Käsiohjelma, 7.10.2023 16:00 Turku, Metsämäki

4. lähtö klo 17:30 Kylmäveriset Monte tasoitusajo 2100 m Wahlsten Kylmäveristen Mestaruus 2023 p. 35 000e, 20 m/ 65 000e, 40 m/ 110 000e. pt. 60 m. P. 5000 e. (5000-2500-1500-1000-500-500)

Ratanumero = 05

Edellinen lähtö   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Seuraava lähtö

1

yht:101 7-19-19 23:21 3-3-4 m29,9a m30,0 7.410 € 22:0 0-0-0 0 €

Tåga Prinsen* (SE)

2100:1

27,2ake

25,9ly

34.509 €

9 v mrn R Moe Svarten - Taru Ahola H 26.04 4 2140/4 m32,9 x 10 c c   63,8 8,7 Valssaus MontsanVip MaisteriJu
Gomnes Terna - Alm Viktor J Virolainen Pe 06.05 6 2040/1 38,7  3 c c   3,2 Valencia Franster TågaPrinse
Harm kelt - Harm kelt K Virolainen Ks 28.05 3 2080/3 m32,5  1 c c   9,4 1,6 TågaPrinse Eldson Franster
Virolainen Raul & Virolainen Kitta, Lohja K 16.06 10 2140/3 m-  hpl c c   30,6 - Demeter MaisteriJu VikingGel
( Raul Virolainen ) E Sarismala Tk 13.07 10 2100/7 m29,9a  4 c c   19,7 2,3 Noste VikingGel Kromaus
Pia-Maria Moilanen (A) R Virolainen Px 11.08 7 2040/1 32,1  4 c c   9,2 MyllynVili Felisia Tristari
Yht:252 24-23-27 91.330 € K Virolainen R 13.08 10 2140/1 m32,1  1 c c   9,8 0,6 TågaPrinse FasteVikin TypynTeho
23:61 4-5-4 16.250 € P-M Moilanen H 13.09 1 2160/2 m33,6  4 c c   26,0 6,2 Noste Suvimyrsky NevanLupau

2

yht:64 8-5-7 23:8 0-0-1 25,7a 28,7 1.120 € 22:8 0-1-1 28,3a 27,3 1.810 €

Riinan Kirma

2

25,7aly

27,3ke

25.235 €

9 v trt R Tuokkolan Touho - Ane Antti-Roiko F 30.7.2022 1 2160/3 m-  hll c c   32,9 - Runoneito Aaprahami Ato
Eleriina - Viesker E Holopainen F 05.06 8 2160/1 28,7  6 c c   78,4 2,7 Hymynvälke PatePollea Vapra
sin valk - sin H 21.06 3 2120/9 26,9a  5 c c   75,9 1,1 Camriina Hilding Noste
Talli Suitian Sisu, Siuntio O Koivunen H 12.07 6 2120/2 29,5  7 c c   92,1 8,8 Zelos Sävel-Meri TuurinTuli
( Petri Lindholm ) A Moilanen H 26.07 2 1620/2 25,7a  7 ȼ ȼ   9,0 1,0 Ruopas Hilding SissinSisu
Anna Hiltunen (B) I Korpi Lo 07.08 12 2120/4 29,8a  3 c c   11,3 0,7 TuurinTuli Posokka RiinanKirm
Yht:101 8-6-5 18.400 € Te Keskitalo L 24.08 9 2180/1 29,9  11 c c   45,9 7,3 Nils Myrskypoju AlmanNinet
23:35 3-2-2 6.110 € O Koivunen H 20.09 7 2140/5 31,0  10 c c   100,9 5,5 MieletönMe SavonSoker IsosalonIs

