Lähtölistat, 31.8.2013 15:00 Turku, Metsämäki

Ravipäivän lähdöt:

Lähtö (sarja) Matka Tasoitukset Palkinto Palk. summa Lisätiedot
1. lähtö (4) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 25 000 e. 1 500 € 3 300 €
2. lähtö (8) ryhmäajo lv 2100 m: enintään 3500 e. 1 500 € 3 300 € Duo-1
3. lähtö (11) ryhmäajo kv 2100 m: enintään 100 000 e. 2 000 € 4 000 € Duo-2
4. lähtö (2) ryhmäajo lv 1609 m: enintään 80 000 e. 2 000 € 4 400 €
5. lähtö (13) ryhmäajo kv 2100 m: 10 000 € 22 000 € Toto75-1
6. lähtö (5) tasoitusajo lv 2100 m: p. 17 500 e + 20 m/ 37 500 e. 6 000 € 14 400 € Toto75-2
7. lähtö (7) ryhmäajo lv 2100 m: 10 000 € 22 000 € Toto75-3
8. lähtö (12) ryhmäajo kv 2100 m: 10 000 € 22 000 € Toto75-4
9. lähtö (3) ryhmäajo lv 2100 m: 10 000 € 22 000 € Toto4-1 Toto75-5 Troikka
10. lähtö (1) ryhmäajo lv 2100 m: 12 000 € 26 400 € Toto4-2 Toto75-6
11. lähtö (9) ryhmäajo kv 2100 m: 40 000 € 79 000 € Toto4-3 Toto75-7 Troikka
12. lähtö (6) tasoitusajo lv 3100 m: p. 7000 e + 20 m/ 7000 e. enintään 42 000 e 2 000 € 4 800 € Toto4-4 Troikka
1. ponilähtö (31) tasoitusajo p 1100 m: p. 2.42.5 + 20 m/ 3,0 s 100 € 200 €
  Yht. 227 800 €  

Lähdön hevoset ja ohjastajat:

1. lähtö klo 15:08 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Zoo Jatar -lähtö enintään 25 000 e. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Flash Of Genius  /  Janne Ulmas 2100: 1 13,5aly 17,1ke 19 304 €
2 Maddie Layne  /  Janne Forsman 2100: 2 15,2aly 17,8ke 17 840 €
3 Will Amirall  /  Sami Sandberg 2100: 3 14,4aly 16,1ke 19 300 €
4 Briso Isadora  /  Mika Forss 2100: 4 14,0ake 15,5ke 37 555 €
5 Ultimate Dream  /  Juha Utala 2100: 5 15,1ake 15,9pi 29 123 €
6 Meadow Match  /  Harri Koivunen 2100: 6 12,6aly 14,6ly 46 935 €
7 Golda Matador  /  Tommi Kylliäinen 2100: 7 12,4aly 15,5ke 36 830 €
8 Nilla Sisu  /  Risto Airaksinen 2100: 8 14,2aly 14,3ly 24 755 €
9 Greenhill's Lady  /  Hannu Rinne 2100: 9 13,3aly 14,3ke 24 027 €
10 Married Man  /  Ari Moilanen 2100: 10 13,8aly 15,3ke 24 250 €
11 Nembo Degli Dei  /  Emma Väre 2100: 11 12,9aly 16,4ke 24 371 €
12 Peakhill's Max  /  Anssi Nurminen 2100: 12 13,9aly 16,3ke 23 010 €
2. lähtö klo 15:28 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Karhu -lähtö enintään 3500 e. Etus. ensisij. 3-5-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 1500 e. (1500-750-450-300-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Jamie Ray  /  Seppo Markkula 2100: 1 14,5ake 14,2ke 28 380 €
2 Lovely Dart  /  Tapio Perttunen 2100: 2 14,3ake 15,6ke 25 142 €
3 Sahara Forever  /  Harri Koivunen 2100: 3 13,8ake 16,4kp 14 820 €
4 Exdell  /  Mika Forss 2100: 4 12,3aly 15,9ke 31 695 €
5 Give Me Money  /  Arna Ruohomäki 2100: 5 16,3ake 18,2ke 5 840 €
6 Victor Neo  /  Anssi Nurminen 2100: 6 16,7ake 17,4ke 3 310 €
7 Magical Hannah  /  Juha Utala 2100: 7 12,9aly 15,6ke 19 760 €
