Käsiohjelma, 18.11.2016 18:00 Turku, Metsämäki

10. lähtö klo 21:25 Kylmäveriset tasoitusajo 2100 m Fast Cup -karsinta p. 3000 e + 20 m/ 2000 e. enintään 13 000 e Etus. Suom. synt. P. 1200 e. (1200-600-360-240-120-120)

Ratanumero = 05

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Koe1 Ope1   Seuraava lähtö

1

yht:67 7-2-6 16:24 2-1-4 32,0a 31,3 3.565 € 15:13 0-1-1 32,9 785 €

Ravituuli

2100:1

28,0ake

29,2ke

13.730 €

8 v prt T Jaanen Suikku - J Kiveinen F 15.04 10 2160/1 32,0 x 4 c c   29,4 2,0 Turbo-Lyyl Tuli-Kisme Metakka
M.I. Ravitar - Valpurin-Vesa P 01.05 11 2100/6 hll c c   40,8 - Mysteerio EkkoRam Derek
pun musta - pun P 27.05 1 2140/3 hll c c   142,1 - Totaali Tosi-Rentu Kisari-Nop
Olavi Hömppi, Marttila I Korpi Tk 21.06 2 2120/6 hll c c   96,3 - LyytinLeev Tuiskupoik MerranPetr
( Olavi Hömppi ) J Kiveinen Tk 11.07 21 2140/1 35,1  kl c c   hyv 37,3 AllReadyMa Testimonia VictoriaBe
Jere Kiveinen (A) P 20.07 1 2160/1 32,4 x 8 c c   64,4 4,7 Reissari KranninPih Eko-Voima
Yht:1775 113-151-182 367.917 € P 21.09 2 2160/1 32,8  10 c c   146,3 9,1 ViliKuuppe Litviikki KranninPih
16:324 22-35-32 73.467 € T 18.10 1 2140/1 32,6  6 c c   84,2 1,0 Lupori Uusi-Valts Voima-Simo

2

yht:86 2-6-5 16:7 0-0-0 32,8 70 € 15:18 1-1-1 33,0a 30,7 2.245 €

Valssaus

2

28,9ake

29,0ke

10.634 €

6 v prt R Valtraus - Ki Åkerlund F 08.12 3 2160/4 38,9 x 8 c c   7,5 16,1 Taikasiro HessunLopp Camillo
Sinkkuri - Sinkun Vinkku J Saarela Tk 15.12 2 2120/3 34,5 x 6 c c   37,5 8,2 Fiiling Naputus Hollaus
vihr pun - vihr pun valk A Hammar Tk 19.02 1 2140/1 32,8  6 c c   42,6 1,7 UlvinTuuli VoltinMuis Supernova
Jaakko Mäntylä, Marttila J Saarela T 08.03 2 2160/2 33,3 x 11 c c   27,5 7,4 VapunVeera RinanInto KeitaanSan
( Jaakko Mäntylä ) F 18.03 2 2180/2 hll c c   33,3 - SalamaAino JorkenJänk TulenIhme
Hannu Torvinen (dA) H 30.03 1 2100/6 33,3 x 7 c c   54,5 3,0 Hetviina Kisari-Nop Krista
Yht:12954 1600-1478-1348 7.946.698 € Ha Torvinen Tk 29.07 2 2100/10 hpl c c   94,1 - Etuvire Ainoke Rikasson
16:1836 234-230-210 945.476 € Ju Torvinen R 08.08 10 2140/2 34,0 x 9 c c   18,4 4,6 Jemmatar Vekraus Kiirilla