3

yht:138 6-6-19 23:22 2-2-2 28,5a m28,2 8.640 € 22:14 2-0-2 28,5a 28,5 4.120 €

Boheemi

3

28,1aly

25,0ly

32.000 €

11 v tprt R Tähen Tuuri - Sa Hautamäki Hr 23.06 1 2120/6 m29,7  1 c c   8,9 0,1 Boheemi JonninJout JilianLax
Bedellion - Turo Kj 10.07 3 2120/1 m31,7 x 4 c c   4,4 3,9 JonninJout AavanSuper Aaprahami
vaal pun harm - vaal pun Jo 22.07 1 2160/4 m32,5  6 c c   12,6 9,5 MäenEino Minskaus JilianLax
Ari Mäkinen, Seinäjoki T 25.07 3 2120/2 m29,3  2 c c   15,2 0,7 MaisteriJu Boheemi Runoneito
( Ari Mäkinen ) K 05.08 1 2120/5 m28,2 x 4 c c   34,7 2,2 Runoneito Noste JonninJout
Sara Hautamäki (A) Ari Mäkinen S 07.08 8 2100/7 28,5a x 6 c c   40,0 3,8 RallanRuht HallanPoik MittHjärta
Yht:250 27-21-28 72.370 € S 21.08 5 2140/6 28,5  9 c c   50,6 3,4 ViksunLilj HuimaHerma Tuiskuta
23:77 12-7-9 27.970 € H Huuskola H 13.09 1 2160/4 m35,0 x 6 c c   43,8 9,2 Noste Suvimyrsky NevanLupau

4

yht:154 7-12-8 23:20 2-2-0 31,8a m28,8 7.530 € 22:21 3-3-2 30,4a m27,6 11.510 €

Valssaus

4

28,3ake

m27,6ke

31.444 €

13 v prt R Valtraus - J Kaija K 19.05 5 2120/5 m30,8 x 6 c c   16,5 4,7 Tinderi PirttilänN MaisteriJu
Sinkkuri - Sinkun Vinkku Tk 26.05 3 2120/5 m31,9 x 5 c c   8,2 7,0 Suvimyrsky Vanjali Boheemi
kulta - musta K 16.06 10 2140/1 m- x k c c   10,3 - Demeter MaisteriJu VikingGel
Mäntylä Jaakko kuolinpesä, Marttila P-M Moilanen P 28.06 3 2660/1 m41,0 x 7 c c   30,1 32,9 Suvimyrsky Noste MoeTjalve
( Erkki Jänkälä ) E Ramírez F 07.07 2 2160/5 m32,5  5 c c   26,6 6,2 Noste MontsanVip Kromaus
Sanna Riikonen (A) Tk 13.07 10 2100/3 m-a  hll c c   53,8 - Noste VikingGel Kromaus
Yht:575 84-86-72 155.221 € T 25.07 3 2120/5 m35,0  8 c c   82,6 12,8 MaisteriJu Boheemi Runoneito
23:26 2-4-2 8.710 € J Kaija K 05.08 1 2120/9 m-  hll c ȼ   72,4 - Runoneito Noste JonninJout

5

yht:54 3-6-7 23:15 2-1-2 21,9a 25,0 14.300 € 22:23 0-4-1 28,3a 28,4 11.560 €

Luraus

5

21,9aly

25,0ke

33.790 €

6 v mksrt T Auraus - T Okkolin L 02.07 5 2140/1 24,9a  4 ȼ ȼ   31,8 0,7 Sirpsakka VirinVarpu RiksunTäht
Lumolin - Erikasson H 05.07 5 3120/5 27,7a  3 ȼ c   14,3 0,6 Sirpsakka LissunAssi Luraus
v pun sin hopea - sin v pun M 16.07 9 1609/1 21,9a  6 ȼ c   34,7 0,9 Lumi-Oosa Hulluduuna Hetviina
Oja-Nisula Anna & Iisakki, Kurikka H 19.07 5 2120/5 26,1  1 ȼ c   3,9* 1,6 Luraus ValleSaga MerenMaini
( Iisakki Oja-Nisula ) K 05.08 2 2140/2 hll ȼ c   4,9 - HelmiKevät Kukkarosuo Valkia
Liisa Nummi (bB) T 12.08 5 2100/1 25,0  5 ȼ ȼ   13,0 1,1 V.G.Voitto Zelos Pro
Yht:618 66-72-97 229.074 € J 26.08 10 2640/1 27,4a  9 ȼ c   19,0 2,9 LakanLeija Sirpsakka Disain
23:37 3-4-6 18.330 € Ku 05.09 7 2100/1 27,5  2 c c   3,7 0,5 HyypänLilj Luraus PirttilänO

