Käsiohjelma, 12.9.2016 18:00 Turku, Metsämäki

1. ponilähtö klo 17:40 A-Ponit tasoitusajo 1100 m Ponipöhinät Metsämäessä 8.10. -lähtö p. 3.09.0 + 20 m/ 3,2 s P. 100 e. (100-50-30-20-10)

Ratanumero = 05

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Koe1 Ope1 Poni1 Nuoret1   Seuraava lähtö

1

yht:14 6-0-0 16:9 4-0-0 2.49,3 432 € 15:0 0-0-0 0 €

Smedens Marta (SE)

1100:1

2.46,7ly

652 €

3 v trn T Maxmer - Ni Hänninen Po 06.08 34 1100/3 hll c c   - DiazDark PohjanTatu Pavarotti
Smedens Speed-Ida - Haodo K 13.08 37 1100/7 3,09,4 x 1 c ȼ   2,7 SmedensMar LittleMerm AarteenAav
kulta vaal pun - vaal pun kulta        
Nina Hänninen, Kouvola        
       
Nina Hänninen (P3)        
Yht:788 251-127-68 39.688 €        
16:141 36-30-16 6.405 €        

2

yht:43 1-2-4 16:10 0-1-0 3.11,9 92 € 15:5 0-1-1 3.26,1 110 €

Riinan-Ruusu

2

3.05,6aly

3.05,5ly

465 €

10 v prt T Vemil SWE 70 SH - Ri Laine H 30.01 31 1100/2 3,31,5  5 c c   12,7 Kaunisrann KananojanR Niemenpell
T.A.S. Serafiina - Salmiak 14 SH P 08.04 31 1100/2 3,36,4 x 7       19,2 Jazzstar PakomäenLi RinteelänH
sin kelt - valk L 05.05 31 1140/3 3,32,4  11 c c   38,4 KylmälänAa PonikujanV AlfurinNor
Verna Sankari, Pöytyä F 13.05 31 1160/2 3,19,0 x 4 c c   15,1 CoruscateC Springfiel Agne217SH
R 30.06 31 1100/2 3,12,5 x 5 c c   13,3 Usvaniityn Kaunisrann SarasteenH
Riia Laine (C) K 13.08 31 1120/1 3,11,9  2 c c   7,2 Usvaniityn Riinan-Ruu GoldenPean
Yht:113 4-10-12 1.754 € R 21.08 31 1160/1 3,13,3 x 6 c c   13,1 Springfiel Usvaniityn Kaunisrann
16:14 1-2-0 242 € H 27.08 33 1120/1 3,20,9 x 5 c c   13,0 Usvaniityn Kaunisrann AlfurinNor

3

yht:97 2-12-11 16:12 0-1-0 3.09,1 70 € 15:13 2-3-1 3.10,1 478 €

Usvaniityn Irina 1506 SH

3

2.50,9aly

2.54,0ly

1.638 €

5 v m T Usvaniityn Lordi 126 SH - S Koukkari L 05.05 32 1140/3 3,18,6  12 c c   11,6 Marko Usvaniityn Lottaliina
Almnäs Magnolia - Edmund v.d. Brouwerij F 13.05 31 1260/1 hll c c   - CoruscateC Springfiel Agne217SH
valk vaalpun musta - valk vaalpun musta T 24.05 31 1100/2 3,20,0 x 5 c c   33,0 Usvaniityn CoruscateC SkogbölenN
Kiviranta Hanna & Roope & Veera, Janakkala R 30.06 31 1120/1 3,09,9  6 c c   14,3 Usvaniityn Kaunisrann SarasteenH
( Hanna Kiviranta ) Pe 05.08 31 1080/1 3,12,4  5 c c   13,2 Usvaniityn Usvaniityn Kaunisrann
Salla Koukkari (P3) K 13.08 31 1140/3 3,12,5  7 c c   11,8 Usvaniityn Riinan-Ruu GoldenPean
Yht:65 6-5-6 1.282 € Pe 19.08 31 1040/1 3,13,7 x 7 c c   15,1 JokimäenSo Usvaniityn C.X.Hercul
16:14 1-1-0 180 € H 27.08 33 1140/2 hll c c   - Usvaniityn Kaunisrann AlfurinNor

4

yht:46 5-3-3 16:9 2-1-2 3.09,4 350 € 15:0 0-0-0 0 €

Demoni

4

3.05,3ake

2.59,3ly

876 €

9 v tprn R Golda Apache 75 SH - H Vuori Km 25.06 31 1120/2 3,20,7  3 c c   23,8 Zamba Margaretof Demoni
Miia - Ytterhalls Frosson SWE 43 SH P 01.07 31 1100/3 3,13,8  1 c c   8,7 Demoni Hopealehdo WildFlash2
vaal pun sin musta - musta P 04.09 37 1100/1 3,25,5 x 8 c c   17,6 Kaunisrann Kaunisrann Springfiel
Veeti Mäntylä, Marttila        
       