8 Stone Capes Liz  /  Jorma Luhanko 2100: 8 12,8aly 14,5ke 49 855 €
9 Lucky Atlas  /  Hannu Hietanen 2100: 9 16,1ake 18,6ke 6 310 €
10 Fakir Victory  /  Tuomas Korvenoja 2100: 10 14,0ake 15,3ke 86 785 €
11 Åsne Hornline  /  Kauko Ketola 2100: 11 16,3aly 18,1ke 3 351 €
12 Superiore  /  Olli Koivunen 2100: 12 15,1aly 16,3ke 10 270 €
3. lähtö klo 15:51 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Porin Kuninkuusravit 2014 -lähtö enintään 100 000 e. Etus. Suom. synt. P. 2000 e. (2000-1000-600-400)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Poppuli  /  Ari Moilanen 2100: 1 22,0aly 24,3ke 74 300 €
2 Aino-Ilona  /  Hannu Hietanen 2100: 2 22,5aly 24,0ke 101 010 €
3 Hurja-Ero  /  Jari Nylund 2100: 3 22,0aly 23,0ke 98 095 €
4 A.T. Visku  /  Arto Hammar 2100: 4 20,9aly 22,7ke 200 850 €
5 Metkutus  /  Juha-Matti Paavola 2100: 5 20,5aly 23,6ly 221 449 €
6 Sekottaja  /  Seppo Markkula 2100: 6 22,5aly 24,1ke 128 315 €
7 Yllin Kyllin  /  Teemu Okkolin 2100: 7 21,5aly 24,9ke 140 410 €
8 Tixa  /  Kari Venäläinen 2100: 8 22,8aly m26,5ke 114 430 €
4. lähtö klo 16:08 Lämminveriset ryhmäajo 1609 m Varsinais-Suomen Hevosjalostusliitto -lähtö enintään 80 000 e. P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Gustav Car  /  Peter Lindroos 1609: 1 13,3ake 15,2ke 77 006 €
2 Gany du Ling  /  Toni Nieminen 1609: 2 12,8aly 15,3ke 62 308 €
3 Vincent Van Kemp  /  Tommi Kylliäinen 1609: 3 12,3aly 14,5ke 78 953 €
4 William Step  /  Olli Koivunen 1609: 4 13,2aly 15,9ke 53 180 €
5 Tilde Småbo  /  Akseli Lahtinen 1609: 5 12,9aly 14,6ke 73 745 €
6 President*  /  Roberto Vecchione 1609: 6 11,5aly 79 519 €
7 Kingcobra  /  Mika Forss 1609: 7 12,4aly 16,1kp 69 220 €
8 Mr Exquisite  /  Tapio Perttunen 1609: 8 11,1aly 13,1ly 156 096 €
9 Westcoast Lord  /  Hannu Torvinen 1609: 9 12,6aly 15,8ke 63 896 €
10 Thomson Hoss  /  Harri Koivunen 1609: 10 12,7aly 15,2ly 74 541 €
11 Super Frido  /  Markku Nieminen 1609: 11 10,7aly 15,2ke 173 900 €
12 Asante  /  Antti Teivainen 1609: 12 11,6aly 14,2ke 152 205 €
5. lähtö klo 16:32 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Viking Line -lähtö, Kyvyt Esiin -divisioonafinaali P. 10 000 e. (10000-5000-3000-2000-1000-1000) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Iinan Missi  /  Juhani Harmoinen 2100: 1 27,0ake 28,0ke 20 470 €
2 Veeran Linkki  /  Hannu Torvinen 2100: 2 26,0ake 25,8ke 28 680 €
3 Diporex  /  Antti Teivainen 2100: 3 22,3aly 24,6ke 91 790 €
4 I.P. Sankari  /  Teemu Okkolin 2100: 4 24,3aly 25,5ke 44 605 €
5 Viinun Tuuri  /  Esa Holopainen 2100: 5 23,8aly 24,8ly 61 190 €
6 Rallimus  /  Pertti Puikkonen 2100: 6 25,4ake 27,3ke 16 400 €
7 Välkyn Tuisku  /  Pekka Vehviläinen 2100: 7 21,2aly 23,9ly 130 810 €
8 Räjähdys  /  Tero E Mäenpää 2100: 8 26,3aly 28,1ke 23 715 €
9 I.P. Pippuri  /  Harri Koivunen 2100: 9 23,7aly 25,3ke 48 165 €
