Käsiohjelma, 21.9.2021 18:00 Tampere, Teivo

2. lähtö klo 18:28 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. HögforsGST Kriterium -karsinta P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500)

Ratanumero = 02

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Seuraava lähtö

1

yht:10 5-0-1 21:10 5-0-1 27,0a 27,0 22.510 € 20:0 0-0-0 0 €

Zelos

2100:1

27,0ake

27,0ke

22.510 €

4 v tprt O Saran Salama - T Perttunen L 29.10 21 2200/5 42,5  kl c c   hyv 50,4 FearlessWi Esasiina Savustus
Xena - Suikku R 20.06 2 2100/2 34,7 x 1 c c   1,7* 1,9 Zelos Villipiikk Lionel
pun musta kulta - pun L 29.07 9 2140/2 31,0  1 c c   2,9* 0,3 Zelos VapunAriel Huihari
Suvi Perttunen, Orimattila H 11.08 2 2120/1 27,0  1 c c   1,5* 0,2 Zelos Vappu-Ukko Villivisa
T 31.08 4 2140/1 29,0  hlo3 c c   1,4* 0,4 LuosalanTa Sarikan Taistelija
Tapio Perttunen (aA) L 09.09 9 2160/4 30,0  1 c c   1,5* 2,2 Zelos HakalanHer Fesko
Yht:49669 5843-5159-4683 18.079.235 €        
21:1198 145-114-109 924.855 €        

2

yht:11 1-3-1 21:9 1-2-1 28,7a 30,5 7.900 € 20:2 0-1-0 34,4 2.750 €

Aaton Yllätys

2

28,7ake

30,5ke

10.650 €

4 v prt O Metkutus - T Okkolin L 3.7.2020 21 2200/2 38,1  kl c c   hyv 44,1 HeIsElliot LaDonnaMob EskillCott
Tokiotti - Turo S 1.9.2020 3 2120/1 35,2 x 2 c c   2,6* 3,7 Vieskoff AatonYllät Fransson
pun valk musta - pun musta An Ojanperä S 17.10 4 2120/2 34,4 x 5 c c   15,2 5,9 MatteusKev LarvanJust Vieskoff
Räsänen Crista & Räty Pekka, Liperi S Raitala O 22.03 2 2160/4 34,4  1 c c   3,0 0,1 AatonYllät YrjänänMoh UljasEljas
( Antti Ojanperä ) J 02.04 9 2180/3 32,0  2 c c   4,0 0,5 Meno-Missi AatonYllät Aika-Ajo
Santtu Raitala (dA) Ku 22.04 2 2160/1 31,3 x 3 c ȼ   4,5 1,3 Villihanna V.G.Voitto AatonYllät
Yht:13397 1713-1583-1455 8.313.040 € O 16.08 6 2120/8 29,2a  7 c c   21,3 4,8 Fransson SatasenOnn I.P.Sisu
21:1930 357-281-259 2.034.390 € O 27.08 5 2160/6 31,1  5 c c   2,8* 2,2 Pranko JetsVelho Markantti

3

yht:15 5-3-3 21:13 5-3-2 24,8a 27,5 56.250 € 20:2 0-0-1 35,6 1.050 €

Fransson

3

24,8ake

27,5ke

57.300 €

4 v prt O Frans - M Niemistö Kt 14.05 4 2160/1 29,6  1 c c   3,1 0,3 Fransson RommiRohke PihlajanHi
Vekun Viona - Viesker S 20.05 3 2120/4 30,1 x 4 c c   2,0* 2,3 Vieskoff Trumppi Sarikan
sin valk - valk J 12.06 5 2160/5 29,0  2 c c   26,8 0,1 SiirinValt Fransson Vieskoff
Niemistö Aino & Juho & Lauri, Seinäjoki Kt 17.06 6 2100/4 32,1a  1 c c   7,9 0,2 Fransson Vieskoff Trumppi
Kt 09.07 8 2100/3 27,6a  3 c c   6,4 1,5 Vieskoff Trumppi Fransson
Mikko Niemistö (A) S 31.07 6 2100/7 27,3a  4 c c   29,7 1,3 SiirinValt Vieskoff Trumppi
Yht:875 108-86-95 356.159 € O 16.08 6 2120/1 27,0a  1 c c   1,3* 0,7 Fransson SatasenOnn I.P.Sisu
21:24 5-4-4 57.710 € O 28.08 9 2120/1 24,8a  3 c c   16,9 1,3 V.G.Voitto SiirinValt Fransson