3

yht:60 2-1-5 16:20 1-1-0 31,1 2.640 € 15:7 0-0-2 35,3 415 €

Litviikki

3

30,1ake

28,4ke

7.615 €

7 v prt R Liising - K Danielsen Tk 11.07 1 2120/4 33,4  4 c c   57,6 0,7 VauhtiRols Piimä Resuelmeri
Loitsun Likka - Turo F 05.08 1 2180/5 34,9 x 6 c c   60,2 2,1 Kassaneiti Johtovirta Vilpetööri
musta valk - musta valk T 16.08 1 2120/4 33,0  6 c c   172,9 4,5 Kukkarosuo Johtovirta Reissari
Rakkolainen Hanna & Mika, Eura T 30.08 1 2100/2 32,8 x 9 c c   142,9 5,3 Viekra Reissari VempunValt
P 21.09 2 2120/1 31,1 x 2 c c   25,4 1,8 ViliKuuppe Litviikki KranninPih
Kenneth Danielsen (bB) P 30.09 2 2160/1 34,6 x 7 c c   7,3 2,8 SäikänOnni AurauksenP Voima-Simo
Yht:412 28-39-29 115.146 € T 11.10 1 2140/5 32,8  7 c ȼ   22,4 3,1 Sointu-Est Verme VempunValt
16:59 1-3-4 6.335 € Tk 24.10 1 2120/3 32,4 x 1 c ȼ   54,4 0,1 Litviikki Metakka Sointu-Est

4

yht:103 2-3-10 16:18 0-1-1 30,6 740 € 15:12 1-0-1 32,6 1.165 €

Kirihai

4

29,6ake

28,8ke

6.470 €

8 v rt O Auraus - Rami Mäenpää Tk 29.07 2 2100/5 30,6  7 c c   133,1 1,8 Etuvire Ainoke Rikasson
Kiri-Liisa - Kirmori R 08.08 10 2120/4 33,0  4 c c   9,0 0,6 Jemmatar Vekraus Kiirilla
sin pun valk - harm S 25.08 11 2140/4 31,4  5 c c   48,1 3,4 Humika ViasVäiski VirinLeimu
Rami Mäenpää, Eura H 07.09 1 2100/5 32,0  11 c c   39,5 2,2 Lakoste Arvo-Ensio Vilokkinen
Tk 12.09 8 2600/1 31,9  3 c c   46,0 1,2 Visler Auritar Kirihai
Rami Mäenpää (B) S 26.09 4 2100/3 34,7 x 12 c c   67,0 10,4 Viekra Vikkeer Mikori
Yht:407 5-7-30 20.693 € S 13.10 11 1620/2 hll c c   36,4 - Vikkeer Joila PimunPimu
16:33 1-0-4 2.015 € Tk 24.10 1 2140/4 33,6 x 10 c c   56,8 4,4 Litviikki Metakka Sointu-Est

5

yht:65 2-4-1 16:22 0-1-1 28,7a 30,1 2.275 € 15:6 0-0-0 32,3a 30,9 90 €

Turkos

2120:1

28,7ake

30,1ke

6.320 €

8 v prt R Turkka K - P Lindroos T 12.04 9 2100/9 29,0a  5 c c   9,3 2,1 Suola RokkaVeikk YpäjäEster
Poutapäivä - Kihin Hiski P 23.04 2 2100/1 hll c c   43,3 - Suola JamasVicto AntinOnni
musta orans - valk orans musta L 28.04 2 2640/4 32,0a x 5 c c   15,5 2,3 SiporinSäl Dione Vihellys
Sarin Irina & Rytkönen Julia, Forssa H 04.05 10 2100/7 29,4a x 7 c c   77,1 3,5 IssakanPou Meroko KoivunTäht
( Pasi J. Rytkönen ) Km 26.06 5 2100/5 30,0a x 6 c c   33,3 4,2 Vilox KikanSälli Suvisteli
Peter Lindroos (bA) P 01.07 9 2100/7 -a  hpl c c   38,4 - Hovingas TaigaTuuli Derek
Yht:9407 736-817-868 2.067.553 € F 30.10 8 2140/4 31,4a x 6 c c   35,8 1,8 Kapor VempunValt R.R.Nero
16:375 25-26-31 76.907 € K 12.11 1 2100/9 32,0a  5 c c   29,0 1,6 Kapor Jemmatar P.S.Viltur

