01 2 2140/1 41,1 x 9 c c   55,5 6,2 Jenkari Tuulik Elvirra
Kihin Elina - Kihin-Muisto Ma Hietanen V 22.05 1 2100/6 34,6a x 7 c c   26,5 4,8 Sävel-Täht LiinanLiek UtunJonsu
sin valk beige - sin valk V-M Kangasluoma Ka 26.06 1 2120/1 37,5  3 c c   21,1 2,3 Metti TarmoIte S.N.Mikael
Tuomo Kirvesoja, Kauhajoki V 06.07 6 2100/9 34,0a  4 c c   100,7 1,9 Roihuri Jontikka Vauhti-Lee
( Tuomo Kirvesoja ) A Kirvesoja Pp 10.07 7 2060/1 hll c c   - TimMyrberg Bietro SarinanSis
Veli-Matti Kangasluoma (A) V-M Kangasluoma R6 17.07 10 2080/2 34,6  1 c c   0,1 S.N.Mikael Nietos PuksinPoik
Yht:2898 204-237-227 592.662 € V 24.07 1 2140/2 34,8  hml2 c c   2,6* 0,0 Supersohvi AamunLumo Ruiske
16:170 10-12-6 16.788 € S 25.08 11 2100/6 - x hrp c c   43,0 - Humika ViasVäiski VirinLeimu

13

yht:5 0-2-0 16:5 0-2-0 34,4 750 € 15:0 0-0-0 0 €

Siritteli

2

34,4ke

750 €

7 v trt T Viesker - An Tupamäki J 29.06 22 2140/3 36,2  kl c c   hyv 11,0 Sähköposti Moido Siritteli
Vietelin Tähti - Turo Su 14.07 1 2100/5 hpl c c   3,0* - SuvinRalli Turpoelli DonnaMarit
vihr orans musta - vihr orans musta La 21.07 1 2100/1 hpl c c   6,2 - Kleopatra Välikankaa Rameker
Tarmo Tiainen, Petäjävesi R Tupamäki Jm 23.07 3 2100/9 34,4  2 c c   5,4 3,3 HuimaHerma Siritteli Sarastukse
( Tarmo Tiainen ) Jo 01.08 2 2160/2 34,4  2 c c   3,7 3,9 OnnenHelka Siritteli Caarna
Antti Tupamäki (bA)        
Yht:2332 278-221-185 1.313.043 €        
16:194 17-22-12 75.410 €        

14

yht:37 0-5-1 16:15 0-3-1 32,2 3.220 € 15:0 0-0-0 0 €

Santamaan Meeri

3

33,0ake

30,6ke

5.564 €

4 v rt T Villihotti - Hann Palo P 01.05 1 2100/8 37,2  4 c c   59,5 3,9 UnnanTähti KranninPih Vilhakka
Santamaan Mari - Taikuri Px 07.05 3 2100/4 37,1  2 c c   1,3 HilunVipin SantamaanM Ainoke
vihr pun valk - pun valk Km 22.05 3 2100/1 37,2 x 13 c c   45,2 10,1 Auritar Sisukas Tosi-Rentu
Palo Juuso & Laura, Eura A Hammar Km 12.06 1 2120/3 39,7  10 c c   60,4 8,4 VenlanSaup HovinTurbo Teilor
Hann Palo Km 26.06 1 2120/5 37,3  6 c c   68,9 7,4 Sointu-Est Vauhti-Vip Kumaus
Hannu Hietanen (aA) T 05.07 1 2100/1 34,7  6 c c   101,4 1,2 VilmanVilp Visler Ainoke
Yht:19765 2131-1923-1893 6.205.892 € T 19.07 5 2100/3 37,2 x 10 c c   142,4 9,3 UljasSuoma Sokker Humu-Liisa
16:779 83-77-76 250.487 € F 05.08 1 2160/3 37,1 x 10 c c   104,0 5,0 Kassaneiti Johtovirta Vilpetööri

15

yht:44 1-2-3 16:16 1-1-0 34,7a 34,7 660 € 15:0 0-0-0 0 €

Aamun Lumo

4

34,7ake

34,1ke

1.580 €

8 v prt T Taro - T Kristo S 22.06 1 2100/8 38,0 x 14 c c   95,0 12,0 Jontikka Myytti Roihuri
Visvo - Vispok Ka 26.06 1 2120/2 hll c c   32,4 - Metti TarmoIte S.N.Mikael
sin pun - sin He Hietanen Hl 03.07 1 2140/2 36,0  5 c c   31,5 4,7 Hapines Vilvieska Humika
Mäkipelkola Maria & Virtapohja Laura, Kauhava M Laurila V 06.07 6 2100/3 34,7a x 6 c c   69,5 3,5 Roihuri Jontikka Vauhti-Lee
( Matti Virtapohja ) He Hietanen Lp 21.07 1 2160/2 35,9 x 5 c c   22,4 3,9 Vilvieska Taksoiva Boheemi
Heikki Hietanen (bA) V 24.07 1 2120/1 36,1  2 c c   5,9 1,0 Supersohvi AamunLumo Ruiske
Yht:17258 1738-1720-1657 3.227.106 € J-M Paavola Ko 18.08 1 2120/5 hll c c   24,5 - Ämpäri VenlanVekk Vilivillis
16:337 30-29-30 59.542 € He Hietanen S 25.08 11 2100/2 hpl c c   54,5 - Humika ViasVäiski VirinLeimu

16

yht:12 0-0-0 16:6 0-0-0 34,1 375 € 15:6 0-0-0 37,2 150 €

Huijar

5

34,1ke

525 €

6 v prt R Joihuri - Jo Länsimäki V 10.5.2015 4 2100/1 hpl c c   45,2 - Valtraukse Fiiling Pauhuri
Syster - Pysteri A Tuomaala Hr 31.5.2015 3 2000/5 39,6  9 c c   28,6 11,0 Valtori Takspeetro TuuliPipsa
pun vihr valk - pun vihr Ma Hietanen S 17.6.2015 1 2100/8 37,2 x 4 c c   33,1 3,4 Humu-Liisa Viesma KasperiKur
Herttua Pekka & Tala Anne, Lapua Pp 07.05 1 2120/6 hpl c c   - Navitar VirinLeimu JussiJalan
( Anne Tala ) S 25.05 1 2120/1 35,9 x 9 c c   13,8 3,8 AnttilanEk RallinHelm Kotorinnan
Markku Hietanen (bA) Jo Länsimäki Lp 21.07 1 2140/2 35,8 x 4 c c   15,2 1,8 Vilvieska Taksoiva Boheemi
Yht:20552 2271-1848-1803 3.874.513 € Ma Hietanen P 12.08 10 2120/2 34,5  4 c c   25,2 4,1 VietävänPa Sarastukse KranninPih
16:361 36-31-26 148.975 € Jo Länsimäki S 25.08 11 2100/5 hpl c c   71,1 - Humika ViasVäiski VirinLeimu

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Koe1 Ope1 Nuoret1   Seuraava lähtö