Heidi Vuori (eC)        
Yht:258 23-31-29 6.037 €        
16:55 6-6-5 1.491 €        

5

yht:20 3-2-1 16:7 2-0-0 3.08,5 240 € 15:6 1-1-0 3.09,5 150 €

Kakkulanmäen Gypsy

5

3.08,5ly

470 €

5 v m O Kanteborgs Winston 100 SH - J Junnila H 6.6.2015 33 1140/2 3,26,1 x 14 c c   39,1 MiAmor CoruscateC JokimäenSo
Humledals Gizza - Wessel v.d. Amstelhof Ph 9.8.2015 39 1040/1 hll c c   - Usvaniityn P.K.Purtti Jazzstar
sin valk - valk S 30.8.2015 31 1100/1 3,09,5  2 c c   3,3 SavonanSuv Kakkulanmä AarteenLou
Julia Junnila, Oripää K 13.9.2015 32 1180/1 hll c c   - Marko Goldberrys Usvaniityn
Tk 25.03 31 1120/2 3,18,3  1       2,9 Kakkulanmä PakomäenLi Kaunisrann
Julia Junnila (C) K 03.04 31 1100/3 3,12,5 x 5       6,8 PetbackaMi Kaunisrann Lottaliina
Yht:70 12-6-4 1.847 € T 24.05 31 1120/1 3,13,4 x 4 c c   29,6 Usvaniityn CoruscateC SkogbölenN
16:26 9-3-1 1.072 € Tk 21.06 31 1120/1 3,14,6 x 5 c c   7,4 Jive Lomil Zolen

6

yht:52 1-2-11 16:12 0-1-3 3.01,5 160 € 15:13 0-1-4 3.04,3 234 €

Zolen (SE)

1140:1

3.01,5ly

764 €

8 v prt T Skäpperöds Jason - J Ikonen Ph 05.05 32 1020/4 3,22,5  7 c c   23,2 Retimo PakomäenLi HuilunInes
Rovalds Zorbett - Kärlingehults Orkan Jo Ikonen Tk 21.06 31 1140/1 3,09,6 x 3 c c   5,6 Jive Lomil Zolen
kelt musta - musta kelt valk R 30.06 31 1160/2 hll c c   - Usvaniityn Kaunisrann SarasteenH
Maarit Ikonen, Ypäjä Lo 12.07 34 1220/2 hll c c   - KaitalanTa Lottaliina Usvaniityn
K 13.08 39 1120/1 3,04,4 x 3 c c   6,6 Usvaniityn ConeridgeJ Zolen
Joona Ikonen (P2) R 21.08 31 1220/1 3,04,8 x 7 c c   14,4 Springfiel Usvaniityn Kaunisrann
Yht:239 10-22-28 4.278 € P 04.09 37 1140/1 3,07,2 x 4 c c   5,0 Kaunisrann Kaunisrann Springfiel
16:26 0-2-2 252 € E Raitio T 06.09 31 1200/1 3,01,5 x 3 c c   2,0 DilbertGre RindiII Zolen

7

yht:50 4-6-6 16:14 2-0-2 m3.08,7a 3.00,4 326 € 15:12 0-3-3 3.08,3a 3.03,5 298 €

Kaunisrannan Mulan 1367 SH

1160:1

2.48,8aly

2.47,3ke

1.151 €

6 v m T Kanteborgs Winston 100 SH - Ai Leino Tk 25.03 31 1160/1 3,15,0 x 3       4,1 Kakkulanmä PakomäenLi Kaunisrann
Junibackens Mon Amie - Smevallens Royal K 03.04 31 1140/2 3,05,5 x 4       6,6 PetbackaMi Kaunisrann Lottaliina
turkoosi musta valk - valk L 05.05 32 1200/1 3,02,5 x 7 c c   4,2 Marko Usvaniityn Lottaliina
Leino Aino & Asta, Loppi R 30.06 31 1180/1 3,04,0 x 8 c c   18,7 Usvaniityn Kaunisrann SarasteenH
Lo 12.07 33 1120/1 3,04,4  10 c c   14,3 PonikujanV NoronSalam AarteenFre
Aino Leino (P3) R 18.07 31 1100/3 3,07,5  6 c c   16,5 NoronSalam KylmälänAa JokimäenPo
Yht:58 4-7-13 1.462 € K 13.08 39 1140/2 3,05,6  8 c c   11,7 Usvaniityn ConeridgeJ Zolen
16:14 1-0-2 226 € H 27.08 35 1120/5 3,06,7 x 6 c c   8,4 Usvaniityn KananojanR Sammalisen