6

yht:108 13-11-11 23:34 6-5-4 28,6a m29,0 18.795 € 22:10 0-0-0 30,4a 30,0 600 €

Suvimyrsky Ram

6

28,6ake

28,3ke

38.525 €

10 v vprt R Tuokkolan Touho - S Visuri P 28.06 3 2640/2 m29,3  1 c c   10,3 0,4 Suvimyrsky Noste MoeTjalve
Suvineito - Turo T 25.07 3 2120/6 m31,8 x 6 c c   6,9 6,0 MaisteriJu Boheemi Runoneito
pun musta - pun K 05.08 1 2120/3 m-  hll c c   11,7 - Runoneito Noste JonninJout
Ruusunen Pekka & Visuri Susanna, Huittinen P Ruusunen Pt 13.08 6 2120/1 31,9 x 2 c c   1,7 YpäjäLuots Suvimyrsky Kretonki
S Visuri Km 20.08 9 2140/1 m30,6 x 2 c c   2,6* 0,0 KevininTäh Suvimyrsky Tähti-Kulk
Susanna Visuri (A) P Ruusunen Tk 25.08 10 2160/2 hll c c   7,2 - Kopsu H.V.Tokka FarssinLoh
Yht:792 70-89-93 152.146 € S Visuri H 13.09 1 2140/2 m31,6  2 c c   15,1 0,1 Noste Suvimyrsky NevanLupau
23:41 6-8-5 21.200 € P Ruusunen P 01.10 5 2160/1 31,8 x 10 c c   47,1 9,4 Senikki Taksomykke IsosalonSe

7

yht:99 10-15-7 23:20 1-0-0 28,1a 27,9 1.150 € 22:12 1-1-1 27,0a 4.860 €

Kevinin Tähti

7

26,3ake

26,9ke

32.970 €

9 v prt R Liising - Han Hietanen Hj 11.06 5 2100/2 hpl ȼ ȼ   20,0 - Kotirannan HelkanUrho MittHjärta
Neiti Suvitähti - Vokker Sa Hautamäki Kn 17.06 2 2100/1 m35,4  hlo2 c c   2,9 0,0 GuliMajor LarvanPram KevininTäh
musta valk - musta P 28.06 3 2660/3 m-  hpl c c   15,4 - Suvimyrsky Noste MoeTjalve
Pesiskimppa, Tampere Han Hietanen Lp 16.07 8 2120/1 hpl ȼ ȼ   12,3 - VilleKalle Ksar HelunKuva
( Hannu Hietanen ) H Perkiö T 25.07 3 2120/3 m31,6 x 5 c c   38,7 5,5 MaisteriJu Boheemi Runoneito
Heli Perkiö (A) Han Hietanen Y 29.07 6 2600/1 27,9  6 c c   51,3 5,4 VilleKalle Nyland I.P.Vapari
Yht:1001 124-130-103 241.917 € H Perkiö Km 20.08 9 2160/1 m29,7 x 1 c c   6,8 0,0 KevininTäh Suvimyrsky Tähti-Kulk
23:29 6-2-2 13.950 € H 13.09 1 2160/1 m-  hpl c c   14,9 - Noste Suvimyrsky NevanLupau

8

yht:108 2-7-8 23:6 0-0-0 30,6 200 € 22:6 0-0-0 30,0a 29,6 400 €

Millikka

8

28,2ake

27,8ke

19.265 €

13 v rt T Joihuri - A Moilanen H 29.1.2022 6 2120/11 30,1  13 c c   110,3 4,5 Tähtiviile Siriliisi RehtorinSa
Milia - Kihin Hiski A Laaksonen L 10.2.2022 4 2140/8 30,0a  9 c c   118,4 4,4 Hetku Hilding UskoEevert
pun valk - valk A Moilanen H 16.2.2022 5 2120/1 31,1a  8 c c   23,4 4,9 Hilding UskoEevert Ekosalama
Mila Kempas, Tuusula K Rosimo F 03.02 7 2140/1 31,8  11 c c   109,9 3,4 SiirinFars Tohtori Suvionni
( Pertti Puikkonen ) P Puikkonen H 05.04 8 2140/3 30,6  10 c c   87,7 5,7 Laksiina Ohitella Hollaus
Elina Leinonen (B) K 09.04 6 2120/2 31,6 x 12 c c   122,0 8,2 Metsärinte TutunTiltu Hipassi
Yht:214 19-23-21 59.280 € Tk 03.09 4 2120/3 31,7 x 11 c c   80,0 11,0 IsosalonIs Noste DaltonBuug
23:69 9-7-7 22.530 € Anna Hiltunen H 13.09 1 2140/1 m35,1  5 c c   55,2 7,7 Noste Suvimyrsky NevanLupau