6

yht:60 4-1-8 16:18 3-0-4 28,6a 29,7 6.955 € 15:0 0-0-0 0 €

Turopella

2

26,6aly

28,7ke

12.200 €

8 v vprt T Turo - M Venäläinen Li 21.06 10 2100/1 33,2  7 c c   29,4 3,6 Villitykki Poppi Rööperi
Iitapella - Patrik Jo 04.07 10 2140/8 35,7a  8 c c   37,6 15,5 I.P.Riimi Carpalo Vivaltsu
vihr kelt valk - vihr kelt M Jaara Jo 01.08 4 2140/6 29,0a  4 c c   17,3 1,2 KarmanTuum TimminTypy Apanteri
Teemu Okkolin, Orimattila T Okkolin K 09.10 3 2140/1 30,7  3 c c   9,3 0,9 Tamburiini Meno-Perja Turopella
H 19.10 2 2120/5 29,7  3 c c   19,8 0,5 MellunMyrs MyllynTyyn Turopella
Teemu Okkolin (aA) H 02.11 1 2100/5 35,1 x 11 c c   8,9 10,3 UutelanLii Tähti-Aura Suviruusul
Yht:10777 957-933-856 3.505.487 € L 10.11 8 2180/3 32,1  9 c c   16,5 7,6 ValtranPim Tähti-Aura SarinToivo
16:327 33-27-15 117.430 € S 11.11 5 2120/8 33,6  5 c c   16,0 3,9 Eko-Tähkä Uusi-Valts Taajanvalt

7

yht:52 2-4-8 16:12 0-1-1 30,0a 28,1 1.930 € 15:8 0-0-0 29,9 150 €

Laguuni

3

28,7ake

28,1ke

7.195 €

8 v prt T Voitokas - U Inkinen Tk 21.06 2 2120/1 31,1  6 c c   66,2 1,7 LyytinLeev Tuiskupoik MerranPetr
Joihu - Kihi T R 18.07 1 2140/3 30,5  6 c c   189,1 2,3 Etuvire Kukkarosuo Råger
sin - valk P 12.08 2 2120/1 28,1  3 c c   69,7 0,9 Mikori Vilox Laguuni
Unto Inkinen, Kylmäkoski H 31.08 4 2100/8 28,3  2 c c   32,7 0,1 Vuvuzela Laguuni Lakoste
L 22.09 3 2140/6 30,0a  4 c c   5,7 0,8 Tempaisu Kalkaros Griska
Unto Inkinen (A) H 05.10 1 2120/6 29,8  7 c c   21,0 1,0 Veto-Vauht Visler Kapor
Yht:631 75-62-71 147.017 € F 16.10 11 2160/6 29,6  6 c c   28,4 1,3 Auritar Vilokkinen Humika
16:22 1-3-2 4.675 € T 01.11 2 2100/7 30,4a  5 c c   21,2 0,8 Nettineiti Camillo Mikori

8

yht:35 0-2-0 16:21 0-2-0 29,2a 29,9 3.580 € 15:1 0-0-0 44,9 0 €

Jarra

4

29,2ake

29,9ke

4.210 €

5 v tprt T K.M. Nopsa - P Puikkonen La 13.09 1 2100/5 29,2a  4 c ȼ   31,1 0,6 YpäjäIlmes LarvanHert Kiirilla
Raya - Vokker La 24.09 8 2100/12 31,3a x 10 c ȼ   117,3 5,7 MyrskynTuu LarvanHert Marj-Lovvi
kelt sin - kelt F 02.10 3 2160/3 31,1  5 c ȼ   7,9 3,4 KuunvalonS Mustamani Porttikall
Terhi Hinkkanen, Parikkala Tk 07.10 9 2100/3 30,0  2 c c   26,9 0,0 Oiva-Soint Jarra Lakuri
H 19.10 2 2120/2 29,9  6 c ȼ   25,1 0,8 MellunMyrs MyllynTyyn Turopella
Pertti Puikkonen (aA) Tk 24.10 1 2160/1 30,8  4 c ȼ   10,4 0,2 Litviikki Metakka Sointu-Est
Yht:38439 3153-3403-3531 8.493.770 € H 02.11 1 2100/3 31,8 x 5 c c   13,9 3,4 UutelanLii Tähti-Aura Suviruusul
16:439 24-36-27 106.137 € M 13.11 8 2160/1 32,2 x 9 c c   15,0 6,0 HuimaHerma LötensElin Elitloppet