8

yht:77 9-9-8 16:16 1-1-2 2.56,7 240 € 15:4 0-0-0 3.14,5 30 €

Skogbölen Nätta

1180:1

2.55,7ake

2.49,5ke

1.990 €

10 v rt T Galant SWE 71 SH - I Vastamäki P 14.07 31 1160/1 m3,09,8  1 c c   1,2 SkogbölenN Jazzstar Rosenbergs
Maja IV - Tomtebos Elvis T 15.07 31 1120/1 2,57,9 x 3 c c   2,5 Sillanpään JooseGoose SkogbölenN
musta pun hopea - musta R 18.07 31 1120/1 2,59,2 x 4 c c   11,0 NoronSalam KylmälänAa JokimäenPo
Vastamäki Iida & Jesse, Ypäjä T 06.08 31 1100/2 hll c c   - GoldaMeani PakomäenLi CoruscateC
P 12.08 31 1100/1 3,00,6 x 5 c c   10,5 HoversWill Sillanpään Retimo
Iida Vastamäki (P2) H 27.08 35 1160/3 hll c c   - Usvaniityn KananojanR Sammalisen
Yht:76 8-10-6 1.932 € P 04.09 33 1100/2 m-  hll c c   - AarteenKle WestonIvan Kaunisrann
16:16 1-1-2 240 € T 06.09 31 1240/1 hpl c c   - DilbertGre RindiII Zolen

9

yht:39 3-2-2 16:5 0-0-0 3.04,6 0 € 15:0 0-0-0 0 €

Rose's Hennessy

2

3.04,6aly

2.57,9ly

568 €

13 v trn T Opan 21 SH - L Kosonen Km 27.6.2010 31 1160/1 3,03,3  10       8,0 Magnus GläntansIm GoldaJade
Diny v.'t Bovenstehuis NLD 836 SH - Kismet v. Bunswaard Ph 26.9.2010 32 1000/1 3,02,9  6       5,5 MetsämäenH Valentinvo Ebony
valk pinkki - pinkki F 2.6.2011 37 1140/5 3,04,6a x 9 c c   9,1 GladeboBoy Walzia-Liz Niemenpell
Jaana Rankio, Loimaa B-M Puikkonen Tk 10.9.2011 31 1180/2 3,12,2 x 15       22,4 SkogbölenN Roselia AlastalonB
Lot Kosonen H 14.9.2011 31 1140/1 3,03,9 x 11       5,0 HakalanKin TaiganAmaz Leijonamie
Tanja Tenkanen (P2) Tk 24.9.2011 31 1100/4 2,57,9 x 3       3,6 HelexNesto AnimatzooO RosesHenne
Yht:41 0-0-1 130 € H 9.6.2012 38 1160/1 3,06,3 x 14 c c   15,2 AarteenMin BroängensL Piratte116
16:5 0-0-0 0 € T Tenkanen H 27.08 35 1160/1 3,04,6 x 11 c c   13,4 Usvaniityn KananojanR Sammalisen

10

yht:26 0-1-1 16:7 0-0-0 2.55,9 0 € 15:12 0-0-1 2.55,6 82 €

Kaunisrannan Pauletta 1293 SH

1200:1

2.55,6ke

192 €

6 v klm T Kanteborgs Winston 100 SH - Ann Rantala H 23.12 32 1180/1 3,09,0  8 c c   14,0 KananojanR Niemenpell Kaunisrann
Furunäs Paulette 973 SH - Rosafir of Transy J Multamäki T 29.12 31 2140/2 3,19,8  9 c c   69,9 Hietaranna MarilinesD Allgunnens
sin pun valk - musta H 16.04 31 1100/4 3,03,5  9 c c   11,3 EkslättsSa AarteenTim JokimäenMi
Jenni Multamäki, Vihti L 05.05 34 1140/3 3,06,4  12 c c   11,7 SMKSinivuo JokimäenMi SilverEmil
Tk 09.05 31 1140/1 3,08,2  6 c c   23,9 Allgunnens Retimo PakomäenLi
Jenni Multamäki (P2) Pe 14.05 31 1120/1 3,01,5  7 c c   9,1 HoversWill Lomil SilverEmil
Yht:16 0-0-2 92 € Ai Leino T 15.07 31 1140/3 3,11,1  11 c c   21,1 Sillanpään JooseGoose SkogbölenN
16:7 0-0-1 30 € J Multamäki K 13.08 34 1600/1 2,55,9  9 c c   6,6 AarteenKle AarteenFre AarteenJen

11

yht:53 2-4-6 16:14 0-2-2 2.52,5 240 € 15:17 0-1-1 2.57,5 177 €

Lomil

1220:1

2.54,2ake

2.47,8ly

837 €

7 v rnpäis T Vemil SWE 70 SH -  
Miia - Ytterhalls Frosson SWE 43 SH  
sin musta - sin musta  
Veeti Mäntylä, Marttila

POISSA

 
 
Veeti Mäntylä (P2)  
Yht:89 5-5-5 1.261 €  
16:14 0-2-2 240 €