10 Kiida Palma  /  Ari Moilanen 2100: 10 26,1aly 27,3ke 17 890 €
11 V.G. Vipori  /  Jouko Tarvainen 2100: 11 21,8aly 24,9ke 73 485 €
12 Samurai Rok  /  Niko Jokela 2100: 12 24,6aly 27,1ke 24 554 €
6. lähtö klo 16:58 Lämminveriset tasoitusajo 2100 m Finn-Tack -lähtö p. 17 500 e + 20 m/ 37 500 e. Tammalähtö pt. 40 m. P. 6000 e. (6000-3000-1800-1200-600-600) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Girl's Hope  /  Arto Hammar 2100: 1 m13,1aly m15,0ke 23 538 €
2 Super Rainbow  /  Kai Kulhoranta 2100: 2 13,9aly 15,0ke 15 490 €
3 Callela Topclass  /  Seppo Markkula 2100: 3 13,2aly 12,9ly 25 180 €
4 Born For Speed*  /  Juha Utala 2100: 4 13,5aly 15,2ke 22 600 €
5 Absolut Newport*  /  Risto Airaksinen 2100: 5 11,3aly 12,8ly 149 673 €
6 Linda Wind  /  Teemu Okkolin 2100: 6 13,8aly 14,7ke 25 650 €
7 Absolute Ruler  /  Antti Teivainen 2100: 7 12,5aly 15,2ke 33 680 €
8 Cabernet  /  Olli Koivunen 2100: 8 13,7aly 16,0ke 31 575 €
9 Emily Felix  /  Mika Taittonen 2100: 9 14,8ake 15,3ke 16 120 €
10 Millstone's Lissom  /  Mika Forss 2100: 10 11,9aly 14,7ke 66 045 €
11 Chantal De Veluwe  /  Tommi Kylliäinen 2100: 11 13,6aly 15,2ke 25 550 €
12 Moonlight Cloud  /  Jani Ruotsalainen 2120: 1 12,6aly 13,5ke 80 650 €
13 Like A Star  /  Ari Moilanen 2120: 2 13,6aly 15,0ke 34 420 €
14 Jaqueline Mon Ami  /  Timo Leivo 2120: 3 13,1ake 13,9ke 84 585 €
15 Oudry dei Veltri*  /  Roberto Vecchione 2140: 1 12,4aly 13,5ke 164 307 €
16 Amber Diablo  /  Tapio Perttunen 2140: 2 11,8aly 13,8ly 118 274 €
7. lähtö klo 17:16 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Rautanet -lähtö, Kyvyt Esiin -divisioonafinaali P. 10 000 e. (10000-5000-3000-2000-1000-1000) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Son Of Ocean  /  Juha-Matti Paavola 2100: 1 15,4aly 16,9ke 7 925 €
2 Enrico La Renta  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 2 12,6aly 16,6ke 32 530 €
3 Anya Von Bentz  /  Anssi Nurminen 2100: 3 14,9ake 20,6ke 23 410 €
4 Elite Of Vice  /  Timo Toiviainen 2100: 4 14,6aly m15,7ke 46 550 €
5 Club Nord Royal  /  Tapio Perttunen 2100: 5 13,1aly 13,8ly 38 731 €
6 Marlene Trick  /  Iikka Nurmonen 2100: 6 15,1ake 16,8ke 12 155 €
7 Benon Prince*  /  Ari Moilanen 2100: 7 13,8aly 18,3ke 8 030 €
8 Make Me Money  /  Harri Koivunen 2100: 8 15,0ake 18,9ke 15 360 €
9 R.R. My Press  /  Seppo Markkula 2100: 9 14,7ake 17,1ke 8 660 €
10 Malabar Kroisos  /  Kimmo Kalliola 2100: 10 14,3aly 18,6ke 11 910 €
11 Arison  /  Hannu Hietanen 2100: 11 14,3aly 18,9ke 10 825 €
12 Löten's Nobody  /  Mika Forss 2100: 12 14,0aly 16,4kp 17 355 €
8. lähtö klo 17:36 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Avoin John Deere -lähtö, Kohti kultaa -divisioonafinaali P. 10 000 e. (10000-5000-3000-2000-1000-1000) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tosi-Jänkä  /  Juha-Matti Paavola 2100: 1 22,2aly 24,6ke 77 020 €