4

yht:8 1-0-0 21:8 1-0-0 36,5a 34,2 1.300 € 20:0 0-0-0 0 €

Kokardi

4

36,5ake

34,2ke

1.300 €

4 v prt R Liising - E Mäkipelkola S 03.05 21 2160/2 40,3  kl c c   hyv 0,4 Snapander Kokardi TuulenKuva
Aniitta - Viesker Kt 14.05 2 2100/6 37,9  1 c c   5,4 0,7 Kokardi Zelena Snapander
sin pun - musta S 20.05 3 2100/1 hll c c   34,7 - Vieskoff Trumppi Sarikan
Erkki Mäkipelkola, Kauhava Hr 30.05 1 2100/2 hpl c c   17,8 - VillanKasm Profiili MiranKrist
T 31.08 4 2100/1 35,1  6 c c   94,5 9,8 LuosalanTa Sarikan Taistelija
Erkki Mäkipelkola (B) Kt 10.09 9 2100/7 34,2 x 6 c c   41,3 3,3 Snapander Zelena LuonnonVau
Yht:507 44-40-40 54.307 €        
21:19 2-2-2 4.390 €        

5

yht:20 2-2-5 21:14 1-0-3 28,3a 29,5 7.810 € 20:6 1-2-2 34,1a 33,1 6.350 €

Karelia

5

28,3ake

29,5ke

14.160 €

4 v prt O Tähen Ponkaus - P Vilpponen J 21.11 1 2140/3 34,1a  2 c c   7,6 0,6 SiirinValt Karelia Softis
Parketti - Patrik Ku 24.05 3 2140/1 30,2  3 c c   22,8 1,5 V.G.Voitto Tatuari Karelia
musta sin - musta K 18.06 5 2120/5 30,7 x 10 c c   8,8 1,6 MaisteriJu Kasturo Villimette
Westerholm Paula & Vilpponen Pekka, Mikkeli Hr 25.06 1 2120/8 29,6 x 11 c c   72,4 8,3 Valeriana Vivakka EkoriÄssä
Su 13.07 4 2160/1 31,2  4 c c   18,3 1,5 Tuuli-Eikk SärkänUole Fuego
Pekka Vilpponen (A) S 31.07 6 2100/12 29,4a  8 c c   152,9 5,7 SiirinValt Vieskoff Trumppi
Yht:5703 564-565-574 909.347 € O 16.08 6 2120/10 29,2a  5 c c   43,6 4,6 Fransson SatasenOnn I.P.Sisu
21:36 1-3-4 9.280 € O 28.08 9 2120/7 28,3a  6 c c   128,6 8,7 V.G.Voitto SiirinValt Fransson

6

yht:8 1-2-2 21:8 1-2-2 31,8a 29,2 4.750 € 20:0 0-0-0 0 €

Vikun Arvo

6

31,8ake

29,2ke

4.750 €

4 v prt O Frans - He Hietanen Kt 21.8.2020 22 2180/2 45,2 x kl c c   hyv 58,4 PerfectPar HipHopAuVe Kalevatar
Vilkkeriina - Vokker Han Hietanen S 03.06 2 2100/3 35,5  3 c c   5,0 2,0 OnnenMies Sävel-Meri VikunArvo
sin valk harm - sin valk Ka 27.06 8 2060/3 31,7  2 c c   4,9 0,8 Lottopotti VikunArvo Luraus
Tino Svart, Mynämäki S 08.07 9 2100/4 34,2  3 c c   1,7* 0,2 Jiiveegee Luraus VikunArvo
( Hannu Hietanen ) T 13.07 3 2120/3 33,5  hlo2 c c   3,0 2,7 LuosalanTa Juoksija Mantella
Jarmo Saarela (dA) J Saarela Y 13.08 5 2100/4 32,0  2 c c   6,7 0,1 SuvelanSal VikunArvo Sinisalama
Yht:22751 1768-2049-2109 6.342.213 € Han Hietanen O 27.08 3 2160/1 29,2  1 c c   5,5 3,2 VikunArvo RommiRohke Sinisalama
21:1279 94-129-145 680.265 €        

