Ravipäivän lähdöt:
Lähtö (sarja) |
|
|
Matka |
Tasoitukset |
Palkinto |
Palk. summa |
Lisätiedot |
1. lähtö (4) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 800 e. |
500 €
|
1 100 €
|
|
2. lähtö (3) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 2500 e. |
500 €
|
1 100 €
|
Toto4-1 |
3. lähtö (5) |
ryhmäajo |
kv |
2100 m: |
enintään 1900 e. |
500 €
|
1 050 €
|
Toto4-2 |
4. lähtö (2) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 6000 e. |
500 €
|
1 100 €
|
Toto4-3 Duo-1 |
5. lähtö (1) |
ryhmäajo |
lv |
2100 m: |
enintään 19 000 e. |
500 €
|
1 100 €
|
Toto4-4 Duo-2 Troikka |
1. koelähtö (21) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. opetuslähtö (25) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
|
|
|
1. nuoret-lähtö (51) |
tasoitusajo |
yhd |
2100 m: |
|
250 €
|
600 €
|
|
|
Yht. |
6 050 € |
|
Lähdön hevoset ja ohjastajat:
1. lähtö klo 12:00 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 800 e. Etus. Suom. synt. P. 500 e. (500-250-150-100-50-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Zenie
/ Juha Utala
|
2100: 1 |
17,6ake |
18,7ke |
1 595 € |
2 |
Eko Imelda
/ Reijo Rekola
|
2100: 2 |
15,8aly |
16,7ly |
5 199 € |
3 |
Heaven's Fire
/ Roni Paldan
|
2100: 3 |
14,8ake |
16,1ke |
20 005 € |
4 |
Mr So Cool
/ Heli Juhola
|
2100: 4 |
20,8ake |
21,5ke |
37 € |
5 |
Thomas Wind
/ Jarmo Saarela
|
2100: 5 |
14,6aly |
16,8ke |
8 080 € |
6 |
Wild Blueberry
/ Tapio Perttunen
|
2100: 6 |
14,1aly |
16,7ke |
10 500 € |
7 |
Laramie Point
/ Roi Iltanen
|
2100: 7 |
16,7ake |
18,2ke |
4 600 € |
8 |
Celtic
/ Kari Venäläinen
|
2100: 8 |
15,9ake |
18,3ke |
4 235 € |
9 |
Nio Remix
/ Marko Heikari
|
2100: 9 |
16,7ake |
16,0ke |
4 585 € |
10 |
Aerie
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 10 |
19,5ake |
20,1ke |
410 € |
11 |
Ibis Heel
/ Esa Holopainen
|
2100: 11 |
17,8ake |
18,0ke |
1 475 € |
12 |
Marvellous
/ Arto Laaksonen
|
2100: 12 |
15,5ake |
17,7ke |
7 115 € |
2. lähtö klo 12:15 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 2500 e. Etus. ensisij. 3-4-v. Etus. toissij. Suom. synt. P. 500 e. (500-250-150-100-50-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Oscar Fieldbee
/ Arto Laaksonen
|
2100: 1 |
15,4ake |
16,1ke |
6 100 € |
2 |
Star Eyes Girl
/ Jarmo Saarela
|
2100: 2 |
16,9ake |
18,0ke |
2 395 € |
3 |
Sundsvik Cassata
/ Kari Venäläinen
|
2100: 3 |
16,9ake |
18,4ke |
4 040 € |
4 |
Flying Duck
/ Teuvo Karpale
|
2100: 4 |
12,7aly |
15,0ke |
48 175 € |
5 |
Forest Polestar
/ Esa Holopainen
|
2100: 5 |
15,9ake |
17,4ke |
4 555 € |
6 |
Ikaros Fortis
/ Ville Tonttila
|
2100: 6 |
17,1aly |
18,6ke |
1 420 € |
7 |
Havanna Grion
/ Roni Paldan
|
2100: 7 |
19,0ake |
19,8ke |
2 150 € |
8 |
Well In Budget
/ Reijo Vainikka
|
2100: 8 |
14,8aly |
17,2ke |
4 607 € |
9 |
Prins Göran
/ Kaisa Räsänen
|
2100: 9 |
14,3aly |
16,3ke |
7 215 € |
10 |
My Merry
/ Juha Utala
|
2100: 10 |
17,5ake |
17,5ke |
2 365 € |
11 |
Saturday Star
/ Anssi Hirvonen
|
2100: 11 |
16,9aly |
19,5ke |
1 385 € |
12 |
Tinderbox
/ Marko Heikari
|
2100: 12 |
17,8ake |
18,7ke |
1 675 € |
3. lähtö klo 12:29 Kylmäveriset ryhmäajo 2100 m enintään 1900 e. Etus. Suom. synt. P. 500 e. (500-250-150-100-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Sipper
/ Tapio Perttunen
|
2100: 1 |
34,4ake |
34,3ke |
845 € |
2 |
Vosmar
/ Pertti Niveri
|
2100: 2 |
32,8ake |
32,1ke |
1 815 € |
3 |
Ypäjä Esteriina
/ Juha Utala
|
2100: 3 |
27,3ake |
27,2ke |