2 Topper  /  Terho Rautiainen 2100: 2 22,9aly 24,3ke 135 935 €
3 Hiskin Muisto  /  Esa Holopainen 2100: 3 23,8ake 24,1ke 81 375 €
4 Valvi  /  Ilkka Korpi 2100: 4 23,1aly 25,3ke 44 906 €
5 Kemun Tutu  /  Harri Koivunen 2100: 5 23,2aly 24,0ke 80 365 €
6 Lumi-Hessu  /  Ari Moilanen 2100: 6 22,0aly 23,4ke 75 620 €
7 Vilkkaan Virke  /  Teemu Okkolin 2100: 7 22,4aly 25,3ke 67 185 €
8 Edla  /  Toni Törmänen 2100: 8 24,1aly 24,6ke 53 100 €
9 Virin Santeri  /  Timo Toiviainen 2100: 9 24,9ake 25,8ke 46 360 €
10 Vislakka  /  Mika Forss 2100: 10 22,0aly 24,5kp 98 020 €
11 Vauhti-Mona  /  Antti Teivainen 2100: 11 23,3aly 24,6ly 39 310 €
12 Piispalan Santeri  /  Jani Ruotsalainen 2100: 12 21,4aly 23,1ke 71 445 €
9. lähtö klo 17:59 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Port Of Turku -lähtö, Kohti kultaa -divisioonafinaali P. 10 000 e. (10000-5000-3000-2000-1000-1000) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Volume Hoss  /  Niko Jokela 2100: 1 13,0aly 14,6ke 61 855 €
2 Abandon Fire  /  Tommi Kylliäinen 2100: 2 13,6aly 16,0ke 33 765 €
3 San Marino Wood  /  Harri Koivunen 2100: 3 13,5aly 14,5ke 46 375 €
4 Amazing Sunrise  /  Iikka Nurmonen 2100: 4 12,5aly 15,5ke 58 565 €
5 Bret Boko  /  Ari Moilanen 2100: 5 10,3aly 14,7pi 518 530 €
6 Robin Maguire  /  Seppo Markkula 2100: 6 12,7aly 15,9ke 62 200 €
7 Sahara Flygirl  /  Juhani Tapani 2100: 7 12,5aly 14,4ke 54 370 €
8 Green Pepper  /  Jani Ruotsalainen 2100: 8 11,8aly 13,8ly 101 005 €
9 Orderly  /  Hannu Hietanen 2100: 9 12,8aly 13,5ke 137 715 €
10 Rim Bay Gabriel  /  Risto Airaksinen 2100: 10 13,4ake 13,9ke 44 385 €
11 Caesar De Veluwe  /  Janne Soronen 2100: 11 11,9aly 14,0ly 123 068 €
12 Southwind Tequila  /  Kari Venäläinen 2100: 12 12,6aly 13,4ly 50 203 €
10. lähtö klo 18:21 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m 5-v. Lähitapiola 5-vuotispalkinto P. 12 000 e. (12000-6000-3600-2400-1200-1200) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Westcoast Spider  /  Harri Koivunen 2100: 1 12,3aly 13,5ke 90 810 €
2 Buck Boko  /  Markku Nieminen 2100: 2 12,4ake 13,4pi 235 384 €
3 Simb Lex Luthor*  /  Tapani Salojensaari 2100: 3 11,9aly 14,7ly 36 654 €
4 Alien Lady*  /  Tuomas Korvenoja 2100: 4 11,5aly 16,9kp 160 393 €
5 Liquorice Pipe  /  Antti Teivainen 2100: 5 12,1aly 14,6kp 280 575 €
6 BWT Typhoon  /  Liisa Nummi 2100: 6 11,6aly 15,6ke 45 018 €
7 Westcoast Pirate  /  Mika Forss 2100: 7 11,6aly 15,0ke 73 830 €
8 Classical Duo  /  Hannu-Pekka Korpi 2100: 8 11,5aly m14,6ke 124 614 €
9 Big Sky Hurricane  /  Ari Moilanen 2100: 9 9,2aly 14,6ly 201 959 €
10 Orsia*  /  Roberto Vecchione 2100: 10 10,6aly 15,3kp 387 138 €
11 Inverigo  /  Tommi Kylliäinen 2100: 11 12,7aly 16,3ke 82 565 €
12 Air Gunner  /  Kari Rosimo 2100: 12 10,6aly 11,6ly 225 555 €