9

yht:66 5-2-6 16:14 2-1-2 31,8a 31,0 3.540 € 15:0 0-0-0 0 €

Sointu-Esteri

5

27,2aly

28,6ke

16.295 €

6 v vprt T Joihuri - O Koivunen P 20.07 1 2120/1 hll c c   3,3* - Reissari KranninPih Eko-Voima
Hiijun Hymy - Vokkerilla H Koivunen T 16.08 1 2120/1 33,2  7 c c   35,4 5,0 Kukkarosuo Johtovirta Reissari
pun vaal sin - pun valk T 06.09 1 2140/1 32,1  2 c c   15,6 0,1 Resuelmeri Sointu-Est Avanti
Tuula Soini, Turku P 30.09 2 2160/3 33,5  4 c c   2,3* 0,5 SäikänOnni AurauksenP Voima-Simo
( Tuula Soini ) Tk 07.10 1 2160/2 32,3  3 c c   15,6 1,8 H.V.Tokka MerranJysk Sointu-Est
Harri Koivunen (aA) T 11.10 1 2140/1 31,4  1 c c   3,2* 0,5 Sointu-Est Verme VempunValt
Yht:38399 4133-4164-4066 12.116.544 € Tk 24.10 1 2140/2 31,6  3 c c   4,4 0,2 Litviikki Metakka Sointu-Est
16:886 95-108-92 353.447 € F 30.10 8 2140/6 31,8a  8 c c   15,7 2,7 Kapor VempunValt R.R.Nero

10

yht:32 2-3-5 16:13 2-2-0 30,9a 29,2 3.970 € 15:4 0-1-0 36,9a 33,1 555 €

Turon Veera

6

30,9ake

29,0ke

5.680 €

6 v prt T Turo - K Rosimo H 13.04 9 2100/7 31,8 x 6 c c   15,5 1,7 Veto-Vauht Erorilla Kisari-Nop
Erotiikka - Kihin-Muisto P Vehviläinen Ph 13.08 1 2020/1 35,3  1 c c   4,8 TuronVeera Hurjaharja TolinanPii
vihr valk pun - vihr A Moilanen Tk 26.08 9 2120/5 30,0  2 c c   29,0 0,1 Kiirilla TuronVeera LarvanHert
Kiia-Karoliina Nieminen, Vantaa K 08.09 4 2100/2 hll c c   3,6 - Meno-Miina I.P.Riimi ValtranPim
( Jukka Rintamäki ) S 26.09 8 2160/3 29,8  6 c c   5,6 2,3 Ukaasi Humika Humetar
Ari Moilanen (dA) S 13.10 5 2100/7 33,1a x 9 c c   12,6 9,7 Ukaasi Passinto LiinanLiek
Yht:54374 7054-5878-5283 27.386.672 € L 23.10 6 2140/4 29,2  1 c c   16,0 0,0 TuronVeera EgoaOn TemenVilo
16:1680 226-200-165 1.042.502 € Han Hietanen J 04.11 5 2140/9 30,9a x 9 c c   13,2 5,0 R.R.Rosmar Tähtisäihk Callex