14 745 € |
4 |
Viksvaltter
/ Matti Ahola
|
2100: 4 |
|
35,0ke |
750 € |
5 |
Auriina
/ Jarmo Saarela
|
2100: 5 |
29,4ake |
28,1ke |
5 450 € |
6 |
Ylivoima
/ Kim Åkerlund
|
2100: 6 |
30,7ake |
29,7ke |
4 505 € |
7 |
Jennyn Lumikki
/ Jari Haikarainen
|
2100: 7 |
29,4ake |
28,8ke |
8 665 € |
8 |
Hiskin Husari
/ Marko Heikari
|
2100: 8 |
32,1ake |
32,7ke |
2 100 € |
9 |
Tuli-Säde
/ Heikki Tyrisevä
|
2100: 9 |
27,6aly |
29,0ke |
4 380 € |
4. lähtö klo 12:44 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 6000 e. P. 500 e. (500-250-150-100-50-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Hot Beer
/ Marko Heikari
|
2100: 1 |
12,2aly |
15,6ke |
29 385 € |
2 |
Jamie Point
/ Roi Iltanen
|
2100: 2 |
14,7aly |
16,2ke |
9 535 € |
3 |
The Wild One
/ Ville Tonttila
|
2100: 3 |
15,6aly |
16,1ke |
6 234 € |
4 |
Mr Midnight Star*
/ Petri Ripatti
|
2100: 4 |
14,1aly |
17,2ke |
10 270 € |
5 |
Super Classic
/ Kim Åkerlund
|
2100: 5 |
14,0aly |
16,0ke |
21 413 € |
6 |
Nio Special
/ Esa Holopainen
|
2100: 6 |
15,6ake |
16,9ke |
6 285 € |
7 |
Out Of Ordinary
/ Jarkko Ristimäki
|
2100: 7 |
13,6aly |
17,7ke |
14 505 € |
8 |
Dancing Heel
/ Valtteri Itkonen
|
2100: 8 |
15,5aly |
18,0ke |
5 091 € |
9 |
Ghost Boy
/ Pertti Niveri
|
2100: 9 |
11,7aly |
15,5ke |
30 565 € |
10 |
Sembra Veloce
/ Arto Laaksonen
|
2100: 10 |
15,3aly |
17,0ke |
4 715 € |
11 |
Tuff Enuff
/ Jarmo Saarela
|
2100: 11 |
15,2aly |
17,4ke |
5 990 € |
12 |
Arnieca Eden*
/ Matti Nisonen
|
2100: 12 |
16,5ake |
20,2ke |
48 € |
5. lähtö klo 13:00 Lämminveriset ryhmäajo 2100 m enintään 19 000 e. P. 500 e. (500-250-150-100-50-50) |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
1 |
Ultrasonic Kemp
/ Jarmo Saarela
|
2100: 1 |
15,1aly |
17,2ke |
13 610 € |
2 |
Elite Of Vice
/ Timo Toiviainen
|
2100: 2 |
14,6aly |
m15,7ke |
46 650 € |
3 |
Stone Capes Liz
/ Tapio Perttunen
|
2100: 3 |
12,8aly |
14,5ke |
49 855 € |
4 |
Unexpected D
/ Ville Tonttila
|
2100: 4 |
14,5aly |
16,3kp |
18 215 € |
5 |
Maxpress Li
/ Tuomas Ruotsalainen
|
2100: 5 |
14,5aly |
16,9ke |
14 225 € |
6 |
White Excel
/ Kim Åkerlund
|
2100: 6 |
13,6aly |
15,3ke |
34 470 € |
7 |
Passion Dream
/ Juha Utala
|
2100: 7 |
13,6aly |
14,7ke |
15 775 € |
8 |
BWT Hazel
/ Arto Laaksonen
|
2100: 8 |
13,9aly |
15,6ke |
17 560 € |
9 |
High Stakes
/ Kari Venäläinen
|
2100: 9 |
13,8aly |
18,1ke |
11 665 € |
10 |
Barbara's Priha
/ Marko Heikari
|
2100: 10 |
14,7aly |
15,8ly |
18 345 € |
11 |
O'le Birdland
/ Esa Holopainen
|
2100: 11 |
13,8aly |
16,9ke |
22 785 € |
12 |
V.I.P. Kemp
/ Iikka Nurmonen
|
2100: 12 |
14,5aly |
15,6ke |
16 226 € |
1. koelähtö klo 13:37 Yhdistetty tasoitusajo 2100 m Avoin P. 0 e. |
# |
Hevonen / Ohjastaja |
Matka:rata |
Autoennätys |
Tasoitusennätys |
Voittosumma |
Aikaraja |
1 |
Thanksforthememory
/ Marko Heikari
|
2100: 1 |
13,6aly |
15,7ke |
25 900 € |
1.23.0 |
2 |
Awtuckee River
/ Isto Kuisma
|
2100: 2 |
14,0aly |
16,6kp |
30 980 € |
1.23.0 |
3 |
Sundsvik Go Go
/ Aki Saikko
|
2100: 3 |
18,0ake |
19,5kp |
3 355 € |
1.23.0 |
4 |
Justinian
/ Jari Haikarainen
|
2100: 4 |
18,7ake |
19,1ke |
580 € |
1.23.0 |
|
5 |
Crushing Wolf
/ Arto Laaksonen
|
2120: 1 |
15,6ake |
17,8ke |
5 230 € |
1.23.0 |
6 |
Lucky Master*
/ Nikolay Matveev
|
2120: 2 |
21,9ake |
|
0 € |
1.23.0 |
|
|
7 |
Tehotyttö
/ Pertti Niveri
|
2160: 1 |
|
34,6ke |
530 € |
1.39.6 |
8 |
Terroristi
/ Jussi Rämö
|
2160: 2 |
27,7ake |
27,7ke |
16 502 € |
1.35.0 |
Alkuun