7

yht:13 0-3-3 21:13 0-3-3 25,5a 29,2 16.450 € 20:0 0-0-0 0 €

Trumppi

7

25,5ake

29,2ke

16.450 €

4 v tprt O Vaellus - Ju Torvinen J 30.04 3 2140/3 36,3  4 c c   2,2* 0,9 VauhdinSir MiranKrist Rosmara
Ekebo Isabell - Cameron Ha Torvinen S 20.05 3 2120/6 29,2  2 c c   36,3 0,2 Vieskoff Trumppi Sarikan
vihr kelt musta - vihr kelt Ju Torvinen J 12.06 5 2160/4 29,8  5 c c   17,6 1,9 SiirinValt Fransson Vieskoff
GOT Talli, Kangasala Ha Torvinen Kt 17.06 6 2100/2 33,1a  3 c c   9,3 2,1 Fransson Vieskoff Trumppi
( Aimo Vuorisalo ) Kt 09.07 8 2100/5 27,3a  2 c c   20,3 0,8 Vieskoff Trumppi Fransson
Jukka Torvinen (dA) Ju Torvinen S 31.07 6 2100/5 27,2a  3 c c   26,1 1,1 SiirinValt Vieskoff Trumppi
Yht:8131 824-767-765 4.516.617 € L 19.08 2 2140/7 28,1a  3 c c   19,9 0,6 SiirinValt V.G.Voitto Trumppi
21:1140 130-126-107 752.762 € O 28.08 9 2120/5 25,5a  4 c c   36,0 2,8 V.G.Voitto SiirinValt Fransson

8

yht:16 3-4-7 21:13 2-4-5 26,6a 26,6 53.810 € 20:3 1-0-2 37,6a 32,1 7.450 €

Vieskoff

8

26,6ake

26,6ke

61.260 €

4 v rt O Viesker - J Filatoff T 03.11 3 2100/4 37,6a  3 c c   5,9 1,6 SiirinValt LarvanJust Vieskoff
Kuminova - Turo S Markkula Tk 30.04 10 2100/3 29,2  2 c c   2,0* 1,2 Valeriana Vieskoff SofiannaPe
musta valk pun - musta valk S 20.05 3 2160/1 27,4  1 c c   4,2 0,2 Vieskoff Trumppi Sarikan
Filatoff Jyrki & Partanen Jouni, Parainen-Turku J 12.06 5 2200/3 27,6  3 c c   8,0 0,6 SiirinValt Fransson Vieskoff
( Jyrki Filatoff ) Kt 17.06 6 2100/6 32,2a  2 c c   1,7* 0,2 Fransson Vieskoff Trumppi
Seppo Markkula (dA) Kt 09.07 8 2100/4 26,9a  1 c c   2,7* 0,8 Vieskoff Trumppi Fransson
Yht:18216 1884-1860-1802 5.739.064 € S 31.07 6 2100/8 27,1a  2 c c   6,3 1,0 SiirinValt Vieskoff Trumppi
21:886 75-100-102 434.690 € L 19.08 2 2140/3 29,3a  5 c c   7,1 3,2 SiirinValt V.G.Voitto Trumppi

9

yht:9 2-2-0 21:9 2-2-0 30,0a 31,3 5.110 € 20:0 0-0-0 0 €

Suvelan Salama

9

30,0ake

31,3ke

5.110 €

4 v prt O Suivikas - Ol Koivisto S 12.02 21 2140/3 45,4 x kl c c   hyv 50,3 CountRomeo SuvelanSal Fiktus
Vindyn Liekki - Viesker Km 22.05 10 2100/5 36,0  2 c c   11,0 0,5 Huimari SuvelanSal MarkinAhti
pun orans - pun Ko 26.05 2 2100/2 39,3 x 1 c c   1,7* 1,0 SuvelanSal Varasuunni Proviisio
Team Koivisto, Jalasjärvi Ka 27.06 8 2080/3 35,5 x 5 c ȼ   5,8 10,4 Lottopotti VikunArvo Luraus
S 01.07 1 2120/1 31,3  2 c c   5,7 0,1 Sävel-Meri SuvelanSal Briima
Olavi Koivisto (B) Vil Koivisto S 30.07 1 2120/2 - x k c c   3,9* - Felisia Snapander Luraus
Yht:912 109-108-84 197.946 € Ol Koivisto Y 13.08 5 2100/1 32,0 x 1 c ȼ   3,8 0,1 SuvelanSal VikunArvo Sinisalama
21:8 2-2-0 4.510 € T 31.08 4 2140/4 31,3 x 5 c c   40,8 5,4 LuosalanTa Sarikan Taistelija