9

yht:107 20-10-8 23:16 1-0-2 24,5a 26,6 2.070 € 22:11 0-0-3 24,5a 25,0 2.035 €

Mustamani

2120:1

22,6aly

24,9ke

61.014 €

11 v mvkk R Humeeti - A Moilanen H 03.05 3 2120/5 26,2a  hlo3 ȼ ȼ   14,8 0,5 Vonkari RannanPomo Viesmanni
Lantin Lento - Hilurin Lento Vil Koivisto S 12.05 8 2100/1 27,2  12 c c   20,7 3,1 EllinSisu LakanLeija HaukeliExp
kelt musta - kelt musta A Moilanen H 17.05 8 2120/9 24,5a  5 ȼ ȼ   47,6 1,6 Vonkari HissunFeen KuuselanWi
Talli Raharenki, Hämeenkyrö O Koivunen Tk 02.06 8 2120/1 26,6  8 ȼ ȼ   26,9 1,3 Morison Sheikki HaukeliExp
( Tero Silvas ) A Moilanen K 17.06 12 1600/5 24,8a  3 c c   5,4 0,5 Mitori MatteusKev Mustamani
Elina Pakkanen (B) L 01.07 10 2140/10 -a  k c c   52,3 - Vonkari Viesmanni Mitori
Yht:382 53-56-44 147.124 € Ki Åkerlund Pt 22.07 5 2160/3 28,6  1 c c   0,1 Mustamani YpäjäLuots H.V.Tokka
23:72 15-11-9 34.111 € H 27.09 6 1620/4 -a x k c c   25,3 - Disain Villieläin HurmanVies

10

yht:44 10-9-2 23:14 3-0-2 24,8a 23,7 19.796 € 22:0 0-0-0 0 €

Tangen Ove* (NO)

2

20,1aly

23,7ly

85.678 €

5 v rn R Lome Kongen - U Ohlsson Bs 20.12 2 2140/4 28,7a  7       3,1 -
Tangen Vilja - Moe Odin R Skoglund Bs 26.03 5 1640/7 27,1a  7       21,8 -
musta pun - musta Ös 10.06 6 1640/4 23,7  6       44,1 -
Team Tangen Ove, Ylöjärvi S Edin Hm 02.07 10 2160/6 26,3  8       26,7 -
( Antti Veteläinen ) U Ohlsson 03.08 3 1640/5 26,1a  7       2,4 -
Jenni Kaija (eA) S Raitala H 27.09 6 1620/9 24,8a  4 c c   7,5 0,8 Disain Villieläin HurmanVies
Yht:783 182-118-82 379.249 €        
23:48 8-3-2 23.040 €        

11

yht:93 22-14-7 23:7 0-1-0 m29,0 1.810 € 22:14 4-1-2 m27,5 8.000 €

Vanjali

3

m24,8aly

m27,5ke

48.030 €

15 v vrt R Liising - L Lanki T 15.11 1 2180/1 m33,1 x 3 c c   11,8 8,6 VikingGel TågaPrinse Vanjali
Vivekka - Tähti-Vokker Tk 26.11 3 2180/1 m30,6  8 c c   12,8 6,8 TypynTeho Luraus Angeliina
musta kelt valk - musta kelt H 15.03 10 2180/1 m30,8  9 c c   35,2 4,1 PirttilänN Ekosalama Suvimyrsky
JT Trotting OU, Viro Tk 25.03 4 2160/1 m30,4  7 c c   37,2 3,2 SjöKongen Valssaus Kromaus
( Jelena Tsezaks ) H 26.04 4 2140/3 m29,6 x 5 c c   62,7 1,7 Valssaus MontsanVip MaisteriJu
Liisa Lanki (B) K 19.05 5 2120/1 m31,0 x 7 c c   27,1 5,0 Tinderi PirttilänN MaisteriJu
Yht:257 24-26-23 50.532 € Tk 26.05 3 2120/1 m29,0  2 c c   10,1 0,7 Suvimyrsky Vanjali Boheemi
23:24 0-1-0 2.110 € M 12.06 1 2120/2 m-  hll c c   10,8 - Tinderi Jättipotti Runoneito