11

yht:60 1-0-8 16:20 0-0-1 29,2a 29,0 730 € 15:27 1-0-4 29,2 2.550 €

Metallikka

7

29,2ake

29,0ke

4.284 €

9 v prt T I.P. Viikari - H Kantonen-Heikkilä Tk 11.07 9 2100/2 29,2a  5 c c   87,7 1,2 SantamaanN Valppaus Derek
Pelin Piirto - Pelimies T 19.07 9 2100/5 30,4  7 c c   57,9 1,6 Mysteerio Aika-Aatu Suola
musta - musta T 06.08 1 2100/7 29,0  8 c c   61,8 1,0 Valppaus Winsinnatt HenkanHuil
Helmi Heikkilä, Ypäjä P 02.09 9 2100/3 30,4  8 c c   50,1 2,4 TemenVilo Mysteerio Oiva-Soint
T Perttunen F 16.09 1 2180/1 33,2  11 c c   48,1 10,7 MerranRoih SuviKevätö Jylhätuli
Heli Kantonen-Heikkilä (A) H Kantonen-Heikkilä H 12.10 6 2100/3 29,7  7 c c   394,8 1,9 Mikori KarkurinVa Tempaisu
Yht:670 29-41-50 93.422 € Tk 24.10 9 2100/7 30,3  8 c c   109,7 3,8 Derek Sävel-Taik Paola
16:55 1-1-1 3.787 € H 09.11 4 2100/3 30,4  12 c c   181,9 3,5 Joriini Sheikki Intoiivari

12

yht:63 13-9-6 16:23 4-4-1 31,3a 29,5 11.830 € 15:0 0-0-0 0 €

Mellun Myrsky

8

24,0aly

24,8ke

43.200 €

6 v prt O Turon Myrsky - P Taiviola Km 25.06 2 2140/3 32,4  8 c c   76,1 6,5 Sisukas Auritar Edison
Meedio - K.M. Nopsa R 30.06 2 2120/5 34,8 x 8 c c   78,4 6,0 MylverinRe Vinhatuuri Rameker
vihr kelt - vihr L 18.08 3 2140/3 31,0  2 c c   46,8 1,0 HilunVipin MellunMyrs Jemmatar
Taiviola Pauli & Uusitalo Kauko, Heinola A Moilanen K 08.09 1 2120/7 31,8  1 c c   4,3* 0,1 MellunMyrs Kastehelme Hjallis
( Pauli Taiviola ) P Taiviola F 16.09 1 2140/1 32,1  9 c c   12,1 4,6 MerranRoih SuviKevätö Jylhätuli
Arto Hammar (aA) A Moilanen H 19.10 2 2120/7 29,5  1 c c   18,4 0,1 MellunMyrs MyllynTyyn Turopella
Yht:14221 901-1197-1360 3.047.253 € P Taiviola K 25.10 10 2140/2 31,6  4 c c   8,9 0,6 LintanLikk Elisee Turbo-Lyyl
16:330 30-31-38 98.255 € K Rosimo H 02.11 1 2100/2 30,3  hlo2 c c   3,9* 0,2 UutelanLii Tähti-Aura Suviruusul

13

yht:36 3-6-0 16:14 1-1-0 28,0a 28,9 2.590 € 15:12 2-3-0 31,1 2.630 €

Pistoliekki

2140:1

28,0ake

28,9ke

5.850 €

8 v prt T A.T. Eko - M Forss Tk 09.05 9 2100/2 28,9  1 c ȼ   26,7 0,1 Pistoliekk VapunVeera Suviruusul
Hissun Piirto - Totilo Km 22.05 5 2120/4 30,0  9 c ȼ   6,5 4,2 Suvisteli Tuli-Kisme Keroniimo
musta valk pun - musta pun O Koivunen P 27.05 3 2100/12 28,0a  5 c c   64,4 2,2 Vihellys VapunVeera TorpparinS
Bella Varjonen, Rusko H Koivunen P 14.10 8 2120/1 - x k ȼ ȼ   6,9 - Joikukka Camillo Paola
( Bella Varjonen ) M Forss F 16.10 11 2160/1 29,4  5 ȼ c   5,9 0,9 Auritar Vilokkinen Humika
Mika Forss (dA) Tk 24.10 9 2100/4 43,8 x 13 ȼ c   14,8 32,1 Derek Sävel-Taik Paola
Yht:27340 3706-3062-2781 18.252.547 € T 01.11 2 2100/11 30,4a  4 c c   14,8 0,8 Nettineiti Camillo Mikori
16:1900 307-239-223 1.735.031 € H Koivunen H 09.11 4 2100/7 30,1  10 c c   77,9 2,8 Joriini Sheikki Intoiivari