11. lähtö klo 18:48 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m Avoin Pohjoismaiden mestaruus P. 40 000 e. (40000-18000-10000-5000-3000-3000) Toto75
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Franko  /  Antti Teivainen 2100: 1 20,6aly 21,7ke 187 820 €
2 Pihlajan Aaroni  /  Akseli Lahtinen 2100: 2 20,3aly 23,0ke 302 349 €
3 Hullumies  /  Seppo Sarkola 2100: 3 19,6aly 22,5ke 295 605 €
4 Rokne Eld*  /  Svein Ove Wassberg 2100: 4 20,1aly 21,8ly 177 040 €
5 Virijori  /  Tero E Mäenpää 2100: 5 20,4aly 22,1ke 249 735 €
6 Pulun Pilke  /  Mika Forss 2100: 6 21,7aly 22,7ke 121 582 €
7 Marimin  /  Arto Hammar 2100: 7 21,7aly 23,3ke 362 905 €
8 Wik Stjernen*  /  Gunnar Austevoll 2100: 8 21,0aly 23,6ke 367 109 €
9 Erikasson  /  Harri Koivunen 2100: 9 20,2aly 23,0ke 560 064 €
10 Boker  /  Esa Holopainen 2100: 10 21,0aly 21,4ke 332 300 €
11 Särpefanten*  /  Jan Roar Mjölneröd 2100: 11 21,0aly 22,7ly 373 043 €
12 Köppinen  /  Kari Rosimo 2100: 12 20,4aly 22,3ke 702 653 €
12. lähtö klo 19:14 Lämminveriset tasoitusajo 3100 m Kiss My Turku -lähtö p. 7000 e + 20 m/ 7000 e. enintään 42 000 e P. 2000 e. (2000-1000-600-400-200-200)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Un Euro  /  Risto Väre 3100: 1 14,8ake 15,8pi 40 218 €
2 Figaro Sund*  /  Kari Rosimo 3100: 2 14,5aly 18,3ke 7 370 €
3 Center Careliano  /  Peter Lindroos 3100: 3 15,7aly 16,9ke 6 970 €
4 Caerbannog  /  Olli Koivunen 3100: 4 12,1aly 14,8ly 27 300 €
5 Callela Colibri*  /  Mika Forss 3100: 5 10,7aly 13,5ke 84 672 €
6 Excellent Flash  /  Esa Holopainen 3100: 6 13,9aly 16,3ke 15 190 €
7 Vejby Bill*  /  Hannu Torvinen 3120: 1 15,9aly 16,8ke 9 836 €
8 Baltic Blend  /  Arto Hammar 3120: 2 14,6aly 17,2ke 12 720 €
9 Wessman  /  Hannu Kamppuri 3120: 3 15,3ake 16,3ke 11 565 €
10 Under My Skirt  /  Ilkka Korpi 3120: 4 14,6ake 14,6ly 15 735 €
11 Tophill's Emil  /  Hannu Hietanen 3120: 5 15,2aly 13,8ly 13 750 €
12 Barbera  /  Harri Koivunen 3120: 6 14,7ake 17,9pi 17 355 €
13 Grant Bukefalos  /  Mikko Jokiaho 3120: 7 14,6aly m16,6ke 12 622 €
14 Monsieur Cannibale  /  Antti Teivainen 3120: 8 13,5aly m15,5ke 31 685 €
15 Victory Reward*  /  Seppo Markkula 3120: 9 14,0aly 15,2ly 14 999 €
16 Corleone Shark  /  Ari Moilanen 3120: 10 13,9ake 13,8pi 62 101 €
1. ponilähtö klo 14:30 A-Ponit tasoitusajo 1100 m Siivouspalvelu Puhto -lähtö p. 2.42.5 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Rokki  /  Katariina Leino 1100: 1 3.09,3aly 2.49,4ke 461 €
2 V.G. Roosa  /  Ronja Salo 1100: 2 2.39,9aly 2.39,7ly 1 593 €
3 Nordanåkers Maxos  /  Lotta Lind 1120: 1 2.50,2aly 2.41,6ke 784 €
4 Isol  /  Sanna Kumanto 1120: 2 2.45,7aly 2.40,3ke 844 €
5 Rindi II  /  Sonja Ikonen 1120: 3 2.34,5ake 2.30,3ke 1 816 €
6 Linnestofta Harmoni 922 SH  /  Sanna Rantakari 1140: 1 2.36,6ly 1 648 €
7 Jokimäen Misa  /  Lotta Palomäki 1180: 1 2.40,7ake 2.32,1ke 1 204 €
Alkuun