12

yht:141 17-21-20 23:15 2-2-3 22,6a m26,3 17.520 € 22:11 3-1-0 24,8a m27,9 12.250 €

Runoneito

2140:1

22,6aly

25,2ke

82.800 €

12 v vprt T Ramiini - N Korpikoski L 30.06 3 2640/2 m31,6a  3 c c   8,1 8,2 MoeTjalve MaisteriJu Runoneito
Venlatar - Rallaus J Utala H 05.07 5 3120/8 28,6a  8 c c   16,1 3,2 Sirpsakka LissunAssi Luraus
sin hopea - sin I Nurmonen M 15.07 13 1609/9 22,6a  5 c c   66,7 2,5 KuuselanWi Rantanieme HarjujenRo
Mia Liipola, Lahti M Fors T 25.07 3 2140/4 m28,6  3 c c   30,2 0,8 MaisteriJu Boheemi Runoneito
( Mia Liipola ) K 05.08 1 2140/3 m26,3  1 c c   28,2 0,0 Runoneito Noste JonninJout
Maija Fors (A) J Utala H 23.08 3 3140/2 28,5  2 c c   22,0 0,6 Vauhtis Runoneito I.P.Vapari
Yht:649 72-63-91 216.493 € H 13.09 8 2140/5 26,4  4 c c   21,2 0,4 SuvenSamet Hulluduuna TutunImpi
23:60 8-8-8 31.850 € I Nurmonen La 23.09 7 2600/3 28,2a  4 c c   31,2 1,3 Lumi-Oosa SuvenSamet Sirpsakka

13

yht:139 16-17-18 23:19 1-1-4 27,1a 24,8 6.420 € 22:26 2-6-3 22,9a 25,6 16.140 €

Kromaus

2

22,9aly

24,8ke

69.700 €

13 v prt R Valtraus - J Jalonen H 06.05 10 3140/6 26,5  5 c c   57,0 3,5 Lumettaja SuvelanRin IssakanVal
E. Kristall - Kihin-Muisto P 19.05 4 2120/3 25,8  1 c c   10,2 0,3 Kromaus TangenTöff Julmin
sin valk orans - sin M Fors Tk 26.05 3 2140/1 m-  hpl c c   1,8* - Suvimyrsky Vanjali Boheemi
Juha Jalonen, Salo J Jalonen H 07.06 4 2140/8 24,8  6 c c   64,6 3,9 KuuselanWi Core Vieskoff
( Juha Jalonen ) R 18.06 8 2100/3 26,8  4 c c   17,0 4,4 Vixeli Viisori PyörylänPa
Miisa Pulkkanen (A) M Fors F 07.07 2 2180/1 m31,2  3 c c   6,4 5,3 Noste MontsanVip Kromaus
Yht:291 46-41-39 133.193 € Tk 13.07 10 2100/2 m29,2a  3 c c   3,4 0,9 Noste VikingGel Kromaus
23:89 16-19-13 60.938 € M Kullberg K 05.08 1 2140/2 m-  hpl c c   51,8 - Runoneito Noste JonninJout

14

yht:142 14-11-22 23:35 3-3-2 24,0a 25,0 11.985 € 22:15 0-0-1 25,7a 26,5 1.860 €

Ypäjä Luotsi

3

22,2aly

24,2ke

92.055 €

9 v prt R Taikuri - E Holopainen F 31.07 6 2140/1 26,2a  5 c c   19,1 4,5 Viisori Viesmanni KorvenLiid
Sailori - Pysteri S Raitala T 12.08 8 2100/2 25,3a  8 c c   34,4 2,8 Core SuvelanRin Viisori
sin valk - sin Jo Miettinen Pt 13.08 6 2160/1 29,4  1 c c   1,7 YpäjäLuots Suvimyrsky Kretonki
Grafihorsey Oy & Markun Talli, Pori-Seinäjoki Ha Torvinen S 21.08 10 2100/6 26,9  4 c c   11,7 0,8 HurmanVies Aatsi PrinsC.K.
( Jouni Miettinen ) O Koivunen H 02.09 3 3140/6 hpl c c   34,0 - VirinUrho HissunTurb PrinsC.K.
Anette Antti-Roiko (A) E Holopainen H 13.09 5 2120/5 27,3a  6 c c   23,0 1,8 Viisori Sipisee Vieskoff
Yht:530 37-71-58 165.708 € F 16.09 5 2160/2 26,0  10 c c   158,5 3,3 ParvelanRe Pro Ksar
23:97 9-15-9 41.802 € P 22.09 5 2100/5 26,3a  6 c c   51,9 1,3 Vieskoff Varjonova Viesmanni

15

yht:82 13-10-11 23:7 0-0-0 27,6a 27,0 0 € 22:21 1-0-4 23,6a 25,8 16.000 €

Lily

4

23,6aly

25,1ke

66.220 €

10 v rt T Sipori - Mi Huttunen F 30.7.2022 9 2100/12 25,2a  9 c c   216,9 2,1 Hetviina LakanLeija CiiranTäht
Tutun Tyttö - Jänkä-Jussi F 31.7.2022 4 1609/9 24,0a  8 c c   113,6 1,1 Hulluduuna N.P.Liitot LakanLeija
pun - valk musta F 31.7.2022 10 3100/6 29,1a  9 ȼ ȼ   130,6 5,7 SuvenSamet LiisanTuli LakanLeija
Kankainen Seppo & Önne, Hämeenlinna S 01.06 6 2600/10 31,5a  12 c c   94,1 13,7 VirinVarpu SuvenSamet Humu-Liisa
( Seppo Kankainen ) T 09.06 3 2100/4 27,0  6 c c   91,6 1,2 Julmin YpäjäLuots EnonVilppi
Taru Ahola (A) R 18.06 8 2100/2 29,1  6 c c   28,7 9,4 Vixeli Viisori PyörylänPa
Yht:556 45-64-48 94.926 € H 09.08 8 2140/1 27,7  7 c c   33,6 4,6 Ysikymppi MyllynVili Viesmanni
23:30 1-2-3 3.560 € P 22.09 5 2100/7 27,6a  10 ȼ ȼ   27,3 3,9 Vieskoff Varjonova Viesmanni

16

yht:146 18-15-21 23:30 2-2-6 23,7a 24,3 20.358 € 22:0 0-0-0 0 €

Moe Tjalve* (NO)

2160:1

23,0aly

23,8ke

136.442 €

10 v rn O Voje Faks - J Utala T 09.06 3 2120/2 26,0  4 ȼ c   5,5 0,8 Julmin YpäjäLuots EnonVilppi
Moe Menja - Mörtvedt Jerkeld J 19.06 2 1640/7 23,7a x 6 ȼ c J 7,5 1,8 Vappuäijä HissunTurb Humiro
pun musta valk - musta L Nummi P 28.06 3 2700/2 m27,5  3 c c   3,3 0,5 Suvimyrsky Noste MoeTjalve
Mokkis Team, Hollola kk L 30.06 3 2640/6 m28,5a  1 c c   3,4 3,8 MoeTjalve MaisteriJu Runoneito
( Susanna Packalén ) J Utala Lo 29.07 5 2140/3 26,1 x 2 c c   2,6* 0,6 MaisteriJu MoeTjalve AdvenTure
Heta Huuskola (A) K 06.08 12 2120/5 25,1  hlo7 c c   52,8 3,3 HissunTurb SuvelanRin Vieskoff
Yht:220 19-21-20 44.883 € J 25.08 8 2140/6 26,7a x 7 c c   52,2 4,7 ParvelanRe Aatsi UljasSuoma
23:83 9-10-6 21.705 € H 02.09 3 3160/4 26,3  4 c c   22,8 1,2 VirinUrho HissunTurb PrinsC.K.